Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • melan

    senior tag

    Jó szokásomhoz híven, mielőtt belevágok valamibe, tájékozódom... most felvetődött bennem egy kérdés:
    - ahhogy látom, a Pi 2-re fel lehet tenni az XBMC-t meg a Plexet is. A különbség alapjaiban az a kettő között, ahogy látom, hogy az XBMC a pi tárolójába dolgozik, emiatt gondolom eleve gyorsabban éri el a metaadatokat, míg a Plex a serverre dolgozik, és a pi-n futtatva mint klienst, hálózaton át kapja az adatokat.
    Most kérdezhetném azt is, hogy melyik a jobb, de nem ez az elsődleges kérdésem, hanem találtam ilyet a kutakodásom során, hogy PleXBMC. Ez meg egy "plugin" az XBMC-hez, ami a Plex servertől kapja az adatokat... ennek mi értelme van? Miért hasznos ez? Hacsak nem azért, hogy ha nem akarom az XBMChez letölteni egy film esetén a metaadatokat, de a Plexen már megvan, akkor onnan meg tudom nézni azokat... ha fut a Pi2-n az XBMC, meg a NASon a Plex, akkor két helyen is meg tudom nézni a filmek adatait...
    Szóval miért is jó, hogy van ilyen? (Ha valakinek van tapasztalata XBMC vs Plex, azt is szívesen veszem!)

Új hozzászólás Aktív témák