Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    Üdv!

    Lehet, hogy a problémám már volt téma, de ne haragudjatok, 20+ ezer hsz-t nem szeretnék átolvasni.

    A "probléma":
    Adott két öreg CRT TV, amit szeretnék "felokosítani". Az épületben hamarosan egy lightos informatikai fejlesztés megy vége - kamerarendszer telepítés, NAS építés, belső (vezetékes + vezeték nélküli) hálózat kiépítése - ennek keretében történne az öreg harcosok fejlesztése.
    Lehet, hogy a webshopos mediabox-okkal egyszerűbb dolgom lenne, de...
    ...de mivel ezeken a vén vasakon nincs HDMI, elég nehéz lenne csatlakoztatni őket. A TV-ket meg jelenleg nem tudom lecserélni. Így jött a képbe a Pi. Több helyen - YT, Logout, stb... - találkoztam már Pi alapú médialejátszóval, arra gondoltam, a Pi-vel kaphatnának egy esélyt a TV-k.

    Amire képesnek kell lennie a rendszernek:
    NAS-ról - ha lehet WiFi, de a LAN sem megoldhatatlan - és a saját USB portjáról médiatartalmak - max. fHD - lejátszása. A jelet a csibének* analóg csatornán, RCA csatlakozón (direktben vagy RCA/SCART adapteren) keresztül a TV-re juttatni.
    A számítási kapacitást tekintve gondolom egy Pi 2 elég lehet? (talán még egy Pi B+ is)
    Valamint HDMI-s monitor hijján egy HDMI/DVI adapterrel rá tudom kötni a monitoromra a telepítés/konfigurálás idejére?
    A vezérléshez milyen távirányítót javasoltok?
    Bocs a hosszú léért.

    *:
    Egy Pi-s haver nevezte el a Pi-jét csibének, mivel hogy is hívja a gazdasszony a csibéket? PiPiPiPi... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák