Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Sziasztok.
    Ősszel végül feladtam a dilemmát egyéb okok miatt, de most újra előszedtem.
    A helyzet hogy alapvetően nettó 350k-t szánok videókártyára(persze az áfa erre rárakódhat ha pl boltból veszem).
    Végre a használt piacon most már nem csak egyesek gondolják úgy hogy 3090 kártyák max kb 350-370k körül érnek, hanem a többség, ennek oka a 4070 TI kártyák nettó árazása, ami néha 400k körüli.
    A fő dilemmám hogy a nagyjából hasonló gpu teljesítmény miatt az újabbat vegyem-e a jobb fogyasztása okán, de ez a 192 bites data bus elrettent.
    Tapasztalatból tudom hogy ami engem érint 3D modellezés terén nagyon nem mind1 a data bus, sem pedig az összesített memory bandwidth.
    Ilyen szempontból még a 4080-as is gyengusz az én értékelésemben, pedig nyers gpu erőben jóval erősebb a 3090 Ti-nél, pedig azt is kapni 400-420k között.
    Ez a DLSS 3.0 tényleg ennyire jó újítás, hogy megéri az új generáció? A fogyasztási adatok kecsegtetőek.

    Az új generációval kapcsolatban az is zavar hogy noha nem kötelező, ajánlott az új power szabvány használata, nekem meg 1000W-os platinum EVGA tápegységem van amit nem akarnék most cserélni. Továbbá az alaplapot sem tervezem cseréni, az meg PCIe gen 3.0, amihez van processzorom.

    Szóval ki hogy látja jelenleg a piacot:
    jobb hűtéssel szerelt 3090-esek megérik a 350k-t?
    jobb hűtéssel szerelt 3090 TI-k megérik a 400-420k-t? Így is túl van árazva ha a sima 3090-hez képest nézzük a tényleges többlet teljesítményt.
    Ugyanakkor a 4070 TI esetén ez a 192-es data bus kevés, megéri egyáltalán a nettó 400k-t?
    A 4080 TI-t meg fogja kapni a 320 bites data bust? Továbbá ahhoz már feltétlen kelleni fog új tápegység, jól gondolom? Bár az árak miatt valszeg ez eleve kiesik, de kitudja...

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák