Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Tikakukac #11 üzenetére

    Nem rossz azért a hordozhatóság és ha lehet legyen vékony és könnyű.
    A hangsúly viszont a "lehet"-en van. Mindenáron kár szarakodni.

    Nálunk van a családban 1.3kg-os X éves Samsung ultrabook. Túl vékony, de mégis került bele kinyitható lan port. Arra meg pont jó amire kell, nem dobáltuk, semmi baja, hűtéssel se volt gond. Ezért pl kár lett volna "rendes" 2 kilós gépet venni.
    De mondjuk innen faragni még 1-2mm-t meg 200gr-ot az már sokszor olyan kompromisszumokkal jár amiért kár... vagy aki nagyon nyúzza... munkagépnek nekem sincs bajom az E5480 2 kilójával.

    Az átalakítókról ugyanez a véleményem, de a type-c szerintem az egyetlen üdítő kivétel az utóbbi 10+ évben.
    Ez inkább dokkoló ebben a formában ami azért valljuk be, egyszerűbben használható. Tudom, mert az E5480-on még épp nincs és dugdoshatok 6 kábelt napi szinten be-ki. Ehelyett szívesen figyelnék rá, hogy nálam legyen a type-c dokkoló.

  • sb

    veterán

    válasz blck1 #19 üzenetére

    Az Acerhez:
    Most nem azért, de ha annyira hordozod tényleg sanszosabb a wifi, mint lanról lanra szállni, nem?
    Ettől még ráfért volna... főleg ha munkagépnek akarják hívni. Ezzel együtt már nonszensz.

    Mondom ezt úgy, hogy munkagépen állandóan lanon vagyok én is. :)

    Általánosságban:
    Ott a másik amit írtam: eddig nem volt értelmes megoldás, most van type-c amivel nem csak az ethernet jön ki, de jó esetben töltheted és 1-2 displayport is van rajta. Én innentől simán erre mennék.

    Ha már portok és munka: engem sokkal jobban hátráltat, hogy két monitor kéne, de nincs két digitális kimenet kb. egy notin sem. A vérkomoly munkagépeken sem. És valahol jogos, mert lan, 2-3 digitális kimenet, usb is legyen, stb... az, hogy 1 lan még ráfért volna nem jelenti azt, hogy másik 5-6 is ráfér simán.
    Persze erre ott a dokkoló, de meg lehet nézni pl. Latitude-hoz mit adnak, a fél asztalt elfoglalja, mert máshova került a port, de a dokkolót nem sikerült hozzámódosítani 4-5 éven át. Biztos drága lett volna... ja nem, mert aranyárban adják.
    Most a type-c-vel meg kb. minden meg van oldva - ha van a gépen. :)

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Kinek mit takar a munka... a slide-ok mennek rajta space-t nyomkodva. :)

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #24 üzenetére

    Nálam a hordozás egyik oka az, hogy ügyfelekhez megyek és ott gyakorlatilag soha nincs wifi - ha van is, akkor is csak az internetet látom arról, a belső hálójukat (amivel foglalkoznom kell) azt nem.
    Én is viszem, de legtöbbször eleve nem mehet fel az ember lanra. Wifi, azon belül is guest és annyi.

    Erre a klasszikus megoldás az, hogy ahol állandó helyed van, ott a dokkoló és rajta a videokimenetek, nálam ez van.
    Erről beszéltem. Nálam is iroda+home office lehetne dokkolni. Viszont erre is jobb a mostani type-c mint a régi túlárazott, modellspecifikus batár dokkolók.
    Ha választani kell, hogy: a, minden port a notin, b, ősrégi dokkoló c, type-c kis kütyü... szerintem nem kérdés, hogy ezzel most előre léptünk, nem vissza.

    Egyébként DP-nél lehet daisychainelni a kijelzőket, ha belefér a sávszélességbe és a monitorok is támogatják.
    Muti DP-s notit, én keresgélve is alig találtam.

  • sb

    veterán

    válasz #99094528 #35 üzenetére

    Eh, megnéztem ezt a "gépet".
    Hát ez minden csak nem noti. Dekstop gépnek viszont elég gyengus. :D :DDD :DDD

    Maradjunk annyiban, hogy sem csatikban, sem súlyban - ha valóban hordozni akarja az ember - de még felhasználásban sem ez az átlagos.

    Inkább fordítva fogalmaznék: CAD-en kívül (ahova nyilván tízes nagyságrendű illető jár kb...) mihez nem elég egy 1.5-2kg-os "normál" noti?

  • sb

    veterán

    válasz #99094528 #44 üzenetére

    Nem vita volt ez, egészséges eszmecsere.
    Ami írtam tartom, szerintem a te géped már minden csak nem hordozható. Ezért hasonlítottam - nyilván ironikusan - desktophoz. :)
    Egyébként ahova tényleg ekkora erő kell, CAD, videóvágás, stb.. oda inkább választanék asztalit mert jobban számít a kraft mint bármi más. Ott meg mondjuk 100-150W-ból nyilván sokkal több jön ki erőben.

    De a lényeget leírtad, azzal egyetértek - és ezzel szokott a legtöbb gond lenni, hogy adott user saját preferenciából kiindulna nem tudja megérteni, hogy másnak egyszerűen másra van szüksége.
    Szóval a lényeg, hogy legyen 11-17" range, 0.8-tól 3.5kg-ig és utána majd a kedves user kiválasztja, hogy melyiket szeretné használni. CAD-re megveszi utóbbit, vegyesre egy köztes gépet. Minden egyébre vagy épp egy 45kg csaj meg a vékony 13.3-as 1kg-os notit.... pirosban. :D

    szerk: Az arányok is mások szerintem. Nagyon sok embernek a tablet szint is elég tartalomfogyasztásra. Munkára pedig jóval nagyobb szvsz az irodai arány mint a WS-t kívánó feladatok. Egyszerű logika szerint is: minden valós feladat mellé ott van a komplett háttérterület, ügyvitel, sales, pénzügy, stb, stb... ott elég irodai munkára bármi. Persze az 1kg, 10mm sem kritérium nyilván. :)
    De még azt mondom, hogy a "valós IT termelésben" is elég sokszor egy átlaggép. Kódolni is lehet U-s procin. Nem kell mindenkinek compile (ami mondjuk megint sokszor annyira optimalizálatlan, hogy hiába teszel alá pl. több magot) vagy VM futtatásra gép még ott sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák