Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #181 üzenetére

    Nem a linux minőségbiztosítására gondoltam, hanem a saját vásárlóiknak a felhasználói élményére. Ott meg a support szempontjából pont az az optimális, ha nem kétes minőségű nyílt csomagokra alapozok, hanem a saját kitesztelt megoldásaimra.

    Driver szempontjából meg igazából, jobban belegondolva nem is az a megoldás, ha megtiltja a fejlesztő a zárt driver használatát. Elég szimplán közölni, hogy hivatalosan csak a Nouveau driver támogatott és minden más esetben a bugokkal forduljanak az nVidia-hoz. Ezek nem annyira megoldhatatlan dolgok. Linuxon meg azért nem lvl1 felhasználók vannak, akik nem tudják mérlegelni, hogy milyen hardvert érdemes vásárolni egy szoftver gondtalan működése érdekében.

    Persze megint más kérdés, hogy fejlesztői oldalról, pláne Linux esetén az nVidia abszolút fölényben van pont a "fragmentációt okozó", kiszámítható működésű szoftveres környezete miatt. Ez ellen meg az AMD és Intel csak úgy tud fellépni, ha kínálnak jobbat, aminek meg költségvonzatai vannak.

    "A Vulkan marhára nem diktatórikus módon született. [...] Emiatt fel sem merült semmilyen más alternatíva."
    :DDD Ez ilyen ildemokratikus demokrácia? Amúgy nem negatív hangszínben említettem a diktatórikus bevetetést. A Római köztársaságban is hajlandóak voltak rövid időre lemondani a demokráciáról szükség esetén a gyorsabb döntéshozás érdekében.

    Sajnos az olyan kritikus modulok esetében, amelyek minden disztribúciónak a részét képezik, muszáj elfogadni, hogy nem tudnak mindenkinek megfelelni. Bár nem tudom milyen csomagokat érint az nVidia drivere, ránézésre nem sok pont van a rendszerben, ami a wayland működését a kernel felől befolyásolná.

    Azonban egyfajta (legegyszerűbb) kompromisszum lehetne akár az is, ha a Wayland megszabná a követelményeket eredeti és cserélt csomagok esetén. Ebben a koncepcióban tényleg egyszerűen visszavezethető lenne az nVidia-ra, ha valami gáz van, nem vinne el plusz erőforrást.

    mod: vagy konkrétan a Wayland-ben cserél ki csomagokat?

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #178 üzenetére

    Ez a homokozós dolog számomra nem egy értelmezhető válasz. :Y :DDD Én a lépéseikből inkább azt vontam le, hogy minőségbiztosítási célok állnak a háttérben. Abban pedig igazából senki nem akadályozza meg a közösséget, hogy az AMD és Intel (esetleg még Qualcomm, ARM, Imagination, Google) kooperációjában lefektessenek egy szabványt és onnantól csak azt támogassák. Akkor az nVidia meg pisloghatna, ha a kártyáin hirtelen csak a Nouveau használatával "futnának" az alkalmazások. Szóval mint írtam, itt nem lehetetlen helyzetekről beszélünk, csak az iparági összefogás hiányáról és a közösségben uralkodó fejetlenségről. Néha kell egy kis diktatórikus gondolkozásmód, mint ahogy a Vulkan is született.

    (#177) morgyi: A Linux szépsége, hogy olyanra faragod, amilyenre akarod. Igazából azoknak az igényeknek az alapja, amiket megfogalmaztál, már rendelkezésre áll a rendszeren a KDE és a Qt formájában. Csak használni kell őket.

  • leviske

    veterán

    válasz Abu85 #174 üzenetére

    Miért ne akarnák, hogy a Linux 1% fölé jusson? Ha így lenne, megtehetnék, hogy csak a Quadro és Tesla kártyák kapnak támogatást alatta. Pláne nem törnék magukat, hogy Ők legyenek az legjobbak támogatás terén. :F Nehezen hiszem el, hogy bármi érdekük fűződne a Windows piaci helyzetének fenntartásához.

    Ráadásul, ha jól értem, akkor a fragmentáció annyiból áll, hogy a nVidia drivere lecserél pár csomagot saját fejlesztésűre, míg az AMD és Intel megoldása nem? Ennél azért nagyobb kihívásokkal is megtudnak küzdeni a fejlesztők, ha kell.

    Abban már nem hiszek, hogy lesz Linux éve. Én magam is kiszerettem már belőle. Járható opciónak azonban nem lenne rossz arra az esetre, ha a Microsoft esetleg egy későbbi frissítésben már a pop-up reklámokat is a Windows 10 részévé teszi. (Jellemzően indulat linux-felhasználó vagyok, pár órás/napos jelenésekkel. :DDD )

  • válasz Abu85 #164 üzenetére

    Igen, én is pont ettől tartok, hogy egy DX11-es program majd hirtelen nem fog működni, mert valami olyat szeretne, ami csak a Win10-ben van :N

    Az már egyéni preferencia, hogy ki akarja a legjobb élményt, és ki éri be a tartalékossal.

    Bizony, vannak igénytelen népek. Pedig van, hogy a legjobb élmény akár 2 vagy 3 FPS-sel is több. Az pedig... na az... na az aztán nem mindegy! ;)

    (#162) Gyuri27: nem akarok vallási vitát indítani Win10 kapcsán. Nekem nem tetszik a filozófiája, úgyhogy majd akkor váltok rá, amikor elkerülhetetlen lesz.

  • válasz Abu85 #156 üzenetére

    Szerintem Te nem érted. Az emberek jelentős része sz**ik a legjobb élményre meg a legújabb frissítésekre, csak a játékokkal szeretne játszani. Ha DX12 only, akkor goto Win10. Ha van DX11 vagy Vulkan, akkor hurrá Win7/Win8. Kétélű a dolog, mert van, akit ezzel át lehet csábítani a 10-esre (hurrá MS), de van olyan is, aki nem veszi meg a játékot sem (pl. én és a Deus Ex Go). És már vissza is jutottunk a $$$$-hoz :)

  • b.

    félisten

    válasz Abu85 #141 üzenetére

    Szerinted van esély arra, hogy ez változzon?lehetséges hogy ez a 2.5D tokozás is a köv generációs konzolokat célozza már esetleg?
    Tehát arra gondolok, hogy lehetséges újra esetleg dedikált GPU val szerelt konzol? Nem feltétlen NV , csak nem APU- megoldás.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés