Hirdetés
- Megjelent a OnePlus 13T
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Fotók, videók mobillal
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- iPhone topik
- Az IMF szerint az AI növelheti a GDP-t, és ez fontosabb, mint az emissziók
- 500 millió eurós bírságot kapott az Apple az App Store okán
- Telekom mobilszolgáltatások
- Megjelent a Realme GT7, a márka legolcsóbb csúcsmobilja
-
Mobilarena
Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!
Új hozzászólás Aktív témák
-
viki6900
csendes újonc
válasz
Balathruin #31768 üzenetére
igen ez nekem is eszembe jutott probáltam de semmi változás.
-
chatran
őstag
válasz
Balathruin #31667 üzenetére
Hm, valamilyen 550w-os Chieftec. A gépet most nem tudom megbontani, előtúrom az e-mail-t a rendelésről.
Egyébként az Aida szerint, nincs túlmelegedés. Kb fél órát játszottam és gyorsan kiléptem, hogy megnézzem a hőmérsékleteket, de nem volt extrém. -
Mika1227
őstag
válasz
Balathruin #31646 üzenetére
-
Mika1227
őstag
válasz
Balathruin #31641 üzenetére
Igen rákötöttem mindent. Ki is vettem aztán visszatettem. Még arra gondoltam, hogy nekem nincs a tápon vagy ami van nem ér oda 8 pin-es csatlakozó így vettem 2X6 pinest és az alakítja át 8-ra, hogy nem lehet, hogy az átalakítóval van valami?
-
Vakegérke
félisten
válasz
Balathruin #31629 üzenetére
Szerintem ez is csak kajoltatás, a Win10 vitorlájába terelgeti a szelet. Egy fecske nem csinál nyarat, egy játék miatt nem lesz népszerűbb a Win10.
Meglátásom szerint idáig ez a legelfuseráltabb Windows. Rühellem, ha egy operációs rendszer meg sem kérdez, hogy mit akarok, és helyettem dönt, lásd frissítések.
-
Asztii
tag
válasz
Balathruin #31578 üzenetére
Na akkor ma is tanultam valamit.
Szétkapom betekerem, aztán próba szerencse. Köszi a segítségeket.
-
Lablovezel
csendes újonc
válasz
Balathruin #31561 üzenetére
HDD regeneratort futtatok ami jelenleg 0.39%nal tart fel ora alatt (1TB) es mar tobb mint 1000 delay-t talalt :/ nem hangzik tul jol. es csomoszor megszakad mert elveszti a kapcsolatot a HDD vel. nem tudom maga a vinyo szar (olvasofej)es emiatt lassul vagy valami mas a gond ami lelassitja az egeszet. nem akarnam kukazni a a HDD-t.
-
letmegeths
csendes tag
válasz
Balathruin #30934 üzenetére
Igen de akkor meg a a regi cuccok voltak a gepben, tegnap jottek meg az ujak osszeszerelzem de nem indul a gép
-
tatala77
tag
válasz
Balathruin #30856 üzenetére
És lőn... én sem hittem egy vadiúj, 6. genes Core i7-ről, hogy gyári hibás, és lőn...
-
speeedyyy
tag
válasz
Balathruin #30558 üzenetére
Most kipróbáltam egy Bluestorm II -vel, de nem jó.
-
IstvánLászló
őstag
válasz
Balathruin #30470 üzenetére
Köszönöm hogy besegítettél nekem is hozzászólásoddal, sajnos az újabb alaplapokat nem ismerhetem mindet.
A lényeg nemkifogásképpen csak rögtönözve próbáltam segíteni, remélem kollégának is sikerül minden.Üdv, István
-
xTommyx
újonc
válasz
Balathruin #30334 üzenetére
A merevlemezek állapota: A samsung épség: 97% teljesítmény:98%; a WDC épség:98% teljesítmény:99%
Videó kártya nélkül addig a pár napig ugyan úgy használtam szóval szerintem jelentkeznie kellet volna a problémának. -
Norbi095HUN
aktív tag
válasz
Balathruin #30265 üzenetére
Értem, akkor megpróbálom másik konnektorral/illetve konnektorban.
Köszi a válaszokat! -
Tutivesztes
tag
válasz
Balathruin #30194 üzenetére
Akkor gondolom ennyi, adjam el?
(mármint a vinyót)
-
bigrob
őstag
válasz
Balathruin #30147 üzenetére
A fura, hogy cs:go-ban ahol 280-300 közt van az fps semmi baja, wow-ban 60-80-al csinálja ezt...
Ja és ki is takarítottam az egész gépet. -
Norbi095HUN
aktív tag
válasz
Balathruin #29980 üzenetére
Ezek szerint gondolom ismered a márkát, és gondolom ezért mondod
Köszi, akkor tápcsere lesz
-
Norbi095HUN
aktív tag
válasz
Balathruin #29978 üzenetére
Úgy érted hogy ez az egész fagyás, és - bár nem irtam de egyes játékokban már kevés fps emiatt a táp miatt lessz?
-
Norbi095HUN
aktív tag
válasz
Balathruin #29976 üzenetére
Ez a gép egy lassan 7 éves konfig, Alaplap neve, tipusa: Gigabyte S-Series GA-P31-DS3L. A Táp 450W Márka: CODEGEN.
Ennyit tudok egyenlőre elmondani róla. -
zeusx
csendes tag
válasz
Balathruin #29521 üzenetére
szia
akkor kezdem így. Van egy gépem a leirt adatokkal. van 2x2gb Adata márkájú ramom de ebből valamiért a windows 8.1 64 bittes rendszer 3.25gb lát. Integrált vga le van tilva biosban szoval az nem lehet. Biosban viszont látja mind a 4096mb. A másik problémám van a procim Amd Fx4100 volt rajta egy cooler master hütő de nagyon melegedet és ki is kapcsolt a gép majd csak ugy birtam ujra bekapcsolni ha kihuztam a táp kábelt és vártam míg vissza hűl. Tegnap vettem hozzá egy Cooler Master T2 hütőtt terhelés aladt tovább birta de ismét megált a gép ... Zárlatos lenne a procim ?? Van másik 2 alaplapom ebből az asrock fx990 professionál nem ált le de visszont nagyon jött belőle a hő az , Északi Hid nagyon forro volt van rajta egy méretes gyári hütő borda gondolom az el birta szivni és azért nem állt le. Visszont ennél a 2 alaplapnál ugyan ugy forro de le is áll, hütőpaszta van rá rakva nem tull sok pont amennyi kell, Valami öttlet ?
-
afrojack1
senior tag
válasz
Balathruin #29500 üzenetére
Köszi
És első inditásnál a biosba be kell állitani valamit? -
psg5
veterán
válasz
Balathruin #29435 üzenetére
Köszi!
-
psg5
veterán
válasz
Balathruin #29433 üzenetére
Igen bocs fejből írtam, most itthon megnéztem. Köszi, átalakító úgy tűnik okés.
Ha futtatok egy stabilitás tesztet Aida64 az megfelel annak mitha egy nagy gépigényű játék futna és ha az alatt nem fagy ki a rendszer vagy nem lesz kékhalál akkor az azt jelenti, hogy jól van összerakva? Az, hogy a stresszteszt alatt szinte semmi mást nem lehet használni az normális gondolom mert a teljes erőforrásokat használja?!
Van más ilyen progi, hogy ne kelljen a fiamnak a GTA 5-vel vagy asssasinnel tesztelni a gépet, hanem én le tudjam tesztelni? Vagy jó az Aida? -
moonguru
őstag
válasz
Balathruin #29400 üzenetére
Akkor már kiadhatnának egy 220 Wattra garantált lapot is!
-
Vesa
veterán
válasz
Balathruin #29326 üzenetére
Thanks!
-
snecy20
nagyúr
válasz
Balathruin #29261 üzenetére
Félő hogy ez a variáció nem játszott nála, hanem a félremért adatokat olvasta be.
Végülis nálam is 19 fokos az egyik processzormag...
-
maross
nagyúr
válasz
Balathruin #29175 üzenetére
Egy-ket honapja vettem, nem hiszem hogy tudott rola, egyszeruen csak jol idozitett.
-
MajsztR
csendes tag
válasz
Balathruin #29080 üzenetére
Ha még van rá garancia kezdenek vele valamit?Még anno iponról vettem.
-
MajsztR
csendes tag
válasz
Balathruin #29076 üzenetére
ok köszi
-
MajsztR
csendes tag
válasz
Balathruin #29073 üzenetére
Igen köszi, közben feltelepítettem az alplap cd-ről a drivert.
-
MajsztR
csendes tag
válasz
Balathruin #29071 üzenetére
Uhh, illetve még anyi hogy egy core i5 3470 -es proci van benne, most ennek az integrált vga-ját használja,
vagy mit használ? Vagy azt külön vhogy be kell állítani? -
Erwinke
aktív tag
válasz
Balathruin #29004 üzenetére
Rendben, köszönöm!
-
Roland93
aktív tag
válasz
Balathruin #29004 üzenetére
Intel core 2 quad q6600
Asus p5b-vm
GeForce 8800 gt
4gb ram apacer -
Joey89
tag
válasz
Balathruin #28983 üzenetére
FSP Raider 550, azt mondták ahol összerakták, hogy ennek elégnek kell lennie, meg ahol bent volt 1 hónapja és tesztelték a rendszert, ott is azt mondták, hogy jó.
-
BUZZLGHTYR
senior tag
válasz
Balathruin #28827 üzenetére
ami az alaplapon van, pedig elég nagy borda, nem tudom hogy lehet forró
az alaplap: asus p5n-e sli,
táp: enermax liberty elt500awt -
Gyuri27
félisten
válasz
Balathruin #28805 üzenetére
Vga kivesz. Bios reset és úgy se?
Biosban mi van beállítva? Csak pci vagy auto, apu nincs letiltva esetleg? -
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28802 üzenetére
A videokártya azért került bele, mert egyáltalán nem adott képet a telepítés kezdetekor, vagyis még a BIOS sem jött be vele. A 3 tűs csati elvileg olyan mint ami az általad linkelt képen látható. (holnap megkísérelem összehozni, mert most vagy 203 frissítést nyomat a Windows)
-
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28780 üzenetére
Ezt sejtettem, de én nem tom a "lábacskák" szaknevét. A lényeg viszont az, hogy ba..ik be bootolni nekem a félkonfig
-
Gyuri27
félisten
válasz
Balathruin #28776 üzenetére
Táp ok. Túl vagyok rajta.
800-s reaper egyik fele lehalt. Csak úgy magától.Thx
Tiger.huhhhh: rövid, folyamatos
-
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28738 üzenetére
Ok, kösz, hétfőn megejtem (előbb nem megy) a fejleményeket feldobom ide.
-
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28736 üzenetére
Hali,
Igen, rögtön házba építettem
, lehet kilazult valami, de amint írtam az elején míg indult sem bootolt, továbbá hol elindult - hol leállt a táp ventije. Nem lehet, hogy nem kerek valami bekötés? (csak öregebb Ide kábeles gépet építettem újra, ilyen modern konfigot még nem) Bár a 24 tűs (ATX) táp csati csak egy helyre mehet, a 4 tűs ATX tápcsit szintén nem tudom rosszul bedugni... szóval nem értem az egészet
Az előlapi bekötéseket újra dugdostam és utána kipróbáltam másik táppal és semmi, mintha nem kapna áramot.... Én naiv feltételeztem, hogy egy új alaplap, új proci, új RAM ez csak jó lehet - összerakom aztán élvezem a művet... Ám nem így lett
Ház nélkül hogyan teszteljem az alaplapot és a procit? Csatlakoztassam a tápot, monitort, billentyűzetet és kapcsoljam be a táp kapcsolójával vagy, hogy kéne?
-
Perfectrush
csendes tag
válasz
Balathruin #28645 üzenetére
Nem jó. Visszatettem bele az i3-as processzort, amivel előzőleg ment és ugyanaz a gond.
Lehetséges, hogy az alaplap nem bírja ezt a tápot?
Eredetileg az alaplap és az i3 processzor egy másik gépben voltak, ahol működtek.
Én örököltem meg az alaplapot + i3 procit, amit aztán le akartam volna váltani egy i5-re.
Sajnos nincs módom az előző gépben lévő tápot kipróbálni.Videó a problémáról: 17 sípolás, aztán újraindul
[link] -
Perfectrush
csendes tag
válasz
Balathruin #28645 üzenetére
Holnap vissza teszem bele az előző i3-as procit és updatelem a biost.
Köszönöm szépen a segítséget! -
Perfectrush
csendes tag
válasz
Balathruin #28643 üzenetére
Akkor elméletben, ha megoldom, hogy az alaplap biosa frissítve legyen, az életre keltené?
-
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28627 üzenetére
Tartottam tőle, hogy sok a max. 48 fok
Pedig van légmozgás, van egy Tharmaltake ventilátor hátul a házban, lehet kéne bele előre is egy venti? Levett oldallappal, kövezett helyiségben, most is 41 fok a hőmérséklet
-
SamSem58
aktív tag
válasz
Balathruin #28625 üzenetére
Sorry, de kicsit szórakozott vagyok, így nem írtam, hogy ez a hőmérséklet a WDC WD5000AAKX-22ERMA0 500 GB HDD hőmérséklete.
-
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28622 üzenetére
Ne ijesztgess légyszi
!
Nincs pénzem másik alaplapra,a 8300 sem lesz olcsó sajna.
Nem én fogom kicserélni,biztos ami biztos alapon.
A VRM-re majd valami hozzáértő emberkével rakatok hűtést... -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28620 üzenetére
De jó fej vagy hogy nem röhögtél körbe rögtön,legalábbis itt a fórumon nem
!
És ma is tanultam valamit!
Jó,erre rakok hűtést ahogy tudok!
Köszönöm!!! -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28617 üzenetére
Basszus tudom hogy láma vagyok de mi az a VRM?
-
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28615 üzenetére
Az volt a terv
.
Ja hogy külön hűtést tegyek még be a házba ahová elfér gondolom ezt akartad mondani. -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28613 üzenetére
Megfontólandó ötlet,bár igen kevés a helyem sajnos.
Szerinted ez : [link] kevés lesz oda? -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28611 üzenetére
Értelek.
Alaplapot most nem tudok cserélni,később talán.
Most viszont muszáj lesz beletennem valamit.
Amd FX 8300-as lett a választott.
De köszönöm a gyors választ! -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28609 üzenetére
Hm..
És mit javasolsz? -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28607 üzenetére
Köszönöm a tippet.
Azért párat támogat... [link]
Miért gondolod hogy nem ajánlott egyiket sem beletenni ha megkérdeztem? -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28605 üzenetére
De nem működik...
Ez a baj.El lett cseszve a proci nagy valószínűséggel...
Ezt egész jó áron találtam de alaplapot,és újra hűtőt nem szívesen cserélnék,ezért kérdeztelek titeket.
De ha ezt vagy 8-as szériát már nem támogatja az alaplapom akkor lehet hogy maradok a 6-os szériánál... -
IvI88
tag
válasz
Balathruin #28528 üzenetére
Van egy porszűrő a kupoltyúk előtt meg ugye a védőrács a tápon. Ezeket leszedem akkor tuti megkapja a levegőt rendesen
-
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28509 üzenetére
Akkor pasz.Nem én csináltam,egy kollégám aki elméletileg ért hozzá.
A pasztából még van: Cooler Master E2 IC ESSENTAL. -
Árpi001
senior tag
válasz
Balathruin #28505 üzenetére
Köszönöm a tippet!
Tavaly lett újra pasztázva,gondolod hogy az a baj,illetve az megoldja a gondot? -
hmr96
csendes tag
válasz
Balathruin #28477 üzenetére
Ohh. Hat ertem. Koszonom a segitseget. jatek kozben is csinalta ezt. Becsikozott a kep es lefagyot egy par mp mulva kekhalal.
-
#67977536
törölt tag
válasz
Balathruin #28467 üzenetére
Foglalat tiszta. Ha dedikálton van a monitor, nem ad képet.
Vidikártya nem lötyög
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- PlayStation 5
- Megjelent a OnePlus 13T
- Saját márkás HDD-ket követel meg az egyes NAS-okhoz a Synology
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Samsung LCD és LED TV-k
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Fotók, videók mobillal
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Sorozatok
- WhrlpoolMind: Az eredeti lemez utánozhatatlan illata
- További aktív témák...
- i9-9900KF RTX 2060 16GB DDR4 1TB SSD Gamer PC!
- ASUS ROG GAMER PC: i7 9700K / 32GB DDR4 / 256GB SSD+1TB HDD / RTX 2080 SUPER 8GB / Win 11 !!
- Asus Tuf Gamer PC. AMD Ryzen 5 3600/GTX 1080 Ti 11 Gb/16 Gb DDR4/500 Gb M2
- 27% számlával! Ryzen 5900X / RTX 3080 / B550i / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 750w GOLD! BeszámítOK
- 27% számlával! i9-11900K / RTX 3080 / Z590i / 32GB 4000MHz / 3TB NVMe / 750w GOLD! BeszámítOK
- The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered és Egyéb Játékkulcsok.
- Eladó GA-B75M-D3V (rev. 2.0)+i3-2100+8Gb ddr3 Ram
- BIG BOX LOT! - Tomb Raider 2, Baldurs Gate, Abe Exoddus, X-Com, Pools of Radiance
- I5 basic gamer(i5-6500/RX470/SSD/hdd)
- HP EliteDesk 800 G2 DM - I7, 16GB RAM, Samsung 970 Evo Plus 250GB M.2 SSD
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 4070Ti Super GAMER PC termékbeszámítással
- LG 27CN650N-6A - Felhő Monitor - 1920x1080 FHD - 75Hz 5ms - USB Type-C - Quad Core - BT + WiFi
- iKing.Hu - Apple Macbook 14 M1 Pro - 2021 - Használt, újszerű
- Samsung Galaxy S23 Ultra 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest