- Fotók, videók mobillal
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Légies iPhone halvány színei
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Z Flip7 - kis fogyás is sokat jelent
- Android szakmai topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3310 üzenetére
OK, frankó.
Működik a fentebb említett NTFS jogosultságkezelés is, de ott állandóan kattintgatni, hozzáadni / megvonni a jogokat kicsit macerás. A BitLocker egyértelműen kényelmesebb. Viszont XP alatt valóban nyögvenyelős, de mondjuk ott más is, illetve ugye hivatalosan már nyugdíjazták... -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3308 üzenetére
Ott kell hozzáadni, illetve az Extension Pack telepítése is szükséges, ami a második screenshoton is látszik. Majd az alábbi leírás alapján, úgy kell "kitallózni" az eszközök menüben a pendrive-ot. Viszont mostanában nem használtam VirtualBoxot, de arra emlékszem, hogy korábban én is sokat szórakoztam vele. Én amúgy Windows alatt a VMware Workstation Player programot preferálom inkább, ami pl. a csatlakoztatott USB-eszközöket is kapásból kezeli és nem kell velük szórakozni, mint az előbbi szoftvernél...
Próbáltam amúgy tegnap a lementést Macrium Reflect Free-vel, de az eleve csak belső, illetve USB HDD/SSD-t kezel, ahogy néztem. Az AOMEI Backupper felismerte a pendrive-ot is, de csak sima, saját formátumba történő másolást engedett, a klónozást már nem.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3306 üzenetére
A legkisebb pendrive-on jelenleg 2 GB-os és nem biztos, hogy leklónozva működne másik meghajtón. Ilyet még nem is próbáltam.
Első körben célszerűbb lenne inkább virtuális gépen beállítani. Az aktiválatlan Windows is elvileg 30 napig használható ~ teljes funkcionalitással, ha jól tudom. -
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3304 üzenetére
Az általam említett is működik XP alatt és eleve telepíthető portable módban. De az XP már elég avitt.
Említettem már fentebb, hogy igen, így működik a BitLocker To Go.
Például kapsz egy Win7 Ultimate alatt titkosított pendrive-ot, ahhoz Home Premium alatt is hozzá fogsz tudni férni (írás+olvasás) a jelszó megadása után. Viszont a jelszót módosítani / titkosítást kikapcsolni nyilván csak Ultimate, vagy egyéb fentebb említett kiadás alatt lehet.
"úgy hogy a file és könyvtárnevek és darabszámuk is titkosak maradjanak"
Ezt nem tudom hogyan is értsem pontosan, de a jelszó nélkül eleve meg sem lehet nyitni a meghajtót. Tehát a tartalma is mondhatni titkos.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3302 üzenetére
A megfogalmazásom valóban kicsit pontatlan volt... a Reader eleve csak XP/Vista alatt van, azok tudják csak olvasni a tartalmát. Viszont Win7/8/8.1/10 alatt oda-vissza kezelhetők a BitLocker által titkosított meghajtók. Bár aszem a Win10 TH2-ben már megjelent opcionálisan egy új titkosítási lehetőség is, ami visszafelé nem kompatibilis.
Mért használná valaki ez esetben ezt a programot? Korábban próbálgattam és ezt eleve telepíteni kell, illetve hasonlóan működik, mint a TrueCrypt. Létrehoz egy titkosított konténert, amit külön partícióként lehet felcsatolni. Ezzel szemben a BitLocker eleve beépített és nem kell minden rendszeren külön telepítéssel bajlódni + a tartalom törlése nélkül kikapcsolható. Meg, ha már külső programot használok, akkor inkább VeraCrypt, amivel Linux | OS X | Windows alatt is hozzá tudok férni a titkosított meghajtó tartamához.
-
Top cat
addikt
-
Ciccuka
veterán
válasz
Doky586 #3269 üzenetére
Az az érdekes, hogy SiliconPower a neve, de átnevezheted bármire és az lesz a fejlécben (Low Level Format van kiírva). De elvileg tényleg van ilyen program: Formatter Silicon Power
-
kokov
tag
válasz
Doky586 #3267 üzenetére
Nem kell telepíteni, futtatni kell. Ha félsz tőle bootolj CD-ről mini Windows-al SSD/HDD nélkül és indítsd el úgy. Olyan vírusról nem tudok ami írott CD-re ír, vagy a RAMdrive-ban életképes áramtalanítás után. Te tudsz?
Bocs, de most mégis mit vársz tőlem? Ne exe-t linkeljek akkor mit? Weboldalt download linkkel? Szerinted melyik gyártó adja ki a programját, hogy tessék, ezzel tudod low level buzerálni a termékem? Szerinted ez hol divat? Örültem, hogy egyáltalán találtam valami vackot, ami megoldotta. Bocs, ennyit tudtam linkelni. Ez van. -
joiner007
aktív tag
válasz
Doky586 #3260 üzenetére
Minden hulladék, még egy 300 ft- os olvasó is olvassa. Telefon is. Olyan mintha laptop beépített sd olvasójától hülyülne meg. Ha ugyanabba a laptopba kártyaolvasóval teszem akkor nincs gond. Másik Samsung EVO 64-es kártyával semmi gondja a laptopnak.
Táblagépembe van egy 64-es Samsung kártya, azzal nincs gond, de ha beteszem a toshiba microsd-t azt nem formázza meg.
Már több laptop belső olvasójába is betettük, de nem formázza meg egyik sem
Gparted beépített olvasóval hibára fut, külső megformázza. De ha visszateszem a belsőbe, megint elszáll.
Igazából egy új Lenovo IdeaPad 100s-be lett véve. Ott is ezt a hibát produkálja.
Mivel az nem lehet, hogy az összes laptop belső olvasója rossz, arra tudunk gondolni, hogy a windowsban van valami, ami nem engedi formázni.
sinceritytrading-től rendeltem, azt mondta küldjem vissza, de mivan ha nála nem jön elő a hiba???
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3247 üzenetére
Nem említette egy szóval sem, hogy előtte Rufus-szal írkált volna rá. Illetve azt sem mondta, hogy milyen programokkal próbálta újraformázni, vsz csak a korábban kapott válaszban leírtakat próbálta ki először.
Másrészt nem vélem felfedezni a logikát az állításban. Ha a Rufus annyira elcseszne valamit, akkor jóformán tökmindegy, hogy rendesen kiírja vele a telepítőt, vagy csak üresen formázza. Mindkét esetben beállítja a partícióstílust és a fájlrendszert. Előbbinél max. pluszba aktívvá teszi | UEFI esetén GPT-t állít be | esetleg + partíciót kreál. Ami PC-n nyilván nem gond, de egy TV-n már annál inkább. Ha azt feltételezzük, hogy korábban használta, akkor lehet egy ilyen beállítás maradt meg és az okozta a problémát. Viszont ez nem olyan jellegű dolog, amit egy másik programmal való újraformázással / újrapartícionálással ne lehetne megoldani. Persze nyilván megfelelően kell csinálni, mert ha GPT a pendrive, akkor Windows fájlkezelőben hiába formázza újra, attól még GPT marad. De ugye ott van a lemezkezelő | diskpart | külső partícionáló programok is ezen célra, nem csupán az R betűs csoda tud rá újra MBR-t kreálni.
A legelső gondolatra visszatérve, pont az lenne a logikus, hogy akárhogyan is formázza vele, annak mindig problémát kéne okoznia, így pl. a TV-n is. Viszont ennek megint ellentmond az, amit fentebb már említettem [link].Illetve, ha már helyreállítás, akkor a problémás állapotot a dd képfájl módban történő írás után lehet elérni. Utána csak pár MB-osnak mutatja a pendrive-ot és a Windows beépített GUI-s tooljai nem boldogulnak vele, max. a diskpart. Ez más programoknál is probléma, amik ilyen módban működnek [link].
-
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3234 üzenetére
Az, hogy korábban nálad így + úgy volt, de valójában semmi pontos paraméter és konkrétum nincsen megadva, én ezekre nem általánosítanék. Pláne nem úgy, hogy végigpróbálgatva egy rakás esetet, nálam pont nem jön ki ez a végeredmény... Ilyenkor célszerű lenne utánaírni, hogy esetleg előfordulhat olyan is, vagy megnevezni egy pontos körülményt. De nem azt hirdetni, hogy minden esetben, mindenkinél úgy lesz.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3232 üzenetére
Itt arról van szó, hogy fentebb ténykényt és általánosítva voltak kijelentve olyan dolgok, amelyek nem biztos, hogy minden esetben érvényesek, ha vannak ilyenek egyáltalán. Ráadásul korábban és most is végigpróbálgattam pár variációt és nem sikerült ilyen hibát reprodukálni. Pontos receptet pedig nem kaptam, hogy hogyan lehetne úgy előidézni, hogy az valóban problémát jelentsen.
Az "azért nem bootol más programmal csinálva" állapot meg azért van, mert más program sok esetben alapból xarul írja ki a telepítőt az adott boot módhoz a Rufus-tól függetlenül és nem csinálnak meg bizonyos beállításokat...
Az "utána csak a Rufus-szal lehet helyreállítani" kijelentést sem értem, mert a diskpart törlés, egy fájlkezelős formázás, lemezkezelős partícionálás simán működik. Utána pedig normálisan használható a pendrive, az adott program képességeihez és beállításaihoz mérten sikeres volt a telepítő bebootolása is. Nem lennék meglepődve, ha ez a fórumtársnál sem lenne másképpen.
Sőt, azt is kipróbáltam, hogy közvetlenül a telepítő Rufus-szal történő kiírása után TV-re, set-top boxra csatlakoztattam az USB-s eszközt és simán felismerték, lehetett tallózni a mappák között. De, ha épp belemásoltam egy zenét / videót, azt is simán lejátszották. Mellesleg az ilyen eszközökkel való használat alapból nem teljesen mérvadó, mivel ezek az USB-s kütyük elsődlegesen PC, notebook + desktop OS használatra vannak tervezve. Ott garantálható igazán a normális működés és a tökéletes kompatibilitás.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3230 üzenetére
Ha a Rufus formázása annyira elcseszné a pendrive-ot, akkor utána az én példámban a sima fájlrámásolásnál is gondoknak kéne lennie. Sőt, akár be sem kellett volna bootolna. De egyébként utána más programokkal kiírva sem volt olyan, hogy írás közben elakadt és hibázott, mert valami rejtélyes módon elcseszte volna a pendrive-ot. Illetve Legacy módban működött a botoolás mindegyiknél.
De továbbmegyek. Hány, meg hány olyan eset volt már itt a fórumon, hogy valaki egy másik programmal írta ki a Windows telepítőt, de nem akart bebootolni...és csak utána ajánlották neki a Rufust, amivel meg simán működött. Tehát akkor ez esetben alapból nem is tudta nála elcseszni.A Rufus titka annyi, hogy bizonyos dolgokat beállít, míg a többi program alapból nem és utóbbiakkal kiírva azért nem bootolható bizonyos esetekben a telepítő pendrive-ról:
• Bootolhatóvá teszi az eszközt, aktív partíciót állít be.
• Beállítja a megfelelő fájlrendszert (FAT32 / NTFS).
• Beállítja a megfelelő partícióstílust (MBR / GPT)
• Beállít / létrehoz egyéb dolgokat** A fentebb feszegetett UEFI boot + NTFS fájlrendszer példánál automatikusan GPT-re állítja a lemezt és létrehoz egy FAT fájlrendszerű "UEFI_NTFS" partíciót is. A default FAT32-n nem csinál külön partíciót. Tehát vsz az előbbi a trükkje annak is, hogy az NTFS-re formázott pendrive is bebootol UEFI módban. És még egy ráadás, hogy direkt kipróbáltam pár, szinte szűz pendrive + Win10 ISO kombóval az adott laptopon az alábbi sorrendben:
• MBR + FAT32 + fájlrámásolás —► működik az UEFI boot.
• MBR + NTFS + fájlrámásolás —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + fájlrámásolás —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + UNetbootin —► nem működik az UEFI boot.
• GPT + NTFS + Rufus —► működik az UEFI boot.Meg lehet nyugodtan nézni, hogy az egyéb, xy USB installer programok a fentebb említettekből miket állítanak / nem állítanak be... Lehet másik gép, másik alaplap esetén működik egy sima fájlrámásolással is, de az én példámban azt hiszem egyértelmű, hogy mi okozza a problémát...
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3228 üzenetére
Azért ez nem egészen így van, mert más program sok esetben alapból nem tudja úgy kiírni, hogy UEFI módban is rendesen bootoljon. Illetve a korábban feszegetett eseteknél [link] pl. sima a rámásolásnál nem is működött 8.1 ISO + NTFS esetén. Pedig az adott pendrive vagy "Rufus szűz" volt, vagy előtte fájlkezelős formázás / diskpart clean + lemezkezelős partícionálás történt.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3226 üzenetére
1. Ez csak pontosítás volt. Illetve, ha hivatalos oldalon leírják, akkor nyilván nem véletlenül.
2. Kipróbáltam egy másik laptopon, amin frissítve volt a BIOS és a Rufus + GPT-UEFI + NTFS kombóval is működött UEFI módban. Tehát ez valóban ok, de csak bizonyos gépeken.
3. Elhiszem, hogy te belefutottál ilyenbe egy régebbi verzióval talán. De én az újaknál még nem és nem is tudtam mesterségesen sem reprodukálni ezt a hibát. A diskpart pedig még sosem mondott nálam csődöt.
-
King Unique
titán
válasz
Doky586 #3224 üzenetére
1. Akár 8 TB is lehet [link].
2. Lehet, de még nem mindegyik, pl. az enyém sem.
3. Mit kell rajta helyrehozni? Utána simán használható és formázható fájlkezelőben / lemezkezelőben is. Legrosszabb esetben max. diskpart törlést kell ráengedni, bár az leginkább DD módban történő írás után kell. Utóbbi meg nem szükséges egy Windows ISO kiírásához, inkább csak némelyik Linuxhoz.
-
rita7107
aktív tag
válasz
Doky586 #3113 üzenetére
A hiba talán abban van hogy van egy könyvtár aminek a dátuma 1061.01.01.
Ezt most vettem észre.
Hogy ez hogyan jött létre azt nem tudom.
Kipróbáltam egy lehetőséget, letöröltem, majd egy ugyan olyan könyvtárat átmásoltam ugyan ide, úgy hogy volt benne egy könyvtár, meg egy file. Leválasztottam, majd újra csatlakoztattam. Mi történt? Eltűnt az új és vissza jött a régi könyvtár...
Hogy ez hogyan lehetséges.... -
-szabi-
addikt
válasz
Doky586 #3042 üzenetére
Láttam még ezt a rufus-t ajánljátok, most az fut.
Rufus version: 2.5.799
Syslinux versions: 4.07/2013-07-25, 6.03/2014-10-06
Grub versions: 0.4.6a, 2.02~beta2
Locale ID: 0x040E
Found USB device 'Generic UDISK USB Device' (1000:1320) [GP]
1 device found
No volume information for drive 0x83
Disk type: Removable, Sector Size: 512 bytes
Cylinders: 65270, TracksPerCylinder: 255, SectorsPerTrack: 63
Partition type: MBR, NB Partitions: 1
Disk ID: 0x005ED24A
Drive has a Zeroed Master Boot Record
Partition 1:
Type: NTFS/exFAT/UDF (0x07)
Size: 500.0 GB (536870911488 bytes)
Start Sector: 2048, Boot: No, Recognized: Yes
Format operation started
Requesting disk access...
Opened drive \\.\PHYSICALDRIVE3 for write access
Will use 'J:' as volume mountpoint
Analyzing existing boot records...
Drive has a Zeroed Master Boot Record
Volume does not have an x86 Partition Boot Record
Deleting partitions...
Bad Blocks: Checking from block 0 to 1048578046
Bad Blocks: Using offset 0 for fake device check
Bad Blocks: Writing test pattern 0xAAEhhez hasonló: 512GB Black/Silver Swivel USB 2.0 Flash Drive Memory Stick
üdv
szabi -
atala
addikt
válasz
Doky586 #3023 üzenetére
Én is ezt mondtam. Felhívtam a figyelmét a cégnek, hogy tudjanak róla. Erre mindenáron ki akarták cserélni. Küldtek futárt, hozta az újat, és vitte a rosszat. Pedig én erősködtem, hogy hagyják a fenébe, mert tényleg ajándék volt, és csak azért szóltam, hogy tudjanak róla.
Mondanom sem kell, hogy a harmadik is rossz.
Mindegyiken ugyan annyi a jó szektor.
Valószínűleg az összes rossz. -
-
Liliom86
csendes tag
-
Liliom86
csendes tag
válasz
Doky586 #2840 üzenetére
Nekem ott ki van véve a pipa.Azt a diskpart dolgot próbáltam már,de nem csinált semmit,legalábbis azt nem amit kellett volna,ugyan úgy írásvédett és így lehetetlen törölni....
Nekem sem lenne rá szükségem,életbe nem használtam azt a dolgot rajta,de nem bírok tőle megszabadulni és elég idegesítő.
Nem nagyon tartozik ide (gondolom én) de Win 8.1 vagy 10 alatt sem tudom rendesen leválasztani ez miatt.Egyenként kell a két partícióját leválasztani,de végül az eredménye,hogy ugyan úgy nincs leválasztva és ott a jele óra mellett,hogy be van dugva egy adathordozó eszköz.... Win7 alatt egybe lehetett a kettőt,ott jó volt. -
enyan
tag
válasz
Doky586 #2816 üzenetére
Beállítottam amit ajánlottál, CRC ellenőrzést ír (az kell?). Viszont ezt elvégzi a becsomagolt állományon is. Dupla védelem. A tömörítésre azért gondoltam, mert a kicsomagolás már valamilyen szintű ellenőrzés. Persze ezt csak én gondolom, lehet hogy hülyeség.
kerekfej: üres volt a pendrive, közvetlenül előtte formáztam, de ntfs-nél ennyit tud ellenőrizni. Volt is egy üzenet az elején, hogy ntfs-nél ez normális.
-
enyan
tag
válasz
Doky586 #2806 üzenetére
Valami félreértés van. Pont az a gond, hogy csak a felmásolt fájl lesz hibás. Viszont sem a felmásolásnál, sem a visszaolvasásnál nincs hibaüzenet. Végigfut minden hiba nélkül, a visszaolvasott fájl mérete bitre megegyezik csak éppen megakad 1 helyen lejátszáskor. De akkor is, ha visszamásolom vinyóra. Az eredeti viszont továbbra is hibátlan, tehát a pendrive-ra való másolásnál történt valami gebasz. De mi?
-
kovacspityu
csendes tag
válasz
Doky586 #2697 üzenetére
Lehet, hogy már nem ér meg ennyit az egész csak az érdekesség kedvéért: a pendrive-ra azóta többször próbáltam fotókat és video fájlokat felrakni, a TV-n megnézni majd letörölni. Mindig sikerült is és a Tulajdonságokban mindig meg is jelent a foglalt/szabad terület változása, aktuális mérete(az eltűntek + az újak)...erre kéne gombot varrni.
-
kovacspityu
csendes tag
válasz
Doky586 #2692 üzenetére
Köszönöm a rövid, lényegre törő választ. Arra a magam laikus fejével is rájöttem, hogy le lehetne formázni de én valami olyan megoldásra gondoltam, hogy a még - valahol -rajta lévő adatokat előcsalogassam...a TV-n nincs külön leválasztási lehetőség az adathordozókra, viszont mindig csak a TV kikapcsolt állapotában húzom ki azokat. De azért köszi.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ford topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Fotók, videók mobillal
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Kerékpárosok, bringások ide!
- EAFC 25
- 3D nyomtatás
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- További aktív témák...
- 4 év gari - magyar bill. - Lenovo ThinkPad Z13 G1 - AMD Ryzen R7 Pro 6850U, 13.3" 2.8K OGS érintő
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- LG 65B4 - 65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest