Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boost

    addikt

    válasz NandoXXL #100 üzenetére

    Egy ügyféllátogatáshoz ugyanúgy hozzátartozik az, hogy egy normális laptoppal jelenj meg, mint egy öltöny, vagy Levis farmer - sportzakó páros mint egy normális óra, és egy nem elhanyagolt (pl nem vagy 200 kiló, és emiatt izzadsz mint a patak), higénikus (nincs izzadtságszagod) test.

    Ugyanúgy kellemetlen egy meetingen, hogy bekapcsolsz egy Thinkpadet, és 11 perc kell neki, míg összeszedi magát (tudom, mert van, céges, már csak a polcon porosodik), vagy kiveszed a táskádból a maced, felhajtod a képernyőt, beírod a jelszót, és kb 5mp múlva használhatod a géped. (Tudom, hogy egyik alvás állapot, másik kikapcsolás, de a Thinkpad (T520, Windows 7) alvás állapotból vagy nem állt fel, vagy el se aludt, és olyankor felmelegítette a táskát, és lemerítette az akksijait, Macbook meg 3 hetet (papíron 30 napot) kibír alvásban. ) Olyankor se mindegy, hogy úgy adod el magad, mint aki folyton szív valamivel, vagy úgy adod el magad, mint akinek olyan gépe van, amivel sipp-supp lehet dolgozni, prezentálni, ki-be kapcsolni fennakadások nélkül.

    Szóval szólnak érvek amellett, hogy az ember milyen gépet válasszon akkor, ha ügyfélhez jár tárgyalni, vagy prezentálni, valóban nem mindegy, hogy hogy adod el magad.

  • boost

    addikt

    válasz Syl #128 üzenetére

    nekem speciel az osx a legjobb választás munkára. Megvannak a szükséges alkalmazások az enterprise közeli léthez (Excel, Word, Outlook, Skype for Business), és megvan a unix shell, Docker környezet, ami nekem szükséges a munkámhoz, és privát projektjeimhez is. Mellette jön még az is, hogy azonnal indul, könnyű a gép, jó minőségű a kijelző, tehát a jó hardware, és a kettő jó eggyüttműködése. Tudom, hogy más platformokon is van erre workaround, de nekem ilyen jól csak ezen működik.

    (A HW - szoftver eggyüttműködésről: céges Lenovo T560 is van a polcon, SSDvel, 24Gb memóriával, 3K kijelzővel, és néha nagyban jelenik meg a program, néha piciben, és az egész még káoszosabb, ha rádugsz egy FullHD monitort. Munkára lényegébe alkalmatlan. Pl remote desktopok minimalizálva jelennek meg néha, vagy épp parancssor dupla betümérettel, stb)

    Ezért használok saját gépet munkára inkább.

  • boost

    addikt

    válasz zolee001 #142 üzenetére

    Lehet feltölteni egy vmdk fájlt, és ott készíteni egy virtuális gépet, ami azt használja merevlemezként?

    Én is vacilálok, hogy 3 év után jól jönne egy erősebb MBP, 16GB memóriával, de csak különleges helyzetekben kellene, virtuális gépekhez.

    Syl: no offense, csak elmeséltem én is a példámat neked.

  • boost

    addikt

    válasz zolee001 #144 üzenetére

    köszönöm a tippet. Végül AWS lett belőle (nekem egyszerűbbnek tűnik, és flexibilisebbnek), de nagy megelégedéssel használok egy 8GB-os 2 magos rendszert óránként 30 forintért. :D Mivel tanulásra használom, csak akkor indítom el, mikor szükségem van rá. Mégse kell vennem új macbookot közel egymillió forintért. Így elég a mostani 4 éves 8GB-os macbook továbbra is. :R :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák