- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Redmi Note 14 Pro+ 5G - a tizenhármas átka
- Google Pixel topik
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Yettel topik
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Samsung Galaxy S21 Ultra - vákuumcsomagolás
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum
-
Mobilarena
Ez a topik a DAP (Digital Audio Player), vagy közismertebb néven MP3 lejátszókkal foglalkozik. A témához kapcsolódnak a FÜLhallgató topic és FEJhallgató topik is, amennyiben valamelyikre szükséged van ott kérhetsz segítséget a választásban. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan.
Új hozzászólás Aktív témák
-
detroitrw
addikt
válasz seredy #36230 üzenetére
Szia!
1. Milyen bemeneti lehetőség van az aktív hangfalon?
Ha RCA (L/R) akkor a dap-on vonalkimenetet kell keresni ami szintén lehet RCA, de akár jack is. A digitális meg adja magát ...2. Ezekbe sincs mozgó alkatrész szal érdembe nincs mi meghaljon.
Gondolj bele, hogy a DAP lényegébe (zsebbe) hordózhatóságot "jelent", nekem még egyszer se sütötte meg a golyómat (és minden eszközömnél ahol volt rá lehetőség akkor balance módba használtam ahol több chip működött). Tehát ha egy alap esetet veszünk ahol csak egy aktív hangfalat kell kiszolgálni akkor nagyba függ, hogy mennyi chip aktív.
Lehetne példának hozni akár egy telefont is összehasonlításként, ott is függ a felhasználástól, hogy melegszik e az eszköz vagy sem.
De ha azt vesszük, hogy forrásként használod ahol csak a jelet kell továbbküldenie akkor egészen biztos nem lesz meleg (mert az nem fogyasztóként fog dolgozni mint egy füles vagy fejes).
Az pedig, hogy DAP-ként (önellátóként) vagy pedig töltővel megtámogatva használnád nyilván nem mindegy, mert ha megtáplálod akkor az plusz extra hőt termel hiszen ilyenkor lényegébe töltöd az eszközt ami extra melegítést okoz. Itt jön be pluszba, hogy mennyire fejlett a tápellátási, töltési vezérlése ... ez is meghatározó tud lenni.
Főleg akkor ha meg egy DAC-ot is mellett ki kell szolgálnia.3. Amióta létezik a type-c azóta biztosan létezik olyan technikai megoldás ahol a DAP csak továbbítja a jelet az arra kötött DAC-nak (pl. type-c keresztül).
De ez hardver és szoftver függő, hogy működik e és ha igen akkor mivel -
bitrograde
senior tag
válasz seredy #36230 üzenetére
Csak részben tudok válaszolni a kérdésedre, de hátha segít.
1. szerintem a Daphoz vagy vonalszintű kimenetre és előerősítőre van szükség, hogy aktív hangfalra köthesd, vagy digitális kimenetére kell egy DAC-előfok párost biggyesztened. Ennek a Hibynek nincs ilyenje. Én az R6 III-at használom, ott működik a dolog.
2. a beépített elévülés szerintem a kódolások ismerete és az akkumulátor. A Hibynél én atomstabilnak érzem az akksit, és a szoftver is rendben lévőnek tűnik, flacot addig fog lejátszani, ameddig az akkumulátor bírja (jól tartja a töltést, sokáig is bírja). Melegszik némileg, de nem vészes.
3. A DAP-ok egy részét lehet csak lejátszónak (DAC+erősítővel kiegészítve), lejátszó+DAC-nak használni (külső erősítővel), vagy önállóan, fülessel használni. Készüléke válogatja, melyiket hogyan érdemes (és mivel).
Kérdezz körbe esetleg a DAC+amp topikban is, többen használnak ott is DAP-ot forrásnak, fognak tudni segíteni, ha kiválasztottad, milyen DAP-ra akarsz építkezni.
-
Kammerer2
kezdő
válasz cicur99 #36217 üzenetére
Megjelent a gyári ajánló. Érdekes, hogy megtartották a tranzisztoros kimenetet is, és a kétféle csöves móddal így háromféle lejátszó egyben - a tranzisztoros módba belevittek egy kis spórolást.
A jelek szerint a Shanling egyelőre nem ugrott bele a diszkrét 1-bites DAC-nak nevezett, R2R-szerű ellenálláshálózatos divatba.[ Szerkesztve ]
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
seredy
tag
Sziasztok, lenne néhány kezdő kérdésem a témához, nagyon az elején vagyok:
1. Ha olyan DAP-ot akarok venni, amit egy aktív hangfalhoz akarok használni mint forrás, akkor melyik paraméterre kellene figyelnem, milyen specifikáció kell? Pl. itt ez a HiBy, itt csak a fej-és fülhallgatók vannak megemlítve kimenetként. Itt olvastam, hogy a DAP is lehetne audioforrás adott esetben.
2. Ezek az eszközök mennyire hosszú távra vannak tervezve, nagyon hajlamosak melegedni?
3. Egy DAP-ot lehet a későbbiekben upgrade-elni, fejleszteni mint rendszer? Mint ahogy mondjuk egy telefonhoz vesz az ember DAC-ot.
Gondolkodom, hogy beszerzek egy ilyen eszközt, de keveset tudok róluk, és ahhoz képest borsos is tud lenni az áruk. Eddig zenét telefonról hallgattam, Sennheiser HD560S és Grado225x fejesekkel, spotifyról streamelve. Nem rossz, de viszi a telefon akksiját rendesen, plusz lenne egy rakat zeném flacben, azokat kényelmesebb lenne dedikált eszközről hallgatni, mint telefonról (ráadásul én semmi különbséget nem hallok telefonról vagy laptopról flac és streamelt zene között, megmondom őszintén). -
ShepardS
csendes tag
Sziasztok, egy Etymotic ER2XR fülhallgatóhoz milyen DAP-ot lenne érdemes vennem?
Eddig csak telefonról és notebookról használtam, de elvileg azok nem tudják kihozni belőle a maximumot.
Mi az a szint ami már ki tudja hajtani? -
-NoVa-
addikt
válasz mecsekijeti #36220 üzenetére
Általában az on-chip opamp/amp nem rossz, de kompromisszum a méret, hő, fogyasztás terén, cserébe olcsó. Aztán a komolyabb donglék már rendelkeznek értelmesebb erősítőszekcióval is, de azért a fizikai korlátok adottak. Papíron szép számok kijönnek belőlük, jól mutat a 2x400mW balanced teljesítmény, de egy méretesebb DAP nagyobb kondenzátorokkal szerelt erősítője mégis jobban összeáll fejhallgatókkal, a dongle inkább a könnyen hajtható in-ear fülesek műfaja.
Egyébként hangminőségben egy középkategóriás DAP és egy jobb telefon + jobb dongle között nem lesz számottevő eltérés, vagy másképp. Pl egy 250$-os HiBy R4 (amúgy kifejezetten jó olcsó droidos Tidal-képes DAP Class-A erősítővel) eléggé jó cucc, nem kel versenyre a prémium kategóriával, de nem okoz csalódást. Sokmindent meghajt értelmesen, népszerű ezen az árszinten. Ellenben alig drágábban, 290$-ért ott van a Cayin RU7 dongle. Meghajtás terén kompromisszumosabb, avagy a nem túl nehezen hajtható Grado Hemp fejesem érezhetően jobban kiteljesedik DAP-okról, de in-ear cuccokkal, vagy vonalkimenetként használva a legjobb DAC-om mind között. A legkellemesebb egyensúly az analóg élő természetességével és a részletteli precizen megrajzolt színpadával, csak nem mindegy, mi van rádugva. És...
Gombok. Egy DAP-on ott a gombok, tekerhető hangerő (vagy legalább arra is dedikált 2 gomb), lejátszásvezérlés, vakon, kényelmesen kikapcsolt kikelzővel. Na ez nagyon hiányzik a dongléről, este elalvás előtt csukott szemmel nem akarok érintőlépernyőn zenelejátszást vezérelni. Ha a Cayinról hallgatok zenét olyankor, akkor is inkább egy DAP-ra dugom rá, nem a telefonomra. Nekem fontos, másnak más a preferencia, csak megemlítem.
Dongle terén jókat hallok az iBasso DC07 Pro-ról, én a Cayinnal nagyon elégedett vagyok (de azért az iBasso DC Elite felé el-elgondolkozom, csak az ára ne lenne annyira durva), illetve a HiBy FC6 -ot bedobom, mint nagyon kellemesen zenei és analóg R2R opciót. Annak a DAP változatát (RS2) sokat használom, dícsértem eleget.
-
Kammerer2
kezdő
válasz ericdrawen74 #36223 üzenetére
Melléktanács a "beégetéshez".
Eleinte érdemes többtíz órát járatni-dolgoztatni a készüléket úgy, hogy nem hallgatás közben, hanem hallgatás nélkül. És csak időközönként néha bele-belehallgatva, hogy tapasztalatot szerezhess arról, hogy merrefelé és mennyire változik a hangkép a bejáratódás miatt - az elektronikák is. Legitim dolog persze folyamatosan hallgatni bejáratás közben, de akkor kevésbé tudod szétszálazni, hogy a változásban mennyi a készülék hangjának változása, versus mennyi az agy adaptálódása, hozzászokása.Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Kammerer2
kezdő
válasz mecsekijeti #36220 üzenetére
"általában a természetes hangszíneket kedvelem, lehetőleg felnyomott/kiemelt frekvenciák nélkül."
A rászánható kereted függvényében szóbakerült, hazai szervizháttérrel is bíró márkákról-típusokról ezügyben érdemes tudni, hogy a Fiio elektronikák manapság ritka kivétellel inkább a műszakias-gépies hangkarakterre mennek rá - tehát nem kifejezetten a természetes hangszínre, hanem inkább "hifisre" (az X5 II kb. határesete ennek). A Shanling viszonylag következetesen melegebb hangszínű, sötétebb tónusú karaktert favorizál, tehát jellemzően hangszerszerűbbek a hangjai, mint jellemzően a Fiio-knak. A Hiby meg jellemzően a kettő között, általában viszonylag lágy, de viszonylag analitikus is a karakterük.
Kivétel persze minden alól van.Nyilván persze a "ki kell próbálni" kitételem azt jelenti, hogy ha van lehetőség saját meghallgatásos tapasztalatokat szerezni, akkor fontos megragadni a lehetőséget. Nem tilos persze tanácsok alapján se vásárolni, főleg, ha csak arra van lehetősége az embernek - tehát kérdezni okos dolog, de érdemes forszírozni a saját tapasztalatszerzést.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
ericdrawen74
senior tag
válasz SZKEBE75 #36224 üzenetére
Értem, köszönöm a válaszokat.
Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)
-
SZKEBE75
senior tag
válasz ericdrawen74 #36221 üzenetére
Mellékeltek hozzá egy beégetőt,amit beledugsz és járatod amíg alszol.
DX260 - forzaHybrid - IE900
-
ericdrawen74
senior tag
válasz FireKeeper #36222 üzenetére
Értem, köszönöm a segíséget, kb.: olyan 25-30 órát hallgattam eddig. A sony nv a306 után hihetetlen élmény, sok nagy felbontású muzsikám van ezért váltottam erre. Eddig nem bántam meg.
Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)
-
FireKeeper
nagyúr
válasz ericdrawen74 #36221 üzenetére
elkezded hallgatni. ez a beégetés szvsz erősen túl van misztifikálva, és amúgy is fej/füllhallgatókra szokták csinálni ahol van fizikai mozgó alkatrész. egy elektronikus cuccban, még az analóg elektronikán sincs mit "beégetni" - illetve ha bármi ég, ott már nagy baj van.
steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 VI || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill
-
ericdrawen74
senior tag
Üdvözlet!
Új vagyok ebben a fórumban. Karácsonyra megleptem magam egy IBASSO DX260-al és egy IBASSO AM05-el. A kérdésem, mi a beégetés menete?Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)
-
mecsekijeti
újonc
válasz Kammerer2 #36219 üzenetére
Köszi, érted te, még ha a kérdés hülye is.
Nyilván meg persze... Azzal tisztában vagyok, hogy a végső érzet szubjektív, de a válaszodhoz hasonló infók nagyon hasznosak (még azt is elismerem, hogy részben lustaságból, mert hát pár hét alatt felszedheteném a nagyrészét magam is, így viszont készen kapom)
Szóval sokkal közelebb jutottam a megoldásomhoz, bár egyelőre még nem látom.
Ez már nem kérdés, csak a zenehallgatói ízlésemről: általában a természetes hangszíneket kedvelem, lehetőleg felnyomott/kiemelt frekvenciák nélkül. Emiatt gondolom azt, hogy a chip-erősítő abszolút minősége a DAC-ban elég jó támpont számomra. Azt, hogy ennek a megszólalását egy chipbe integrált vagy külön is mellérakott megoldás befolyásolja-e, viszont nem tudom. Te/ti viszont igen...
Köszi vanszmór! -
Kammerer2
kezdő
válasz mecsekijeti #36218 üzenetére
Akkor megint az "elméleti szintű" kérdésről.
"mennyire közelítheti meg"
42.
Bocs. Mint említettem, konkrét készülékeken, konkrét rendszerben, konkrét felhasználó számára dől el, hogy "mennyire". Ugyanazt is másképp hallja más ember. Ami a tapasztaltnak ég és föld, az a kezdőnek alkalmasint nüansznyi.Részben a mobil DAP-ok elterjedése révén egyre több az olyan integrált DAC csip (CS43131, ES9018, ES9019...), amely a csipen belül tartalmaz I/V-t, LPF-et, fejhallgatóerősítőt, vonalkimenetet is, tehát amelyben a készülék analóg szakaszát beépítik a csipbe. Áram és helytakarékos megoldás - és árcsökkentő tényező. Alkalomadtán a hangminőség ár-érték arányának is jót tud tenni az ilyen megoldás, mégis, már az alsó árszinten is jellemző, afölött pedig automatikus, hogy az ilyen integrált csipek mögé is építenek analóg szakaszt, helyettesítendő a csipbe integrált analóg szakaszt (a KA13-ban is a CS43131 ezirányú képességeit helyettesítendő van külön analóg szakasz).
A JM21-be tett duál CS43198 nem mai csip, de még mindig a Cirrus Logic százlóshajójának tekinthető - ergo jobb, de drágább, mint a CS43131 (a beépített analóg szakaszával)... Húzd meg, ereszd meg.
A hangminőség nagyon sokmindenen múlik a készülékben. A JM21 DAC és analóg áramköre azonban magasabb műszaki szintet képvisel, mint a KA13-é, ergo feltehetően magasabb hangminőséget is nyújt - de nem hallgattam még őket össze, tehát nem ígérem a hangminőséget."amit most nézek:
Fiio JM21 lejátszó és KA13 átalakító."
Gondolom a vizsgálódásod arra irányulna, hogy JM21 vagy telefon+KA13. Ugyebár nem teszteltem még JM21-et, de digitális futóműként (azaz jelkiolvasóként/streamerként) is minden emberi számítás szerint jobban kell szóljon, mint a "közepes telefon", illetve DAC-ampként is, mint a KA13. Hogy a hangkülönbség neked megéri-e az árkülönbséget, ki kell próbálni. Más készülékeket is.Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
mecsekijeti
újonc
válasz Kammerer2 #36214 üzenetére
Akkor futnék egy másik kört is:
Közepes telefon DAC-cal mennyire közelítheti meg egy hasonló chippel szerelt DAP teljesítményét? Van egy régebbi DAC-om, nem rossz az sem, a telefon alapteljesítményéhez képest az egek teteje, de amit most nézek:
Fiio JM21 lejátszó és KA13 átalakító. A leírások szerint a két cuccban levő chipek különbsége csak egy erősítés az átalakítóban levô CS43131 javára a lejátszó CS43198-ával szemben (nyilván itt külön erősítenek). -
cicur99
tag
Shanling M8Tlink
-
Kammerer2
kezdő
válasz -NoVa- #36210 üzenetére
"A legtöbb DAP - mobil között technikailag nincs eltérés BT irányban, de..."
Vanni van, kinek-kinek kisebb vagy nagyobb ez a különbség - a technikai eltérés hangminőségi különbsége. A technikai (és hangi) eltérés ugyebár itt nem csak konkrétan a Bluetotth interfészt magát jelenti, hanem az egész mindent, amíg a Bluetooth interfészhez elérkezik a jel."A jobb mobilokban van Dolby Atmos dekóder, (...) a Samsung S24 Ultrámról..."
Láthatólag kollégának teljesen más az árszintje. Az A&K-dhoz képest is. Amellett, hogy én természetesen nem értek egyet, hogy jobban szól a Dolby Atmos, mint a sztereó. Apage Satanas!Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Victorio
aktív tag
válasz mecsekijeti #36213 üzenetére
Bluetoothos fejhallgató esetén a fejhallgató fogja csinálni az D-A konverziót - ahol a hangminőség valójában eldől.
Tök mindegy, honnan kapja a jelet.Valamint maga a BT hangátviteli szabvány is veszteséges tömörítésű, tehát már a digitális átvitelnél minőségromlás lesz.
Ott lehet különbség ha a lejátszó és a füles is ismer a szabványon felül jó minőségű BT hangátviteli protokollt, pl AptX HD, AptX Lossless, vagy LDAC. (Ez nem triviális, nagyon sok - akár csúcskategóriás - telefon vagy fejes sem tudja ezeket.) Természetesen ehhez mindkét oldalnak ismernie kell ezt az átviteli módot. De ha tud is így működni a lánc attól még ugyanúgy a fülesben lesz az A-D konverzió, csak a BT átvitel veszteségét csökkentetted vagy szüntetted meg.
Viszont egy vezetékes füles mérföldekkel szebben fog szólni mint egy BT.
Ha a minőségi zenehallgatás a fő cél akkor érdemes meghozni a kompromisszumot, és a kényelmetlensége ellenére is vezetékes fülest használni menet közben is. Ebben az esetben egy DAP várhatóan jobb minőséget szolgáltat mint egy telefon - már ha van egyáltalán analóg audio kimenet a telón.Ha mindenképp vezetéknélküli fülest akarsz használni, akkor a forrás tök mindegy, kár kiadni pénzt DAP-ra.
Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.
-
Kammerer2
kezdő
válasz mecsekijeti #36213 üzenetére
Hát én ajánlásba végképp nem akartam volna itt belemenni, csak az elméleti kérdéshez szóltam hozzá, de ha már kérdezed:
A 250 dolláros árszinten feltétlenül ajánlanám a Hiby R4-et minden szempontból, de egy alaphibája van, hogy minden jel szerint nincs vonalkimenete (line out) - amire most még nincs igényed, de ki tudja, később még fontos lehet számodra is.
A 200 dolláros szinten Hiby R3 II, Hiby R3 II 2025, Shanling M1 Plus, ezeket bátran tudom ajánlani. A Fiio JM21 is bizonyára megéri az árát, a műszaki szintje feltétlenül - de még nem hallgattam, még csak most kerül forgalomba.
Olyan márkákból mondtam, amelyeknek van magyar forgalmazója, szervizháttere, bár a Hiby esetében megszűnőben van a magyar forgalmazás, tehát már csak egy-két kicsit régebbi típus maradéka kapható itthon. De mint maradék, van még náluk R5 Gen2 160 ezerért, ami alig van túl a nagyon max plafonodon, ám megfontolandó, hogy annyiért pedig be lehet hozni Kínából R6 III-at is, ami már hét nyelven beszél a megcélzott szintedhez képest.Útközbenre minek fejhallgató, miért nem fülhallgató - nem kérdezem, mondom.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
mecsekijeti
újonc
válasz Kammerer2 #36209 üzenetére
Köszi a gyors választ (és a többieknek is persze)
Értem , a kérdésemet illetően tökéletesen megvilágosodtam.
Magyarázva a dilemmát: a rendes zenehallgatást nyilván továbbra is nyugiban, madzagos fejhallgatóval képzelem el. A gyaloglás/utazás közben történő zenefogyasztás az, ahol szeretném emelni a színvonalat az átlagos mobil+tws szintjéről. Azt nyilván magamnak kell kidekázni, mi éri meg, de a Momentum 4 hirtelen olcsó lett (biztos jön az 5) és azon töprengek, mi passzolna ahhoz.
Ideálisan 100-ig jó lenne megúszni (max plafon 150).
Van valakinek valami jó ötlete a jelenleg újonnan elérhető, Tidal képes DAP-ok közül, amitől nem kell félni, hogy letérdel és van az a minőség, hogy BT-on túl rendes fejhallgatóval se lenne lelombozó?
Kösz előre is... -
bucsher
őstag
válasz mecsekijeti #36208 üzenetére
Kacifántos válaszokat már kaptál.
Én az egyszerűség híve vagyok.
Igen, vegyél Tidal-képes DAP-ot. Mert az jó.
BT csak végszükség esetén.In the pipe - five by five!
-
-NoVa-
addikt
válasz Kammerer2 #36209 üzenetére
A legtöbb DAP - mobil között technikailag nincs eltérés BT irányban, de...
A jobb mobilokban van Dolby Atmos dekóder, Tidal esetén ez azt jelenti, hogy pl a Justice Hyperdrama albuma Egy BT-s Sony XM5 TWS-el Tidalról a Samsung S24 Ultrámról lényegesen jobban szól, mint az amúgy sokkal jobb hangminőséget produkáló Astell&Kern DAP-omról, amiben nincs. Más, extra dekóderigény nélküli cuccoknál nincs érzékelhető különbség. Avagy a kurrensebb mobilban jobb a BT antenna, de ennyi.
Nekem a mobil az általános háttérzenehallgatós, a DAP az teljes értékű elmélyülős kikapcsolódásra (vezetékes fülessel) ideális. -
Kammerer2
kezdő
válasz mecsekijeti #36208 üzenetére
"Egy elméleti szintű kérdésem... (...)
...érdemes-e venni egy Tidal kompatibilis új lejátszót... (...)
...egy középkategóriás telefonról ugyanúgy kijön a digit jel (...)
Nyilván lehet különbség, de vajon mekkora?"Természetesen a digitális jel sem ugyanúgy jön ki egy telefonról, mint egy hifi céleszközről (és nem is ugyanúgy megy bele!). VAN különbség - természetesen. Hogy a különbség mekkora, az az összehasonlítandó eszközök konkrét minősége mellett rajtad múlik. Azazhogy az adott különbséget mennyire hallod meg az adott eszközökön, és a számodra megmutatkozó különbség neked megér-e valamennyi pénzt, és mennyit ér meg számodra a hatvanezer és egy-két millió forint közötti TIDAL-képes palettáról... - tehát a kérdés nagyon is gyakorlati szintű. Saját tapasztalatod alapján tudod magadnak eldönteni, tehát érdemes kipróbálnod erre lehetőséget adó szaküzletben vagy ismerősödnél, hogy mekkora számodra a különbség adott telefon és adott mobil DAP digitális - például bluetooth - jele között. Ezt a kérdésed logikáján belül maradva mondom.
De nem javaslom a kérdésed logikáján belül maradni. Ha a jelenlegi, értelmezhető minőségű, valamint vezetékes kapcsolattal rendelkező fejhallgatódat hajlandó lennél lebutítani bluetoothra, akkor egy jobb minőségű mobil DAP-pal se nyernéd vissza hangminőségben a réven, amennyit vesztesz a bluetooth interfész és a fejhallgatóban levő DAC relatív hangminőségtelenségének a vámján. Tehát valamelyest a veszett fejsze nyele után kapkodnál a kérdésed logikáján belül, ha a lejátszó hangminőségén gondolkodsz, nem törődve a bluetoothra átállás relatív hangminőségtelenségével. Ergo a magam részéről javaslom a vezetékes fejhallgatónál maradást - ami persze nem a kérdésedre válasz, arra az első bekezdés a válasz.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
mecsekijeti
újonc
Egy elméleti szintű kérdésem lenne, ami remélem eléggé kapcsolódik a topikhoz:
Van egy Fiio X5 II-m, ami szuper nekem, egy madzagos overear Sennheiser Momentummal szoktam használni. Sajnos ezen a gépen nem megy a Tidal (próbáltam az androidra felrakni, használhatatlan, nem bírja a hardver)
Ha vennék egy bluetoothos Momentum 4-et, akkor ugye a végső átalakítást a fejhallgató DAC-je végzi. Ezért aztán felmerül a kérdés, hogy érdemes-e venni egy Tidal kompatibilis új lejátszót vagy egy középkategóriás telefonról ugyanúgy kijön a digit jel és majd a Momentum átalakítja? Nyilván lehet különbség, de vajon mekkora? -
Kammerer2
kezdő
válasz bitrograde #36206 üzenetére
Például Auralic teteje tájéka, Silent Angel Rhein...
(De én az integrált készülékek híve vagyok, eleve nem gondolkodom szeparált futómű/DAC-ban - amellett, hogy itt off.)Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Kammerer2
kezdő
válasz bitrograde #36204 üzenetére
A DAC-ja persze, hogy nem rúg labdába az Echo's Enddel szemben, na de a bő tízszer drágább DAC-hoz futóműként se való. Ha az R6 III odaállítható futóműként az "audio PC"-d mint futómű mellé, akkor az a PC se rúg labdába az Echo's End futóműveként. Mindent a maga helyén. Az árkategóriájához képest.
Szóval az Echo's End hozzáillő szintű futóművet kíván.Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Kammerer2
kezdő
válasz bitrograde #36201 üzenetére
Ha még nem tetted, a mobil DAP-ot a hangdobozos szobai rendszerben is próbálgasd teljesértékű lejátszóként, ne csak futóműként. Azaz vonalkimenetről, jack-RCA/XLR kábellel.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
ericdrawen74
senior tag
válasz onkelz #36200 üzenetére
A Sony NW A306-om van egy sony XBA-N1AP és egy Ibasso AM05 fülessel. Az Ibasso-t 2 hete vettem és sokkal tisztábban szól vele a zene, ezért gondoltam beszerzek az AM05 mellé egy Ibasso lejátszót is kíváncsiságból.
Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)
-
bitrograde
senior tag
Kicsit nyúztam az R6 III-at, közben járt néhány hétig egy cserélt R5 II is nálam. Kerítettem egy fél TB-os kártyát, megpakoltam zenével, és lett egy alkalmi vétel csúcs FAW az Erzetich-hez.
Mit mondhatnék?
Először is: a hangfalas rendszerben elèg jól kijön az R6 elônye. Kártyáról a saját, Androidot kikerülô appjával oda lehet tenni az audio-PC mellé bátran. Ezen felbuzdulva nem is átalakítón keresztûl fog csatlakozni, hanem kap majd egy rendes USB C-B kábelt.
A fejhallgatós rendszerben is elképesztően muzsikál. Nem nagyon találok kivetnivalót a hangban; amint megszólal, zenehallgató üzemmódba váltok önkéntelenül.
Szóval szerintem a Hibg szoftvere nem olyan vészes. -
onkelz
aktív tag
válasz ericdrawen74 #36199 üzenetére
NW100 és DX240 akad itthon, két külön kategória.Egyértelmű a döntés a DX javára...de ha a Sonyt itthon tervezed megvásárolni, (ne tedd) az EU-s volume cap sokat ront a helyzetén.
Az NW100 nak legendásan gyenge lett az üzemideje, nem tudom, hogy orvosolták e a 300-ban.
A DXet hülyére tudod állítgatni, van rajta 4.4, üzemideje bőven kielégitő. -
ericdrawen74
senior tag
Üdvözlet!
Egy Sony NV A306 és egy Ibasso DX260 között mekkora a különbség hangminőségben?Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)
-
Dr V
őstag
Sziasztok!
Kocsiba terveznék egy DAC-ot, amin Tidal-ról tudok zenét hallgatni, optikai kábellel ráközve a DSP-re. Milyen lehetőségeim lennének?
The bass and the tweeters make the speakers go to war!
-
Kammerer2
kezdő
válasz fericske #36194 üzenetére
"Az Xduoo kezd, vagy akar felzárkózni a "nagyok" - hoz, elnézve a termékpalettájukat."
Sajnos éppen a hordozható zenelejátszó, alias mobil DAP terén mostanában nem jönnek ki új termékekkel. Pedig ennek a műfajnak a hőskorában jellemzően tényleg igen jó ár-érték arányú termékeket kínáltak a belépő (és alsóközép) kategóriákban az X20-ig bezárólag. Mobil DAP ügyben jelenleg csak kifutó típusaik vannak, azaz miközben a DAC-amp szcénában valóban egyre újabb és újabb készülékeket fejlesztenek (mobilt is, asztalit is), sajnos a mobil DAP műfajjal, úgy tűnik, leálltak. X2S is már csak maradék van itt-ott.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Dorien
veterán
válasz fericske #36194 üzenetére
Én nagyon szeretem az eredeti xDuoo X2-t, a mai napig megvan. Eltekintve attól, hogy csak karakteres felülete van, gyönyörű hangot ad a basszusosabb fejhallgatókkal. Pl. a Focal Spirit One S erről hatalmas kedvencem volt, míg a Shanling Q1-ről nekem már túlságosan mélyorientált. Ahhoz a Focal Listen karaktere passzol.
Meg ennek már van rendes súlya és anyaga (fekete alu) is, a Sansa Clip egy kis gyerekjátéknak tűnik mellette... Utóbbi szerintem futáshoz, sportoláshoz lehet jó, felcsíptetve valahova a ruhára. Na ezt az X2 nem tudja.
"Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
fericske
addikt
válasz Dorien #36193 üzenetére
Az Xduoo kezd, vagy akar felzárkózni a "nagyok" - hoz, elnézve a termékpalettájukat.
Nem volt lehetőségem eddig személyes tapasztalatra, de az itteni közösségből néhányan - akiknek adhatok a véleményére - igen pozitívan nyilatkoztak több termékükről ár/érték viszonylatában, - többek között Kammerer, aki véleményét figyelembe veszem, ugyanúgy ahogy Bkercso-ét, nem utolsósorban 4stich-ét akivel nagyon hasonló a "hangzás ízlésünk", illetve a te véleményedet is figyelembe veszem, - ami alapvetően elsődleges értékítélési szempont - és annyi nekem elegendő is a megítélésükhöz.
All in all +1 egy Xduoo ajánláshoz.[ Szerkesztve ]
-
Dorien
veterán
válasz Tomorrowland #36192 üzenetére
[ Szerkesztve ]
"Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
Tomorrowland
csendes tag
Sziasztok
Sokáig egy Sansa Clip+ volt a hű társam, nagyon szerettem a kicsikét. Sajnos azonban tönkrement. Szomorúan tapasztalom hogy már nem forgalmazzák.
Ezúton szeretném kérni a segítségeteket, milyen kisméretű hasonló lejátszót tudnátok ajánlani 20 ezer körül? -
bitrograde
senior tag
Igen, DDC, és egy Sennheiser HD540 RG I. 600 Ohmos fejessel utazószett.
Hogy mit ad a hanghoz? Egyrészt megbízhatóbban működik együtt a mai napig az összes ablakos oprendszerrel, mint a Soekris. Másrészt kicsit sötétebb a háttér, több a részlet vele, és térben is kicsit hozzátesz..
Nagyon kedvelem ezt a kis tégladarabot. Volt a csak DAC-változat, ami szintén DDC is, most pedig a HP, ami annak ellenére, hogy nem rendelkezik saját táppal, meglepő módon képes megszólaltatni a nagyimpedanciás fejhallgatókat (a planár már más tészta).
Nem véletlenül kerültek anno az Inner Fidelity Hall of Fame listájára.
Most egyébként úgy hallgatom (némileg túlzás, tudom), hogy afféle készüléktemetőként a DAP (SAEC USB-n át) a Concero HP-n keresztül meg a Sokerisbe (egy WW ezüst coaxon), ahonnan TMP XLR-en keresztül a Violectricbe, majd onnan egy Wywires Red és az Erzetich Phobos a végállomás. A PC pedig egy Wyred4Sound USB-n közvetlenül a Soekrisbe, mmajd onnan az ismert útvonalon tovább. Bárhol nyúlok bele, észrevehetően változik a hang, ez bizonyult a legjobb felállásnak. Egy kicsit azon aggódtam, hogy a DAP akkumulátora elbírja-e a DDC-t, de nincs vele probléma. Gondoltam még külső táplálásra, de fel kellene túrnom a fiókot az épített analóg külső tápért és egy Y-USB-ért, de most jó, nem akarom piszkálni. -
s4tch
veterán
válasz bitrograde #36189 üzenetére
Ha a praktikum nem zavar, akkor valóban korrekt megoldás lehet. Nekem papíron a Fiio R7/R9 tetszik, fejes láncba mindkettő biztos elég lenne, ha nem gitároznék. Az bonyolít mindent...
Nálad ha jól sejtem, a Resonessence ddc-ként működik...? Mit ad a Soekrishez képest?
-
bitrograde
senior tag
Nálam végül egy R6 III lett a befutó. A sima PC-nél jóval jobb, de a hangfalas nagyrendszerben azért elmaradt mind a CD-játszótól, mind az audio-PC-től (igaz, a streamjét (Deezer) hasonlítva a helyi fájlok lejátszásához, utóbbit nem próbáltam). De sima asztali igásló PC-t kiváltani jó lett, futóműként bekötve a Resonessence-Soekris-Violectric-Erzetich elé. A DAP képességet meg majd egyszer kipróbálom.
-
detroitrw
addikt
válasz Kammerer2 #36185 üzenetére
En inkabb ugy mondanam, hogy a H szeria indirekt tudja a stream-et
persze figyelembe kell venni a stream lejatszok kepesseget, ill. ha pl. BT-n kuldjuk at akkor az LDAC szintu lesz (max).H7-nel uapp-n atkuldott bitperfekt tidal stream azert meg boven a hallgathato kategoria, de elmarad az eszkoz egyeb bemenet szintjetol
Stream szinten az M6 ultra valszeg jobb mert ott dolgoztak azon hogy rendszer (android) szinten jobb legyen barmilyen hangzas, persze a korlatok miatt elmarad a H7 egyeb hangzasatol hiszen az megis csak egy dac-nak tekintheto.
-
s4tch
veterán
válasz bitrograde #36180 üzenetére
A hang rendben van, nálam a Hiby R3 és fehér_embertől kölcsönben vendégeskedő AK120 is helyt állt ezen a téren. Volt itthon málna lineáris táppal és az R3 egymás mellett, a saját Soekris, Pioneer asztali dac előtt. Simán össze lehetett őket keverni. Ami nem tetszett a dapban, az a praktikum hiánya. A málnán simán ment a tidal connect és a dlna, a hiby link viszont csak helyi hálózati lejátszást támogatott, netrádiót, tidalt nem. Lehet, hogy azóta tuningoltak rajta szoftveresen, bár ahogy a Hibyt ismerem... Az androidos appjuk az egyetlen dlna képes szoftver droidra, amely képtelen rendes sorrendben lejátszani dlna szerverről a fájlokat, és csak a betűrendet ismeri
Tidal connect képes dapról még nem hallottam. Nekem emiatt kapásból kiesik ez a vonal, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy ezeket tölteni is kell. Akkor már inkább Fiio R7...
-
bitrograde
senior tag
Huh. Hálásan köszönöm mindkettőtöknek a kimerítő választ. Belevetem magam a házi feladat elolvasásába a hétvégén.
-
Kammerer2
kezdő
válasz bitrograde #36183 üzenetére
Új árra szabjál meg keretet, úgy megfogható.
Ettől függetlenül Shanling H5-öt éppen hirdetnek 100-ezerért. (Streamelni nem tud.)
Hirdettek a héten 150-ért Shanling M5 Ultrát, de rögtön el is vitték.
Hiby R5 2, IBasso DX180/170, HIby R6 3, Shanling M5 Ultra..., ezek most a legjobb ár-érték arányúak az újonnan 500-600 dollár környékén. Feljebb Hiby R6 2 Pro, Shanling M6 Ultra, Shanling H7...A Shanling H vonala RCA vonalkimenettel a legjobb átmenet a mobil és az asztali DAP műfaj között, ha nincs igényed stream képességre. Ha szimmetrikus vonalkimenet is kell, akkor a klasszikus, kijelzős mobil DAP-ok, jack kimenettel. Azért emlegetem a vonalkimenetet, mert nem biztos, hogy csak futóműként használnád (ami nem azt jelenti, hogy a DAC-jukat versenyeztetni akarnám a Soekris-szel), illetve csak futómű célra nem feltétlen érdemes ilyesmit, hiszen az árukban csak kisebb részt foglal el, a nagyobb részt a többi tudásuk adja az árban (no persze értem, hogy mobil DAP-ként is használnád, ezért végülis a Shanling H vonalat mondanám leginkább, ha nem kell stream és vonalkimenetként elég az aszimmetrikus - firmware-jük van, távirányíthatók telefonról).
Fiio M23 is lehet a 200-ezres használtáron, és az konnektorról is táplálható, de még túl friss típus ahhoz, hogy legyen a magyar használtpiacon, és a hozzá hasonló árú Hiby-k, Shanlingok jobban szólnak, esetleg az iBasso is - bár laleeee éppen hirdetett egyet nemrég..A Fiio M15S is jó ár-érték arányú (lásd ugyebár Koscsónál is emlegetve), és szintén konnektorról is megy, de az már az 1000 dolláros szint újonnan.Mindezek akkor, ha jó neked a Delta/Sigma DAC is bennük - tudom, alapból futóművet keresel, de mivel mobil DAP-nak is használnád, megmelítem, hogy vannak R2R DAC-csippel is mobil DAP-ok, például a Nova által említett Hiby RS2 is beleférhet a büdzsédbe. De én nem ajánlom az R2R-t e téren, mert jelentősen, 30-40%-kal eleve megdrágítja a készüléket a Delta/Sigmához képest.
A Nova által említett A&K-val az a baj, hogy az A&K-k nagyon felülárazottak, az SR35 is - egyébként jól szólnak, csak nem ár-érték arányosak.
Vannak még jó kínai márkák, de a Fiio, Shanling, Hiby, iBasso mögött van magyar szervizháttér.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
-NoVa-
addikt
válasz bitrograde #36180 üzenetére
Régóta használom erre is az A&K SR35-öt. 4V balanced vonalkimenet, A&K Connect appal telefonról wifin távvezérelhető, és hordozható erősítővel párosítva párban volt a hangja (és mérete) a jóval drágább Cayin N8ii -vel. USB futóműként is működik, de arra fölöslegesen drága.
Az olcsóbb HiBy cuccokban is megvan a HiBy Music távvezérlés, sokféle streaming támogatás, USB, és megfelelő kábellel az USB-ről kivitt SPDIF kimenet. A filléres R2 / R3 DAP-okat előszeretettel veszik USB / SPDIF futóműnek, olcsón teszik a dolgukat nem rosszul. Ebből nekem egy RS2 van itthon, ritkán használtam SPDIF kábellel, mert az R2R DAC-jáért szeretem, kár kihagyni pont azt a komponensét. De mindegy is, ez pont egy wifit, BT-t nélkülöző linux alapú offline céleszköz, annak remek.
Viszont ha futómü, akkor addig akkuról fut, ~10 óra kb és lehet tölteni.
-
Kammerer2
kezdő
válasz bitrograde #36180 üzenetére
Én mintegy három-négy év óta, Koscsó Feri mostanában ért annak tapasztalásához, hogy okosan megtervezett-gyártott mobil DAP márkák-típusok egyenrangú hangminőséget tudnak nyújtani a hasonló szolgáltatásokat nyújtó asztali DAP-okkal VONALKIMENETRŐL IS. Egyre inkább tervezik is erre a vonalkimenetüket - és futómű célra a digitális kimeneteiket (DAC célra a bemeneteiket).
Legalábbis a kb. 2000 dolláros szintig igaz ez az egyenrangú hangminőség vonalkimenetről is (előfokként is), digitálisról is, fejhallgatóerősítőről is Ergo az ilyen kettős célú szempont szerint tervezett mobil DAP-oknál a mobilitás bónuszként, ingyen van.
Ráadásul ugyebár ma már legalább két márka is van, amelyik ráállt arra, hogy a mobil DAP-jai konnektorból is táplálhatók legyenek, az akku megkerülésével. A streamelést persze csak wifiről tudják.
Málnánál ma már jóval ár-érték arányosabbak tudnak lenni, audio PC-nél meg nem nehéz, azok aránytalanul drágák.Jól megválasztott mobil DAP a hifi és a közép-audiofil kategóriában egyenértékű hangminőségű és szolgáltatású az asztali lejátszókkal. Versus az akku házi cserélhetősége még kevés típusnál opció.
A mobil DAP-oknál most már egyértelműen teret nyert az audiofil áramköri tervezés és alkatrészhasználat. High-endben még hátrányban vannak.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
bitrograde
senior tag
válasz bitrograde #36180 üzenetére
Helyesen: DAP-ban gondolkodni?
-
bitrograde
senior tag
válasz gaben22 #36178 üzenetére
Igen, a Soekris egy DAC , ezért gondolkodtam egy futóműben. Mivel íróasztalra lenne, még a PC mellé, nem feltétlenül egy streamer érdekelne (így is alig férek néha ebben a kupiban). Aztán az sem hátrány, ha felkapom, és el tudom vinni magammal. A kérdésem arra vonatkozott, hogy hangminőség tekintetében megéri-e egyáltalán DAC-ban gondolkodni? Ha nem, nekem az is elfogadható válasz.
A Málnán Volumio futott. Nem volt rossz hangja, de a nappaliban az audio-PC-nek jobb hangja van. Az a kérdés, hogy hol helyezkedik el a PC-Málna-audio-PC vonalon egy DAP forrásként.[ Szerkesztve ]
-
gaben22
senior tag
válasz gaben22 #36178 üzenetére
Kifutottam a szerkesztési időből, elfelejtettem mondani, hogy ha DAP-ra megszűnik a frissítés, akkor Deezer/Spotify/... is lehet hamarában bemondja az unalmast rajta és nem fog működni többé. Raspberry nekem tök jól hangzik, fura ez a nem jó a hangja dolog, amit mondasz. Rasberry-n mit futtattál?
[ Szerkesztve ]
Eladó cuccok: Forza Audioworks - Copper Series IEM Mk2 IEM kábel
-
gaben22
senior tag
válasz bitrograde #36177 üzenetére
Javíts ki, ha tévedek, de a Soekris 1541 az egy DAC, miért akarsz még egy DAC-ot és hogy lehet, hogy a Raspberry-nek nem volt jó a "hangja"? Gondolom USB-n toltad be a digitális jelet a Soekris 1541-be, nem? Nem lehet, hogy valami network streamer kellene inkább? Gondolom van olyan, ami wifi-n keresztül pl. telefonos appal is vezérelhető, meg magán a kütyün is, ahogy kényelmesebb. Az elképzelésed nem lehetetlen, DAP-ról is tudod tolni az áldást a Soekris 1541-be csak nekem picit fura felállás, de lehet ez csak nekem fura .
[ Szerkesztve ]
Eladó cuccok: Forza Audioworks - Copper Series IEM Mk2 IEM kábel
-
bitrograde
senior tag
Az utóbbi időben foglalkoztat, hogy elsősorban fejhallgatós láncba futóműnek beszerezzek az asztali PC hellyett egy DAP-ot. Írt már erről Koscsó Feri is, de érdekelne más tapasztalata is, hogy érdemes-e ezzel az elméleten túl is foglalkozni, és ha igen, nagyjából milyen magasságban érdemes beszállni a PC kiváltására. Málna már volt, azt nem szeretnék. Könnyebben kezelhető és jobb hangú kütyü kellene. Jelenleg egy Soekris 1541 és egy Violectric V280 táncoltat egy Erzetich Phobost, ezek elé gondoltam. Ha becsatornázná a Deezer elôfizetésemet, nem lenne utolsó.
Valaki? -
Vasti74
aktív tag
Még mindig keresem a megfelelőt - lassan szünetet kellene tartanom ;-)
A héten rendeltem egy Mechen M30-at az Amazon-ról, gondoltam ha nem jön be, legfeljebb visszaküldöm - olcsó volt ;-) Ma megjött, de még éppen csak kipróbáltam. Beledugtam a 256GB-os kártyát >30.000 zenével, és párszor lefagyott a kártya tartalmának böngészése közben, vagy egy zene indításánál...
Megnézem, van-e rá újabb firmware, de addig is megkérdezem: ismeri valaki? Próbálta valaki? Van valakinek tapasztalata vele?
-
Dorien
veterán
válasz Vasti74 #36172 üzenetére
Jó cuccnak tűnik ez az Activo C10.
Mivel nincs sok lehetőség ennyi pénzért (Hiby R2 Gen.2, Shanling M0 Pro) én kipróbálnám. A lejátszási idő viszont max. 10 óra. (Hi-res lossless fájlok esetén inkább 6-8 óra.)Shanling Q1-et ha tudsz találni valahol, azt mindenképp ajánlom. 21h lejátszás, 2TB-ig fogad MicroSD-t, jó menü, stb. Én 2db-ot is vettem, egyet magamnak, egyet barátnőmnek.
[ Szerkesztve ]
"Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
Vasti74
aktív tag
Közben persze keresgélek is valami modernebbet, mert így 50 évesen a Sandisk kijelzője is kicsi már :-(
Szerintetek - tudom, hülye kérdés - mennyire lehet veszélyes egy ilyen megvásárlása? Ennél sokkal többért is csak vacakabbat kapok újban, ha jól gondolom.
-
Vasti74
aktív tag
Sziasztok!
Van egy Sandisk Sansa Clip Plus lejátszóm: sok éve nem használtam. Most újra hallgatnék út közben zenét, de nem igazán akarok másikat venni, ha ez is működik rendesen...
Gondoltam teszek vele egy próbát, de csak nagy (128 és 256GB-os) memóriakártyám volt hirtelen kéznél. Elvileg 32GB-ig támogatja őket, de mivel támogatja az SDHC-t, elvileg bármi lehet ;-)
A kütyüre feltettem a legújabb firmware-t, formáztam a belső tárhelyet, aztán nyomtan neki gyári állapot visszaállítást.
Formáztam a gépben fat32-re a 256GB-os kártyát, megtöltöttem zenével, beledugtam, elkezdte az indexelést. Nem figyeltem, hogy meddig ment el a csík, mert jó sokáig tartott, de utána csak egy kis részét látja a zenéimnek :-(
Arra gondoltam, hogy a memóriakártya túl nagy, de nem hiszem: most itt lóg a gépemre dugva a lejátszó, benne a kártya, és simán másolja vissza a kártya végén lévő (amit legutoljára másoltam) fájlokat is. Szóval támogatja a kis őskövület a 256GB-os kártyát is :-)
Viszont összesen több, mint 30.000 fájl van a kártyán: ez lehet a gond? Mert elvileg erre is van limit, nem is tudom 5000 vagy 8000, de ugye a memóriakártyára is 32GB-ot mondott...
Van valami ötletetek? Szeretném az összes zenét magammal vinni, mert ki tudja, éppen mihez van kedvem ;-) , szóval nem szeretnék kártyákat csereberélni, aztán várni, amíg beolvassa, stb.
Előre is köszönöm, üdv: Vasti
-
-
Dorien
veterán
válasz SZKEBE75 #36163 üzenetére
SanDian? Ez olyan, mint a Recbok meg az Adios?
Én úgy tudom, az a gond a hamis, kamu memóriakártyákkal, hogy csak a ráírt adat visszaolvasásánál derül ki, hogy tényleg mese habbal a ráírt mesés tárhely... De javítsatok ki, ha tévedek! Én pár éve nem mertem bekockáztatni ilyen 1-2TB-os cuccot, inkább vettem egy 256GB-os Samsung EVO-t.[ Szerkesztve ]
"Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
-NoVa-
addikt
válasz SZKEBE75 #36163 üzenetére
Valami nevesebb, nem teljesítményre, inkább tartósságra kireszelt darabot nézz. Ha 8k videó, meg burst photo kell, akkor szoktak a sebességre rámenni, de akkor sem 2TB kártyával, mert ha elhullik (előfordul nem is ritkán), akkor ne az összes nyersanyag menjen a kukába. Nagy tárhelynél csak egyszer kell türelmesnek lenni, amikor először másolsz fel sokat, aztán már egy-egy albumnál nem fáj az idő.
A másik végén meg amíg a DAP felnyalja az összes metaadatot, indexel, ott is ellehet hatványozottan többet naaaaagy kártyával naaaaaagy zenegyűjteménnyel. Én maradtam az 512GB -nál DAP-okba, relatív olcsó, és Tidallal kiegészítve így is végtelen sok.
-
detroitrw
addikt
válasz SZKEBE75 #36163 üzenetére
Olvasasnak a 10MB/s is boven sok, ami egy audio eszkozt illeti.
Ilyen kapacitas mellett (szvsz) inkabb az iras lenne a fontosabb.
Bar jellemzoen zenenel nincs tul nagy irasi igeny (egyszer televagod aztan csak idonkent torolsz, irsz ra par 10GB zenet).A linken levo memkarinak az adatai enyhen szolva fake.
A szabvany jeloleseknel keverik a szezont a fazonnal
A marketing szovegrol nem is beszelveDe mivel 100%, hogy valotlan adatok vannak a hirdetesbe, igy garancialis idon belul barmikor visszakuldheted, ha nem felel meg.
-
SZKEBE75
senior tag
Bővíteném a tárhelyet DX180-ban.Milyen sebességű kártyát lenne érdemes belerakni?
SanDian 2 TB memóriakártya
Átviteli sebesség (MB/s)80 MB/ms
Olvasás átviteli sebesség80 MB/s[ Szerkesztve ]
DX260 - forzaHybrid - IE900
-
-NoVa-
addikt
válasz SZKEBE75 #36158 üzenetére
Streaming mennyire fontos?
Csak mert... IE900-at nem hallottam, de Beyer Xelento-ból akad 2 generáció is, és mind a mérések, mind az összevetések azt igazolják, hogy hasonló, mint a Xelento 1, picit világosabb.
Ahhoz pedig nekem a melegebb, analógabb hangú források jöttek be. Azaz a Xelento 1-est mostanában ifi Go Blu-val használom, vagy a HiBy RS2-vel. Erős a gyanúm, hogy a Cayin N3 Ultra lenne még ideális vele csöves módban hajtva, de a HiBy-vel már van egy apró, analóg hangú offline lejátszóm (igény esetén kipróbálható),.erős túlzás lenne még egy ugyanarra.
Streaming zenére a telefon + Cayin RU7 dongle + Xelento gen 2 fantasztikus, a másik DAP + erősítő párosomról meg a fejeserősítős csoportban írtunk múltkor bővebben, amikor összehallgattuk az én Astell & Kern SR35 + PA10 stackemet a Cayin N8ii-vel.
-
Kammerer2
kezdő
válasz detroitrw #36159 üzenetére
Nekem büdzsé okokból csak H5-öm van, de nem csak fejhallgatókimenetileg, hanem miképp a korábbi mobil DAP-jaimat is, asztali lejátszóként is használom, a vonalkimenetéről. Ezt azért mondom, mert ekként is, azaz szobai hangrendszer asztali lejátszójaként is teljes értékű - ráadásul ugye RCA aljzata is van ehhez
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
detroitrw
addikt
kb. 1 hónapja nyüstölöm a Shanling H7 -et (igaz hogy DAC, de DAP ként használom ), így már túl vagyunk az első 50 órán, és eléggé odab@sz a hangzása.
Meglepő, hogy a régi fülesemmel (SE315) is tud meglepétesekt okozni a muzsika.
Előtte M3s volt, azt hittem az is már "overkill" a füleshez, de a H7 olyan hangokat présel ki belőle, hogy csak lesek.ja és kapott egy övtáskát, így nem nyomja a t@köm
-
SZKEBE75
senior tag
Az aláírásomban szereplő láncon szeretnék egyszerűsíteni.Igy jöttek szembe a dap-ok,egy ie 900-hoz keresnék egy ilyen lejátszót A dx180-ról mi a véleményetek passzólna a füleshez?
DX260 - forzaHybrid - IE900
-
cicur99
tag
Shanling EC Mini - hordozható CD/Audió lejátszó, DAC fejhallgató erősítő megérkezett hozzám. [kép] [kép] [kép]
[ Szerkesztve ]
-
balinthun
tag
Sziasztok!
Ha nem jó helyen járok akkor előre is elnézést!
Gyereknek keresnék egy olyan lejátszót, amit BT hangfalhoz tudok párosítani és fut rajta a Spotify. Nem az audio minőség a lényeg, hanem az, hogy tudja a Spotifyt és hordozható legyen. Az sem baj ha strapabíró, és nem egy vagyon
Jó helyen keresgélek, vagy előrébb lennék egy régi telefont lebutítani és befogni erre a célra?
Ez mennyire vállalható , vagy felejtős? : https://www.amazon.de/-/en/innioasis-Bluetooth-Spotify-Audible-Streaming-gray/dp/B0C615YC98/ref=sr_1_3?currency=EUR&dib=eyJ2IjoiMSJ9.qH60mKwBrkdDwpH8AIh6DqMIx3jzohgnYpbDpmkrkyUgPlsELLFVHEyVKIOWIYxYE9Gt8OnJw0qJ4sIQRcGQkDyzaULE6LA8tgRP-vvc6KASagh1IsMh-nMJk7EEzu2EVnMsq2QVONqMCMTnY0SeA-1g4NnpNElCYTYedO69qUirsI64Edvmx-F7WmOI4fj3hfeCPLKDqBCR_vpi3y3Z_IyeiUd4SZXjhaZ9iIJGh-8.36sy0CQxevg6jSrBZwZkHsv4m-Bn66pIocddn28nooc&dib_tag=se&keywords=spotify%2Bplayer&qid=1723204556&sr=8-3&th=1
-
Kammerer2
kezdő
válasz Czimby #36151 üzenetére
Összességében akkor a Hiby R3 II-t. Hangban eléggé rokon a Hidizzsel, de teljesítményesebb, ami a vonalkimenetén is hallatszik valamelyest. Kapható volt még a minap Magyarországon is, de éppen mostanában kifuttatta a márkát a néhány évig azt gondozott forgalmazó.
Úgyhogy külföld kell, például a HifiGo-t javaslom, megbízhatóak, és van olyan szállítási opciójuk 1-3-hetes határidővel, amelyben minden áfát, vámot ők állnak, tehát csak a honlapon feltüntetett (előnyös) nettó árat kell kifizetni. Tehát a megfelelő (Priority nevű) szállítási opciót kiválasztva.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Czimby
addikt
válasz Kammerer2 #36150 üzenetére
Köszönöm a kimnerítő választ!
Te melyiket javasolnád ezek közül max 180 dollárig?
Ha az egyik elsődleges szempont a vonal kimenenet minősége kell legyen?
Valamint beszerezni honnan lenne érdemes, hogy ne legyen még + ÁFA VÁM stb
Mert pl a Hiby oldalán írják is, hogy ezekre még számíthat az ember...Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.
-
Kammerer2
kezdő
válasz Czimby #36149 üzenetére
Csak kivételesen a félreigazítás kijavítása miatt.
Lejátszót kerestél, nem DAC-ampot. A mobil DAP-ok mindenben meg tudnak felelni a leírt igényeidnek ("van bennük RCA" is). Asztal lejátszót is kereshetsz arra alkalmas topikban, de mondom, az ebben a topikokban tárgyalt mobil DAP-ok is mindenben megfelelhetnek az igényeidnek, sőt, bónuszként még hordozhatóak is. Nézzük a feltételeid sorrendjében:
- Van rajtuk kijelző (és operációs rendszer).
- Távirányíthatóak telefonon keresztül bluetoothon, tehát asztali lejátszóként is kényelmesen tudod használni a fotelből - és ezzel újabb kijelződ van a telefonon.
- Lejátszanak MP3-at és FLAC-ot - sőt, többségük DSD-t is. Akár elég komoly felbontásban is, már a belépő szinten is.
- Wifin kapcsolódni tudnak internethez, ergo netrádió is van.
- Erősítő RCA bemenetére lehet őket kötni, általában jack-RCA kábel révén (vannak már RCA aljzatú vonalkimenetűek is, de az most téged nem érint).
----- Nem kérdezted, de plusz bónuszként a streamelés lehetősége is adott wifin.Az általad megcélzott 50ezres szinten még jellemzően inkább csak olyanok vannak (kivétel a kivétel!), amelyeknek nincs külön vonalkimenetük, hanem a fejhallgatókimenetükön keresztül lehet erősítő RCA bemenetére kötni őket. Ez nem ideális, tehát javaslom a 180-200 dolláros árszintet, ahol már jellemző a vonalkimenet. Hiby, Hidizs, Shanling... márkáknál a legérdemesebb aktuálisan nézelődnöd, de lehet még ötlet más is. Kifoghatók akciók is.
Hiby R3 2 - 180 dollár.
Hidizs AP80 PRO-X - 180 dollár
Shanling M0 Pro - 129 dollár (Tudtommal nincs dedikált vonalkimenete, de a fejhallgatóerősítő-kimenete is viszonylag épelméjűen meghajtja az erősítő bemenetét. Kapható magyar boltban is.)
Tempotec V3 - 170 dollár
Hiby R4 - 250 dollár.MInt mondtam, jack-RCA kábellel lehet erősítő RCA bemenetére kötni őket.
Asztali lejátszóként például népszerű mostanában a Wiim ezen a teljesen belépő szinten, arról szoktak beszélni a másik topikban is, ahova átmentél.
Lakott sziget-Bogár a hangyabolyban-Válaszd az életet!
-
Czimby
addikt
Sziasztok!
Sajnos nem találtam kapcsolódó topicot, így megpróbálom itt, hátha.
Otthoni hifihez keresek lejátszót.
Sztereó erősítőt kellene jellel ellátni,
ami MP3 vagy FLAC lenne.Amit elvárnék:
Legyen kijelző rajta
Ha asztali lejátszó akkor legyen hozzá távirányító
Mp3 és FLAC lejátszás
Esetleg netrádió
RCA bemenetre lehessen kötniA keret képlékeny, legyen mondjuk 50e Ft, de meg lehet győzni drágábbról is.
Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.
-
Kommy
veterán
Sziasztok!
Keresek egy olyan DAP-ot amivel talán az egyetlen kritérium, hogy vezeték nélküli fejhallgatót lehessen hozzá kapcsolni. Sokat nem szeretnék első körben rákölteni, kijelző sem kell rá. Csak zenehallgatásra kellene egy autista kislánynak. -
Megaptera
csendes tag
Sziasztok!
SR35 és DX260 közül végül a Cayin N3Ultra lett a befutó:)
Vártam,olvastam róla,mondom egy próbát megér.
1 hete hallgatom,most éppen kölcsönben muzsikál.
Tetszik a hangja,mind a 3 féle hangzást szoktam használni,attól függ éppen mi megy(tényleg eléggé változatos a zenei ízlésem:))
Shanling M2x volt az előd,hát megváltás utána.Fidelio is szépen szól vele.
Előszedtem az FH3-at,rákerült a Penon narancssárga tip,jó páros:) -
Piszmaty76
aktív tag
válasz Piszmaty76 #36139 üzenetére
Bocsi, Hiby R3 pro-ról R3 pro Sabre-re. Vajon érdemes lenne továbblépnem egy Shanling M3 Ultra-ra a Fiio FH3-mal? Az még nem tűnik túl nagynak számomra.
[ Szerkesztve ]
Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)
-
Piszmaty76
aktív tag
Üdv urak! Kb. egy hete Hiby R3-ról váltottam elhalálozott aksi miatt sima R3 Sabre-re (nem a 2020-asra!). Eddig nem igazán tetszik amit hallok. Létezhet, hogy a Fiio FH3-asom és az R3 Saber verziója nem annyira barátok hangzásilag? Vagy csak idő kellene, hogy szokjam és végre kihalljam a zenéimből a részleteket, amit eddig kihallani véltem?
[ Szerkesztve ]
Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)
-
detroitrw
addikt
-
Hawk02
aktív tag
Köszönöm!
Jelenleg egy BlackBerry Classic telefont használok zenehallgatásra,amikor dolgozom.Visszaolvastam a régebbi hozzászólásokat és azt látom,hogy 50-60eFt között van a vállalható kategória.Valószínűleg várok inkább még a vásárlással,inkább beruházok egy jobb dap-ra.Munka közben csak bluetooth-n tudok zenét hallgatni,otthon már a fejhallgatót összetudom kötni vele. -
Dorien
veterán
válasz Hawk02 #36131 üzenetére
~25k-ért újonnan xDuoo X2S van. [link] (+ kell még bele microSD kártya)
Ez nem hogy Spotify-t / Tidal-t / stb. nem tud, de még az album art-ot sem jeleníti meg. A hangminősége ennyiért teljesen jó és nagyon gyorsan feltölti az akksiját."Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
s4tch
veterán
válasz Hawk02 #36131 üzenetére
30e alatt legfeljebb használt mobilt találsz. Nálam van valahol egy Meizu Pro 6, az ilyesmire még használható lehet, bár meg kéne nézni, felmegy-e rá a spotify vagy az apple music. Androidos dapokat kellene elkezdened vadászni az ebayen (illetve jófogáson, külföldi oldalakon, pl. marktplaats, willhaben, stb), hátha találsz valami értelmeset 100 euró környékén. Illetve nyilván ott az iPod vonal, vagy egy iPhone 6s, amin még volt jack, és vállalható a hangja.
-
detroitrw
addikt
Sziasztok!
Shanling H7-rol van valakinek szemelyes tapasztalata?
Az ilyenekhez van ertelmes hordozo taska, hogy utkozbe is lehessen hasznalni?Esetleg van hasonlo minosegu es aru versenytarsa?
-
Hawk02
aktív tag
Sziaztok!
Szeretném segítségeteket kérni.Jelenleg telefonról hallgatom a zenéket,melyek flac formátumban vannak.Kérdezném,hogy érdemes lenne váltani dap-ra,akár használtra is gondolva.Kb.30eFt-ig.A tárolt zenéken kívül még használom a Spotify-t, Apple music-ot.
Segítségeteket előre is köszönöm! -
brugo
aktív tag
Ajáljatok egy mp3 lejátszót Hangoskönyv hallgatáshoz, amin van Bloutooth ( nem fülessel használnám ).
-
lapalapa
senior tag
válasz laleeee #36122 üzenetére
Más kategória. Ha még nem hallottál közép vagy felső kategóriás dapot, erőset döbbennél.
Dongle-éknál a forrás a probléma, amit ott nem tudsz feljavítani, dapokban meg zenére kihegyezett ez a komponens is.
DX170 gyári fw-vel Novát olvasva tetszene, nekem optimalizált fw-vel jobb.
Hátránya hogy kezelésben lassú (nem mobil telefon élmény) mert nincs benne csak 2G memória, de gyors sd-vel és swap sw-rel szárnyakat kap. Bár úgy hallottam, Nova A&K-ja sem erős ezen a téren. Abban viszont elképesztő hang technika van, dupla annyi pénzért.
Attól valszeg én is letenném a hajam...Ha nincs minőségi forrásod, akkor mosóbenzinnel járatod a Ferrarit..
-
-NoVa-
addikt
válasz laleeee #36124 üzenetére
Az M23 nagyjából a Q15 csak DAP formában, kicsit gyengébb, energiatakarékosabb erősítővel. A Q15-nél elgondolkoztam, hogy a Gryphont lecseréljem egyre, pusztán a mérete, és a nagy üveg kijelző törékenysége miatt hagytam inkább ki egyelőre. Az új AKM-et nagyon jól implementálták, természetesebb, kevésbé színezett, mint az ifi, meleg, telt, nem analitikus, inkább zenei, csupa olyan kulcsszó (nem a gyártótól, zenész.ismerős szavai aki Gryphonról váltott elégedetten), amire amúgy elégedetten ugranék.
Az M23 talán már nem sima üveget kapott, innentől ja, egy jó lehetőség. Bosszantó, hogy újra jó hangú izéket gyárt a FiiO, megint akarok BTR15-öt. Is. -
-NoVa-
addikt
válasz laleeee #36118 üzenetére
Hasznos válasz. Aztán úgy nézd, hogy a mostani igazán felső polcos USB donglékkal és jobb teleefon párosításokkal kb a mid-range tetejéig nincs értelme hangminőség szempontjából váltani, csak mint dedikált lejátszó/streamer/forrás nyújtanak többet. A DX170 erősen jó cucc, azt már lehet ajánlani, de aztán ha lapozol egyet a prémiumokhoz, rögtön kettő összevethető cuccom. A HiBy RS2 nálad értelmetlen, kell a stream audio feature, az meg az RS6-ban jön még egy lappal később háromszoros áron, csak a core DAC részt adja a kicsi, de azt mennyeien. Folyékony, analóg, térbeli csoda, nagyon szépen helyreránt bármit, amiről amúgy úgy tartják, hogy analitikus, száraz. Na eddig én úgy ismertelek, hogy szereted, ha éle is van a magasaknak, meg szabadjára van engedve a felső tartomány, szóval ha a Darwin meg R2R feliratokat látod, nyugodtan lapozz tovább, ez nem az, nem úgy. Megvan a magastartomány szépen, csak sokkal kevésbé digitális hatású, hangszerreprodukcióban mesteri. Elektronikus zenéknél előadófüggő. Na ebből kiindulva talán még az ESS cuccokat sem kell ignorálnod, de ennyire nem megyek bele találgatásokba.
Az SR35 térérzetben, szeparációban, dinamikában múlja felül messze a DX170-et, tonalitásban is transzparensebb, míg az iBasso, mint sokkal kevésbé módosított, célra faragott Android eszköz, a sokkal reszponzívabb, telefonszerűbb működésével kevésbé lesz szokatlan, mint egy sokkal céleszközzé faragott A&K. Meg ott a lehetőség, hogy utólag valami firmware modder csapat többet is kihoz belőle, mintha már hallottam volna ahhoz is készülő izékről.Én azt mondanám, hogy valami elképzelést alakíts ki a vélt igényekre, aztán figyeld az EU használt piacot, ha a kiváncsiság hajt. Ha már tudod magadról, hogy kell egy jó DAP, és használod is, akkor lehet bátrabban belenyúlni a választékba. Hasonlóképp vergődök a mostani prémium donglékat nézegetve, szerintem nem használnám ki úgy, ahogy kéne, de tetszik a műfaj, előbb utóbb csak lecsapok egy RU7-et játszani.
-
laleeee
őstag
6-700$ körül milyen androidos dapot ajánlanátok ?
-
Mortel
senior tag
Feladtam, visszaadtam a tulajának.
Köszönöm még egyszer mindenkinek!M
[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM
-
Mortel
senior tag
Esetleg valaki, aki szakember, nem segítene újratelepíteni, ha szépen megkérem?
Minden költséget természetesen állok, de egyszerűen semmi ötletem sincs, merre tovább.Köszönöm előre is.
[ Szerkesztve ]
https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM
-
Mortel
senior tag
-
s4tch
veterán
válasz Mortel #36106 üzenetére
https://forum.fiio.com/note/showNoteContent.do?id=202105171708309850783&tid=74
Itt vannak a firmware-ek. Próbáld meg feltenni a legfrissebbet. A linkelt oldal tetején le van írva a frissítés menete.
Egyébként mit nevezel kezdőképernyőnek? Nem lehet, hogy csak ki kéne húzni a kezdőképernyőre a parancsikonokat az alkalmazástárból? Vagy az alkalmazástárat sem éred el, az is üres?
[ Szerkesztve ]
-
Mortel
senior tag
válasz pulutodurumo #36102 üzenetére
Köszi, és az eredeti gyári állapotot hogyan tudnám visszatenni?
https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM
-
Dorien
veterán
válasz petymeg #36100 üzenetére
Tipp: [link]
A köv. lépcsőfok újonnan már a ~60e Ft kategória. Hiby R2 Gen.2, Shanling M0 Pro. [link] Használtan ritkán ki lehet fogni jó vételeket, pl. legutóbb Shanling Q1-est vettem 64GB SD kártyával 25e Ft + postáért.
[ Szerkesztve ]
"Wherever you go - go with all your heart." --- commercial-free eclectic radio --- www.radioparadise.com
-
s4tch
veterán
válasz Mortel #36101 üzenetére
A twrp - ahogy a kolléga is írta - egy custom recovery. Ha nem tudod, mit csinálsz vele, ne csináld. Simán kinyírhatod vele az eszközt végleg.
Gyári beállítások visszaállítása továbbra is a javaslatom. Vedd ki az sd kártyát, úgy adatot sem veszítesz. Ezzel nem hibázol, legfeljebb vissza kell lépni fiókokba és újra feltenni pár appot.
[ Szerkesztve ]
-
pulutodurumo
addikt
válasz Mortel #36101 üzenetére
A TWRP egy custom recovery Androidhoz. Az oprendszer szintjénél lejjebb van, olyan mint PC-n a BIOS (nem olyan, de példának elmegy). Az neked most nem segít. Ahhoz kicsit ismerni kell a droid lelki világát. Ha például fel akarsz tenni egy nem gyári rendszert, azt itt lehet. Vagy lementeni, törölni partíciókat.
"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"
-
Mortel
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
- DJI FPV Fly More Kit - 2 akku - 3-as töltő
- AKCIÓ!!! GAMER PC: RYZEN 9 5900X + Új RTX 4070 12GB + Új 16-32GB DDR4! GARANCIA/SZÁMLA!
- DJI Mavic 3 / Cine / Pro / Classic drón akkumulátor
- DJI Mavic 3 Classic drón RCN1 távirányítóval - 4/3" Hasselblad kamera +táska +töltő
- DJI FPV Racer drón - Fly More Combo FMC szettben