Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZeUS2140

    aktív tag

    Sziasztok!
    Anno kérdeztem alaplap topic-ba, de kiderült, hogy nem lap függő a probléma.
    A helyzet:
    Adott 2db 2x1gb-os Corsair XMS2-6400 (CM2x1024-6400C4DHX) memória.
    Szóval 2x(2x1gb). Előző lapom egy Gigabyte P35-DS3 deszka volt. Mikor 2 memó volt benne DC-ben, ment mint a kisangyal. De munkámhoz kell a sok ram, így vettem mellé még egy set-et. Így 4db ugyan olyan memória került a lapba.
    Elsőre elindult, ment is pár újraindításig.
    Este kikapcsoltam és reggel felpörög, leáll, felpörög semmi. 2x megpróbáltam elindítani és 3. próbálkozásra elindult. Nem értettem a dolgot, de belefér.
    De utána a kövi kikapcs után semmi. Kivettem a 2-4 ből a 2 ram-ot és megy a gép. A ram másik gépben tökéletesen megy.
    Gigabyte totyikban javasolták, hogy mivel 2.1V-os a ram és 4db van benne emeljek kicsit a NB feszültségén.
    Ez a barom mérnök gárda jóvoltából nem volt egyszerű, mert bios-ban a ddr voltage: "normal" ami nagyon jól hangzik, csak hőzöm sincs, hogy ez szám szerint mennyi. Na mind1. everest... ram-ot belőttem 2.1-re, NB kapott kis kakaót, de a probléma nem változott.
    Mérgemben kikaptam 2 ram-ot így ment dual-ban.
    Most lecseréltem a lapot egy Zotac 9300-ra. nVidia chipset, dokumentálva tudja a 4x1gb-ot, corsair-el sincs semmi baja.
    Belerakom a 4 ram-ot és sikítunk, meg "A0"-t írkálunk serényen.
    2 ram-al belőttem a bios-t default-ra a ram-omhoz, de semmi. 4-el sípol.
    Másik meg az (bár ez nem lenne probléma), hogy eddig egy lapban sem ment a corsair ram-om a névleges 4-4-4-12 2.1V 800MHz-en (párban sem, tehát sima DC-ben).

    Most a kérdésem a következő.
    Hogy lehet 4 egyforma párban set-ben árult, minőségi ram-ot együtt hajtani?
    Minden alaplap nem lehet rossz. A ram-ok tökéletesen működnek párban (mindegy melyik melyikkel párban).

    Ha valaki tud segíteni előre is köszi!
    Üdv!

    hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

Új hozzászólás Aktív témák