Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    Hello!

    Érdekes dolgot tapasztaltam a notebookom DVD írójával...
    Bármilyen lemezt nem volt hajlandó olvasni, csak kb. 1500kB/s-mal. Azalatt a gép kb. használhatatlan volt. A winamp szaggatott, a prociterhelés maximumon, és mindet a kernel használta el. Még az egérmutató sem mozgott folyamatosan.
    Az 1. HSZ alapján eljutottam az IDE eszközök megvizsgálásához, és lássanak csodát, PIO módban ment az a kis gonosz... Mivel engedte állítani, gyorsan át is tettem DMA-ra. Újraindítás után viszont ott volt a beállítás, hogy ''Ha rendelkezésre áll, akkor DMA'', azonban aaz aktív átviteli mód ugyanúgy maradt a PIO... Most megpróbálom a vezérlő eltávolítását. hátha újra jól ismeri fel.
    Ha nem ismeri fel, akkor mit lehet tenni?

    Fenn van továbbá egy ilyen: Intel ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers - 27DF. Tehát ez, és az Elsődleges IDE csatorna van az IDE/ATAPI vezérők pont alatt. Az előbbi lenne az, amit le kellene szednem?

    Az író típusa amúgy TSST Corp. TS-L632 DVD-RW meghajtó.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #741 üzenetére

    Nah, affene lejárt a MOD idő... Most olvastam a BURN.hu-t, már el is távolítottam az Intel ICH7 Family Ultra ATA Storage Controllers-t... Hehe... Amúgy valóban az említett oldalon található ok miatt vette vissza a windows a sebességet, azaz egy nehezen olvasható lemezt olvastattam vele, majd a végén nem is tudta olvasni. SP2 fenn van, a másolás csak fájlt érintett, Total Commanderrel... Ezek szerint, ha egyszer megcsinálta, máskor is vissza fogja venni a sebességet?

    Az asztali gépem sosem vette még vissza, 3 év alatt, és bizony előfordult már többször is, hogy nem tudta olvasni a lemezt...

    HGyu

    [Szerkesztve]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #742 üzenetére

    Ilyen nincs! Kicsit problémásabb adott helyen a lemez, és már veszi is le PIO-módra az írót...Pedig végig be lehet olvasni, ráadásul csak ez a fos noti író ilyen kényes. Az asztali Pioneer meg sem érzi, végigolvassa ugyanazt a lemezt, max. sebességen...

    Mit lehetne tenni, hogy lemezenként ne kelljen 3x átállítani a módot, és 2x újraindítani a rendszert állításonként?

    Mert ez így enyhén kellemetlen...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Krisz696 #744 üzenetére

    Ha az újraírható DVD-t megírja, és olvas is, akkor lehet, hogy egy firmware frissítés is megoldja majd a dolgot, én előbb azzal próbálkoznék.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Krisz696 #754 üzenetére

    Nagyon szívesen.

    mr_ricsi - Onnan logikáztam ki, hogy volt már hasonló esetem. Mindent olvasott, CD-t írt. Csak DVD-t nem az ősrégi v1.06 firmware-t 1.32-re frissítettem, és ettől megint teljes értékű volt. Ez speciel egy Pio-109D volt, egy jóbarátomnál. Kedves fórumtárs esete annyival jobb volt, hogy DVD-RW-t is megírt. Innen az következik, hogy a követő logika, fejszabályozó mechanika, lézer, stb. hibátlanul működik. Ebből arra gondoltam, hogy csak egy olyan lemezszériát fogott ki, ami nem tetszik az írónak.
    Ilyenkor pedig a firmware cser / frissítés egyértelmű lépés. Remélem teljes és követhető voltam...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #757 üzenetére

    Egy firmware frissítés semmilyen esetben nem teszi tönkre az írót. Szerintem. Meg a régi firmware-t is le lehet menteni. Ennyi erővel az alaplapomon se frissítsek sohase BIOS-t? Ez nonszensz. Pedig egy drágább Conroe-s lap már 40-60e Ft is van. Tehát ha mégse lett volna szerencsém, akkor sem cseszte volna el az íróját. Szerintem. Akár VGA-BIOST is cserélhet a 160e Ft-os kártyáján, mégsem cseszi azt el. Nem tudom miért kell ezeket a dolgokat általánosságban túlmisztifikálni: manapság firmware csere, BIOS frissítés teljesen alap dolog, windows alól minden végrehajtható, még a méregdrága videokártyák BIOS cseréje is egyszerű. És igen, van olyan, hogy elrontod a flashelést, nekem vem adott képet anno az X1900XT - jó, mi? Melléraktam egy kis PCI VGA-t és visszatettem a régi BIOS-t. Azóta is frankó. A lényeg minden ilyen esetben a nyugalom, higgadtság.

    Krisz696:
    Minden írónál más a firmware frissítés módja. LG-nél például egymagában kell lennie a Secondary IDE csatornán, masterként. És úgy kell elindítani a firmware frissítő programját. Pioneer esetén tök mindegy, hol van az író. Kiválogatja magának. Tehát nem ördöngősség helyesen firmware-t frisíteni. Te már pl. abszolút helyesen csináltad alapból, mert nem is lehet máshogy. De minden író letöltött firmware-je mellett szokott lenni kis readme, vagy hasonló. Ott mindig le van írva, hogy mit hogyan kell.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz mr_ricsi #763 üzenetére

    Frissítés közben ki van írva, hogy tilos lekapcsolni a gépet. Jön egy áramszünet, (a userek hány százaléka használ UPS-t?

    Mennyi az esélye, hogy olyan hülye legyen valaki, hogy a frissítés 30 másodperce alatt kapcsolja ki a gépét? Mennyi az esélye, hogy pont azalatt a 30s alatt lesz áramszünet? Kicsi. Tudom, hogy van, de statisztikailag alacsony. Persze ekkor valóban elrontódik a frissítés. Ezért is nem kell frissíteni, ha nincs semmi probléma az íróval / lappal, stb... Ezeket tudom. Nem is javasoltam, hogy orrba-szájba frissítsen mindenki BIOS-t és firmware-t, csak azt írtam, hogy ez manapság már rutinszerű dolog.

    Vagy az XP miért ne fagyhatna le? (Máskor is szokott) Húzott gépnél a userek hány %-a gondol arra, hogy a frissítés idejére vissza kellene venni az órajeleket? Márpedig attól hibázhat a kommunikáció az IDE-porton (is).

    Fagyás - szintén kicsi az esélye, persze van. De én nem nagyon láttam még XP-t csak úgy, magától lefagyni.
    Húzott gép - Vagy stabil a húzás, és több napnyi 100% CPU és rendszer terhelés mellett stabil, vagy instabil alapból. Utóbbinál veszélyes a frissítés, de az ilyen felhasználó magára vessen. A mai legtöbb alaplapnál a húzás nem jár együtt az IDE busz frekvenciájának növekedésével. Az összes user hány %-ának van húzott gépe? A húzott gépú userek hány %-a akar firmware-t frissíteni. A húzott gépű, firmware frissítős userek hány %-ának fog hibázni a húzás miatt, éppen firmware frissítés közben?

    Csak én érzem úgy, hogy míg én általánosítok, addig te apróságokon, statisztikailag kevéssé valószínű dolgokon, és speciális eseteken lovagolsz? Persze, van esély rá... Persze, megtörténhet. De elenyésző számú esetben.
    Majd megnézem, mikor adsz olyan tanácsot, látatlanban (!!!), hogy ne lehessen belekötni...

    Innentől én a vitát befejeztem, akár igazad van, akár nem. Akár írsz cáfolatot erre a hozzászólásra, akár nem. Veled semmi bajom, és igen, igazad is van - bizonyos esetekben...

    No flame. Peace.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Sada88 #775 üzenetére

    Uram atyám!
    Jól látom, hogy a lemez eleje meg van írva, és a végén egy kis rész? Sosem láttam még ilyet. Még csak nem is hallottam ilyenről. Szerintem ezt a lemezt is vidd, mikor gariztatni viszed az írót. Meg mondani kell, hogy nem mindig csinálja. Ilyen lemezt nem tudsz csak úgy kedvtelésből csinálni...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Érdekes dolgot tapasztaltam, egészen pontosan 9 és fél perce. Már megoldódott, de beírom ide, hogy ilyen is van, hátha már hallottatok róla. (Egyébként nem teljesen a topik témája.)

    Verbatim 16-24x Ultra Speed CD-RW az alanya történetemnek, egy LG GCC-4482B Combo, és egy Pioneer 110D. Egy bootos DVD-ből szeretnék bootos CD-t csinálni, a felesleges adatok elhagyásával, próbálkozni tökéletes az RW. Törölni szerettem volna írás előtt, hát a Nero nem hajlandó, mondván, hogy csak CD-ROM-ot helyeztem be. Alcohol dettó ugyan ez. Az az egész eset pikantériája, hogy mindkét meghajtóval szintén ugyan ez a hibaüzenet volt.
    Újraindultam, hogy hátha csak valami szoftveres gond van, de a CD-RW maradt - a progik szerint - CD-ROM. Már kezdtem nagyon ideges lenni, reboot megint, és a Linux OS-em alatti programmal estem neki. Minden speckóbb beállítás szükségessége nélkül, vígan törölte a lemezt. Azóta, a már üres lemezt a win is RW-nek látja.

    Ez most milyen hiba lehetett szerintetek?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    Hello!

    Használtam a keresőt a PIO módra vonatkozóan. Nekem nem azzal van a bajom, hogy lassú az írás / belassul közben a gép. Tisztában vagyok a Programmed I/O átviteli mód velejáróival, stb. :)

    Viszont adott egy Pioneer 111D író. Hibátlanul bootol, minden lemezről, R, RW, +/-. Viszont UDMA módban nem olvas semmit. Total Commanderben nem is érzékel lemezt, holott felpörgeti. Manuálisan visszatéve PIO-ba, olvas, mint a kisangyal.

    Írni is lehet vele, viszont ez érdekes módon zajlik.
    CD-RW-t írattam vele, 12x sebességgel. Ekkor ugyebár csendben, halkan kellene tennie a dolgát. A meghajtó viszont teljes sebességgel pörgette a CD-t, majd felszállt, úgy zúgott. Az írási sebesség Nero 7.8 szerint 6x-7x környékén mozgott (ez szerintem a PIO módnak tudható be). A buffer folyamatosan 98% és 10-12% közt ugrált, elég rapszodikus módon, mindamellett az ír adat olvasható saját magával és más meghajtókkal is.
    DVD+RW 4x írásnál is nagyon pörgeti a lemezt, ugyanezek a jellemzők.

    - Miért nem látja DMA módban, PIO-ban meg igen?
    - Miért pörgeti veszettül a lemezt?

    Tudnátok ebben segíteni? Köszönöm: HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #2377 üzenetére

    Közben megnéztem mit szól hozzá a linux. Ugyanúgy PIO-ban futtatja, és I/O errorral elszáll a K3B, tehát nem windows specifikus a hiba, ezt kizártam tehát.

    #2374, raskolnikoff: nálad is valószínűleg épp az lesz a gond, hogy PIO módba visszavágta a win. Nézd meg eszközkezelőben.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #2379 üzenetére

    Nekem egy Acer TravelMate 2493 TS-ST xxxxxx írója csinálta ezt anno. Állandóan visszavágta a win PIO-módba, és olyankor, ha az olvasott (1000kB/sec-nél sosem gyorsabban), CPU használat 100%-on, még az egérmutató is szaggatott. DVD filmek egyszerűen nézhetetlenek voltak. De nem az olvasási sebesség miatt, mert az ~8000kbit/s, az elég általában egy DVD filmhez. Az eszméletlen CPU használat volt az oka.

    Ha a tünetek alapján magadra ismersz, akkor semi baja a meghajtódnak valószínűleg.

    #2377-hez egy kis kiegészítés: Mikor a meghajtóban van lemez, akkor is ha nem olvassa épp, a windows eszméletlen lassú. Vár... Bootolásnál is, egyszer csak megáll, vár, majd nem lassulva folytatja ~ 40s múltán. Normális sebességgel, csak szünetekkel. Meg-megáll várakozni néha. Amint kiadatom a meghajtóval a tálcát, abban a pillanatban a windows magára talál, és folytatja a HDD tekergetését. :D

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz 04ahgy #2378 üzenetére

    Hello raskolnikoff!

    Kérdezted, hol nézd a PIO-t. Eszközkezelő --> IDE/ATAPI vezérlők --> elsődleges IDE csatorna. Itt végig kell nézni mindet, ha nem tudod pontosan, hol van az íród. Második fül: Speciális beállítások. Csináltam screenshotot is, mert angol XP-m van. [link]

    Itt kell nézni Transfer Mode: DMA ha elérhető. Mindig ez lesz.
    Jelenlegi átviteli mód: itt Ultra DMA Mode 2-4-5-6 kell hogy legyen. Ha az van, hogy PIO, vagy Programmed I/O, az a neked nem jó.
    Ekkor az egész IDE csatornát eltávolítod (csak azt, ahol ez van), újraindítod a gépet. Szépen megtalálja, felismeri, telepíti, és UDMA-ba rakja. (Addig amíg megint vissza nem veri PIO-ba. Ideális esetben nem teszi ezt. Nem ideális esetben meg lásd fentebb: pont ez az én problémám is. :( )

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #2390 üzenetére

    Azt kell még megtudni, melyik csatorna (primary / secondary) melyik (master / slave) eszköze az ominózus meghajtó.
    Ha pont a másodlagos - secondary - IDE csatornán van az ODD, akkor úgy néz ki, meglelted a problémát.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #2395 üzenetére

    Így van. A BIOS-ban nem kell állítgatni. Azt a csatornát, ahol a PIO-t írja, távolítsd el az eszközkezelőből. Indítsd újra a gépet, ezek után a win szépen felismeri, és megtalálja, magát az IDE csatornát is, és az optikai meghajtót is. Ha újra megnézed, akkor ott, ahol most PIO van, már UDMA valahánynak (2 vagy 4) kell szerepelnie.
    Az író sebessége pedig emberivé kell, hogy fokozódjon, viszont a rendszer hanyattdöntését mégis elhagyva.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz PPeter #2399 üzenetére

    PPeter, nekem nem tudnál valami tanácsot adni? :R

    A fentebb említett író. 5 gépből 5-ben hajlandó csak PIO-ban menni. 5 gép okán ugyebár 5 különféle IDE kábel, mind lapos. De úgy hibátlanul megy! Amint visszateszem DMA-ra, nem ír, nem olvas, nem lát, Win hülyül tőle. Linux alatt ugyanez. De a winnel ellentétben már meg sem próbálja DMA-ba tenni. Csak a

    hdparm -d 1 -f /dev/sdb

    mindent figyelmen kívül hagyó beállítással tudtam csak DMA-ra bírni, de az első interaktivitással járó feladatnál kernel panic-kel elszállt őfelsége.
    PIO-ban viszont _mindent_ megcsinál. Ír-olvas. Mechanikailag-optikailag tehát hibátlan. Firmware a legfrissebb, de a régivel is ezt csinálta. Elektronika gond lenne, és végleges?
    Most átmenetileg egy ismerősömnek adtam egy kis P2-es gépbe, ott a winchesterek is PIO-ban mennek, ellesznek egymással. :DDD

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz PPeter #2403 üzenetére

    Az öt gépből 3-ban (köztül a sajátom is) 110 van. :D Vagy most jön a :O ?

    DaneilMurphy: Mi az a hiba, amivel leáll? Ne a lényeget hagyd le. :)

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #2433 üzenetére

    Aranyos, ahogy összemixelted a 04ahgy-t és a HGyu-t...

    Egyébként nekem nem ilyen problémám volt. Nekem PIO módba verte vissza, és a Win lassult be a magas CPU használattól. De még PIO módban is egy óra alatt végez egy teljes lemezzel! És nekem folyamatosan olvasott, csak lassan. Nála az a 10 másodperc számításaim alapján még megfelelő lenne sebességileg, csak nem kéne közé a szünet. :D Meg neki az XP alatti normális működés következtében a hardver nem hibás. Nálam Linux alatt is rossz volt. Tehát bizonyosan a Ringyóz Pista háza táján kell keresnie a gondot!

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz KrAt #2444 üzenetére

    De egy egyszerű, vízbázisú, enyhe mosószeres oldószerrel átitatott puha ronggyal azért le tudtad törölni, nem? Szigorúan radiálisan persze. Vagy maradandóan belemart a lemez polisztirol anyagába?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz bsh #2448 üzenetére

    Írd bele a legfrissebb hivatalos firmware-t, és próbáld ki...

    #2450: Igen, valóban polikarbonát. Ott a pont.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz jagada #2452 üzenetére

    Nem csak egy fej van ezekben? :F
    Vagy egy optika, de alatta két külön lézer, és két külön érzékelő? Ami persze az optikai meghajtót szétszerelve egy fizikai fej képében realizálódik a szemlélő számára.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz PNagy #2517 üzenetére

    CSAK ha arra a SATA portra dugod az íród, amit a JMicron chip vezérel. Ellenkező esetben az X38 mellé pakolt déli híd (ICH8, ICH9?) fogja vezérelni.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    A múltkor aktuálissá vált, hogy DVD írót cserélek. Ki is néztem egy LightScribe gravírozásra alkalmasat, csak anyagi forrásaimra várakoztam. A megfelelő képességű lemezeket előre beszereztem. Megnézegetve ezeket, látva szép, homogén, sima tetejüket elkezdtem magam előtt vizionálni. Elképzeltem, milyen jól is fog ez kinézni, ha telegravírozom. Már megvolt lelki szemeim előtt az ábra, minden.

    Meglett az író, erre hideg zuhanyként ért az, hogy csak egy kicsike sávban gravíroz. :( Ez a program hibája, amivel csináltam, vagy az író az, ami nem tud többet? ASUS DRV-2014 L1 az író.

    A lemez egész felülete gravírozható egyáltalán?

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz kali #3271 üzenetére

    Hmmm. A lightscribe hivatalos honlapján levő "drivert" tettem fel, és ott volt egy alap program is, az csak ennyit enged:

    Csak azt a kis sávot engedi. :(

    Én is arra gondoltam, hogy a teljes felületet be kéne, hogy gravírozza...

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák