Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mik76

    senior tag

    válasz ak76 #34 üzenetére

    LG v30-at nyuzok mar lassan egy eve. Alapvetoen semmi baja nincs a kijelzonek, viszont nem is vagyok hasra esve tole. Az oled szerintem mint kijelzo technologia egyaltalan nem felsobbrendu. Minden elonye valami hatrannyal is jar.
    Ugyanezeket latom a tv-ken is.
    1. A fekete
    Fuu.... Tenyleg fekete a fekete. Ez onmagaban jo lenne, csak az a baj hogy nem tud egy rendes linearis szurke skalat megjeleniteni. Ha van egy 1-tol (feher)
    0-ig (fekete) terjedo szinskala, nem csak a 0 a fekete hanem a 0.1 is es a 0.2 is. Azert ez gaz, de hat manapsag mindenki a fekete szinten elvezkedik.
    2. A feher
    Az oled-eken gyakori a gyenge feny ero, es emiatt van az hogy feher helyett egy nagyon vilagos kek-et lehet latni a tv-ken. Mobilokon nem vettem eszre, de nem veletlenul nem ajanljak az oled tv-ket vilagos nappalikba.
    3. Energia takarekos kijelzo
    Ez jo dolog. Valoban jobb dolog csak azt a reszt ellatni arammal aminek vilagoznak kell lennie.
    4. Vegtelen kontraszt
    Ez egy vicc. Egyszeru marketing bullshit matematikai trukkozessel. Ugye az egesznek a lenyege hogy a legmagasabb fenyerot el kell osztani a legalacsonyabbal hogy megkapjuk a kijelzo kontraszt aranyat, es mivel a legalacsonyabb a kikapcsolt fekete pixel ezt ugy ertelmezik mint 0-as erteket, es igy jon ki a vegtelen kontraszt. Egy dolgot nem tesznek hozza. Hogy ilyen alapon egy olyan panel is vegtelen kontrasztu amelyik az ezred reszet tudja a vilagosnak.
    5. Tv panel kulso retege
    Ugy csillog villog mint a Salamon toke. Nem tudom ki hogy van vele de en kifejezetten utalom ha egy alapvetoen nagyon sotet jelenetnel a sajat tukorkepemet kell neznem a tv kepe felett. Az osszes OLED tv ilyen es ez nagyon szar.

    Szoval csak azt nem ertem hogy miert csak az lg panelekkel van bajod amikor maga a technologia is tobb sebbol verzik ami minden panelt erint, legyen az barmelyik gyartoe. Az en lg-m teszi a dolgat, de tuti nem az OLED kijelzo lesz a kriterium ha telot valtok.

    http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Új hozzászólás Aktív témák