Hirdetés
- One UI 9 bétával jön a valós idejű netsebesség kijelzés a Galaxy S26-ra
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Milyen okostelefont vegyek?
- Nem mardt titka a Galaxy A27-nek
- Apple iFold Ultra - elnapolva?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Microsoft Rewards
- Apple Watch
- One mobilszolgáltatások
- iOS alkalmazások
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
kovgab
tag
Earfunnal szerencséd volt duplán is, egyrészt mert feltörkvő márka ezért muszáj még figyelnie a minőségre, másrészt mert nyerted. Nálam helyzetfüggő otthon erősítővel hallgatok zenét nem wifi vagy bt hangszóró. Hires stream előző telefonon + usb DAC + rca kábel csöves erősítő. De van, hogy mást akarok hallgatni, mint ami a családnak szól, akkor telefon + vezetékes füles vagy, ha mászkálok, mert valamit ténykedek, akkor nyakpántos bt füles. Az usb jack átalakító, ha nem a leggagyibb, akkor nem rontja a minőséget, sőt inkább javíthatja is. Ez előző htc telefonomon pl., ami most a zenehallgatós már nem volt jack, hanem adaptert adtak hozzá, meg egy usb vezetékes zajszúrős fülest (ez is jól szól). A mostani sony-n van jack, és jó minőségű, így utcán több opció is adódik, vezetékes füles, vagy nyakpántos bt füles ldac codec vagy esetleg ha nagyon minőségre hegyezzük ki topping g5 hordozható dac ez tud usb-t is és ldac Bt-t is + vezetékes füles. Vagy van régi radar pace szemüveg bt-val fülhallgató toldatokkal, esetleg nyáron, mint szükségmegoldás. Sport mondjuk bringázás közben régen vezetékest használtam póló alatt, később radar pace, most van egy filléres 4eFt sport bt is, ami igénytelen nem esik ki, de nem sajnálom, pont erre van, ha keresztül megy rajta a kerék, azt is túléli és itt amúgy is fontos biztonségi okokból kis külvilág is. Jól mondod az átlag vezeték nélküli mellett kizárólag a praktikum szól, nem a minőség. Tartósság terén pedig a legtöbb gyártó évente új modellt ad ki, ezért nem igazán az az érdeke, hogy az előző évi túl sokáig húzza, inkább, hogy vegyenek újat, kivéve, ha feltörekvő gyártó. Vezetékes füles egy évtizeddel később is működik és nem korlátozza a bt tömörítés a hangminőséget.
Hát az általánosítás nem biztos hogy jó. Én egy Samsung Galaxy buds live (babszem) használati tapasztalat alapján jónak mondom. Pl pink Floyd ami ugye elég szofisztikált simán jól szól rajta, külön hallani a hangszereket. És ezt már teszi több mint két éve minden gebasz nélkül. Bár a vezetékek is hasznosak mondjuk tartósság szempontjából.
-
Tüphón
senior tag
Régen soha nem volt sony-m, mert nem tetszett csak más minőségi htc flaghsip telefonok. Most 1V van az nagyon jól eltalált telefon a családban van még 2db 10VI ezek a kis kompakt telefonok is nagyon jó minőségűek. Na és ezek ldac és aptx codec-et mind tudják, apple majd kb úgy 3050-ben jut el oda. Tws-ek gyenge pontja a kis akku és minden műtyűr benne pici és kis helyre összezsúfolva szanaszét ragasztva nagyobb ugye nem fére bele, mert legyen kicsi és könnyű. Lehetne gyártani egyébként cserélhető akkuval ezeket, csak egyik gyártónak sem érdeke. Eldobható termék kategória, a minőségük is, csak az áruk nem az.
A Sony fülesei pont könnyen cserélhető akkumulátorral rendelkeznek, a WF-1000 kb. 10 perc volt kicserélni.
-
Szena67
aktív tag
Azt hiszem a Fairphone-nak van ilyen TWS-e, de ahogy utána olvastam elég rossz a hangzása. A Sony 10 III-ban sok mindent szerettem, leginkább a kompakt kialakitást, de rengeteg szoftveres gond volt (zöld kijelző, bugok, az ujjlenyomat olvasó vacakul van kalibrálva). Mostanában akartam cserélni telefont és néztem a 10 VI-ot mert nagyon tetszik (még Pixel 9a és iPhone 16e jött szóba) de utána olvastam és a fenti bugok még mindig benne vannak. Most 13 Minin van és úgy döntöttem marad még egy darabig, max év vége fele jön egy akksi csere. (Most 2 éves és 9 hónapos)
Ha az itteni 10VI alatti véleményeket olvasod ott mindenki elégedett vele. Nemsokára jön a 10VII is. Persze nem kell flagship képességeket elvárni ennyi pénzért, de minden fontosat tud, kicsi és könnyű a jelenlegi mezőnyben. Zöld kijelző a korábbi sorozatoknál a samsung gagyi gyártása volt, merthogy a samsung szállította a kijelzőt hozzájuk. Iphone-t sosem vennék, nem az én világom, mert buta és ronda. Nincs jack, nincs ldac, aptx, hires audio zenehallgatásra alkalmatlan, sziget, földrész, kontinens, akárhogy is hívják belelóg a képbe. Ki be- jár rajta mindenféle kémprogram. Szar akkuidő, be vagyok korlátozva mézeskalács világba, etc.
-
Lojkus
csendes tag
Azt hiszem a Fairphone-nak van ilyen TWS-e, de ahogy utána olvastam elég rossz a hangzása. A Sony 10 III-ban sok mindent szerettem, leginkább a kompakt kialakitást, de rengeteg szoftveres gond volt (zöld kijelző, bugok, az ujjlenyomat olvasó vacakul van kalibrálva). Mostanában akartam cserélni telefont és néztem a 10 VI-ot mert nagyon tetszik (még Pixel 9a és iPhone 16e jött szóba) de utána olvastam és a fenti bugok még mindig benne vannak. Most 13 Minin van és úgy döntöttem marad még egy darabig, max év vége fele jön egy akksi csere. (Most 2 éves és 9 hónapos)
Szerk.: Most AirPods Prom van és teljesen jól müködik (1 éves) többszöt ejtettem le. Következő fülesem tuti nem ilyen lesz mert marha drága, de jó füles.
-
Lojkus
csendes tag
Régen soha nem volt sony-m, mert nem tetszett csak más minőségi htc flaghsip telefonok. Most 1V van az nagyon jól eltalált telefon a családban van még 2db 10VI ezek a kis kompakt telefonok is nagyon jó minőségűek. Na és ezek ldac és aptx codec-et mind tudják, apple majd kb úgy 3050-ben jut el oda. Tws-ek gyenge pontja a kis akku és minden műtyűr benne pici és kis helyre összezsúfolva szanaszét ragasztva nagyobb ugye nem fére bele, mert legyen kicsi és könnyű. Lehetne gyártani egyébként cserélhető akkuval ezeket, csak egyik gyártónak sem érdeke. Eldobható termék kategória, a minőségük is, csak az áruk nem az.
Azt hiszem a Fairphone-nak van ilyen TWS-e, de ahogy utána olvastam elég rossz a hangzása. A Sony 10 III-ban sok mindent szerettem, leginkább a kompakt kialakitást, de rengeteg szoftveres gond volt (zöld kijelző, bugok, az ujjlenyomat olvasó vacakul van kalibrálva). Mostanában akartam cserélni telefont és néztem a 10 VI-ot mert nagyon tetszik (még Pixel 9a és iPhone 16e jött szóba) de utána olvastam és a fenti bugok még mindig benne vannak. Most 13 Minin van és úgy döntöttem marad még egy darabig, max év vége fele jön egy akksi csere. (Most 2 éves és 9 hónapos)
-
Szena67
aktív tag
Nekem iPhone után volt egy Sony-s visszatérésem és akkor csalódás volt. A telefon egy vacak (Sony 10 III) és a fülesek 1 év alatt megadták magukat. (Sony WF-C500 kontakt hibás lett a füles nem töltött, Sony Link Buds S akksi hibás lett 1 év után). Na utána néztem és az akksi egy known issue mégsem csináltak vele jó ideje semmit és az Xperia Reddit fórumon is lehet olvasni a telefonok is still vackok. Pedig anno nagyon jó volt a Z3 Compactom.
Régen soha nem volt sony-m, mert nem tetszett csak más minőségi htc flaghsip telefonok. Most 1V van az nagyon jól eltalált telefon a családban van még 2db 10VI ezek a kis kompakt telefonok is nagyon jó minőségűek. Na és ezek ldac és aptx codec-et mind tudják, apple majd kb úgy 3050-ben jut el oda. Tws-ek gyenge pontja a kis akku és minden műtyűr benne pici és kis helyre összezsúfolva szanaszét ragasztva nagyobb ugye nem fére bele, mert legyen kicsi és könnyű. Lehetne gyártani egyébként cserélhető akkuval ezeket, csak egyik gyártónak sem érdeke. Eldobható termék kategória, a minőségük is, csak az áruk nem az.
-
Lojkus
csendes tag
Nekem iPhone után volt egy Sony-s visszatérésem és akkor csalódás volt. A telefon egy vacak (Sony 10 III) és a fülesek 1 év alatt megadták magukat. (Sony WF-C500 kontakt hibás lett a füles nem töltött, Sony Link Buds S akksi hibás lett 1 év után). Na utána néztem és az akksi egy known issue mégsem csináltak vele jó ideje semmit és az Xperia Reddit fórumon is lehet olvasni a telefonok is still vackok. Pedig anno nagyon jó volt a Z3 Compactom.
-
Hieronymus
veterán
Szerintem az, hogy nem tartósak ezek a fülesek, nem feltétlenül egy jó érv. Több mint 3 éve egy anno 20.000 forintos Earfun Free Pro 2-t használok (egyébként Mobilarénás nyereményjátékon nyertem
).
Nagy pénzben fogadnék, hogy ugyan olyan üzemidőt hoz most, mint újkorában, persze pontos számot nem tudok, mert olyan ritkán kell tölteni, hogy egyszerűen nem marad meg a fejemben (ez nem túlzás). Hétköznaponta szűk 1,5 órákat használom, ANC-vel. Erre jön néha rá pár extra óra itt vagy ott.A hangzásáról annyit, hogy nekem bőven jó, persze, itthon Sonos (ami nyilván nem a világ teteje, de viszonyításnak jó) hangszórón jobb a hangzás, nem mondom, de egyébként nem számottevő (nekem).
Az alternatívákról meg, ha telefonon akarok zenét hallgatni,
A., Valamilyen hangszóró, legyen az Bluetooth, Wi-Fi akármi. Ez vagy semennyire vagy kevésbé mobilis mint egy füles, magyarul ha mész is valahova zenehallgatás közben, nem játszik.
B., Vezetékes füles, nincs Jack bemenet a telefonom, szóval egyből kéne egy adapter (ami tudtommal egyébként rontja a minőségét a jelnek, de én nem értek hozzá szóval ez csak mellékes), meg ott van a kábel, ami jó eséllyel gabalyodik stb.
Arról nem is beszélve, hogy a pár vezetékes fülesnél, amit használtam, nekem zavaró volt, hogy ha mondjuk a szél fújta neki a kábelt mondjuk a kabátomnak, a legkisebb kontaktus is a fülemben kopogott. Gondolom én ezt valahogy ki lehet kerülni, tippre nem low-end fülesek használatával.
Tegyük fel ez már jobb minőséggel szolgál, itt plusz.
C., Vezetéknélküli füles, jó eséllyel aktív zajszűrés, nincs cseszekedés a kábellel, átlagos fülnek tökéletes minőség, nagyritkán tölteni kell, de szerintem mivel 26 féle másik dolgot is tölteni kell az életünkben, így ez nem nagy extra.
Kontra lehetne, hogy hamar tönkremegy, ezt azonban személyes tapasztalataim cáfolják (lehet, csak én vagyok szerencsés).Mindebből nálam egyértelmű győztes a vezetéknélküli füles, sőt, ha valaki nem vájt fülű (nem pejoratívan értve), akkor szerintem nincs semmilyen oka arra, hogy vezetékes fülest válasszon a vezetéknélküli helyett.
...Jack bemenet a telefonom, szóval egyből kéne egy adapter (ami tudtommal egyébként rontja a minőségét a jelnek...
Ugyan az a DAC egység kerül az USB kábelbe, mint amit a telefonba raknak. Nincs minőségi eltérés. Legalábbis az Apple, Samsung, Google termékek esetében. A kínai cuccok között lehetnek olyan első generációs DAC csipek, amik tudása és minősége nem éri el a mai sztenderdet.
Azon, hogy a telefonban vagy a kábelben van a DAC, semmi sem múlik. -
Szena67
aktív tag
Hát, lehet én megfogtam az Isten lábát, mondjuk emiatt nem fogok panaszkodni😆
Mindenesetre kinek mi a prioritás, de hát ez meg mindennel így van.Meg.
Dani egy másik tesztjében láttam, hogy a fejhallgatójuk zsanérja fém és a fejpánt is kapott fém erősítést. Szóval így kéne gyártani mindenkinek, de nem teszik, sony és mások sem, minden műanyag, ezért idővel repedni, törni fog. Mint ez első BT füles 2004-ben hp ipaq bt stereo headphone kettétört nekem, mert nem bírta a téli hideg-meleg átmenetet a múanyag, mert abban sem volt fém merevítés. -
sandorambo
csendes tag
Earfunnal szerencséd volt duplán is, egyrészt mert feltörkvő márka ezért muszáj még figyelnie a minőségre, másrészt mert nyerted. Nálam helyzetfüggő otthon erősítővel hallgatok zenét nem wifi vagy bt hangszóró. Hires stream előző telefonon + usb DAC + rca kábel csöves erősítő. De van, hogy mást akarok hallgatni, mint ami a családnak szól, akkor telefon + vezetékes füles vagy, ha mászkálok, mert valamit ténykedek, akkor nyakpántos bt füles. Az usb jack átalakító, ha nem a leggagyibb, akkor nem rontja a minőséget, sőt inkább javíthatja is. Ez előző htc telefonomon pl., ami most a zenehallgatós már nem volt jack, hanem adaptert adtak hozzá, meg egy usb vezetékes zajszúrős fülest (ez is jól szól). A mostani sony-n van jack, és jó minőségű, így utcán több opció is adódik, vezetékes füles, vagy nyakpántos bt füles ldac codec vagy esetleg ha nagyon minőségre hegyezzük ki topping g5 hordozható dac ez tud usb-t is és ldac Bt-t is + vezetékes füles. Vagy van régi radar pace szemüveg bt-val fülhallgató toldatokkal, esetleg nyáron, mint szükségmegoldás. Sport mondjuk bringázás közben régen vezetékest használtam póló alatt, később radar pace, most van egy filléres 4eFt sport bt is, ami igénytelen nem esik ki, de nem sajnálom, pont erre van, ha keresztül megy rajta a kerék, azt is túléli és itt amúgy is fontos biztonségi okokból kis külvilág is. Jól mondod az átlag vezeték nélküli mellett kizárólag a praktikum szól, nem a minőség. Tartósság terén pedig a legtöbb gyártó évente új modellt ad ki, ezért nem igazán az az érdeke, hogy az előző évi túl sokáig húzza, inkább, hogy vegyenek újat, kivéve, ha feltörekvő gyártó. Vezetékes füles egy évtizeddel később is működik és nem korlátozza a bt tömörítés a hangminőséget.
Hát, lehet én megfogtam az Isten lábát, mondjuk emiatt nem fogok panaszkodni😆
Mindenesetre kinek mi a prioritás, de hát ez meg mindennel így van. -
Szena67
aktív tag
Szerintem az, hogy nem tartósak ezek a fülesek, nem feltétlenül egy jó érv. Több mint 3 éve egy anno 20.000 forintos Earfun Free Pro 2-t használok (egyébként Mobilarénás nyereményjátékon nyertem
).
Nagy pénzben fogadnék, hogy ugyan olyan üzemidőt hoz most, mint újkorában, persze pontos számot nem tudok, mert olyan ritkán kell tölteni, hogy egyszerűen nem marad meg a fejemben (ez nem túlzás). Hétköznaponta szűk 1,5 órákat használom, ANC-vel. Erre jön néha rá pár extra óra itt vagy ott.A hangzásáról annyit, hogy nekem bőven jó, persze, itthon Sonos (ami nyilván nem a világ teteje, de viszonyításnak jó) hangszórón jobb a hangzás, nem mondom, de egyébként nem számottevő (nekem).
Az alternatívákról meg, ha telefonon akarok zenét hallgatni,
A., Valamilyen hangszóró, legyen az Bluetooth, Wi-Fi akármi. Ez vagy semennyire vagy kevésbé mobilis mint egy füles, magyarul ha mész is valahova zenehallgatás közben, nem játszik.
B., Vezetékes füles, nincs Jack bemenet a telefonom, szóval egyből kéne egy adapter (ami tudtommal egyébként rontja a minőségét a jelnek, de én nem értek hozzá szóval ez csak mellékes), meg ott van a kábel, ami jó eséllyel gabalyodik stb.
Arról nem is beszélve, hogy a pár vezetékes fülesnél, amit használtam, nekem zavaró volt, hogy ha mondjuk a szél fújta neki a kábelt mondjuk a kabátomnak, a legkisebb kontaktus is a fülemben kopogott. Gondolom én ezt valahogy ki lehet kerülni, tippre nem low-end fülesek használatával.
Tegyük fel ez már jobb minőséggel szolgál, itt plusz.
C., Vezetéknélküli füles, jó eséllyel aktív zajszűrés, nincs cseszekedés a kábellel, átlagos fülnek tökéletes minőség, nagyritkán tölteni kell, de szerintem mivel 26 féle másik dolgot is tölteni kell az életünkben, így ez nem nagy extra.
Kontra lehetne, hogy hamar tönkremegy, ezt azonban személyes tapasztalataim cáfolják (lehet, csak én vagyok szerencsés).Mindebből nálam egyértelmű győztes a vezetéknélküli füles, sőt, ha valaki nem vájt fülű (nem pejoratívan értve), akkor szerintem nincs semmilyen oka arra, hogy vezetékes fülest válasszon a vezetéknélküli helyett.
Earfunnal szerencséd volt duplán is, egyrészt mert feltörkvő márka ezért muszáj még figyelnie a minőségre, másrészt mert nyerted. Nálam helyzetfüggő otthon erősítővel hallgatok zenét nem wifi vagy bt hangszóró. Hires stream előző telefonon + usb DAC + rca kábel csöves erősítő. De van, hogy mást akarok hallgatni, mint ami a családnak szól, akkor telefon + vezetékes füles vagy, ha mászkálok, mert valamit ténykedek, akkor nyakpántos bt füles. Az usb jack átalakító, ha nem a leggagyibb, akkor nem rontja a minőséget, sőt inkább javíthatja is. Ez előző htc telefonomon pl., ami most a zenehallgatós már nem volt jack, hanem adaptert adtak hozzá, meg egy usb vezetékes zajszúrős fülest (ez is jól szól). A mostani sony-n van jack, és jó minőségű, így utcán több opció is adódik, vezetékes füles, vagy nyakpántos bt füles ldac codec vagy esetleg ha nagyon minőségre hegyezzük ki topping g5 hordozható dac ez tud usb-t is és ldac Bt-t is + vezetékes füles. Vagy van régi radar pace szemüveg bt-val fülhallgató toldatokkal, esetleg nyáron, mint szükségmegoldás. Sport mondjuk bringázás közben régen vezetékest használtam póló alatt, később radar pace, most van egy filléres 4eFt sport bt is, ami igénytelen nem esik ki, de nem sajnálom, pont erre van, ha keresztül megy rajta a kerék, azt is túléli és itt amúgy is fontos biztonségi okokból kis külvilág is. Jól mondod az átlag vezeték nélküli mellett kizárólag a praktikum szól, nem a minőség. Tartósság terén pedig a legtöbb gyártó évente új modellt ad ki, ezért nem igazán az az érdeke, hogy az előző évi túl sokáig húzza, inkább, hogy vegyenek újat, kivéve, ha feltörekvő gyártó. Vezetékes füles egy évtizeddel később is működik és nem korlátozza a bt tömörítés a hangminőséget.
-
sandorambo
csendes tag
Esetleg ha eddig nem derült volna ki, lerajzolom neked. Ugyanennyi pénzből meg lehet venni olyan dolgot is, mely már sokkal alkalmasabb zenehallgatásra ha ez a cél és/vagy tws-től ne várjunk minőséget az ip védettek sportolásra alkalmasak lehetnek, minőségi zenehallgatásra nem. Mivel nem túl tartósak, ezért nem érdemes rá túl sokat költeni. Kb. a drága csúcsmodelleknél is sokszor már garancia alatt meghal valami, akku vagy zajszűrés és megy a szervizbe, ahol többnyire nem is javítják, csak cserélik. Aztán a user villámgyorsan szabadul tőle töredék áron itt hardveraprón.
Szerintem az, hogy nem tartósak ezek a fülesek, nem feltétlenül egy jó érv. Több mint 3 éve egy anno 20.000 forintos Earfun Free Pro 2-t használok (egyébként Mobilarénás nyereményjátékon nyertem
).
Nagy pénzben fogadnék, hogy ugyan olyan üzemidőt hoz most, mint újkorában, persze pontos számot nem tudok, mert olyan ritkán kell tölteni, hogy egyszerűen nem marad meg a fejemben (ez nem túlzás). Hétköznaponta szűk 1,5 órákat használom, ANC-vel. Erre jön néha rá pár extra óra itt vagy ott.A hangzásáról annyit, hogy nekem bőven jó, persze, itthon Sonos (ami nyilván nem a világ teteje, de viszonyításnak jó) hangszórón jobb a hangzás, nem mondom, de egyébként nem számottevő (nekem).
Az alternatívákról meg, ha telefonon akarok zenét hallgatni,
A., Valamilyen hangszóró, legyen az Bluetooth, Wi-Fi akármi. Ez vagy semennyire vagy kevésbé mobilis mint egy füles, magyarul ha mész is valahova zenehallgatás közben, nem játszik.
B., Vezetékes füles, nincs Jack bemenet a telefonom, szóval egyből kéne egy adapter (ami tudtommal egyébként rontja a minőségét a jelnek, de én nem értek hozzá szóval ez csak mellékes), meg ott van a kábel, ami jó eséllyel gabalyodik stb.
Arról nem is beszélve, hogy a pár vezetékes fülesnél, amit használtam, nekem zavaró volt, hogy ha mondjuk a szél fújta neki a kábelt mondjuk a kabátomnak, a legkisebb kontaktus is a fülemben kopogott. Gondolom én ezt valahogy ki lehet kerülni, tippre nem low-end fülesek használatával.
Tegyük fel ez már jobb minőséggel szolgál, itt plusz.
C., Vezetéknélküli füles, jó eséllyel aktív zajszűrés, nincs cseszekedés a kábellel, átlagos fülnek tökéletes minőség, nagyritkán tölteni kell, de szerintem mivel 26 féle másik dolgot is tölteni kell az életünkben, így ez nem nagy extra.
Kontra lehetne, hogy hamar tönkremegy, ezt azonban személyes tapasztalataim cáfolják (lehet, csak én vagyok szerencsés).Mindebből nálam egyértelmű győztes a vezetéknélküli füles, sőt, ha valaki nem vájt fülű (nem pejoratívan értve), akkor szerintem nincs semmilyen oka arra, hogy vezetékes fülest válasszon a vezetéknélküli helyett.
-
Szena67
aktív tag
Mivel kizárólag kötekedni jöttél ide, rád egy percem sincs a továbbiakban. Ha lusta vagy utánajárni és olvasni add ki a feladatot valami beosztottnak az én időmmel egylőre még nem rendelkezel.
-
Noukoum
veterán
-
Szena67
aktív tag
-
Noukoum
veterán
Esetleg ha eddig nem derült volna ki, lerajzolom neked. Ugyanennyi pénzből meg lehet venni olyan dolgot is, mely már sokkal alkalmasabb zenehallgatásra ha ez a cél és/vagy tws-től ne várjunk minőséget az ip védettek sportolásra alkalmasak lehetnek, minőségi zenehallgatásra nem. Mivel nem túl tartósak, ezért nem érdemes rá túl sokat költeni. Kb. a drága csúcsmodelleknél is sokszor már garancia alatt meghal valami, akku vagy zajszűrés és megy a szervizbe, ahol többnyire nem is javítják, csak cserélik. Aztán a user villámgyorsan szabadul tőle töredék áron itt hardveraprón.
Nem láttam tőled alternatívát, tudnál valamit ajánlani?
Egy elérhetű árú (maximum 300 euró), TWS méretű kábelmentes fülhallgatót keresek, napközben zenehallgatásra.
-
Szena67
aktív tag
Esetleg ha eddig nem derült volna ki, lerajzolom neked. Ugyanennyi pénzből meg lehet venni olyan dolgot is, mely már sokkal alkalmasabb zenehallgatásra ha ez a cél és/vagy tws-től ne várjunk minőséget az ip védettek sportolásra alkalmasak lehetnek, minőségi zenehallgatásra nem. Mivel nem túl tartósak, ezért nem érdemes rá túl sokat költeni. Kb. a drága csúcsmodelleknél is sokszor már garancia alatt meghal valami, akku vagy zajszűrés és megy a szervizbe, ahol többnyire nem is javítják, csak cserélik. Aztán a user villámgyorsan szabadul tőle töredék áron itt hardveraprón.
-
Noukoum
veterán
Nem kötelező felkapcsolni a villanyt lehet szubjektíve sötétben is botorkálni és csak a felszínt kapargatva élni. Szerencsére szabadon választott. Mint ahogy szar bort is lehet inni, csak minek. TWS-t semmilyet nem vennék sem sony sem mást mert egy súlyos design kompromisszum, ami egyenlő a gagyi minőséggel, egy nyakpántos bt verzióm van. Ezek a tws-ek csak arra jók, hogy a napi ingázást bkv-ból üveges tekinttel kibámulva meg lehet tenni, illetve hosszú távon arra sem. Pl. mnden nap csak egyszer feltöltve az egy évben már tetemes töltési ciklus, így hamar meg fog halni az összes, ahhoz meg túl drága, hogy minden évben újat kelljen venni.
Mi a mondanivalód valójában?
Azon túl hogy egy TWS hír alatt leírod, hogy az egész kategória rossz mert ez nem minőségi zenehallgatás, drága, hamar tönkremegy. -
Szena67
aktív tag
Lehet nem hiszed de a te igényed nagyjából a társadalom 0.0000001%-át sem teszik ki. A fél emberiség részlegesen hallássérült ilyen / olyan okok miatt.
Amúgy nekem egy C700n fülesem van (Sony teleofonnal), amit azért vettem mert rommá dicsérték egy csomó tesztben és méréssel meg tököm tudja mivel és nem szeretem mert nekem szarul szól. Nem kicsit, nagyon. Viszont a nejem régi Samsung Buds Proja meg tetszik, ami aztán nagyon messze van a minőségi vagy prémium terméktől.Szóval kár axiomatikus kijelentéseket tenni olyan dolgokról, amelyek végtelenül szubjektívek.
Nem kötelező felkapcsolni a villanyt lehet szubjektíve sötétben is botorkálni és csak a felszínt kapargatva élni. Szerencsére szabadon választott. Mint ahogy szar bort is lehet inni, csak minek. TWS-t semmilyet nem vennék sem sony sem mást mert egy súlyos design kompromisszum, ami egyenlő a gagyi minőséggel, egy nyakpántos bt verzióm van. Ezek a tws-ek csak arra jók, hogy a napi ingázást bkv-ból üveges tekinttel kibámulva meg lehet tenni, illetve hosszú távon arra sem. Pl. mnden nap csak egyszer feltöltve az egy évben már tetemes töltési ciklus, így hamar meg fog halni az összes, ahhoz meg túl drága, hogy minden évben újat kelljen venni.
-
morze
tag

nekem tíz éve kb. ilyen van, nehezebbet nem viselek el 5 percnél tovább -
DeFranco
nagyúr
Lehet nem hiszed de a te igényed nagyjából a társadalom 0.0000001%-át sem teszik ki. A fél emberiség részlegesen hallássérült ilyen / olyan okok miatt.
Amúgy nekem egy C700n fülesem van (Sony teleofonnal), amit azért vettem mert rommá dicsérték egy csomó tesztben és méréssel meg tököm tudja mivel és nem szeretem mert nekem szarul szól. Nem kicsit, nagyon. Viszont a nejem régi Samsung Buds Proja meg tetszik, ami aztán nagyon messze van a minőségi vagy prémium terméktől.Szóval kár axiomatikus kijelentéseket tenni olyan dolgokról, amelyek végtelenül szubjektívek.
Nem tanultál meg hallani az a baj.
-
Max1mus
nagyúr
Sajnos az acélos forintunk az oka, mert tőlünk nyugatabbra ez még olcsónak számít. A saját bt-ost használtan vettem töredék (6-od áron), mely újkorában volt 100e. De én ezen kívül otthon vezetékest is használok zenére. Pl. egy sony mdr-ex650 sárgréz ház, 12mm neodimium driver, 5-28000Hz átvitel 20e körül van. Van egy régi mdr-xb70 is ez aluminium és xtrabass változat ugyanazzal a 12mm driverrel 4-26000Hz átvitel. Ezek nagyon jól szólnak, drágább tws-ek sem tudnak ilyen hangot.
Lehet nem hiszed de a te igényed nagyjából a társadalom 0.0000001%-át sem teszik ki. A fél emberiség részlegesen hallássérült ilyen / olyan okok miatt.
Amúgy nekem egy C700n fülesem van (Sony teleofonnal), amit azért vettem mert rommá dicsérték egy csomó tesztben és méréssel meg tököm tudja mivel és nem szeretem mert nekem szarul szól. Nem kicsit, nagyon. Viszont a nejem régi Samsung Buds Proja meg tetszik, ami aztán nagyon messze van a minőségi vagy prémium terméktől.Szóval kár axiomatikus kijelentéseket tenni olyan dolgokról, amelyek végtelenül szubjektívek.
-
Szena67
aktív tag
Sajnos az acélos forintunk az oka, mert tőlünk nyugatabbra ez még olcsónak számít. A saját bt-ost használtan vettem töredék (6-od áron), mely újkorában volt 100e. De én ezen kívül otthon vezetékest is használok zenére. Pl. egy sony mdr-ex650 sárgréz ház, 12mm neodimium driver, 5-28000Hz átvitel 20e körül van. Van egy régi mdr-xb70 is ez aluminium és xtrabass változat ugyanazzal a 12mm driverrel 4-26000Hz átvitel. Ezek nagyon jól szólnak, drágább tws-ek sem tudnak ilyen hangot.
-
morze
tag
A hallás is tanult képesség. Ha az ember jobbat hall ezeket félre fogja dobni. A sony dolgok (na nem mindegyik) az átlagnál jobban szólnak. Van néhány igazán kiváló termékük, de ezek nem tucatkacatok és meg is kérik az árát. Ez nem tartozik közéjük, tömegigény kb. az alsó középkategória náluk. Sajnos ez is fizika kis méretű membrán nem képes elég levegőt megmozgatni, így az alacsony frekvenciákat biztosan nem tudja visszadni. Persze EQ-val elfedik, de akkor meg a középtartományt és a magas hangokat cseszik el. Mintha az embert beültetnék egy lábdob belsejébe a többi hangszerből csak szétkent foszlányokat fog hallani. A műanyag ház és a rezonancia viszonya is megér egy misét. Műanyagból nem nagyon készítenek a hangszereket.
És akkor mennyibe kerül egy jó füles, mert már ez sem olcsó?
-
Szena67
aktív tag
A hallás is tanult képesség. Ha az ember jobbat hall ezeket félre fogja dobni. A sony dolgok (na nem mindegyik) az átlagnál jobban szólnak. Van néhány igazán kiváló termékük, de ezek nem tucatkacatok és meg is kérik az árát. Ez nem tartozik közéjük, tömegigény kb. az alsó középkategória náluk. Sajnos ez is fizika kis méretű membrán nem képes elég levegőt megmozgatni, így az alacsony frekvenciákat biztosan nem tudja visszadni. Persze EQ-val elfedik, de akkor meg a középtartományt és a magas hangokat cseszik el. Mintha az embert beültetnék egy lábdob belsejébe a többi hangszerből csak szétkent foszlányokat fog hallani. A műanyag ház és a rezonancia viszonya is megér egy misét. Műanyagból nem nagyon készítenek a hangszereket.
-
Narxis
nagyúr
Gondolom ezt nem nekem szántad, mert szakmám szerint ez nekem evidencia. Evidenciákról meg nem vitatkozunk. Meg aztán elég sok ilyen konzumer borzalmat láttam szétszedve, hogy meg tudjam ítélni. Ettől függetlenül egy 5-6 mm recsegő sosem fog szólni még vezetéken keresztül, neodimium mágnessel meg sellők szűzhártyáiból szőtt membránnal sem. Nagyobb felületi membránnal lenne esély még sbc aac codec esetén is, de így semmi. Ezek csak zajkeltők.
Azért ez túlzás, jól szólnak ezek.
-
Szena67
aktív tag
Miután az adatátvitel módja sokkal jobban behatárolja a hangminőséget, teljesen felesleges egyéb paraméterekre mutogatni.
Gondolom ezt nem nekem szántad, mert szakmám szerint ez nekem evidencia. Evidenciákról meg nem vitatkozunk. Meg aztán elég sok ilyen konzumer borzalmat láttam szétszedve, hogy meg tudjam ítélni. Ettől függetlenül egy 5-6 mm recsegő sosem fog szólni még vezetéken keresztül, neodimium mágnessel meg sellők szűzhártyáiból szőtt membránnal sem. Nagyobb felületi membránnal lenne esély még sbc aac codec esetén is, de így semmi. Ezek csak zajkeltők.
-
hohohohóó...
tag
Miután az adatátvitel módja sokkal jobban behatárolja a hangminőséget, teljesen felesleges egyéb paraméterekre mutogatni.
-
Szena67
aktív tag
TWS-től 5-6 mm membránnal jó hangot ne várjunk. Itt a fejlett zajszűrés az egyetlen amely kiemeli a sok műanyag cucc mezőnyéből. Átlátszó kék jópofa, legalább talán látszik hol van az akku, mely 1-2 év alatt tönkremegy a sok töltési ciklustól.
-
janeszgol
félisten
Az esetek 90%-ban az szokott lenni, hogy elolvasom a hangzatos és valóban lenyűgöző tulajdonságokat, majd a bass orientáltság miatt kuka a füles/fejes nálam. Tudom EQ... nem.
Majd megnézem itt mi a helyzet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Melyik tápegységet vegyem?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Path of Exile 2
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Parfüm topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- One UI 9 bétával jön a valós idejű netsebesség kijelzés a Galaxy S26-ra
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Projektor topic
- További aktív témák...
- VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 256GB Tüzes Ezüst gar:2028.02.09.
- Telefon felvásárlás!! Honor 200 Lite, Honor 200, Honor 200 Pro, Honor 200 Smart
- Dobozos Új ASUS Vivobook 15 F1504VA Intel Core 5 120U 16 GB RAM 512 SSD Gari 2028.05.17.
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700 16GB DDR4 512GB SSD RTX 5060Ti 16GB SilentiumPC Signum SG1 TG 700W
- Apple HomePod 2 2. Generációs Fehér Bontatlan / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
).


