Hirdetés
- iPhone topik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Folyamatos vérnyomásmérést kínál a Huawei Watch D2
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy A71 - elég ennyi?
- Mobil flották
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Megtartotta Európában a 7500 mAh-t az Oppo
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
chris-v
senior tag
válasz
chris-v
#44644
üzenetére
Elvileg megcsináltam a kis scriptet amit szeretnék cgminer_start.sh. Simán a home-on belülre tettem, ott ./cgminer_start.sh paranccsal le is fut és el is indul a cgminer.
crontab-ba bele írtam:@reboot /home/cgminer_start.sh
Viszont nem történik semmi.
Log fájlban azt írja: (CRON) info (No MTA installed, discarding output)
Feltettem ezt az MTA-t:sudo apt-get install postfix
De a helyzet változatlan nem indul el.
És most ez van a log-ban:
-
vadkörte
addikt
válasz
chris-v
#29150
üzenetére
"Megértem, csak kicsit húztalak"
Végülis az ember gyereke mit várjon egy vámpírtól!
"Bár ha meggondolom lehet inkább legozni kellene..."
Logout-on olvastam a napokban egy Millenium Falcon építést. Az árak xxx.xxx Ft
láttán a hidegrázás kerülgetett.Ez a kis rádióprojekt is "teljesen felesleges" kategória, hisz ott a konyhai rádió, órával. Amire kell, arra jó. Itt inkább az építés öröme ami izgalomba hoz. Nameg az, hogy egy halálraítélt eszköz, még ha csak részeiben is, de tovább élhet.
-
vadkörte
addikt
válasz
chris-v
#29139
üzenetére
Nem az összszereléssel van a probléma... Egy kis forrasztástól nem ilyedek meg.
Ha meg kódolni is kellene, mintakód van dögivel, csak össze tudom lapátolni a sajátom. 
A gond ott kezdődik, hogy meg kell vennem a cuccokat. Sok kicsi sokra megy, a bevételi oldal elég behatárolt, a kiadásin ezek nélkül is elég sokan állnak sorba. (pl. a fél házban a napokban cseréltem le a termikus világítótesteket - gyk. villanykörte - LED panelekre, ezek is benne voltak pár kampós orrúban)Bár találtam E-bay-en GB-ből ugyanilyen Adafruit DAC/amplifier kombót, szállítással ~17$-ért, az azért annyira nem veszett összeg, Adafruit USA cég, ott hiába 12$ a cumó, 5$-ért senki sem hozza HUN-ba még galambpostával sem. A két kis zümi addig jó lesz, amíg eldöntöm, hogy van-e igény jobb hangminőségre.
HA-n/jófosáson találtlam sima Zero-t inggomokért, wifi kulcsom van, így legalább lesz helye, OTG-s USB adapterem is van, így hálózata is lesz neki, sőt, aktív HUB-jaim is vannak, szóval elvileg nem lesz probléma a wifi+pendrive sem. (Hmmm... egy kis kijelző sem lenne rossz a rádióra.
)
A nagytesóra sem lenne rossz egy DAC - az sincs ingyen - a nagyprojectnek sem ártana lassan nekiállni (kibelezett NDK tranyós rádióból médiacenter) oda is kell még jópár cucc. (erősítő, hangszórók, hátlap, lehetséges, hogy az előlap is cserés lesz akkor oda kell plexi, műszertalpak, stb...)
Félre ne érts, nem panaszkodok...(#29147) Fecogame:
Nem emlékszem, hogy írta volna, hogy kell neki a Raspbian. Ha nem kell, miért szív vele, LE install a beállítással együtt is ~15 perc és nincsenek felesleges ráncok a homlokán. -
Egy-két
tag
válasz
chris-v
#29018
üzenetére
Igazából nincs közöttük különbség, azt olvastam egy fórumon, hogy a china versionnek jobb a forrasztása, szerintem ez egy darab alapján nem mérvadó indok.
És mivel azt írják hogy csak küldési helyszínben különbözik a Gearbesten, én mondtam legyen az angol verzió, mégis csak onnan hamarabb ideér.
Tehát a raspberry pi mint márkanév túl jó ahhoz hogy megengedhessenek maguknál bármi féle irracionális gyártási szórást attól függően hogy melyik gyárban készül az adott product.
Így azt veszed/em ami szimpi/olcsó
-
Egy-két
tag
válasz
chris-v
#28999
üzenetére
Na osztok egy kis tapasztalatot!
Anno a farnel-től vettem, Anglia és 14 ezer volt mindennel együtt a Pi3.
Most vettem Gearbesten egyet, 26$ 7200 Ft összesen. Vám nincs és nem is lesz, developer board volt a csomagon, meg hogy 10€. Ugyanaz a minőség mint az RS, konkrétan az van náluk, és a China version és english version is ugyanaz csak elvileg helyileg máshonnan jön (Anglia vagy kína)
Ja az kimaradt, hogy vékony a csomag, elsőnek amikor kézbe vettem azt hittem hogy egy másik rendelésem jött (arduino nano). Így mivel kis csomag nem nézik, nem röntgenezik, tehát nem érdemes parázni a vám miatt
-
válasz
chris-v
#29004
üzenetére
Én kérek elnézést...
Egyébként meg egyáltalán nem olyan egyértelmű.
Az FDH-nál a Starter KIT 22800 Ft, ami olcsóbb, mint a MálnaPC, és legalábbis legutóbb még ingyen kihozták.
A Pimoroninál ez a KIT 58 font, ami postával 62 vagy 65,5 -- jött már tőlük 4 font és 7 font 50 postaköltséggel is csomag. Tehát 22000-24000 forint között van.
A Gearbest valóban olcsó, 40 USD csak maga a RPI -- de egyrészt sok hét, másrészt, ha rácsapják az ÁFÁ-t (amire idén már reális esély van), máris drágább lesz, mint az FDH.
MaCS
-
Titmouse09
aktív tag
válasz
chris-v
#28962
üzenetére
Nekem úgy volt a külső tápos hub-om, hogy maga a PI rendesen a PWR porton kapott tápot, a hub-ban pedig leforrasztottam a nem kellő vezetékeket. Amit meg kell hagyni az adat+/- és GND.
Így tippre neked a sárga és a piros nem kell, de ez csak tipp. (Szabvány usb kábel színei a piros-fehér-zöld-fekete, ebből a piros a +5V. A sárga pedig a sense/ID lesz, az sem kell) lásd pl itt, csak a színek miatt, a többi nem számít
Így külön kap tápot a PI és külön a hub.
Új hozzászólás Aktív témák
- Futás, futópályák
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Filmvilág
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- A VRAM sávszélesség titka: tényleg ez a teljesítmény kulcsa?
- iPhone topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Letisztultságra vágysz? Itt az ASUS legújabb miditornya
- Fizetős szoftverek ingyen vagy kedvezményesen
- További aktív témák...
- Huananzhi x99-bd4 (x99 BYD) + E51620v3 + 16GB Kingstone Hyper X ddr4 2133mhz
- Z790 Strix-A, 14700K, 2x16GB 7200 mhz, Tuf 4080, Corsair H1000i
- -ÚJ,2 ÉV GAR- GAMER PC: RYZEN 7 5700/5800X +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR4! SZÁMLA! 70 féle ház!
- -ÚJ,2 ÉV GAR- GAMER PC: i5-14400F (10mag/16szál) +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR4! SZÁMLA! 70 féle ház!
- -ÚJ,2 ÉV GAR- GAMER PC: RYZEN 5 4500-5600X +RX 6600/6700XT +16-64GB DDR4! SZÁMLA! 70 féle ház!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3127, 100% Akkumulátor
- Bomba ár! Dell Latitude E7240 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- Fujitsu Lifebook A3510 Laptop
- Apple iPhone 13 / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku: 100%
- HP EliteDesk 800 G5 DM Desktop Mini - Intel Core i5-9500T 16GB 256GB SSD (utolsó darab) (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)





láttán a hidegrázás kerülgetett.

wassermann

