Hirdetés
- Apple iPhone 17 - alap
- Yettel topik
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Honor Magic 8 Pro Air a neve, január 19-én mutatják be
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- MIUI / HyperOS topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
FefeeX
veterán
El kell keserítselek, de TDK majdnem egyenlő Arita. Ugyanaz a Ritek anyag... Csak a cuccot előbb a TDK kapja meg, majd a kevésbé jobbakat Arita néven dobják ki. Ha tényleg jó lemez kell, használj Ricoh +R 16x, Verbatim +-R 16X -t, a Verbából jó a MCC és a Taiyo Yuden is...
Amúgy én 6X-8X szoktam írni, így eddig minden tökéletes lett - az író megint fontos kérdés...
-
Fleed
aktív tag
Hello! Nincs problémám az íróval, csak nemtaláltam jobb topikot a kérdésre: Hányszorosan ajánlott megírni egy dvd-t dvix,avi és egyéb videók kiírásához? Hallttam olyat hogy ha 16x osan írom akkor nem olyan tartós mint ha 4x esen írnám. ( TDK dvd-t használok, nem gagyi aritákat)
-
CippyO
tag
Hello! Azt szeretném kérdezni hogy nem tudja-e valaki hogy mitől lehet az hogy van 1 pioneer 112d íróm és néhány cd-dvd lemezt nem olvas be?
olyan lemezeket nem olvas be amiket "gyárban" írtak pl: deszka cd-je, vidikarié, de sok üres lemezt sem olvas be, vagy olyat amit a régi írómal írtam(NEC), de pl a GS-DVD-ket beolvassa!
Plíz HeLp! -
Fleed
aktív tag
Hello!
Van egy NEC dvd íróm [link]. Ugye ez nemtud minuszos kétrétegű dvd-t írni? -
.Kondy
csendes tag
Hali megint! Egyre elkeseredettebb vagyok, mert a problémák sorban ütik fel a fejüket és buta vagyok ahhoz, hogy rájöjjek az eredetükre. Adott egy SATA író, amivel megírtam már 3 DL lemezt hibátlanul, meg sima DVDket, csak rohadt sokáig tartott az írásuk. Namost a PPeti féle biblia szerint nem tudtam eljárni, mert nem ide hanem sata az író (vagy akkor is lehet valamit törölni és rendbejön?), már akartam ide írni, amikor is a lemez hirtelen újra a megfelelő időtartam alatt megíródott. És aztán jött ez:
bárkinek bármi ötlete arról, hogy mi a kórság zaklat már megint?? mi a szent az a blokk cím? és miért érvénytelen?
ugyanilyen lemezt 3 perccel ez előtt frankón megírt
-
elméletileg... pedig csak akkor oldódott meg! például az üres (írható) dvd lemezeket a nero sem látta (a cd lemezeket igen), nero újrahúz (több verzió is) - semmi... illesztők újrahúz, illetve lecserél - semmi... összes feltalált firmware kipróbál - semmi... bios és oprendszer által író eltávolít, majd felismertet - semmi... másik optikai meghajtót kipróbáltam a notiban, az megy rendesen; ír és olvas minden lehetséges formátumú lemezt! ekkor azt mondaná az ember, hogy a másik író a hibás! igen ám, de a hibásneóak vélt író viszont megfelelően működött egy másik notiban! a végszó a teljes újratelepítés volt oprendszerestől, mindenetől és lám, minden rendben! valamiért ledobhatta az írót a rendszer, aztán már nem kezelte rendesen - viszont a másik, utólag betett írót felismerte és kezelte rendesen. csak az eredeti optikait nem akarta rendesen kezelni az istennek sem - de az meg másik notiban ment rendesen! hát hol itt az elmélet
mindegy, a lényeg, hogy azóta hibátlanul megy minden
-
haver néhány hónapja pont ezzel a problémával hozott hozzám egy ilyen noti - optikai párost; mindent kipróbáltam, de a végén csak az oprendszer újrahúzása oldotta meg a problémát!
az említett író már nem mai kiadás, firmware tekintetében sincs már nagyon támogatás; -
hanka
tag
Üdv. Van egy Fujitsu Siemens laptopom, amiben a DVD-RW meghajtó meghibásodott.
A típusa: Hitachi-LG GWA-4082N
CD-ket ír/olvas rendesen, de a DVD-lemezeket (legyen gyári, irott, üres...) nem ismeri fel, csak nyöszörög benne (olyasmi mintha felpörögne, aztán hirtelen leáll).
Mi lehet a problem?
Firmware frissítés megoldaná? (ha igen honnan lehet beszerezni hozzá a legújabbat?)
Köszi a segítséget előre is...
-
CippyO
tag
Hello! Azt szeretném kérdezni hogy nem tudja-e valaki hogy mitől lehet az hogy van 1 pioneer 112d íróm és néhány cd-dvd lemezt nem olvas be?
olyan lemezeket nem olvas be amiket "gyárban" írtak pl: deszka cd-je, vidikarié, de sok üres lemezt sem olvas be, vagy olyat amit a régi írómal írtam(NEC), de pl a GS-DVD-ket beolvassa!
Plíz HeLp!
-
shteer
titán
válasz
Süni 1985 F
#2474
üzenetére
azt nemtom, de firmware-t itt: [link]

-
Süni 1985 F
senior tag
Sziasztok!
Nekem egy LG HL-DT-ST GSA-H42L tipusú DVD-írom van!
FIREVARE-t hol találok hozzá?
Esetleg valaki tudna nekem ebben segíteni? -
And01
aktív tag
Olyan gondom lenne hogy a Samung meghajtóm cd-dvd lemez olvasása közben
elég hangosan tekeri a lemezt!
Mivel ez filmnézés közben elég zavaró, tudna-e valaki nekem ajánlani egy progit
amivel tudom szabályozni a meghajtóm sebességét! -
Tragger
tag
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy uj gépet kaptam és amióta benne van a régi Pioneer DVR-108D dvd íróm marha hangos az író, miközben a régi gépben teljesen csöndes volt és szuperül működött.A másik, hogy nem tudok filmet indítani a lemezről ami benne van. Nem indítja sehogy. Majd elszáll, de semmi sem történik.Nem tudom mi lehet a probléma, fizikai sérülést nem kapott az író.
-
wilddog
tag
Ok , köszi, megpróbálom egy DVD+R DL lemezzel, eredetileg plusszossal akartam írni, de a boltba természetesen csak minuszos lemez volt.
Az IMGBURN - nek van egy olyan menüje, hogy:
TOOLS ---> SETTINGS----> GENERAL fülben:
DISPLAY WARNINGS (hibák megjelenítése, figyelmeztetése )menüpont:
és ott van 1 olyan kipipálva, hogy : layer break on DVD-R DL
Hát igen, gyanakodtam is egy kicsit a minuszos lemezre. De többet nem veszek minszosat. Az én szempontomból semmi értelme olyat venni. Remélem nem az íróval van baja. -
PPeter
addikt
válasz
wilddog
#2465
üzenetére
A DVD-R DL lemezeken nem lehet a rétegváltás helyét olyan rugalmasan meghatározni, mint a DVD+R DL korongon. Ha a kiírandó anyag - jelesül egy DVD-Video image - rétegváltása nem felel meg (a DVD-R DL lemezen nem lehet szabadon meghatározni, hogy hol legyen, hanem teljesen tele kell írni az első réteget), akkor a program hibát jelez. Használj DVD+R DL korongot.
-
wilddog
tag
Dupla rétegű DVD lemezre szeretnék írni egy Pioneer DVR-109 -es íróval.
Frissítettem a firmware-t, megkezdtem a lemez (Verbatim DVD-R DL 4x DUAL LAYER 8.5 GB) égetését az IMGBURN programmal, de előtte ezt a hibát írta ki a program:
"Cannot set the layer break position when burning DVR-R DL media in DAO mode,
do you want to continue?"
Hiába teszem át Dao módból másik írás módra, akkor is ugyanezt írja ki. Most nem tudom, hogy az íróm ezt már nem tudja normálisan megírni, vagy pedig az IMGBURN progi csak DVD+R DL lemez írását támogatja. Lehet, hogy érdemes lenne egy modernebb írót venni? -
khalox
őstag
HW::
Író: Pioneer DVR-109 80-eres IDE-kábelen slave egy master rack mellett.
Firmware: 1.58 (elvileg a legfrissebb)
Lemez: Verbatim DVD+R 16x MediaID: MCC 004 (a sokszázadik)SW:
Opr.: WinXpSP2
Nero: 6.6.0.15 (bevált, ezért nem cseréltem/frissítettem)Jelenség: UDF fájlrendszert választva két állományt írtam fel: egy ~3GB-osat, meg egy kb. másfelest 6x sebességgel (ráérünk). Nero nekifut... caching started, finished, completed. Majd Generating blabla compatibility borders, ezután rögtön Invalid Block Adress hiba. Az írás leáll.
Mivel látszólag semmit nem írt a lemezre, ezért egy újraindítás és némi fejvakarás után megpróbáltam még egyszer ugyanazzal a lemezzel... és jön a meglepetés: szépen felismeri, igaz, hogy egyetlen módot csak, UDF-et és azt is csak 4x-es írási sebességgel, semmi mással (1x, 2x, 8x, 12x, 16x) (az író 8x-os). Mondom, OK. Ez is több, mint amire számítottam, lássuk mi lesz.
És szépen megírta elejétől a végéig.
Az eredmény: DVDInfoPro szerint v1.02 UDF lemez, visszaolvastam, minden OK. SpeedTest is lefutott a szokásos görbékkel. Látszólag az írás sikeres, de másik olvasóval nem tudtam kipróbálni, de nagyobb összeget mernék rátenni, hogy ott is jó.Kérdések:
- Én eddig azt hittem, hogyha egy (nem RW) lemez el van rontva, akkor az el van rontva... miért működik?- A hibajelenséget mi okozhatta? Közvetlen előtte megírtam egy sima ISO/Joliet lemezt gond nélkül ugyanilyen médiára. Az írónak ez volt a 499. megírt lemeze a LOG-om szerint, de lehet, hogy inkább több.lesz az (néha feledékeny vagyok
).- Bár a lemezek médiakódja UA, a korábbi 16x-os verbatimokhoz képest más a kinézete a lemeznek is meg a csomagolásnak is (kék VS. lila csíkos, asszem "pearl" verzió(?)).
- Kezd-e elfáradni az író (van egy másik a polcon, vadi új), vagy csak kifoghattam a hengerből egy béna lemezt?
A válaszokat előre is köszönöm.
-
PPeter
addikt
Lehetséges, hogy a túl gyors írás eredményezett olyan lemezeket, amit a meghajtók többsége nem szeret elolvasni. Ezért írjuk sokszor, hogy legtöbb író/lemez kombináció esetén NEM SZABAD a maximális sebességgel írni.
A Samsungnak lehet, hogy egy firmware frissítés kell az új Taiyo korong kezeléséhez.
-
Heló!
Csak a Daemon Tools van fent, és piros az ikonja.
Akkor jelentekezett először a jelenség, amikor hosszú ideig nem használtam a meghajtót (a gépben volt áram alatt, de nem használtam, vagy csak hetente egyszer).
XP SP2 van fent. Az írással eddig nem volt baj, csak az olvasással. Sőt, az olvasás is néha megy (miután betettem egy olyan lemezt, amit mindig olvas)Hozzá nem értőként olyan gondolatom támadt, mintha a fej nem tudna a lemez elején valamit leolvasni, és csak akkor javul meg, ha eg ymásik lemez - ami nem tudom miben különbözik a problémástól - helyre rakná a dolgokat. De ezt is csak egy olvasás erejéig teszi, mert ha kiveszem, visszateszem, akkor megint rossz, és tehetem be a jó lemezt, és utána megint jó a problémás egyszer.
(Ha szétszedem óvatosan, és megnézem, hogy koszos-e, avval tönkre tudom tenni?
Nem teljesen lámaként nyúlnék bele, értek az elektronikához úgy általában, de tapasztalatom nincs e téren)köszi!
-
Sziasztok!
Van egy NEC3540A tíőusú DVD íróm.
Pár hete elkezdte csinálni azt, hogy bizonyos lemezeket (függetlenül attól, hogy vele írtam, vagy nem), nem olvas be, vagyis üres lemezként érzékel.
Ha beteszek egy olyan lemezt, amit mindig el tud olvasni, akkor utána egyszer beolvassa a problémás lemezt is. Ha kiveszem, visszarakom, megint üresként látja.
Elég fura, hiszen a problémás lemezeket más olvasó simán elolvassa.
Írást eddig még nem rontott el.Van erre megoldás?
Köszi! -
Kowa
tag
válasz
Apollyon
#2435
üzenetére
Visszaraktam most az 1.03 moddolt firmware t elötte is ilyen volt valami 1.M1 es de egy ideig jov volt ez a 1.M1 is. Most az 1.03 assal kiprobáltam a gravirozást és jónak tünik. Talán lehet hogy ez valami uj eresztésű FUJI Labelflash lemez? igaz csak egy lemezzel probáltam de most legalább végzett kb. 50-60 perc alatt igaz 7800 as fordulaton máskor 4000 fordulaton csinálom
-
Tigristank
csendes tag
Sziasztok, megint én vagyok.

Azt meg tudná valaki mondani, hogy miért van az, hogy sikerült megírnom 1 DVD-t (kész csoda), de azt az író nem ismeri fel, csak az olvasó. Az író "CD-meghajtót" ír ki, mintha még mindig üres lenne a lemez. Továbba a másik gép írója simán olvassa, az is Samsung márkájú. A felírt adatot visszaellenőriztem a Nero CD-DVD speedjével, és hibátlan volt.
Ui.: Az összes többi korábban megírt lemezt olvassa, tehát nem az író szállt el. -
bsh
addikt
én is hallottam ilyen magyarázatot, hogy "cd olvasó fej" stb., de szerintem is csak egy fej van. persze lehet két külön hullámhosszú lézer is benne, de miért ne tudná kisebb hullámhosszú lézer (a dvd-hez) olvasni a cd-t is? szóval ezt a két lézert se tartom valószínűnek, de éppen elképzelhető...
a firmware-t meg nem tudom beleírni, mert egyrészt már nincs nálam a cucc, hanem messzetávol van a tesóm gépében, másrészt amíg nálam volt, gondoltam erre, de linuxos gépben volt, és nem volt kedvem ezért átrakni egy windows-os gépbe.
úgyhogy különösebben nem zavar, ha nem olvas cd-t tesómnak
majd egyszer orvoslom a problémát, ha lesz kedvem. vagy egyszerűbb, ha veszek egy újat. -
.Kondy
csendes tag
2446 kiegészítés:
tehát nem csak, hogy látja a dvd-n levő sávot a nero, az egyik adatmentő programmal le is lehet szedni az adatokat a dvdről, arról a dvdről, ami másik gépben tökéletesen olvasható
itt egy screenshot, hogy vizualizálja a problémámat. nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni, mert én teljes zsákutcába értem és még csak sejtésem sincs mitévő legyek.
http://kepfeltoltes.hu/080410/scshot_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
köszönettel
-
bsh
addikt
üdv
egy hülye kérdésem lenne, és igazából már nem is nagyon foglalkozok a dologgal, de azért gondoltam, megkérdezem, hagy okosodjak.
jópár hónappal ezelőtt cseréltem egy fölös procimat, és kaptam érte egy valamilyen sony dvd írót, fekete színűt, ata-sat. beraktam a gépbe és ki se próbáltam. csak megnéztem a típusát eszközkezelőben, meg hogy milyen firmware van benne, és rákerestem, és asszem valami 7-es firmware votl benne, pedig a neten csak 6-ost találtam, mint legújabbat, ezt furcsállottam... de nem foglalkoztam vele tovább.
hónapokkal később újraraktam a gépet, és ekkor azt vettem észre, hogy nem bootol az ubuntu cd-vel az író. gondoltam, biztosan problémája van azzal a fekete színű lemezzel, amit használok, ezért kiírtam egy dvd-re a telepítőt és azzal már bootolt. aztán nem is foglalkoztam vele.
aztán átraktam tesóm gépébe az írót, mert én vettem egy másikat, tesóm fekete gépében meg fehér író volt, és ez pofásabban nézett ki benne, de gyakorlatilag ott se próbáltam ki. írni nem is írtam vele.
aztán egy rokonom nézegette a gépet, és ő mondta, hogy kipróbálta az írót, és az nem olvassa a CD lemezeket, viszont a dvd-ket meg igen!
na ez hogy a fenébe lehet?
lehet ez attól, hogy az előző tulaj valami nem frankó, buherált firmware-t írt bele? -
ugly
csendes tag
...csak egy megjegyzés: nem csak a Vista alatt vannak olvasási problémák, hanem bios szinten is (egy Vista telepítés is 5-6 órát vesz igénybe), tehát valószínűleg van valami a sata írók és az nForce 4 lapkakészlet közti összeférhetetlenségben, csak ... ha már XP alatt semmi gond, akkor miért nem lehetett Vistára is alkalmazni a megoldást?!!!

-
.Kondy
csendes tag
válasz
ridoadam
#2442
üzenetére
Sziasztok Mindenki!
Keletkezett egy problémám, amire az istenért sem tudok megoldást találni. Hasonlít a hiba az előttem szólóéhoz. Végigfutottam pár száz hozzászóláson itt is, de valahogy elkerült a válasz és a Gúgli sem segített rátalálnom a megváltásra.
Elolvastam PPeti "Iróhiba Bibliáját", kétszer is, nehogy beégjek a figyelmetlenségem miatt, de még itt se jutottam előrébb. És akkor a jelenség:...pár hónapja a NEC ND-4550A DVD íróm elkezdett hibásan működni. Elejében csak elrontott egy-két lemezt, aztán már nem tudta leolvasni a régebben saját maga által írt lemezt sem. Próbálkoztam pár a "bibliában" feltüntetett módszerrel, de semmi nem segített. Gondoltam, biztos az oprendszer, újraraktam. XpSP2-t használok. Eredmény nuku... teltek-múltak a napok... és egyszer csak lecseréltem a konfigomat.
A régi konfig: Abit IC-7 (Intel chipset), 2*512MB Kingmax ram, 2,8Ghz Intel Celeron
Az új konfig: Asrock 4CORE DUAL (VIA chipset) SATA2, 2*1GB GeIL DualChannel, Intel Core2
Ami mindkettőben megvan: Radeon9600Xt, FSP 400W Táp, Samsung SATA vinyó (amit időközben kaptam, de a beszerelése előtt is volt már hiba)reménykedtem, hogy az új konfig diadalt hoz, ez volt az utolsó tippem, de nem, az író nem kívánt dolgozni továbbra sem. akkor veszek újat csattantam fel, és vettem egy új Samsung SH203P dvd írót, beraktam és az első régebbi DVD lemezt dalolva lejátszotta, örültem, de a gyanú fennmaradt, beraktam egy 2 hónapos lemezt és NEM OLVASSA LE!!!!
mindkét írónál fennáll az, hogy míg berakom a lemezt és azt írja ki, hogy üres a lemez, addig, a nero az diskinfo részlegben látja, hogy pl a kéthónapos lemezen van egy UDF sáv 4 gigás
a samsunggal még nem írtam, de amíg nem olvas rendesen, nem is akarok
A NEC a CD-t frankón írta. CD-RW-t is. A DVD-t elrontotta, de az újraírható miniDVD-vel nem volt baja. -
KrAt
veterán
Rájöttem, hogy a Pio 111L-emnek szar izlése van.. Nem szereti a kólát..

Egyszer kinnhagytam véletlen egy lemezt egy pohát kóla mellett, és ugye a szénsavas bubik kijöttek a pohárból, apró pöttyöket hagyva a lemezen.. Nah ezt nem szereti a Pio

Tanulság: ne hagyjátok pia mellett a cd/dvd-teket

-
04ahgy
nagyúr
válasz
raskolnikoff
#2433
üzenetére
Aranyos, ahogy összemixelted a 04ahgy-t és a HGyu-t...
Egyébként nekem nem ilyen problémám volt. Nekem PIO módba verte vissza, és a Win lassult be a magas CPU használattól. De még PIO módban is egy óra alatt végez egy teljes lemezzel! És nekem folyamatosan olvasott, csak lassan. Nála az a 10 másodperc számításaim alapján még megfelelő lenne sebességileg, csak nem kéne közé a szünet.
Meg neki az XP alatti normális működés következtében a hardver nem hibás. Nálam Linux alatt is rossz volt. Tehát bizonyosan a Ringyóz Pista háza táján kell keresnie a gondot!HGyu
-
ridoadam
csendes tag
sziasztok!
egy optiarc ad-7173A -m van és nagyon sok dvd-t nem olvas be, a dvdknek semmi bajuk másgépek látják,csak ez nem, ráadásul ezeket a dvd-ket ez írta, és most meg nem olvassa be, mutatja h van benn dvd, de megnyitásnál azt mutatja h üres. ez vmi szoftveres hülyeség, vagy mi lehet?, mert egyébként teljesen jól működik.előre is köszönöm a segítséget. -
Apollyon
Korrektor
Nah ilyet is olvastam, csak angolul és nem voltam biztos benne..
Amúgy ezt amit írtam itt olvastam a ph!-n: [link]Más: kb másfél éve van meg a 7173a íróm és már sztem az 1000 megírt lemez felé haladok vele.. Ezzel az íróval minimum 7-es Nero-t használtam most 8-ast.. Egy csomót olvastam h egyeseknek X lemezből Y íródott csak meg jól (Pl 100-ból csak 95)
De nekem eddig még egy lemezt sem rontott! Igaz csak rondakék TDK DVD-R-t meg Verbatimot kapott kizárólag.
Vagy lehet h mégis elrontotta csak nem tudok róla? Eddig minden készülék visszaolvasta a megírt anyagot, de a régebben írtak közül is átment mindegyik a szúrópróbán.
Szal milyen problémák lehetnének? Régen amikor Samsungom volt, akkor előfordult h "elfogyott" az adat mert pl megnyitottam más programot és nem írta tovább... Ilyennel is volt már, csak utána tovább írta, és jó lett a lemez..Egyébként meg tök hülyeség ez a riplock, nero drivespeed azt kész.
-
Apollyon
Korrektor
válasz
Kicsirics77
#2438
üzenetére
Bocs h offolok, még egy utolsót na
:
Ha jól olvastam a riplock "arra jó", ha pl DVD-t rippelünk mondjuk aviba akkor sokkal lassabb lesz.. nos én pl ezt nem csinálom, csak írok vele, meg másolok meg filmet nézek róla.
Szal ha hagyom az 1.03-as gyári firmware-t akkor megfosztom magam bármitől is ha nem moddoltat használok? -
Apollyon
Korrektor
válasz
Kicsirics77
#2436
üzenetére
Köszi, de ezt már én is ismerem
Viszont miért moddoltak? Igazság szerint azt viszont nem tudom h miért jobbak a moddolt firmek... -
Kicsirics77
veterán
válasz
Apollyon
#2435
üzenetére
moddolt firm-ek
mindenki a saját felelőségére -
Kowa
tag
válasz
Apollyon
#2432
üzenetére
Hát nem hiszem hogy hozzáértem a szélén szoktam negfogni a lemezeket végülis megirja ha nem áll le hibával hanem hogy 10-12!!! ÓRÁN keresztül rajzol. Arra gondoltam hogy firmware t cserélek. Csak kicsit költséges a probálkozás mert eddig 3 lemezt rontott vagyis nem fejezte be. Tehát végülis rajzol csak iszonyat lassan.
-
Kowa
tag
van egy 7173 as fekete irom kb. kicsivel több mint 1 éves. A következö a problémám vele. Adott egy FUJI LABELFLASH -R es lemez. Magát a lemezt jol megirja. Le is játssza az asztali. Viszont a "gravirozás " az maga a végtelenség. Eddig egyedi 100as kontrasztszint és 4500 RPM es forgási sebesség melett kb. 2 óra alatt végzett. Eddig. Most egy örökkévalóságnak tünik olyan hogy elinditom este 10 kor és reggel még mindig csinálja elkészülési időnek meg 78 percet ir dehát az csak becsült. Volt hogy hibával leállt ilyen 10-12 ÓRÁS szenvedés után vagy éppen én álitotam le . Valakinek csinált már ilyet? Talán meg akar hallni az iró? Még XP t is raktam fel másikat
-
ugly
csendes tag
Hellóka!
Már 2-3 órája bújom a fórumot, találtam is a problémámhoz hasonló hozzászólásokat, de megoldást rá sehol... még.
MSI K9N Neo V3 alaplapon van egy 4000+ proci, 4 giga RAM, egy 250 gigás IDE lemez, egy 120 gigás SATA lemez és egy Pioneer 212D optika (350W táp, 7300 GT videokártya, floppy).
Na most, a probléma a következő, XP telepítésekor és működésekor a Pio tökéletesen működik, ír, olvas gond nélkül dvd-t és cd-t is, viszont Vista (32 bit) alatt jönnek a problémák. Írni hajlandó, azzal semmi gond, de dvd-t olvasni nem nagyon. Egy sima dvd leolvasása kb. 6 óra hosszáig tart (párszor hagytam, hogy "próbálgassa"
), legyen az telepítés, vagy csak adatmásolás. A 6 óra az úgy telik el, hogy tíz másodpercnyi olvasás után jön 5 perc szünet, majd megint 10 másodperc olvasás után megint 5 perc szünet és ez így megy a másolási folyamat befejezéséig.Az alaplap bios frissítve, a Pio firmware-e szintén. Driverek rendben, kábelcsere kipróbálva. Nem hinném, hogy fizikai gond lenne, mert XP alatt tökéletes minden. Találtam utalásokat nForce - sata optika konfliktusokra, de konkrét megoldást sehol.
Évek óta szervízelek PC-ket, de ez a gond most új nekem. Ötlet?

-
beltram
tag
mostanában néha előfordul, hogy a dvd meghajtóm gombnyomásra nem tudja behúzni a tálcát. hallani, hogy erőlködik, de nem mozdul. ha egy kicsit rásegítek kézzel, akkor működik. ha jól emlékszem, még garanciális, szerintetek ilyen hibával van értelme visszavinni, vagy elhajtanak vele?
-
kiralycs
csendes tag
köszi, elolvastam de a hiba ugyanugy marad.közben pár tdk lemezt leellenőriztettem a nero cd-dvd speed progijával és 60-65%tól az összes piros, ezt nem értem, a mellesleg 1,3x sebességgel olvasta pedig 4xesen irtam. most bedobtam 1 verbatim lemezt és simán olvassa 6x sebbel és nincs semmi hiba. ebből leszüröm azt hogy akárki akármit monda a tdk 1 nagy rakásxxxx. sorry ha vkit +bántok de a verbatim a király.
-
kiralycs
csendes tag
heló. lehet volt már ilyen kérdés, de ha nem akkor leirom. van 1 LG gsa 4163b íróm és a kék , --os TDK dvdket vmiért nem szereti, mármint +irja de amikor vissza akarom másolni a gépre akkor 25-30perc "másolás" után kiirja hogy adat v crc hiba. ilyenkor mi van? a lemez zsir uj, sehol 1 karc sem. viszont régebben verbatim lemezt használtam és azoknál nem volt ilyen hiba. lécci vki segitsen. előre is thx
-
Gunn
csendes tag
Sziasztok!
A problémám a következő van 1.samsung sata winyo, 2 pioneer 212d sata dvdrw az a problémám hogy az író folyamatosan át vált PIO módba,az alaplap nforce 560 chipszetes.
Kiprobátam a leírást (1.hsz) de még mindig átvált pio módba,úgy hogy nem tettem fel az alaplapi ide vezérlőt.Válaszokat köszönöm Gunn -
apóka
aktív tag
válasz
Kicsirics77
#2418
üzenetére
megnézem...de azt hogyan kell??
Valamikor elolvastam a témát, feltettem a decryptert meg a nerot és megírtam a dolgokat. De nem követtem monstanában a támát.
Most kiderült, hogy az utóbbi kb. 30 lemezemet nem tudom visszatenni hdd-re. Plextor és verba lemezek(16-os, 8X sebességgel írva).....vagyis a lemez valószínűleg nem ludas a hibában.
A neroban be van állítva a lemez lezárása.....
Létezik olyan hiba az írónál, hogy csak a legvégét rontja el

-
apóka
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget kérek! A következő a probléma: az általam megírt lemezeket nem tudom a Decrypterrel visszatenni a HDD-re. A lemezeket az olvasóm(régi samu) és az író(pio 111d)is lejátsza, az asztali játékos is viszi simán. De ha szeretném visszatenni a gépre akkor a Decrypterrel 99%-nál megáll, és nem hajlandó befejezni a beolvasást. Van nálam mástól 2 lemez, azokat simán beolvasta
Lehet, hogy az íróm a befejezéskor elrontja a lemezeket?? Verbára írok..... -
PPeter
addikt
Újabb frissítés a régi litániához:
0. Az esetek többségében, ha az író lefagy írás közben, vagy nem jól ismeri fel az írható/újraírható lemezeket, nem az író a hibás, hanem szoftveres és/vagy felhasználói probléma áll a dolog mögött, esetleg valamit csak elnézel - ezt nem árt észben tartani! Mindenféle további lépés előtt vegyél vissza minden tuningot. Ha az író látszólag jól megírja a lemezeket, a korongok jól olvashatók, de az írás utáni visszellenőrzés/összehasonlítás szerint HIBÁS (tehát szépen olvasható, csak éppen korrupt, elváltozott) adatok kerültek rá, akkor az esetek 99%-ban memóriahiba (esetleg tuning miatti instabilitás) van a háttérben, esetleg hibás kábelek. Az ilyen hibák kiszűrésére miatt mindig használd az írás utáni összehasonlítást (Verify), a legtöbb program lehetőséget ad erre. Még a látszólag stabil (játékok alatt soha nem fagyó) gépek is produkálhatnak ilyen hibát, amit csak így lehet kiszűrni! Ha az újraírható (CD-RW, DVD-RW, DVD+RW) lemezeket nem hajlandó törölni, újraírni a meghajtó, akkor valószínűleg a 7. pontban taglalt programok kavarnak be a helyes lemezfelismerésbe!
1. Ha 80 eres kábelen van a PATA/IDE íród, akkor próbáld ki egy 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként.
A modern írók töbsége menet közben többször kalibrál - azaz beállítja majd folyamatosan módosítja a lézert a lemez észlelt paraméterei szerint -, ezért a buffer folyamatos ugrándozása (ha nem társul megnövekedett írási idővel és nagy processzor terheléssel) nem hiba, hanem üzemszerű, normális jelenség.
2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van és telepítettél külön Intel Ultra Storage drivert, vagy Intel Application Acceleratort (IAA), akkor ezeket feltétlen uninstalláld! Intel lapkakészlethez bőven jó a sima chipkészlet driver (inf update), az újabbakra fel sem megy az IAA.
3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet, amit az alaplap gyártójának vagy a chipkészlet gyártójának az oldaláról tudsz leszedni.
4. Ha Nvidia Nforce-os alaplapod van és tettél fel alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen inkább azzal, amit az XP magától tenne fel!
5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott, a lehető legújabb írószoftverrel, amit csak el tudsz érni.
6. Ha véletlenül nem a normál vezérlőn lenne a meghajtó, hanem valami kizárólag RAID/HDD csatornán, akkor tedd a normálra (az alaplap kézikönyve részletezheti, melyik vezérlőre lehet/nem lehet optikai meghajtót tenni). A külön kapható ATA/IDE/SATA kártyák többségével NEM működnek jól a CD/DVD drive-ok.
Az alaplapi vagy önálló SATA vezérlők nem mindegyike kezeli jól a SATA optikai meghajókat. Sok SATA porttal rendelkező alaplapnál előfordulhat, hogy az alaplapi chipkészlet saját kontrollere mellett egy másik gyártó ATA/SATA vezérlője is megtalálható az alaplapon, ez akár gyökeresen más kompatibilitással bírhat, mint a chipkészlet saját vezérlője és persze más nyűgjei is lehetnek driver szinten. A SATA vezérlőkhöz érdemes a lehető legújabb drivereket letölteni és ismétlődő hibajelenségek esetén érdemes kipróbálni - ha van ilyen választási lehetőség - a kontroller működési módjának változtatását (pl. Jmicron vezérlőhöz lehet telepíteni IDE és "SCSI" módú drivert is, a Pioneer írókkal pl. az utóbbi működik normális(abb)an. Legtöbbször az ATA/SATA vezérlő drivere okozza az olyan gondokat, amikor a rétegváltás során elszáll a DL lemezek írása, lelassul, lefagy az írás, tehát erre nagyon figyelni kell!
7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, szigorúan eltávolítandó, amíg nem jössz rá a hiba forrására! A hibakeresés idejére csak a Decrypter, ImgBurn maradjon, melljük a legújabb Nerot (ne az ultra, ne az enterprise, hanem a sima Premium demó változatát, ami le lehet tölteni a hivatalos oldalról) tedd fel, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó!). Az AnyDVD - ha van - maradhat, de inaktiváld (ilyenkor szürke a kis róka a tálcán), akkor nem piszkál bele az írásba és olvasásba. Három-négy évvel ezelőtti CD/DVD-író programok telepítése erősen kerülendő, egyrészt nem fogják rendesen felismerni az új íródat, másrészt hanyattvághatják az XP-t!
8. InCD-t, DirectCD-t, ''DVD-RAM driver'' és hasonló UDF/packet módban működő programokat is távolítsd el.
9. Az XP saját, beépített CD-író szolgáltatását is kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan, bár ritkán okoz gondot, cserébe használhatatlan.
10. Minden olyan programot, ami beül a tálcára és a háttérben figyeli, piszkálja a meghajtókat (egyes multimédiás lejátszók, képnézegetők is tesznek fel ilyet), iktass ki, ne menjen semmi olyan program, ami buzerálja a drive-ot írás közben.
11. Ha az író látszólag jól felismeri a lemezeket, felajánlja a nagy írási sebességet, de a kiválasztott nagyobb sebesség ellenére feltűnően lassan ír és fokozottan terheli a rendszert kommunikáció közben, akkor minden bizonnyal nem DMA, hanem PIO módban megy a drive. Ennek jellemző tünetei a nagyon belassult adatátvitel és a magas CPU terhelés (DMA, azaz Direct Memory Access hiányában a processzor végez minden munkát ilyen esetben). A kiválasztott nagy sebességű írás/olvasás (pl. 16x-os sebesség) ellenére a meghajtó akár fél órán át, vagy még tovább küszködhet egy teljes lemez kiírásával, olvasásával. Figyelem: nem arról van szó, amikor nem tudod kiválasztani a nagy sebességű írást/olvasást (az más hibára utal), hanem arról beszélek, amikor hiába engedi számodra a program (pl. a Nero) a nagy tempó kiválasztását, ehhez képest mégis túl lassan működik a meghajtó (és nemcsak íráskor, hanem minden műveletnél). Megoldás: Tüneti kezelésként használhat, ha azt az ATA/IDE csatornát, amint az író van, kidobod az eszközök közül az Eszközkezelőben, a restart és (újra)felismerés után viszakapcsolja a DMA módot Windows.
12. Ha az a problémád az íróval, hogy nem ajánl fel - neked tetsző - alacsony írási sebességet egy-egy lemezhez, akkor felesleges más íróprogrammal próbálkozni, nem a szoftver a hibás. Az író annak alapján ajánlja fel az írási sebességeket egy lemezhez, hogy a firmware-ének adatbázisában az adott lemez-azonosítóhoz (MID) milyen írási stratégiák tartoznak (lemezenként, MID-enként minden egyes támogatott írási sebesség egy-egy külön stratégia). Tehát még ha ki is tudnád választani erőszakkal az alapból fel nem ajánlott sebességet, az író az ahhoz legközelebbi, támogatott sebességgel írna, vagy visszadobná az írási parancsot. Ha 2x-esen akarsz írni, vegyél 2x-es vagy 4x-es lemezt.
+1 Mindig próbálj ki többféle lemezt. Érdemes normális lemezekre írni, ésszerűen megválasztott írási sebességgel. Régebbi írókkal előfordul, hogy nem ismerik fel rendesen a mostani gyors lemezek némelyikét. Erre - ha a firmware frissítés nem segít - nincs orvosság, azon kívül, hogy megpróbálsz olyan lemezt venni hozzá, amit még hajlandó felismerni és megírni rendesen.
-
Adler
aktív tag
Sziasztok!
Van egy ad-7173S NEC íróm Vista alatt. Pár napja észrevettem, hogy nagyon halk olyan mintha nem pörögne fel és DVD rippeléskor max 2000kb/s-ről indítja az olvasást és ez megy 3600 kb/s-ig max.
A másik iró px-800 az alapból 9000-ről indít.
Sebesség korlátozó progit nem használok.Mi lehet a gond? lehet hogy kezd behalni az író?
segítséget előre is köszi
ui.: Hiányzik a jelegzetes suhogó hang ami jellemzi ezt a típust!

-
DaneilMurphy
csendes tag
válasz
DaneilMurphy
#2410
üzenetére
Most egy kicsit változott a kórkép, ugyanis kb. 50-50 % arányban rontja el és írja meg jól a dvd-ket (TDK). Ami furcsa, hogy nem is egyszerűen átlagosan fele jó fele rossz, hanem felváltva egyet jól megír, aztán a következőt rögtön rontja (rögtön az elején Reset occured, utána pedig Burning process failed üzenet). Találkozott már vki hasonlóval?
-
PPeter
addikt
válasz
DaneilMurphy
#2410
üzenetére
Olvasd át Te is. KLIKK
-
DaneilMurphy
csendes tag
Hi!
LG H58N típusú írót vettem, ma próbáltam először vele dvd-t írni. cd-t, dvd-t probléma nélkül olvas, néhány cd-t már írtam vele, az is gond nélkül ment, de dvd-t nem akarja megírni, kb 10-20 másodperc után hibával leáll az írás (mind a Nero, mind az Alcohol 120%). Frissítettem a firmware-t, de a probléma ugyanúgy megmaradt (próbáltam jópárszor írni, mind képfile-ból, mind simán a winchesterről adatot). Vkinek ötlet? -
Andrej1
aktív tag
Csáó!
Vettem 1 sata-ás DVD olvasot: Sony DDU1615s eleinte semmi gond nem volt vele de kis idö elteltével lassulni kezdett az olvasás, (minden kikapcsoláskor kiirta hogy a meghajtó tálcája nyitva van és ellenörizem)
ma már nem is olvas, a berakott dvd-t csak felpörgeti és leállitja miközben megfogja a gépetFW nem volt frissitve a gyári van rajta EYN1
kerestem ujabb FW-t hozzá de nem találtamesetleg valakinek valami 5lete lenne az ne legyen rest megosztani velem

-
PPeter
addikt
válasz
raskolnikoff
#2404
üzenetére
Ugye-ugye. Nem véletlenül vannak ezek a fránya összefoglalók.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
04ahgy
nagyúr
PPeter, nekem nem tudnál valami tanácsot adni?

A fentebb említett író. 5 gépből 5-ben hajlandó csak PIO-ban menni. 5 gép okán ugyebár 5 különféle IDE kábel, mind lapos. De úgy hibátlanul megy! Amint visszateszem DMA-ra, nem ír, nem olvas, nem lát, Win hülyül tőle. Linux alatt ugyanez. De a winnel ellentétben már meg sem próbálja DMA-ba tenni. Csak a
hdparm -d 1 -f /dev/sdb
mindent figyelmen kívül hagyó beállítással tudtam csak DMA-ra bírni, de az első interaktivitással járó feladatnál kernel panic-kel elszállt őfelsége.
PIO-ban viszont _mindent_ megcsinál. Ír-olvas. Mechanikailag-optikailag tehát hibátlan. Firmware a legfrissebb, de a régivel is ezt csinálta. Elektronika gond lenne, és végleges?
Most átmenetileg egy ismerősömnek adtam egy kis P2-es gépbe, ott a winchesterek is PIO-ban mennek, ellesznek egymással.
HGyu
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB DeepCool CC560 Thermaltake 730W
- Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 (6th Gen) - i7-1185G7, 32GB, 512GB SSD, multitouch + TOLL
- Razer Blade 14 5900HX 16GB 1TB RTX 3070 8GB
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2650v3 (20 mag / 40 szál, 2.3/3.0GHz), 32GB RAM, 55992Ft+ÁFA
- Samsung Galaxy S23 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




Pótolható volt a lemez, nem féltettem 


Égett benne valami? Biztosan jó a tápcsatlakozó amit rátuszkoltál?

