- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- One mobilszolgáltatások
- Milyen okostelefont vegyek?
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zolka95
őstag
Ma a két RPI 3B+ -ra felraktam a Raspbiant, a NOOBS-ból telepítve. Megnéztem a firmware verziót és 2019 júliusi volt fent. Én biztos nem frissítettem akkoriban, mert mindkét RPI-n a Kodi futott állandóan. Kodit sem frissítettem.
Tehát ez a 2019 júliusi verzió akkor települhetett, ahogy most telepítettem a Raspbiant.
Szóval előtte jó régi firmware lehetett fent. A Raspbiant lehet ki sem próbáltam sose egyiken se.
Elindítottam egy firmware frissítést, ami után már augusztus 15. verziót mutatott.A két RPI között lefuttatam az iperf-et kábelen. 283 Mbps-t mért. USB portok üresek voltak.
Visszaraktam a Kodit és megint lefuttatam rajta a speedtest-et. 220-230Mbps eredményeket adott. Ez a maximális net sebességem, kb ennyit szoktam mérni PC-n is.Valahol azt olvastam, hogy a 3B+ csak 300Mbps sebességet tud.
Lehet hogy a firmware frissítés oldotta meg? Azt a Kodi nem szokta piszkálni, ugye?
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
- MacBook felvásárlás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Samsung Galaxy A32 128GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Bomba Ár! Fujitsu LifeBook E752 - i5-3GEN I 8GB I 320-500GB I DVDRW I 15,6" HD I Cam I W10 I Gari!
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest