- Red Magic 11 Air – vékony házból süvít a szél
- Csíptetős fülesek csatája – Sony LinkBuds Clip vs. Huawei FreeClip 2
- Mérföldkő a szilárdtest-akkuknál: fontos lépést tett a QuantumScape
- Újabb óriásakku a Honortól: a X80 lehet a következő 10 000 mAh-s modell
- iPhone 18 Pro Max: kis kapacitásbővítés hoz nagy előrelépést üzemidőben
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- iOS alkalmazások
- Milyen okostelefont vegyek?
- iPhone topik
- A korábbiaknál is varázslatosabb lesz a Honor Magic V6
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Xiaomi Mi 10T Pro - a házon belüli ellenfél
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy S10e - esszenciális
-
Mobilarena

Új hozzászólás Aktív témák
-
bucsupeti
senior tag
Hasonló cipőben jártam én a 90-es évek első felében egy multi nagyvállalatnál. Akkoriban az IT részlegek nem a mai értelemben működtek a vállalatokon belül. Inkább számítóközpontok voltak valamilyen batch rendszerekkel. A PC-k tömeges megjelenésekor és elterjedésekor én lettem kijelölve informatikusnak (na jó, nem sértődtem ezen meg mert ez volt a hobbim is). Először csak a főnök meg az osztályvezetők kaptak gépeket (286, 386 sőt még XT-k is voltak) majd egyre több kezdett megjelenni. Magam építettem ki az első hálózatot is (nem kértek erre, azt sem tudták mi az, plusz pénzt sem kaptam érte, de mégis megérte). Az első hálózat még ARCNET volt, majd ETHERNET-té alakítottam koaxkábelen. Üzembe lett helyezve egy Netware szerver is amin először csak fájlkezelés ment, majd központi adatbázisszerver is futott rajta.
A szoftvereket akkortájt én készítettem. A cég folyamatai szerint voltak megtervezve, szakértők bevonásával úgy érzem valódi tervezéssel, a kornak megfelelő minőségi szoftverek keletkeztek, melyeket az ország többi telephelyén is használatban vettek (bár nem votl kötelező, lehetett papír alapon is dolgozni). Aztán a 90-es évek második felében a vállalat országos IT infrastruktúrával rendelkezett és elkezdődtek a szoftverek migrációi. Akkor már külső fejlesztő cégek kaptak megbízást, én pedig szakértői szerepeket, illetve a teszteléssel, bevezetéssel, kapcsolatos teendőket végeztem.Amiért mindezt leírom az az hogy rengeteget lehet tanulni, lehet megbecsülést, elismerést szerezni és úgy gondolom ha valaki kellően talpraesett és bátor, akkor igenis ilyen helyzeteket kihasználva saját lábra is állhat valamilyen vállalkozás formájában (tudom nem egyszerű).
Én csak bátorítalak hogy még akkor is ha anyagilag nem kifizetődő jelenleg a munka, és érzel affinitást a feladathoz (főleg úgy hogy saját munkádat egyszerűsíted vele), bátran vágj bele a szoftverfejlesztésbe, a papír alapú ügymenet elektronizálásába. Tanulni, tapasztalatot szerezni biztosan fogsz.
Találkoztam én is "tákolmányokkal" és az valóban gáz. Sajnos benne van a levegőben hogy helyi "olcsó" munkaerővel minőségi szoftvert készíttetni nem mindig sikerül. De igényes munkával, pici odafigyeléssel, nyitottsággal azt gondolom hogy igenis születhet minőségi szoftver házon belül. Persze ehhez megfelelő szaktudás, ismeret is szükséges, de egy jól motivált, megfelelő képességekkel rendelkező ember (ez lennél te) mindezt össze tudja szedni.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Lítium-ion/Li-ion akkumulátorok
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Egyéni arckép 2. lépés: ARCKÉPSZERKESZTŐ
- Filmvilág
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- PlayStation 5
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Degeneratív kapcsolóval készül a Firefox
- További aktív témák...
- -ÚJ- 2x8GB 3600MHz Apacer NOX hűtőbordás DDR4 kitek! GAR/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)!
- Kingston HyperX Fury Beast 2x8GB 3200MHz DDR4 kit / Beszámítás OK!
- G.SKILL Ripjaws V 2x4GB 3000MHz DDR4 kit
- Dell Latitude 7480 használt laptop eladó
- ASUS ROG Falchion (HU) 65%-os mechanikus billentyűzet (LUBED + TAPED + DUMPED)
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO ThinkPad P15s Gen2 munkaállomás - i7 1165G7 16GB DDR4 512GB SSD Quadro T500 4GB W
- Eladó MacBook Pro 13 (2020) i7 2.3GHz / 16GB / 512GB Asztroszürke
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK B250M i5 7500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA 400W
- Apple iPhone 15 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs



