- Külföldi SIM-ek itthon
- Így lesz tégla a porszívódból - a Roidmi csődje
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Nem nyílnak a Foldok?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Huawei Mate 40 Pro - a csúcson kell abbahagyni?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Az előző válaszban már leírtam, hogy hogyan (pl. Live Linux) lehetne kizárni a hardver, illetve az USB-portok hibáját. Az alaplapnál a specifikáció alapján Intel USB 3.0 vezérlő van, amihez Windows 10-nél a natív támogatás miatt nem kell külön driver, azért nincsen a gyártó weboldalán sem. Aztán egyébként az nem derült ki, hogy milyen Windows 10-verziót használsz, az egyéb driverek telepítve vannak-e a WU-n keresztül / manuálisan, naprakész-e a rendszer, vagyis le van-e rendesen frissítve stb. Valamint a gépházban az eszközillesztő eltávolítását is meg lehetne próbálni, majd utána restart és újracsatlakoztatni a pendrive-ot. Ha más nem megy és nem a hardver hibás, akkor pedig a Windows újratelepítését is meg lehetne majd próbálni.
"Vagy van oylan hogy leszabályoz vlaamiért a windows?"
Olyan néha előfordulhat, hogy az USB 3.0 portok rejtélyes módon csak USB 2.0 módban működnek, de azt a rendszer újraindítása általában megoldja. Valamint pl. az USB Device Tree Viewer programmal le lehet ezt csekkolni. Ha H (Hi-Speed) van az eszköz előtt, akkor USB 2.0, ha S (SuperSpeed), akkor USB 3.0 módban csatlakozik és működik.
-
King Unique
titán
Mivel a gyártó kínálatában jelenleg már nincsen ilyen sorozat, ezért ez így nem sokat mond, nem ismert, hogy a specifikáció alapján mennyit tud. Viszont itt és a másik topikban is azt írod, hogy a hátlapon lévő USB 3.0 portban jól működik a pendrive, hozza a kívánt értékeket. Vagyis ezek szerint a pendrive nem hibás ilyen szempontból, illetve nem annak a hibája, ha az előlapon lévő portban kb. USB 2.0-s sebességgel megy.
"Akkor csak az előlapi 3.0-val van a gond, de nem tudom mi lehet. Annak más drivere van mint a hátsónak?"
Ha másik USB 3.0-s pendrive, vagy külső HDD / SSD is ilyen lassú azokban a portokban, akkor lehet, ha nem az OS, illetve driver hibája miatt van. De ezt egyébként könnyen le lehetne tesztelni egy másik operációs rendszerrel, ami lehet akár egy másik pendrive-ról futtatott Live Linux is. Azt pedig már nem kell tudnod, hogy milyen alaplapi USB 3.0 vezérlő van annál a gépnél, az előlapi kivezetés hova van az alaplapon csatlakoztatva stb. A Windows 10-nél amúgy natív USB 3.0 támogatás van, tehát ahhoz normál esetben nem kell külön driver. Legalábbis az Intel és VIA vezérlőknél rendszerint nem, ellenben pl. az ASMedia esetében már szükség lehet rá.
-
King Unique
titán
Bővebben?
Nem derült ki, hogy pontosan milyen pendrive-ról van szó és az milyen írási és olvasási értékeket tud. Aztán hogy mit mutatnak a szintetikus tesztek, mint pl. az ATTO, vagy a CDM. Továbbá az sem ismert, hogy ki volt-e próbálva a másolás a Windows újraindítása után, valamint másik USB 3.X portban, sőt lehetőség szerint akár másik gépen és másik operációs rendszerrel. Aztán még az sem mindegy, hogy mennyire van telemásolva a pendrive, milyen fájlrendszer van rajta stb. Ha fullra tele van rakva, akkor nem meglepő, ha nem hozza azokat az értékeket, amiket üresen, vagy kevés adattal. Valamint az sem mindegy, hogy amiről a másolás történik, az a meghajtó milyen gyors. Ha a forrásmeghajtó lassú, akkor hiába tud a pendrive 90-100 MB írást, mert az előbbi limitálni fogja a másolás sebességét. Továbbá az megint nem összekeverendő a reális másolási sebességgel, ha az elején a gyorsítótárazott RAM rövid időre megdobja az értékeket (példa). Az a 90-100 MB akkor valós, hogy a gyártói specifikáció alapján is tud annyit a pendrive, valamint végig tartja azt az értéket, nem pedig csak az elején a RAM cache dobja meg.
Ja, és legközelebb elég 1 topikban feltenni 1 kérdést, nem pedig beírni ugyanazt ilyen rövid időn belül egy másikba is.
-
King Unique
titán
válasz
halhatatlan #4016 üzenetére
Azt neked kell tudnod, hogy az autórádiód milyen fájlrendszereket kezel, illetve mekkora kötetméretet támogat és akkor értelemszerűen olyanra formázod, akkorát hozol létre a pendrive-on. Aztán az ilyeneknél még az szokott gond lenni, hogy nem minden USB 3.0-s pendrive-ot kezelnek rendesen (példa). A Windows egyébként max. 32 GB-os partíciót enged a saját eszközeivel FAT32-re formázni, azért csak az exFAT és NTFS opciókat ajánlja fel egy 128 GB-os pendrive-nál. De külső programokkal már megoldható a FAT32-re formázás is, amiről itt topikban volt szó korábban.
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #4014 üzenetére
Az mondjuk alap, hogy lehetőleg mindig az aktuális, azaz a legújabb verzióját kellene használni a programnak. A 2.6.818-as eleve régi, 2015-ös... A 2-es verzióknál is a 2.18.1213 a legutolsó. De egy ideje van már 3-as is, ahol jelenleg a 3.1.1320 a legújabb.
De most direkt kipróbáltam ezt a 2.6.818-as verziót 2 db jó pendrive-val. Mindkettőre kiírtam a Windows 10 telepítőjét és hiba nélkül lefutott a művelet. Utána ugyanúgy használhatók voltak a pendrive-ok, eszközkezelőben, fájlkezelőben, lemezkezelőben rendben megjelentek, nem fagyott ki tőlük a Windows stb. Szóval még a régi verzió is rendesen működik, legalábbis nálam most és korábban sem volt vele olyan gond, amit említettél...
Egyébként itt nem arról van szó, hogy a Rufus feddhetetlen program. Hanem arról, hogy ez az egész állítólagos hiba egyszerűen abnormális és eleve inkább más oka lehet, mintsem egy ilyen program okozná. Írhattad volna pl. a YUMI, Universal USB Installer, UNetbootin, Etcher programokat is, azoknál szintén ugyanezt mondanám.
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #4012 üzenetére
Ebből megint nem sok minden derült ki. Többek között még az sem ismert, hogy a programnak (Rufus) pontosan melyik verzióját használtad, ami állításod szerint a problémát okozta. Esetleg elárulod?
Egyébként mostanában a Rufus használatánál több esetben bejelöltem a rossz blokkok keresése opciót és úgy írtam ki a telepítőt. Az előbbi először teljesen teleírja, majd végigolvassa a teljes felületet és csak utána kezdődik el a képfájl kiírása. Vagyis rendesen megizzasztja a pendrive-ot, de nálam egyiknél sem dobott semmilyen hibát, még így sem. Legalábbis a jó pendrive-oknál nyilván nem. Ellenben van egy 16 GB-os régebbről, amit nemrég itt említettem, hogy rossz. Annál 3.X GB felírása után jött az I/O eszközhiba üzenet és pont nem lehetett rá rendesen kiírni a Windows telepítőjét. Viszont annál nem is meglepő, mert maga a pendrive sz@r és mostanában egyre gyakrabban dobálja az írásvédett hibaüzenetet, illetve már a képfájl kiírása előtt is ilyen és egyéb problémák voltak vele. De attól még utána lehetett olvasni a felületét, a fájlkezelőben és a lemezkezelőben is megjelent, a Windows sem fagyott ki miatta stb. Ja, és amúgy az volt az a pendrive-ra, amin előtte soha nem futott Rufus és más hasonló program sem, mert csak adathordozásra, feltétles adattárolásra volt használva...
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #4009 üzenetére
Most akkor mégsem tette tönkre a Rufus?
Illetve ha állításod szerint valamit csinált vele, akkor azóta a használata közben sikerült a hibát reprodukálni azzal, vagy másik pendrive-val, illetve másik gépeken? Mert egyébként nekem nem, azóta sem...
Ha azt feltételezzük, hogy a program netán elcseszett valamit a telepítő kiírásánál, akkor azt egy teljes újraparticionálás / újraformázás (gyors) normál esetben nyilván megoldja. Viszont ha már lassú formázás, meg wipe-olás kell ahhoz, hogy újra normálisan lehessen használni a pendive-ot, az eleve gyanús. Ehhez kapcsolódóan egy másik fórumtag is nem véletlenül kérdezte korábban, hogy az egyéb dolgok rendben vannak-e.
-
King Unique
titán
válasz
Stockbauer79 #4005 üzenetére
Normál esetben annak a parancsnak nyilván nem kellene hibát dobnia, ahogyan egy 8 GB-os pendrive-nál értelemszerűen az MBR partíciós sémának sem gondot jelenteni. Ha nem megy a particionálás, akkor meg lehetne próbálni újból a pendrive fizikális újracsatlakoztatása, sőt akár a Windows újraindítása után. Valamint ilyenkor másik USB-portban, lehetőség szerint másik gépen, másik operációs rendszerrel is stb. Ha sehol nem lehet particionálni és formázni, akkor meg nyilván nem érdemes vacakolni vele. Ha új, akkor vissza kell küldeni, illetve garanciális cserét kérni stb.
-
King Unique
titán
válasz
Stockbauer79 #4003 üzenetére
Parancssorban (DiskPart) sem megy pl. ezen leírás alapján? Ott a formázásnál egyébként lehet a
format=fat32 quick
parancsot is használni, ha FAT32 fájlrendszer létrehozása és gyorsformázás a cél. Maga a pendrive egyébként nem lett írásvédett? Ha igen, akkor az magyarázná, hogy miért nem lehet formázni. Itt a jobbik eset az, ha esetleg szoftveresen lett beállítva az írásvédett állapot Windowsnál, mert az egy másik leírás alapján lecsekkolható és megszüntethető. Ellenben, ha magától és tartósan írásvédett lett a pendrive, akkor az szívás és a tönkremenetel egyik tipikus jele szokott lenni... -
King Unique
titán
válasz
King Unique #4000 üzenetére
Ilyen "helyezzen be egy lemezt" hibaüzenet egyébként még akkor van, ha nincsen a pendrive-on partíció. De, ha nálad eleve particionálva van és úgy csinálja ezt, valamint nem lehet újraparticionálni / újraformázni, a lemezkezelőben 0 bájtos a kapacitása stb., akkor az előbb leírtak értelmében esélyes, hogy tönkrement.
-
King Unique
titán
válasz
elektrotank #3998 üzenetére
Ha megnézed a topik korábbi eseteit ilyen hibaüzenetnél, akkor azoknak rendszerint az lett a vége, hogy megadta magát a pendrive. Ha az OS nem ismeri fel rendesen, Windowsnál a lemezkezelőben sem jelenik meg, avagy 0 bájt a kapacitása, akkor esélyes a tönkremenetel. Ha más gépeken, más operációs rendszereknél is ezt csinálja, akkor meg pláne. Vagyis marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka...
Vagy esetleg pl. ennek mintájára, illetve ehhez hasonló módon max. a firmware piszkálása lehetne még opció, de az is csak saját felelősségre. Ugyanis egy ilyennél könnyen "téglásítani" lehet a pendrive-ot, ha nem a megfelelő vezérlőhöz való programot használják!
-
King Unique
titán
Újabb tipikus mintapéldája annak, hogy a vásárlás előtt miért nem ártana jobban tájékozódni, elolvasni a pendrive adatlapját stb. Ennél a típusnál a gyártó csak az olvasási sebességet (max. 100-130 MB/s) adja meg, ellenben az írásit nem, ami nyilván jóval gyengébb érték lehet. Sőt, a másik pendrive-os topik tesztjeit elnézve kritikán aluli az írási sebesség... Szóval lehet itt játszadozni a fájlrendszerekkel, formázásnál a lemezfoglalási egységekkel, de ez a pendrive írásnál így is, úgy is lassú lesz... Az a 132 MB/s meg egyébként max. csak a gyorsítótárazás miatt lehetett rövid időre, ha a pendrive-ra másolsz és nem az olvasási sebességgel (pendrive-ról) kevered. De annak is pont az a lényege, hogy általában csak átmenetileg, rövid időre dobja meg a sebességet, ellenben utána már beáll a másolás a reális értékre. A végén az az 5 perces várakozás is pont emiatt lehetett, mivel a gyorsítótárat (RAM cache) használta, majd csak utána írta ki a fájlokat ténylegesen a pendrive-ra. Illetve azért is, mert jelen esetben maga a pendrive tetű lassú írásnál és annyi idő kellett neki, amíg reális sebességgel felmásolódik rá az az adatmennyiség...
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #3991 üzenetére
Aha értem, mármint szerinted semmi nem az, ami nem az állításodat támasztja alá... Egyébként nyilván nem mindenáron, de ugyanakkor szapulni sem fogom, ha nem találom megalapozottnak az állítást és ráadásul nem is tapasztalom. De most majd rápróbálok gyorsan, hátha talán sikerül valahogyan összehozni ezt, amit eddig X év alatt amúgy nem...
(#3993) Doky586:
Azt a korábbi "szabálytalankodást", ha jól emlékszem te sem tudtad anno megmagyarázni, vagy éppen reprodukálni... Az pedig érdekes, hogy feleslegesként említed, holott nemrég a Windows To Go-hoz pont azt használtad...(#3994) aDaM909:
Intenzíven, netán duplán, triplán írja ki rá az ISO-t, vagy mi? Itt inkább lehet szó arról, hogy a pendrive hulladék, avagy a memóriacellák használódtak el és már egy kis írás is betesz neki. Ráadásul az SSD-kkel ellentétben a hagyományos pendrive-oknál se Garbage Collection, se TRIM stb. sincsen és a sok írást sem bírják úgy, általában előbb is használódnak el és mennek tönkre. -
King Unique
titán
válasz
#56474624 #3987 üzenetére
Továbbra is csak az eddig dolgokat mantrázod, de megindokolni és szakmai érvékkel alátámasztani már egyáltalán nem tudod, hogy miért és hogyan is tette tönkre állítólag a Rufus a pendrive-okat. Szóval pont, hogy te ragaszkodsz makacsul az állításodhoz, de bizonyítani már nem tudod. Ráadásul így látatlanba leírod a saját példád, aztán meg ki tudja, hogy milyen állapotba voltak azok a pendrive-ok... Engem, vagy éppen másokat ilyen alapon hiába próbálsz győzködni, mert egyszerűen irreális az állításod, ami az előbbi válaszokban már ki volt fejtve. Valamint, ha én, vagy éppen mások a program rendszeres használatánál eleve nem ezt tapasztalják, akkor pláne ne próbáld bemesélni azt, amit!
A nyilvánvaló dologhoz meg annyit, hogy egy pendrive-nál az eleve abnormális, ha kifagynak tőle a programok, vagy akár az OS, nincsen kapacitása a lemezkezelőben, hirtelen írásvédett lesz stb. Ezek márpedig a tönkremenetel jelei szoktak lenni és az ilyen előbb-utóbb végleg beadja a kulcsot.
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #3985 üzenetére
Akkor én is visszakérdezek, nálam a Rufus után miért volt rendre jó? Tehát már ez kapásból ellentmond az állításodnak, miszerint a program használata után tönkremennek a pendrive-ok... Másrészt amiket itt a 2. bekezdésben leírtál, azok pont a pendrive hibájára utalnak, a tönkremenetel jelei. Ahhoz mi köze van a Rufusnak, ami csak a pendrive-on lévő kötetet és fájlrendszert tudja módosítani, ellenben a flash chipet, a firmware-t stb. nyilván nem és nem is tudja tönkretenni? De mindegy is, mert úgysem fogod tudni objektíven megmagyarázni, illetve bizonyítani...
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #3983 üzenetére
Ha már a Rufus a kiírásnál hibát dob, akkor talán azért, mert a pendrive-on lévő kötettel, vagy éppen magával a pendrive-val eleve nem stimmel valami... Milyen érdekes, hogy pl. a múlt héten használtam Windows és Linux ISO-k kiírásához több pendrive-val is és nem dobott hibát az írási műveletnél és nyilván a pendrive-ok sem mentek tönkre. Az meg a másik, hogy ki tudja kinél éppen hogyan van összegányolva az OS és vannak netán amiatt problémák a pendrive kezelésénél.
Szóval ez nem naivitás, hanem a realitás és a tények! Ha szerinted nem az, akkor bizonyítsd be az ellenkezőjét! Ha nem tudod, akkor meg talán nem kellene téves információkra alapozva általánosítani...
-
King Unique
titán
válasz
#56474624 #3979 üzenetére
Ez mese, avagy jelen esetben csak puszta véletlen... Abban a válaszban már le volt írva, hogy ezek a Rufus és társai programok nyilván nem tudják a pendrive-ot fizikailag tönkretenni és firmware szinten sem tudnak belepiszkálni. Akkor meg miről is beszélünk? Sokkal valószínűbb és reálisabb, hogy már eleve kezdték megadni magukat és pont akkor (írásnál) jött ki jobban... Valamint az állításodnak megint ellentmond az, hogy akkor másoknál, vagy éppen nálam miért nem mennek sorra tönkre a pendrive-ok, ha azt a bizonyos programot használjuk. Az meg a másik, hogy még csak külső programra sem kell fogni, mert egyes pendrive-ok annyira hulladékok, hogy anélkül is eleve tönkremennek... Pont nemrég szállt el nálam is egy régebbi Transcend úgy, hogy csak adathordozásra, feltételes adattárolásra volt használva, ellenben OS telepítője soha nem volt rá kiírja se Rufus, se más programmal. A szokásos tüneteket produkálta, fájlok tűntek el róla, üres + fura nevű mappák, rendre írásvédett lett, nehézkesen ismerte fel az OS stb.
-
King Unique
titán
válasz
dokee78 #3976 üzenetére
Ha a géped, illetve a rajta lévő az operációs rendszer egyáltalán nem kezelné semmilyen szinten a pendrive-ot, akkor lehetne azt mondani, hogy "nem látja". Viszont itt csak annyi a gond, hogy a pendrive-on lévő kötetnek nincsen meghajtóbetűjele, azért nem jelenik meg a fájlkezelőben. Vagyis a lemezkezelőben csak azt kellene hozzárendelni pl. az alábbi leírás alapján.
-
King Unique
titán
válasz
pulyka jocó #3966 üzenetére
A szokásos probléma, illetve inkább figyelmetlenség, ha Windowsnál csak a sima fájlkezelős formázást próbáltad... Az alap, hogy ilyenkor a lemezkezelőt kellene nézni és ott bizonyára megvan a pendrive teljes tárolókapacitása. A fájlkezelő ilyenkor azért fals, mert az csak a meghajtóbetűjellel rendelkező köteteket jeleníti meg, de nem a teljes fizikai meghajtót.
(#3967) egymegegy1:
Ha a gyártó által lett beállítva CDFS a pendrive-on, akkor azt elvileg a gyártó saját szoftverével kellene megszüntetni. Találni ugyan pl. ilyen egyszerű módszereket is, de itt általában firmware szintű a CDFS, amit nem feltétlen lehet olyan könnyen eltávolítani. Inkább az előbbi módszer kell hozzá, amit az alábbi leírás alapján jól szemléltet pl. a Transcend pendrive-ok esetében. Aztán pl. egy videó is szemlélteti, hogy hogyan lehet egy ilyen USB drive-nál a firmware piszkálásával CDFS és egyéb dolgokat beállítani, avagy megszüntetni. Viszont, ha nem a pendrive gyártójától való a program, akkor annak használata eleve kockázatos! Valamint, ha nem a megfelelő vezérlőhöz és VID-PID azonosítóhoz valót használják, akkor könnyen téglásítani lehet vele a pendrive-ot! -
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3962 üzenetére
Ez a gyártó weboldala alapján tud max. 130-150 MB/s értéket, de az is csak az olvasás, az írás meg jóval gyengébb lehet... Ennyit meg egy SATA3-as SSD általában simán tudni szokott szekvenciális írásnál, ha jelen esetben arra történt a másolás a pendrive-ról. Ha nagyon tele van másolva, akkor ugyan belassulhat, de akkorát azért nem feltétlen. Windows 8 óta az optimalizálás meg gyakorlatilag a TRIM futtatását jelenti SSD-nél, illetve annak hiánya az írási sebességre szokott negatív hatással lenni.
A gyártó által megadott értékek a maximumot jelölik, ellenben attól lehet +/- eltérés a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezete függvényében. De ezt az apró betűs részben általában oda is szokták írni...
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3960 üzenetére
"SSD-t kitakarítottam és optimalizáltam, az első pendrive-ról való másolás"
Ha a pendrive-ról másolsz, akkor az az olvasási sebesség. A másolást pedig a pendrive sebessége fogja limitálni, nem az SSD. Viszont az előbbi pontos típusa nem derült ki, így végképp nem világos, hogy mire hivatkozva írod azt, amit. A SanDisk kínálatában ott van az Extreme Pro, az a szekvenciális értékeknél bőven tud 150 MB/s.nél többet is [teszt]. Ellenben, ha neked egy másik sorozat modellje van, ami lassabb, akkor azon nem kell csodálkozni. A másolási sebességet egyébként tényleg megdobhatja átmenetileg a gyorsítótárazott RAM, pláne ha gyorsan másolod ugyanazt a fájlt oda-vissza. De általában csak átmenetileg, majd utána beáll a sebesség a valós értékre.
(#3959) Doky586:
ESP nyilván UEFI-s telepítésnél van és lehet a programot ilyen módban használni a hivatalos leírása alapján is. -
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3950 üzenetére
A program alapvetően úgy működik, hogy a meglévő rendszer alól van futtatva. Vagyis, ha már létre vannak hozva a lemezen a szükséges partíciók, akkor csak be kell jelölni a rendszerindításnak, illetve a rendszernek valót, amit az alábbi screenshot szemléltet. De, ha nincsenek, mert pl. egy másik fizikai lemezre kell telepíteni a Windowst, akkor előtte értelemszerűen létre kell hozni a partíciókat, beleértve pl. UEFI-s telepítésnél az ESP-t is. A másik kérdésedre válaszolva, ha újra akarod telepíteni a Windowst ugyanarra a partícióra, akkor az is megoldható a programmal, amit a weboldalukon lévő leírás szemléltet. Ilyenkor létrehoz egy WinPE környezetet és újraindítás után végzi el a tényleges újratelepítési műveletet. Tehát lehet vele úgymond "önmagát újratelepíteni".
-
King Unique
titán
válasz
Synthwave #3941 üzenetére
Vagy csak eddig nem tűnt fel és pont most az ISO kiírásakor bukott ki, hogy gond van a pendrive-val. Mert az nyilvánvaló, hogy a Rufus, vagy egy hasonló program nem tudja fizikailag tönkretenni, nem tudja piszkálni a firmware-t sem. Ezek csak a pendrive-on lévő kötetet, illetve a fájlrendszert piszkálják. Amivel, ha gond van, akkor azt egy újraformázás / újraparticionálás megoldja. Ellenben, ha esetedben nem lehet újraformázni és az OS sem ismeri fel rendesen, valamint másik gépeken is ez a helyet, akkor márpedig egyértelmű, hogy a pendrive-val van gond, az mehetett tönkre.
A telepítéshez gondolom másik pendrive csak akad valahol, nem akkora extra manapság. De, ha nem, akkor ott van pl. a WinToHDD program, amivel telepítési adathordozó nélkül is megoldható a dolog. Vagy akár EZ a módszer is használható.
-
King Unique
titán
válasz
Synthwave #3937 üzenetére
Azért nem egészen, mert ha valami miatt esetleg a Rufus összeomlana (csak úgy egyébként nem szokott), attól még nyilván nem megy tönkre a pendrive. Ilyenkor max. az adott művelet szakad meg és lesz eredménytelen. De pont az a lényeg, hogy egy újraformázás után újból használható lesz a pendrive, majd megismételhető az ISO-fájl kiírása. Ellenben amikor már formázni sem lehet a pendrive-ot, meg a Windows sem ismeri fel rendesen, akkor ott többről van szó, mintsem az adott program esetleges hibájáról. Vagyis esélyes, hogy magával a pendrive-val van komolyabb gond, ami egyébként nem lenne annyira meglepő.
(#3938) sanchezsa:
Én Windowst használok és próbáltam már az UUI-t is többször, de normál esetben az sem szokott csak úgy elszállni. Akinél rendre igen, meg BSOD stb., ott ki tudja mi és hogyan van elcseszve... -
King Unique
titán
válasz
Synthwave #3933 üzenetére
Nemrég egy másik topikban volt egy hasonló eset. Ha parancssorban, illetve spéci külső programokkal sem lehet újraformázni / újraparticionálni, valamint a lemezkezelő 0 bájtot mutat a kapacitására, akkor valószínűleg a pendrive ment tönkre. Persze ilyenkor javasolt másik gépen, másik OS alatt is kipróbálni, de ha a pendrive-nak annyi, akkor máshol sem fog csak úgy megjavulni. Egyébként jelen esetben nyilván nem a Rufus vágta tönkre, hanem esélyes, hogy maga a pendrive adta meg magát a leírtak alapján.
-
King Unique
titán
válasz
Piftuka #3931 üzenetére
Itt más dolog, amikor az USB-port, illetve az alaplap, tápegység hibás és amiatt mennek tönkre az USB-n csatlakoztatott eszközök. Viszont a szoftveres leválasztás nélküli kihúzástól még normál esetben elvileg nem kellene, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet. Na meg, ha belegondolsz, akkor sokan eleve nem szokták előtte szoftveresen leválasztani a pendrive-ot, illetve a gépet sem kikapcsolni, mégsem megy tönkre ettől mindenkinél.
A Windowsnál ráadásul alapértelmezetten gyors eltávolításra vannak optimalizálva az USB-tárolóeszközök és emiatt elvileg szoftveres leválasztás nélkül is kihúzhatók. Elvileg, de a gyakorlatban már nem mindig problémamentes ez (pl. az előbbi dolgok), ezért javasolt előtte rendesen leválasztani őket.
-
King Unique
titán
válasz
Piftuka #3929 üzenetére
Ha szoftveresen nincsen megfelelően leválasztva a pendrive, attól még normál esetben nem kellene tönkremennie, max. a fájlok, illetve a kötet sérülhet rajta. Ha Windows alatt van meghajtóbetűjele és megjelenik a fájlkezelőben, de 0 bájtos, akkor vélhetően az NTFS-ből RAW lett. Aminek a tartalmához nem lehet a fájlkezelőben hozzáférni, ha esetedben ezt takarja a "nem látja" dolog. De ezt ilyenkor egy újraformázás megoldja, viszont akkor a rajta lévő fájlok is törlődnek. A komolyabb gond akkor szokott lenni a pendrive-val, ha a lemezkezelő is 0 bájtosnak írja kapacitását, illetve ilyen probléma van vele.
-
King Unique
titán
válasz
Piftuka #3926 üzenetére
Akkor lehet kijelenteni, hogy a pendrive rossz, ha az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezetben (PC, Mac & desktop OS) nem működik megfelelően, illetve egyáltalán nem. Ilyen téren a tévé eleve nem mérvadó, egyes vackok alapvető dolgokat nem támogatnak rendesen... Ilyen szokott lenni pl. a GPT partíciós séma is, ha esetleg az van a pendrive-on. Na meg jó lenne tudni azt is, hogy milyen fájlrendszereket kezel a tévé, biztosan OK-e az NTFS.
"A legfurcsább viszont az, hogy otthon a számítógépemre és a SONY tévémre kötve is ott vannak rajta a file-ok, amiket rámásoltam."
Ha nálad működik rendesen, akkor lehet a cimborádnál nem OK valami, nem feltétlen a pendrive a rossz...
Aztán az ilyen "nem látja a gép" eseteknél egyesek ott követik el a hibát, hogy csak a fájlkezelőt nézik Windowsnál... Holott eleve az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene! Azok állapotáról kellene valami konkrét infó, akár screenshot stb.
Persze akár vissza is lehet vinni kicseréltetni, visszakérni az árát stb., ha valaki nem akar az okok fejtegetésével időt tölteni. De nincs rá garancia, hogy egy cseredarab, vagy egy másik pendrive biztosan működni fog az illetőnél, ha esetleg alapból nem stimmel valami a hardver- és szoftverkörnyezetében.
-
King Unique
titán
A gyártó weboldalán csak az olvasási sebesség van megadva, ami max. 150 MB/s a 64 GB-os modellnél. Ha az írásra vonatkozót nem írják oda, akkor jellemzően nem véletlenül, mivel általában jóval gyengébb és nincs mivel villogni... A pendrive irás-olvasás sebesség topik tesztjeit elnézve, ez a sorozat kb. max. 40-5X MB/s írási sebességet tud USB 3.0-n a többségnél. Viszont ezek a szintetikus tesztek és más egy tényleges fájlmásolás, ahol az utóbbit több dolog is befolyásolhatja! Tehát le kellene tesztelni a pendrive sebességét üres állapotban pl. a CDM, ATTO vagy más hasonló szoftverek valamelyikével. Ha hozza a többiekéhez hasonló értékeket, akkor mondhatni OK.
Egyébként az meg a másik, hogy rendre rácsodálkoznak egyesek, hogy milyen lassú írásnál a pendrive-juk, de valójában egy amúgy sem éppen gyors típust használnak... Ha már valakinek annyira fontos a minél nagyobb írási sebesség, akkor előtte inkább tájékozódni kellene és az átlagosnál gyorsabb pendrive-ot venni (példák). Vagy akár egy külső SSD-t, amelyek eleve jobbak ilyen szempontból.
Egy kérdést pedig elég 1 topikban feltenni, ott, ahová a leginkább kapcsolódik. Vagyis ez esetben indokolatlan és felesleges volt beírni a másik pendrive-os topikba is, mivel jelen esetben egy pendrive-val kapcsolatos problémáról és nem a milyet vegyünk kérdésről van szó...
-
King Unique
titán
válasz
schottgun #3920 üzenetére
A 32 GB-osnál a gyártó weboldalán lévő adatlapon is 60/150 írási és olvasási sebesség van megadva. Tehát a korábban említett 70-150 MB/s folyamatos másolásnál eleve nem reális, max. pillanatnyi érték lehetett nálad. A gyártók által megadott névleges referenciaértékektől pedig előfordulhat +/- eltérés a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetétől függően, amit rendszerint fel is szoktak tüntetni. Aztán megint más dolog a szintetikus teszt és más a fájlmásolás, ahol az utóbbit több dolog is befolyásolhatja. Tehát első körben az előbbi szerint lenne célszerű lemérni az adatátviteli sebességet pl. a CDM, ATTO, AJA stb. programok valamelyikével. Ha azok a pendrive üres állapotában hozzák kb. a gyári értékeket, akkor igazából nincs miről beszélni, mert a pendrive elvileg tudja, amit kell.
Az eszközkezelő helyett gondolom lemezkezelőt akartál írni. Amúgy igen, normál esetben elég az is a pendrive particionálásához, illetve egy sima formázáshoz akár a fájlkezelő is.
-
King Unique
titán
válasz
schottgun #3916 üzenetére
Azt mondjuk nem írtad le, hogy pontosan milyen pendrive-okról van szó. Vagyis, hogy a gyári specifikációk alapján tudnak-e egyáltalán 70-150 MB/s írási értékeket, vagy csak átmenetileg dobta meg a gyorsítótárazott RAM, netán az olvasási sebességgel kevered. Aztán az sem derült ki, hogy a formázás előtt mi volt a helyzet, milyen fájlrendszer stb. De egyrészt nyilván előtte is particionálva, illetve formázva volt a pendrive, máskülönben nem tudtál volna rá másolni. Másrészt ugyan lehetnek (apróbb) különbségek az egyes fájlrendszereknél mért értékek között is, de akkora azért nem nagyon szokott, ami az említett eltérést okozná.
-
King Unique
titán
válasz
King Unique #3911 üzenetére
A mennyi szabad tárhely marad dologhoz annyit, hogy ha rá van engedve az MCT a teljes pendrive-ra, akkor eleve csak 32 GB-ig tudja azt particionálni FAT32 fájlrendszerrel. A többi ilyenkor nem lefoglalt lesz, amit pl. az alábbi screenshot is szemléltet. Vagyis már ez is adja a nem lefoglalt területen egy másik partíció létrehozását, hacsak nem akarjuk az előtte lévőt külső programmal kiterjeszteni. Viszont pont az a lényeg, hogy pl. egy magyar nyelvű, 64 bites Windows 10 1803-as verzió telepítője ESD ISO (MCT-vel letöltött) formában kb. 3,35 GB, a normál meg 4,25 GB, vagyis nyilván nem kell annak 32 GB-os partíció sem. Én úgy szoktam, hogy pl. csinálok a pendrive elejére mondjuk egy 5 GB-os FAT32-es partíciót, ami elég a Windows telepítőfájlok számára. Majd utána egy másik partíciót, vagy akár több partíciót az egyéb tartalmaknak. Ezek lehetnek akár más fájlrendszerűek is, vagy pl. BitLocker-titkosításúak, mint azt más is írta.
(#3912) Doky586:
Windows 10-nél (≥ 1703) a lemezkezelővel is létre lehet a pendrive-on több partíciót. Csak annyi a lényeg, hogy nem a meglévő kötet zsugorításával, hanem annak törlésével, majd utána a partíciókat külön-külön létrehozva a megfelelő mérettel. Ami annyira nem meglepő, mert pendrive-oknál eddig is korlátozottak voltak benne a particionálási lehetőségek és nem feltétlen engedett mindent, amit egy merevlemeznél igen. Ha már több partíció van a pendrive-on, akkor pedig a driverek is mehetnek nyilván oda, nem muszáj erővel a telepítőfájlok közé rakni, függetlenül attól, hogy opció akár az utóbbi is. -
King Unique
titán
válasz
Kékes525 #3909 üzenetére
Nem olyan régen a Windows 10 topikban pont ez volt a téma, ha esetleg olvastad...
Vagyis, hogy a korábbi Windows-verziókkal ellentétben a Windows 10 1703 és annál újabb verziók már kezelnek több partíciót is a cserélhető lemezeken (pl. pendrive, memóriakártya). Vagyis nem kell a pendrive gyökerébe odagányolni külön mappákba az egyéb tartalmat, amit egy másik leírás is említ. Telepítettem már így pendrive-ról Windows 10-et és eddig nálam nem volt gond.
Az elkészítésre vonatkozóan, az MCT ugyan nemcsak a teljes meghajtót, hanem azon belül kötetet (partíciót) is enged kiválasztani célként, de hogy ilyenkor csak azt formázza újra, vagy netán mást is megpiszkál, azt eddig nem nagyon tesztelgettem. Ugyanis ilyenkor rendszerint csak felcsatolom a letöltött ISO-fájlt a fájlkezelőben, majd a tartalmát átmásolom a FAT32 fájlrendszerű kötetre, aztán ennyi. A Windows 8.X/10 képfájloknál ez rendszerint simán működik, de pl. hardvertől függően akár a 7-esnél is.
-
King Unique
titán
válasz
Baggio04 #3902 üzenetére
Olyan már előfordult egyeseknél, hogy egy hibás alaplap, avagy tápegység miatt ment tönkre egy USB-tárolóeszköz. Viszont ilyenkor egyrészt pont az a lényeg, hogy ennek akkor ugyanahhoz az USB-porthoz csatlakoztatott másik eszköz működésénél is problémát kellene okoznia. Másrészt egyik-másik pendrive-nál a meghibásodás simán összejöhet enélkül is, többek között pont ez volt az előbbi válasz lényege.
-
King Unique
titán
válasz
Baggio04 #3900 üzenetére
Mit jelent az, hogy "nem látja", Windowsnál az eszközkezelőben és a lemezkezelőben sem jelenik meg, az állapotjelző LED sem villog? Esetleg másik USB-portban, másik gépen, rendszer újraindítása után, másik operációs rendszerrel?
Ha sehogyan nem működik, illetve semmilyen szinten nem ismeri fel az OS a pendrive-ot, akkor otthon sok mindent nem lehet vele kezdeni. Max. esetleg adatmentő szakember tudna, de oda nyilván csak akkor érdemes vinni, ha adatot kell menteni róla. Ellenkező esetben marad a garanciális csere, vagy annak híján kb. a kuka... Egyébként nem ritka az ilyen, mármint hogy hirtelen megnyekken egy pendrive, pláne egyes gyártók silányabb termékei...
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3896 üzenetére
Ha azt feltételezzük, hogy az alapértelmezett foglalási egységgel lett formázva mindkét pendrive exFAT-ra, akkor nyilván nem lehet közöttük 7X MB eltérés emiatt. Itt a valószínű ok az lehet, ami már említve volt, vagyis gyárilag kissé eltérő a 2 tárolókapacitása.
De amúgy az tényleg igaz, hogy megint nem lett rendesen megadva minden szükséges információ és jellemzően mindig utólag csordogálnak az újabb és újabb részletek... A végén még kiderül, hogy a lemezkezelőben van az egyiknél 7X MB nem lefoglalt terület és az okozza az eltérést...
Na akkor már valóban opció az újraparticionálás.
-
King Unique
titán
Pont arról van szó, hogy ha pl. a lemezkezelőben eltérő a 2 pendrive nyers tárolókapacitása (mint a linkelt példánál), akkor hiába formázod, hiába particionálod újra, attól még nem lesz egyforma a kettő. A fájlrendszer típusának és a lemezfoglalási egység méretének változtatása pedig rendszerint megint nem feltétlen ad akkora eltérést, amivel ezt megfelelően kompenzálni lehetne. Főleg az exFAT fájlrendszernél ugyan a lefoglalt területet lehet növelni nagyobb foglalási egységgel, viszont esetedben pont az ellenkezője kellene.
-
King Unique
titán
Lehetnek az egyes pendrive-ok tárolókapacitása között azonos méretkategóriában is apróbb eltérések, ahogyan az adott fájlrendszerre történő formázás is lefoglal ebből valamennyit. Erről nemrég a 8 GB-os típusoknál volt szó. Ha nálad gyárilag van ez a 70 MB-os eltérés a 2 pendrive tárolókapacitása között, akkor azzal általában nem nagyon lehet mit kezdeni, sima formázással meg pláne nem.
-
King Unique
titán
válasz
envagyok #3887 üzenetére
Ha újraparticionálással nem megy, akkor a fake pendrive javítási segédlet, valamint esetleg pl. ezen és ezen leírások alapján elvileg meg lehetne próbálni.
A linkelt leírásokat és programokat viszont mindenki csak saját felelősségre próbálgassa! Ha nem a megfelelő módon, nem a megfelelő programmal történik a művelet, akkor könnyen téglásítani lehet a pendrive-ot!
-
King Unique
titán
Normál esetben attól még nyilván nem fog tönkremenni egy pendrive, ha letöltenek rá egy Windows ISO-fájlt. Ha az eredeti gépen a Windows újraindítása után, illetve másik USB-portban, valamint másik gépen és OS alatt is az említett tünetet produkálja, akkor lehet, hogy megadta magát a pendrive. Ami ezeknél valójában annyira nem ritka és nem meglepő, amiről egy korábbi hozzászólásban is volt szó. Illetve abban arról is, hogy Windowsnál hogyan lehetne megpróbálni újraparticionálni, szükség esetén megszüntetni az írásvédett állapotot stb.
-
King Unique
titán
Valószínűleg azért nem érkezett rá érdemi válasz, mert az írtad, hogy a pendrive más gépeken megfelelően működik, vagyis akkor nem annak a hibája lehet. Azt meg innen távolról nem igazán lehet kitalálni, ha a saját hardver- és szoftverkörnyezetedben éppen mi okozza ezt... Pláne, hogy eleve abnormális az egész. Na meg lemaradtak olyan infók is, hogy pl. más USB-tárolóeszközök működnek-e rendesen ahhoz az USB 3.0 porthoz csatlakoztatva, másik USB 2.0/3.0 portban (hátlapi) ki volt-e próbálva az eszköz stb.
Amúgy én sem értem ezt a csupa nagybetűs írásmódot, tényleg beragadhatott a Caps Lock...
-
King Unique
titán
válasz
PubliCat #3870 üzenetére
A formázásnál hiába állítgattad a lemezfoglalási egység méretét, nem az most a lényeg, hanem maga a fájlrendszer. Ami márpedig FAT32 lehet, mert exFAT és NTFS esetén eleve nincsen ilyen hibaüzenet, mivel azok az előbbivel ellentétben kezelik a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat is. Vagyis, ha esetedben FAT32 fájlrendszerű a pendrive, akkor nincs min csodálkozni egy 8 GB-os fájl másolásánál...
A megoldás átformázni pl. exFAT / NTFS fájlrendszerre, de az utóbbira akár közvetlenül konvertálni is lehet. Azonban az ilyen pendrive és társai flash-alapú meghajtóknál elsődlegesen a nem naplózó fájlrendszerek használata javasolt, vagyis pl. az exFAT. Az PC-s környezetben eleve OK lesz. Az NTFS akkor indokolt, ha pl. olyan készülékhez (pl. tv, lejátszó) akarod használni a pendrive-ot, ami csak FAT16/32 és NTFS fájlrendszereket támogat.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #3860 üzenetére
Azért írtam az előző válaszban, hogy ha házilagos módszerekkel nem sikerül hozzáférni a tartalmához, akkor eleve adatmentő szakemberre lesz szükség. De az már a tulaj gondja és nem neked kellene vesződni vele.
Amúgy meg adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topik.
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #3858 üzenetére
Ha biztonsági másolat nélkül a fontos adatokat csak ezen a pendrive-on tárolta, akkor az szép...
Akkor majd elviszi profi adatmentőhöz a kedves tulaj, aki megmondja, hogy mit tudna vele tenni, meg mennyi az annyi. Mert házilagos módszerekkel, ha az OS nem kezeli és a GDB és társai adatmentő programok sem, akkor nem nagyon lehet vele mit kezdeni. A firmware piszkálása meg eleve kockázatos és ha netán sikerül vele téglásítani az eszközt, akkor az szívás...
-
King Unique
titán
válasz
Graphics #3856 üzenetére
Az adatlapja szerint 5 éves gyártói garancia van ennél a sorozatnál. Szóval, ha tényleg nem működik a pendrive sehol és a garancia még aktuális, akkor egy ilyen problémánál elsődlegesen a garanciális cserét kellene megpróbálni, mintsem otthon bütykölni. Pláne, hogy a házilagos szoftveres és hardveres módosítás hivatalosan garanciavesztéssel járhat! Illetve az ilyen külső oldalakon lévő spéci programokkal a firmware piszkálása amúgy is kockázatos, mert ha nem az adott pendrive-hoz, illetve vezérlőhöz való, akkor egy ilyen műveletnél könnyen téglásítani lehet az eszközt. Na meg ez amúgy is egy nem hivatalos megoldás és csak saját felelősségre alkalmazandó, mivel nem közvetlenül a pendrive gyártója biztosítja ehhez a szoftvert.
-
King Unique
titán
válasz
Panthera #3853 üzenetére
Ha az OS nem ismeri fel rendesen a pendrive-ot és 0 bájtot mutat a kapacitására, akkor az rendszerint kuka szokott lenni. Illetve, ha a linkelt hozzászólásokban lévő hibaüzenet van. Ilyenkor max. esetleg adatmentő szakember tudna vele mit kezdeni. De, ha nincsen rajta semmi pótolhatatlan és a garancia is lejárt, akkor nyilván nem érdemes vele vesződni.
-
King Unique
titán
válasz
chungee #3849 üzenetére
Ilyenkor szokás megadni a pendrive pontos típusát, illetve modellszámát. Vagy olyan képet betenni róla, amin ezek egyértelműen látszanak. Viszont ebből ezek nem derülnek ki, de ránézésre talán a JetFlash 700/730 sorozat lehet. Ami nem éppen a leggyorsabb írásnál, mert a 128 GB-os modell is csak max. 40 MB/s tempót tud a dobozán feltüntetett adatok alapján. A 16 GB-os a maga kemény max. 12 MB/s névleges írási sebességével pedig még ennél is jóval gyatrább. Szóval, ha erről a típusról van szó, akkor nincs miről beszélni, ez csak ennyi tud...
Ugyan pl. Linuxoknál lehet a RAM cache piszkálásával az ilyen tetű lassú pendrive-ok adatátviteli sebességén is javítani a másolásnál. Esetleg valami hasonló módszer talán opció lehet Windowsnál is. De amúgy az meg a másik, hogy ha valakinek annyira fontos az írási sebesség, akkor eleve egy kellően gyors pendrive-ot (példák) kellene venni és nem ilyen gyatra értékeket produkáló példányokkal vacakolni...
-
King Unique
titán
válasz
core i7 #3845 üzenetére
Azt nem írtad, hogy nálad a 7,18 GB hol szerepel. De ami a screenshoton bal oldalt van, az a lemez nyers, particionálatlan tárolókapacitása. Ha particionálod, illetve formázod, akkor utána lesz némi veszteség. Na meg a gyártótól is függhet, mert pl. nálam egy 8 GB-os pendrive nyers tárolókapacitása a lemezkezelő szerint 7,36 GB, míg a FAT32-re történő formázás után a fájlkezelő már "csak" 7,34 GB szabad területet mutat.
-
King Unique
titán
válasz
AssAssynn #3839 üzenetére
A leírtakból ez esetben sem derül ki, hogy pontosan mi a helyzet. A lemezkezelő, illetve most kivételesen a beépített / külső fájlkezelő által mutatott állapot nem ismert és nincsenek screenshotok sem. Szóval ez így kevés infó...
Így általánosan csak azt tudom mondani, hogy ha fontos adatok vannak a pendrive-on, akkor egy adatmentő programmal (példák) kellene megpróbálni lementeni róla azokat egy másik fizikai meghajtóra. Majd utána, illetve a lementett tartalom visszaellenőrzése után megpróbálni újraformázni a pendrive-ot a korábban említett módszerek valamelyikével, vagy esetleg a fájlkezelőben.
-
King Unique
titán
válasz
fabri07 #3837 üzenetére
Hibás példányt akár belföldi vásárlásnál is ki lehet fogni, ahogyan az ilyen nemzetközi online piactereknél történő rendelésnél szintén. Sőt, az utóbbiaknál akár még fake cuccot is, pláne ha nem megbízható forrásról, illetve eladóról van szó. A pendrive-ok vásárlásával foglalkozó topik összefoglalójában is pont ezért van feltüntetve pár megbízható eladó.
-
King Unique
titán
válasz
fabri07 #3835 üzenetére
Hát ez nem túl biztató...Ilyenkor esetleg még az eszközkezelőben / gépházban lehet törölni az eszközillesztőjét, majd utána újracsatlakoztatni a pendrive-ot és akkor automatikusan újratelepíti. A tv-ken pedig rendszerint Linux-alapú / Unix-szerű operációs rendszerek szoktak futni, tehát a PC-n és a laptopon esetleg egy pendrive-ról bebootolt Live Linuxszal lehetne még kipróbálni a pendrive-ot. De, ha rákeresel a topikban, akkor a hasonló eseteknél az ilyen probléma rendszerint a pendrive tönkremenetelével végződött...
Egyébként elég lett volna csak az adott ablakról betenni a screenshotot, azaz a képmetsző, Alt+PrtSc használatával.
-
King Unique
titán
válasz
fabri07 #3832 üzenetére
Nemrég volt részletezve, de egy másik válaszban is említve, hogy a lemezkezelőről, illetve az eszközkezelőről kell ilyenkor screenshot, nem a fájlkezelőről! Pláne, hogy pl. a RAW kötet is így jelenik meg a fájlkezelőben, igaz annál az alábbi hibaüzenet van.
Ha az eszközkezelőben látszik a pendrive, ellenben a lemezkezelőben nem jelenik meg, illetve nem rendesen, 0 bájt a kapacitása stb., valamint másik portban és gépen is, akkor az valószínűleg kuka...
-
King Unique
titán
válasz
Jakabferenc #3828 üzenetére
Üdv!
Elvileg nincsen ezzel semmi komolyabb gond. Pusztán csak ott lett elrontva a dolog, hogy a fájlkezelőben próbálod újraformázni, ami eleve nem minden esetben mutatja a pendrive teljes tárolókapacitását. Sőt, az csak egy másodlagos felület kezelés és particionálás szempontjából is. Grafikus felületen eleve a lemezkezelőt kellett volna megnyitni, arról is betenni egy screenshotot!
A korábban említett módszerekkel simán újra lehet ez esetben particionálni a pendrive-ot és visszanyerni annak teljes tárolókapacitását. Illetve parancssorban a DiskPart használatát egy másik leírás is szemlélteti, amely ráadásul pont egy, a mostanihoz elég hasonló esetet mutat be. Annál az volt a gond, hogy a pendrive-ra a Linux ISO-fájl DD képfájl módban lett kiírva és az hozta létre rajta azt a bizonyos partícióelrendezést. Azzal pedig a mezei fájlkezelő már nem boldogult, illetve a Windows 7 amúgy is csak 1 db partíciót tud kezelni a pendrive-oknál, csak annak oszt ki meghajtóbetűjelet. Ellenben az előbb említett módszerekkel simán újraparticionálható, valamint ott van pl. a Linux ISO-k kiírásához használatos FMW, amely ilyenkor a pendrive helyreállítását is megoldja.
-
King Unique
titán
válasz
Crvsh3R #3824 üzenetére
"CrystalDiskMark-ot a történtek után nem merem lefuttatni"
Pedig attól normál esetben nyilván nem lesz semmi baja egy pendrive-nak és általában azzal szokás tesztelni. Az előző példány valószínűleg eleve egy hulladék, egy selejtes darab volt, ha ennyitől tönkrement és írásvédett lett...
Egyébként gratulálok a sikeres garanciális cseréhez! Valóban vannak még korrekt gyártók és egy ilyen RMA ügyintézés sem feltétlen vészes. Sőt, van amikor még hamarabb lefut, mintha itt belföldön leadná a vevő az adott boltnál, ahol ülnének rajta 1 hónapot.
-
King Unique
titán
válasz
-=RelakS=- #3807 üzenetére
-
King Unique
titán
válasz
Milka 78 #3800 üzenetére
Ha máshol is ilyen gyér az írási sebesség, akkor ez a példány úgy néz ki, hogy csak ennyit tud. Viszont az nem derült ki, hogy most lett-e véve és még új, vagy már komolyabban használva van egy ideje. Előbbi esetben az tényleg nem teljesen stimmel, hogy a 25 MB/s helyett csak 7-9 MB/s az írási sebessége. Viszont az utóbbinál, ha nem működik a pendrive-nál a Wear Leveling és a TRIM, akkor akár az is okozhatja a(z egyes) memóriacellák idő előtti elhasználódását és az írási sebesség drasztikus esését. Sőt, az SSD-kkel ellentétben a pendrive-ok és az SD-kártyák esetében ezek rendszerint nem nagyon szoktak működni, vagy ha esetleg némelyiknél igen, akkor sem feltétlen elég hatékonyan.
A garanciális cserébe általában a termék rendeltetésszerű használata mellett bekövetkező meghibásodás tartozik bele. Tehát, ha pl. hirtelen és tartósan írásvédett lesz a pendrive, nem ismeri fel semmilyen OS stb. Az, hogy nem hozza 1:1-ben a gyártó által megadott írási és olvasási sebességeket, az már nem feltétlen. Pláne, hogy maga a gyártó is odaírja, hogy a felhasználó saját hardver- és szoftverkörnyezetében lehetnek erre vonatkozóan eltérések. Na meg pl. egy ilyen komolyabb típusnál inkább lenne jogosabb a reklamáció, ha csak 7-9 MB/s értékkel lehetne rá írni. Viszont egy olyan, amelynél a gyári érték is csak 25 MB/s, az így is, úgy is lassú, hiába hangzatos elsőre a 3,5-es szorzó... Egy normális USB 3.0-s pendrive adatátviteli sebesség terén ott kezdődik, ha nemcsak olvasásnál, hanem írásnál is különb értékeket tud produkálni az USB 2.0 szabványnál.
-
King Unique
titán
válasz
Milka 78 #3798 üzenetére
A gyártó oldalán a 32 GB-os modellnél névlegesen max. 90 MB/s olvasási és 25 MB/s írási sebesség van megadva. Azt pedig oda is írják, hogy ezektől az értékektől lehet eltérés az adott hardver- és szoftverkörnyezet függvényében. Illetve nyilván pl. a teszteléshez használt szoftver sem teljesen mindegy. A linkelt teszteknél ráadásul a CDM régebbi (3.x) verzióját használták, míg a mostani screenshoton vélhetően egy újabbal történt a mérés. De egyébként léteznek más tesztszoftverek is ilyen célra (példák).
A gyári értékek alapján az olvasási sebesség elvileg rendben van, aminek a pendrive-ról történő másolásnál is meg kell lennie. Az írás, azaz a pendrive-ra történő másolás viszont lassabb a névlegesnél. De ez függ a cél- és forrásmeghajtó sebességétől is, a fájlmérettől stb. Valamint ilyenkor lehetőség szerint célszerű másik szoftverrel, másik (PC-n hátlapi) USB 3.0 portban, sőt akár másik gépen és operációs rendszerrel is kipróbálni a pendrive-ot. Ha mindenhol, minden helyzetben ugyanilyen lassú írást produkál, akkor lehet azt mondani, hogy ez most csak ennyit tud...
-
King Unique
titán
válasz
tylerddd #3795 üzenetére
Itt van pl. EZ és EZ az eset. Ha írásvédett lett a flash meghajtó és nem lehet újraparticionálni pl. ezekkel a módszerekkel, valamint az írásvédettség megszüntetése sem megy ezzel, akkor nem érdemes vele szórakozni. Javítani nem érdemes és nem is nagyon szokták már az ilyeneket. Ha nem kell róla adatot menteni, akkor marad a garanciális csere, vagy annak híján a kuka...
-
King Unique
titán
válasz
Chris0321 #3789 üzenetére
Mondjuk előtte meg lehetett volna nézni a specifikációkat. De az meg a másik, hogy az ilyen 10 MB/s írási sebességre képes vackokra nyilván nem kellene a gyártóknak erővel ráaggatni az USB 3.0/3.1 feliratot... Egyébként van az említett gyártó kínálatában gyorsabb pendrive is (példa), valamint a többinél szintén. Az előbbihez visszatérve amúgy valójában az is csak USB 3.0-s, mert pusztán csak EZT használják ki a gyártók... Szóval pendrive-oknál az USB 3.1 felirat megint ne tévesszen meg senkit!
-
King Unique
titán
válasz
Chris0321 #3787 üzenetére
Ez megint kb. ugyanaz az eset, amiről nemrég egy másik topikban volt szó. Ennek az adatlapján szintén 10 MB/s írási sebesség van megadva a 16 GB-os modellnél, vagyis nincs miről beszélni... Másrészt a linkelt esetnél az illető keverte az írási és az olvasási sebességet, vagyis amikor a pendrive-ra és amikor a pendrive-ról másol. Lehet esetedben is erről van szó és olvasásnál mutat 40 MB/s értéket.
Tanulság: tessék egy normális, kellően gyors pendrive-ot venni, ha annyira fontos a minél nagyobb adatátviteli sebesség!
-
King Unique
titán
válasz
beatrix999 #3784 üzenetére
Pont nemrég volt arról szó, hogy ha egy pendrive hirtelen és véglegesen írásvédett lesz, valamint már az OS sem kezeli rendesen, akkor ez lehet a tönkremenetel egyik jele is. Az ilyennel pedig rendszerint nem nagyon lehet mit kezdeni, pláne otthoni környezetben nem. Ha még van rá garancia, akkor adja magát a csere. Ha nincsen, akkor kb. kuka...
A firmware piszkálása pedig eleve kockázatos művelet! Illetve, ha nem a megfelelő programmal és firmware-rel történik (már ha van ilyen egyáltalán az adott típushoz), akkor azzal könnyen "téglásítani" lehet az eszközt...
-
King Unique
titán
válasz
Carasc0 #3781 üzenetére
Pedig eleve úgy kezdted, hogy nagyon fontos anyagok vannak rajta és azokat hogyan lehetne lementeni. Ha mégsem annyira fontosak és eleve pótolhatók, akkor ez ügyben nincs miről beszélni. Illetve, ha a csatlakoztatáskor a pendrive LED-je nem világít és egyáltalán nem érzékeli semmilyen formában az OS, illetve több gépen próbálva sem, akkor ezzel kapcsolatban szintén nincs miről beszélni. Az ilyennek az esetleges bütykölése / javítása eleve nem éppen otthoni feladat, illetve vesződni sincs értelme vele, ha amúgy a garancia keretében ingyen ki lehetne cseréltetni egy másikra. Na meg egy ilyen pendrive eleve afféle fogyóeszköz, szóval annyira nem meglepő, ha tönkremegy. Valamint ugyan akár a boltban vásárolt termékeknél is ki lehet fogni időnként hibás példányt, de az ilyen "egyéb" helyeken történő vásárlásnál meg ki tudja éppen milyen forrásból szerzi be az eladó, az meg a másik...
-
King Unique
titán
válasz
Carasc0 #3779 üzenetére
Az olyan flash-alapú tárolóknál, mint a pendrive-ok számtalan esettel találkozni, amikor hirtelen eltűntek róluk az adatok, vagy éppen írásvédetté vált a meghajtó, majd tönkrement stb. Igaz nem feltétlen lehet ezt mindegyikre leáltalánosítani, de az ilyen eszközöknél mindig is vita volt arról, hogy mennyire alkalmasak tartós adattárolásra. Egyes vélemények szerint leginkább adathordozásra valók, illetve fontosabb adatok tárolására max. úgy, ha azokról eleve máshol is van online / offline mentés. Ami ugye nem ártott volna a jelenlegi esetnél sem...
Az esetleges cserét, illetve garanciális ügyintézést már az eladótól kellene megkérdezni. Vagy esetleg felvenni magával a gyártóval a kapcsolatot és RMA ügyintézést eszközölni. Viszont az adatmentés nem része a garanciális cserének! Illetve, ha a termék megbontásra és szétszedésre kerül, akkor az pedig a garanciát kizáró ok! Tehát azt kell eldönteni, hogy mi a fontosabb. Ha az adatmentés, akkor az ügyben már a javasolt topikban kellene érdeklődni.
-
King Unique
titán
válasz
Carasc0 #3777 üzenetére
Ilyenkor adja magát a visszaküldés, illetve a garis csere. De, ha fontos adatok vannak rajta, akkor először nyilván azoknak a lementését kellene megoldani. Viszont, ha ehhez jelen esetben jobb híján szét kell szedni a pendrive-ot, akkor emiatt a (garanciális) csere is ugrik.
Adatmentéses ügyben, illetve hogy mit lehet kezdeni ezzel a nem működő pendrive-val, az Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez topikban kellene érdeklődni. Egyébként fontos adatokat kizárólag 1 db fizikai tárolón mindenféle biztonsági másolat nélkül tárolni, ráadásul egy ilyen nem feltétlen a legmegbízhatóbbnak mondható flash meghajtón, nem volt éppen okos húzás...
-
King Unique
titán
válasz
zsoltip #3774 üzenetére
Nem derült ki pontosan mit próbáltál, de ha jó az a pendrive, akkor normál esetben W10 alatt is használhatónak kellett volna lennie egy teljes újraparticionálás után. Illetve előtte a meghajtóbetűjel hozzárendelését is meg lehetett volna próbálni stb. Mert a leírtak alapján csak az volt a gond, ellenben a rendszer magát a pendrive-ot felismerte, megjelent az eszközkezelőben és egyéb helyeken is. Az a G4 pedig elvileg egy okostelefon Android operációs rendszerrel. Annál megint nem derült ki, hogy pontosan milyen javítást végzett a pendrive-on, de pl. firmware szinten azért nem tud belenyúlni és leginkább csak a fájlrendszert piszkálhatta. Arra Windowsnál is ott van a CHKDSK, de egy teljes újraparticionálás nyilván tiszta lappal indít.
-
King Unique
titán
válasz
zsoltip #3772 üzenetére
Windowsnál a beépített és a külső fájlkezelőben is csak akkor fog megjelenni a pendrive, ha van meghajtóbetűjele. Ha nincsen és a lemezkezelőben inaktív a hozzárendelési opció, akkor meg lehet próbálni parancssorban a DiskPart segítségével. Valamint akár külső particionáló programmal (példa) is. Ha nincsenek rajta fontos adatok, akkor pedig akár újra is lehetne formázni / particionálni a korábban említett módszerek szerint.
-
King Unique
titán
válasz
Triumph81 #3756 üzenetére
Igen, akartam is írni, hogy nyilván az eszközkezelőt is érdemes lecsekkolni, ott látszik az USB 3.0 vezérlő. Ha Intel eXtensible Host Controller, akkor azt a másik topikban említettek alapján natívan támogatja a Windows 10. Tehát ennél normál esetben nem kell külön driverekkel szórakozni és simán működnie kellene.
-
King Unique
titán
válasz
Triumph81 #3754 üzenetére
A másik helyett eleve ebben a topikban kellett volna kérdezni, ez foglalkozik a pendrive-os problémákkal... A magam részéről továbbra is azt tudom válaszolni, amit a másik topikban. Plusz esetleg Windowsnál még az USB Device Tree Viewer programmal le lehetne csekkolni, hogy milyen módban (H / S) csatlakozik a pendrive. Valamint szükség esetén eltávolítani és újratelepíteni az eszközillesztőt.
Legközelebb tessék erre odafigyelni, mert zavaró és nehéz követni, ha egyszerre több topikban megy ugyanaz a téma!
-
King Unique
titán
válasz
BladePocok #3752 üzenetére
Ezeket nem véletlenül linkeltem. Elolvastad, kipróbáltad?
Ez a manuális formázás megint nem teljesen világos mit takar, de ha csak a fájlkezelőben az adott meghajtónál, akkor az nyilván nem jó. Az csak arra a partícióra vonatkozik, nem pedig mindkettőre, illetve nem a teljes meghajtóra.
-
King Unique
titán
válasz
BladePocok #3750 üzenetére
Ott van a DiskPart lemezlistájában disk 2 néven a 4 GB-os pendrive, bár a lemezkezelőben nem látszik, de az nem lett teljesen legörgetve. Egyébként a lemez kiválasztása után a
list part
parancs kilistázza a pendrive-on lévő partíciókat. Amúgy a screenshot alapján Windows 10 van a gépen, ami ha 1703-as, vagy annál újabb, akkor az előző válaszban említettek alapján nem meglepő, ha mindkét partíció megjeleníti a fájlkezelőben.Ha 1 db partíciót szeretnél a pendrive-on, akkor az előző válaszban javasolt módon meg lehetne próbálni egy újraparticionálást.
-
King Unique
titán
válasz
BladePocok #3748 üzenetére
Üdv!
Ez nem teljesen világos, screenshotok sincsenek mellékelve, amelyeken látszódna a lényeg. Ha valóban 2 db normál partíció van a pendrive-on, akkor azoknak meg kellene jellenie a Windows lemezkezelőjében. Ha csak a fájlkezelőben láthatók, akkor pl. egy plusz virtuális partíciót tudok hirtelen elképzelni. Egyébként a pendrive-ok esetében 2 db natív partíciónál a régebbi Windows-verziók eleve csak 1-et tudnak kezelni, csak annak osztani ki betűjelet. Ellenben a Windows 10 1703-as verziója óta már több partíció kezelése is támogatott.
Ha csak particionálási problémáról van szó, akkor az alábbi módszerek alapján elvileg megoldható lehet a pendrive újraformázása / újraparticionálása. Ha esetleg van rajta valami fontos adat, akkor azt előtte értelemszerűen le kellene menteni.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3745 üzenetére
Mint kiderült, Windowsról van szó. Ha a pendrive-nál gond van a fájlrendszerrel, akkor azt a CHKDSK jó esetben helyre tudja hozni. De akár olyan is előfordulhat, hogy csak ront a helyzeten. Ezért, ha fontos adatok vannak a meghajtón, akkor biztosabb módszer lehet azokat előtte biztonságba helyezni, vagyis lementeni egy másik fizikai meghajtóra.
(#3746) falkav:
A töredezettségmentesítés a flash-alapú meghajtóknál nyilván inaktív a Windowsban. Az újabb 8.1/10 rendszereknél a meghajtók optimalizálását pedig megint csak HDD és SSD meghajtóknál lehet futtatni. De SSD-knél amúgy nem töredezettségmentesítésről van szó, hanem csak a TRIM futtatásáról, ami nemrég egy másik topikban volt téma. A Transcend egyébként a pendrive márkája, de a modellszám, illetve a pontos típus továbbra sem ismert. Viszont a kínálatukban jelenleg nincs is USB 3.0-s pendrive 2 TB-os tárolókapacitással... -
King Unique
titán
Nem ismert a pendrive és az OS pontos típusa, a hibáról sincsen screenshot stb. Ahogyan az sem ismert, hogy pl. Windowsnál használva volt-e a szoftveres leválasztás és nem-e esetleg annak hiánya miatt sérült a fájl / mappa.
Egyébként, ha tényleg 2 TB-os a pendrive, akkor ez eleve gyanús. Létezik elvileg akár akkora is (példa), de egy ilyen nyilván nem 2 fillér. Viszont, ha felettébb olcsón lett beszerezve valami online piactérről, akkor könnyen lehet akár fake is.
-
King Unique
titán
válasz
Roland8622 #3732 üzenetére
Attól még nyilván nem kellene írásvédetté válnia, csak mert egy CDM-teszt végigfut rajta... Ha Windowson próbálva EZ alapján, illetve Linuxnál hasonló módon nem lehet megszüntetni az írásvédettséget, újraparticionálás sem megy stb, akkor marad a visszaküldés / kuka...
-
King Unique
titán
Ha RAW kötet van a pendrive-on, akkor az önmagában még nem akkora probléma, mert normál esetben Windows alatt újra lehet particionálni a korábban említett módszerekkel. De, ha már ezek sem működnek, a Linux sem boldogul vele, valamint írásvédett lett stb., akkor azzal otthoni környezetben rendszerint nem nagyon lehet mit kezdeni. Ha nincsenek rajta fontos adatok, továbbá a garancia* is lejárt stb., akkor nem érdemes vele szórakozni és kb. kuka...
* Az adatlapja alapján elvileg 5 év gyártói garancia van rá. Tehát, ha 3-4 éve lett vásárolva, akkor egy garanciális csere elvileg opció lehet. Az, hogy a boltnál esetleg kevesebbet adtak rá, az csak egy dolog. Viszont ilyenkor elvileg fel lehet venni a gyártóval is a kapcsolatot és lebonyolítani egy RMA ügyintézést. Már, ha jelen esetben megér annyit saját költségen kiküldeni, mert X ezerért akár egy új pendrive-ot is lehetne venni.
-
King Unique
titán
válasz
salytmasztor #3726 üzenetére
Üdv!
Ezen gyártó egyes pendrive-jainál nem ismeretlen jelenség ez (példa), sőt még a fórumán is volt róla szó.
Egyébként korábban W10 alatt USB-meghajtóként (cserélhető lemezként) jelent meg és csak nemrég lett helyi lemez, vagy mi? Esetleg az eszközillesztő eltávolítását meg lehetne próbálni, majd restart és újracsatlakoztatni a pendrive-ot.
Léteznek amúgy pl. ilyen trükközéses megoldások is, ahol lehet állítgatni ezt-azt. De ezeket csak saját felelősségre szabad próbálgatni!!! Illetve, ha nem megfelelő a program, akkor az akár az eszközt is téglásíthatja!!!
-
King Unique
titán
válasz
joker1220 #3722 üzenetére
Üdv!
Itt valószínűleg az autórádió lesz a gyenge láncszem, mint ahogyan másoknál is. Példák: [link], [link].
Tehát hiába visszafelé kompatibilis az USB 3.0, támogatott a pendrive-on lévő fájlrendszer stb., ha magának a készüléknek vannak bizonyos hiányosságai az (egyes) USB 3.0-s háttértárak kezelése terén. Szóval ezeknél inkább az USB 2.0-s pendrive-ok használata a biztosabb. Egyébként az USB-s eszközök elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete a PC & Mac + desktop OS. Tehát ettől eltérő környezetben nem feltétlen garantált minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés.
-
King Unique
titán
válasz
junior11 #3715 üzenetére
Ha kiírt rá DD képfájl módban egy Linuxot, akkor történik ilyen, amit az alábbi leírás is szemléltet. Tehát a Windows alatti használathoz a megoldás az újraparticionálás, ami elvégezhető a másik válaszban javasolt particionáló programmal is. Illetve a korábban említett módszerekkel szintén, mármint pl. a diskpart, illetve akár a Rufus segítségével. Sőt, pl. innen letöltve Windowsra is elérhető az FMW, amely a Linux ISO-k kiírása mellett a pendrive eredeti állapotának visszaállítását is megoldja 1 kattintással.
-
King Unique
titán
válasz
aDaM909 #3709 üzenetére
Rendszerint valóban inkább logikai hiba szokott emiatt előfordulni, de volt már akinél "állítólag" maga a pendrive is tönkrement és adatot sem lehetett menteni róla. Általánosan amúgy az adminisztrációs terület, illetve maga a flash chip szokott sérülni / tönkremenni a pendrive-oknál.
-
King Unique
titán
Pedig szokott lenni ilyen biztonságos leválasztási opció az egyes készülékeknél (példa). Illetve itt van egy videó, amely a webOS-nél mutatja be ugyanezt. De még általában mezei set-top boxok esetében is találkozni ilyen funkcióval a menüben.
Amúgy a szoftveres leválasztás hiánya valóban okozhat gondokat, de ettől még nem feltétlen kellene tönkremenni a pendrive-nak. Illetve a sima lejátszástól sem, ellenben ha felvétel (írás) is történt, akkor azt hosszabb távon már kevésbé bírják az ilyen flash-alapú tárolók. Aztán, ha esetleg az USB-s csatlakozásnál érintkezési, vagy egyéb problémák vannak a készülékeknél, akkor akár az is okozhat gondot.
-
King Unique
titán
válasz
daniel2121 #3697 üzenetére
Gondolom a fájlkezelőben formáztad, de az kb. 0 ilyen téren. Vannak a Windowsban egyéb eszközök is erre, valamint külső programok stb. Ezekről az alábbi hozzászólásban volt szó.
Egyébként ilyen probléma akkor is előfordulhat, ha pl. egy Linux ISO-t írunk ki DD képfájl módban a pendrive-ra. Erről van is egy jó leírás, amelyben látható, hogy a mezei fájlkezelő semmit nem ért és a
diskpart
kellett az újraparticionáláshoz. -
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #3692 üzenetére
Akkor az gondolom kiírja, hogy milyen folyamatok zárolják a meghajtót. De, ha nálad is a rendszer fogja, akkor azzal ott helyben rendszerint nem nagyon lehet mit kezdeni. Újratelepíteni csak ezért meg nyilván nem éri meg.
Egyébként a Windows sosem arról volt híres, hogy az alap telepítés során felrakott eszközei mindent tudnak. Viszont a szoftveres támogatottsága nagyon jó, sőt a legjobb a desktop OS-ek között. Vagyis van rá számos ingyenes / fizetős szoftver, amelyekkel szükség esetén hamar fel lehet tuningolni. Az említett program egyébként nagyon jó, azt használom én is. Sőt, abban be lehet állítani azt is, hogy gyorsbillentyűvel történjen a leválasztás, ami nagyon kényelmes.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #3690 üzenetére
Mert ott akkor éppen nem fogta a leválasztásnál semmi a pendrive-ot. De attól még ugyanúgy előfordulhat ott is. Például az alábbi screenshot W10 alatt készült, ahol elsőre az USB Safely Remove sem boldogult vele. Viszont újrapróbálás / kényszerített leállítás után rendszerint működni szokott. De volt olyan eset, amikor még akkor sem és az OS leállítása / újraindítása kellett.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #3688 üzenetére
Az, hogy eddig nem tapasztaltad, az egy dolog. De attól még ugyanúgy jellemző Win7/8.1/10 alatt egyaránt, sőt már az XP is csinálta. Az pedig csak az említett programok használata után fog kiderülni, hogy esetedben ilyenkor a rendszer, vagy egy bizonyos program folyamata zárolja-e a pendrive-ot. Vagy lehet várni X percet, aztán újrapróbálni a leválasztást stb.
A pendrive-val meg pl. a teljes újraparticionáláson (példa), valamint az eszközkezelőben a házirendek lecsekkolásán / átállításán kívül nem nagyon lehet mit kezdeni.
-
King Unique
titán
válasz
Hegyirabló #3685 üzenetére
Az, hogy egyesek rossz szokás szerint szoftveres leválasztás nélkül húzzák ki a portból az USB-s meghajtókat, az egy dolog. De ettől még a screenshoton lévő probléma mondhatni általános a Windowsok esetében, amiről egy másik topikban nemrég volt szó.
-
King Unique
titán
Ha Windows alatt formázták és olyan fájlrendszerre, amit a lejátszó nem kezel, akkor az úgy nyilván nem lesz OK. De mondjuk a pontos részletek nem ismertek. Sőt, ennyi erővel akár Macen, illetve macOS alatt is formázhatták a pendrive-ot, amely gépek és rendszerek használata eleve népszerű a DJ-k körében. Egyébként a specifikáció alapján akár a HFS+ fájlrendszert is kezeli a lejátszó.
-
King Unique
titán
A Windows, illetve a beépített particionáló eszközei a 32 GB-nál nagyobb kötetek létrehozását nem támogatják. Igaz ez a flash-alapú tárolókra és a belső / külső merevlemezekre egyaránt. Ellenben külső programok már simán megcsinálják Windows alatt, illetve maga a rendszer is képes írni és olvasni utána az ílyen módon létrehozott FAT32-es köteteket. Egyébként pl. Linux alatt nincsen ilyen korlát, ott a beépített eszközök is tudnak > 32 GB FAT32 partíciókat létrehozni.
Ha a lejátszó 1 TB-os USB-s háttértárat is kezel, akkor az érdekes, hogy a 64 GB-os pendrive-ot mért nem. Valamint, ha a FAT32 fájlrendszer OK a 32 GB-os pendrive-nál, akkor elvileg annak a 64 GB-os esetében is rendben kellene lennie. De, hogy éppen mi a nyűgje a lejátszónak, annak fejtegetése már nem feltétlen ezen topik témája. Ha a pendrive PC-s környezetben kifogástalanul működik, akkor meg pláne. Ugyanis ez esetben az nem a pendrive hibája, ha egyes készülékek nem képesek azt megfelelően kezelni... Erről pedig ugye pont nemrég volt szó.
-
King Unique
titán
Ehhez Windows alatt külső program kell, amire a fórumtárs is utalt, illetve korábban itt a topikban is volt róla szó. Példa: kérdés | válasz.
Egyébként mit jelent az, hogy a 64 GB-os pendrive-ot nem látja?
Netán pl. NTFS / exFAT fájlrendszerre formázták és azért nem kezeli a lejátszó? Az előfordulhat, mert pl. a CDJ-2000NXS2 specifikációjában írják is, hogy csak FAT / FAT32 és HFS+ fájlrendszereket támogat. De mondjuk tárolókapacitásra vonatkozó limit nincsen feltüntetve. Bár az ilyen ún. másodlagosan támogatott hardver- és szoftverkörnyezetbe tartozó kütyüknél nyilván nem kell meglepődni bizonyos dolgokon, amiről nemrég szintén volt szó. -
King Unique
titán
Az már számtalanszor említve volt más topikokban is, hogy az ilyen USB-s háttértáraknak eleve PC & Mac + desktop OS az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete. Ellenben ettől eltérő környezetben már nem feltétlen garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Vagyis, ha a PC-n kifogástalanul működik a pendrive, ellenben az autóhifiben már nem, akkor az nyilván az utóbbi hiányossága...
Egyébként USB 2.0/3.0 a pendrive, milyen fájlrendszerre van formázva, milyen partíciós tábla van rajta?
Volt akiknél csak az USB 2.0-s típusokat kezelte az autós lejátszó, ellenben az USB 3.0-s modelleket nem. Aztán az ilyen egyszerűbb készülékek esetében nyilván a FAT / FAT32 fájlrendszereket érdemes használni, valamint MBR partíciós sémát. De, ha pl. a Rufus programmal előtte UEFI-s telepítőt készítettél, akkor a GPT lehet a gond, amit az ilyen készülékek jellemzően nem tudnak kezelni. Ellenben ez egy modern desktop OS esetében nyilván nem okoz problémát. A Windowsban egy fájlkezelős újraformázás után egyébként ugyanúgy GPT partíciós tábla lesz a pendrive-on. Az MBR használatához viszont eleve teljes újraparticionálásra van szükség a korábban említett módszerek valamelyikével.
-
King Unique
titán
válasz
FerNandor #3664 üzenetére
Egy másik topikban volt nemrég egy hasonló eset, amelyre az alábbi válaszokat kapta az illető. A Pendrive irás-olvasás sebesség topikban egyébként vannak tesztek erről a típusról, amikhez lehet hasonlítani.
Új pendrive vásárlásával kapcsolatban pedig a Milyen pendrive-ot vegyek? topikban kellene inkább érdeklődni.
-
King Unique
titán
Ha a Windows és a külső programok tényleg nem ismerik fel, akkor úgy nehéz lesz vele bármit is kezdeni. De, ha már megjelenik az eszközkezelőben, akkor az jó kiindulási alapnak. A különféle eszközkezelős hibaüzenetekre pedig vannak megoldási javaslatok az MS oldalán. Aztán ott vannak a szokásos dolgok ilyenkor, vagyis kipróbálni másik USB-portban, másik OS alatt, vagy lehetőség szerint akár másik gépen is stb. A másik OS lehet egyébként akár egy Live Linux is, amit szintén pl. egy pendrive-ról kellene bebootolni.
-
King Unique
titán
Ezeknek az USB-s eszközöknek pont a PC & Mac + desktop OS az elsődlegesen támogatott hardver- és szoftverkörnyezete. Ettől eltérő környezetben eleve nem is garantálható minden esetben a megfelelő kompatibilitás és működés. Szóval, ha az előbbinél valóban teljesen OK minden, akkor az már nem feltétlen a pendrive hibája, ha XY lejátszó, tv stb. nem képes kezelni...Pláne, hogy a FAT / FAT32 fájlrendszereket még a butább készülékek is rendszerint kezelni szokták.
Esetleg meg lehet próbálni Windows alatt egy teljes újraparticionálást, illetve FAT32-re formázást a
diskpart
segítségével. Egy másik hozzászólásban vannak ehhez infók. Ha nem használ, akkor viszont már a TV & Audió téma megfelelő topikjában kellene érdeklődni, hogy vajon mi lehet az adott készülékek nyűgje. Illetve lehetőség szerint egy másik pendrive-ot is kipróbálni stb. -
King Unique
titán
Először is, ha az említett programmal írod ki a pendrive-ra a Windows ISO-t, akkor a gép boot módjának megfelelő opciót kell beállítani a programban is! Másodszor egy másik topikban nemrég volt szó arról, hogy a W7 telepítésénél az USB 3.0-s port és pendrive okozhat problémát. Harmadszor, ha megszakad a telepítés, kifagy bootoláskor stb., akkor lehet az a gond, ami egy másik fórumtárs esetében. Illetve, ha UEFI boot módban telepítesz, akkor a W7-nél annál megint lehetnek gondok, pláne az újabb típusú laptopoknál (példa).
Plusz ráadásként akár a pendrive általános hibája sem zárható ki és érdemes lehet egy arra való programmal letesztelni.
-
King Unique
titán
válasz
Interceptor #3640 üzenetére
Ez a program portable, tehát nem kell telepíteni. Illetve nálam W10 1703 alatt is elkészült rendben a boot pendrive, mint említettem. A particionálást pedig eleve az előbb említett módon csinálja, vagyis ugyanúgy W7 esetében is 3 db partíciónak kell lennie a lemezkezelőben. Az, hogy a fájlkezelőben csak 1 látszik, az egy dolog.
A pendrive-oknál általában nem naplózó fájlrendszereket célszerű használni hosszabb távon. Az ESET szoftvere egyébként alapból FAT32-re formázza a pendrive-ot. A lemezfoglalási egység méretét nem feltétlen muszáj piszkálni és maradhat az, amit a Windows alapértelmezetten felajánl.
-
King Unique
titán
válasz
Interceptor #3636 üzenetére
Az ESET SysRescue Live alapból 3 db partíciót hoz létre a pendrive-on, mint az az általad készített screenshoton is látszik. Viszont az előző válaszban említett módon eleve csak a legelső kap betűjelet, míg a többi nem. Tehát, ha csatlakoztatod, akkor a másik kettőnek a fájlkezelőben nem kellene megjelennie. Amúgy nálam W10 alatt is OK a kiírás, illetve csak 1 db partíció látszik a fájlkezelőben.
Ha vissza akarod nyerni a pendrive teljes tárolókapacitását, akkor arra Windows alatt vannak különféle módszerek. Illetve hasonló felosztás szokott lenni a DD képfájl módban kiírt Linux ISO-knál is, ahol az alábbi leírás alapján szintén a diskpart segítségével particionálták újra a pendrive-ot.
Egyébként egy teljes újraparticionálás néha amúgy sem árt, mert az ilyen összevissza formázott pendrive-ok esetében van, hogy hibát dobnak bizonyos programok az ISO kiírásánál.
-
King Unique
titán
válasz
Interceptor #3634 üzenetére
Ez az eszközkezelő, ellenben én a lemezkezelőre gondoltam. Utóbbit egyébként W10 alatt egyszerű megnyitni.
-
King Unique
titán
válasz
Interceptor #3632 üzenetére
A cserélhető lemezeknél (pl. memóriakártya, pendrive) eleve csak 1 db partíciót tud kezelni minden desktop Windows. Tehát hiába van több (3 db) rajta, akkor is csak a legelső logikai / elsődleges partíció kap betűjelet, ellenben a többi nem. Tehát ennek okán elég érdekes, ha nálad a fájlkezelőben 3 db partíció is megjelenik a pendrive-nál... A lemezkezelő mit mutat, screenshot esetleg?
-
King Unique
titán
válasz
Interceptor #3630 üzenetére
Helló!
Ez egy WTG pendrive, úgy telepítettél rá W10-et, vagy csak magára a gépen lévő rendszerre vonatkozott a W10?
De mondjuk egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy pontosan mit csináltál és mutatnál egy képet a lemezkezelőről.
-
King Unique
titán
Egyes gyártóknál szokott lenni saját pendrive format / recovery tool a problémásabb esetekre. Ha az említett gyártónál ilyen nincsen, akkor esetleg még a
diskpart
általi újraparticionálás lehet opció egy korábbi hozzászólásban említett módon. Illetve, ha Windows alatt nem megy, akkor egy Live Linux alatt a GParted, vagy egyéb program segítségével lehetne megpróbálni.Egyébként vannak a pendrive-ok tesztelésére Windows esetében különféle tesztprogramok. De normál esetben az általad elvégzett műveleteknek is le kellene futnia hiba nélkül. Tehát, ha már azokkal sem megy, akkor vsz komolyabb gond lehet a pendrive-val és nem feltétlen érdemes tovább vesződni vele...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Külföldi SIM-ek itthon
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Ingatlanos topic!
- Házimozi belépő szinten
- Dell asztali gépek
- További aktív témák...
- Szuper ár! 480GB Ipari Minőségű, Sata SSD-k, kevés írt adattal! PC-be és Laptopba is kiváló!
- Lexar NM790 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7400-6500 MBs - Eladó!
- Vegyes SAS 400gb ssd-k, hibátlan szektorokkal. 1db új 960gb
- WD Black SN850X 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7300-6600 MBs - Eladó!
- Samsung 960 EVO 250GB 2280 M.2 NVMe SSD
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 5500 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP OMEN MAX 16T-AH000 - Ultra 9 275HX, 32GB, 1TB SSD, NVIDIA RTX 5090
- Billentyűzet magyarosítás magyarítás lézerrel is! 10-15ezer közötti áron! Óriási betűkészeletünk van
- Beszámítás! Apple Mac Mini 2024 M4 16GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest