- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Samsung topic
- Google Pixel topik
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Nem növel telepméretet a Galaxy S26 Ultra
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15666 üzenetére
Az orajel kellemes, az architektura meg az egesz cucc ugy altalaban tovabbra is harmatos, koszonhetoen a veszett fejsze nyele Bulldozer architekturanak. Llanorol, Phenomrol, Athlon 64 X2-rol jopofa upgrade lehet a Bristol Ridge, ha valaki ragaszkodik az AMD-hez. Igy korrekt szerintem.
-
letepem
aktív tag
válasz
Petykemano #15666 üzenetére
Vajon mit húztak elő a kalapból, hogy megváltozott a hangnem?
-
válasz
Petykemano #15666 üzenetére
Ez nekem is feltűnt, akkor ez biztos jót jelent
Majd ha megkapja a zen minta példányát is, akkor kell kérdezni "sejtelmesen" Fiery véleményét
-
válasz
Petykemano #15662 üzenetére
Az is közrejátszik, hogy volt az Intelnek nem egy gusztustalan húzása, amiért megbüntették őket. De a K8-at tényleg nagyon sokáig húzták, elkényelmesedtek.
A C2D ellen a K10 jött, csak hát ez utóbbit nem 65 nanométeren kellett volna kihozni. Mire eljutottak 45 nanométerre, már kint volt az első Core i generáció, így az is bukó volt. Majd jött a Bulldozer a Sandy ellen, de hiába, máig nincsenek annyira elterjedve a 8 szálat kihasználó alkalmazások, melyek már akkor kellettek volna, hogy labdába rúghasson a Bull. Így az AMD nekiállt APU-zni, amiből lett ugyan 2 konzol, de PC-nél ez senkit sem érdekel.
A Radeonok nem hasonlíthatóak Bulldozerhez, mivel GCN simán versenyképes, nem tudott az NV elhúzni teljesítményben, ahogy az Intel tette a CPU-knál. Persze a fogyasztás / teljesítmény aránya jobb, de itt sincs olyan durva különbség (+20-30%), mint proci fronton (+60-100%), vagy ahogy hangoztatják. A Radeonok problémája hogy relatíve kevés fogy, marketing kéne alájuk, ebben eléggé béna az AMD. Hiába okosabb a GPU-juk, ha a konkurencia sokkalta nagyobb részesedése miatt nem lehet kihasználni. Bár ez most változni fog a Pascallal. Egyébként az aszinkron compute csak a jéghegy csúcsa.
A Fermit nem nevezném bukásnak, hisz az 5xx-szel végül sikereres megcsinálták amit kellett. Ez az ami az AMD-nek a K10-zel nem sikerült. A többi az oké.
A 20 nanométer hiánya legjobban szerintem az AMD-nek tett be, mert pl azzal talán jobb CPU-i lennének most, s a GCN-ek fogyasztása is alacsonyabb lenne. GPU fronton az NV a Maxwell forgatókönyvével nem is intézhette volna el a jobb fogyasztás kérdését 28nm-en, de ennek ára is volt. Én nagyon várom már ezt a 14nm-t, mert új lehetőségek nyílnak, lásd Zen meg Pascal (illetve GCN "2.0"), remélem mindegyik jól sikerül, s lesz értelmes verseny.
szerk: ohh, basszus, most nézem melyik topikban vagyok, akkor rövidebbre fogtam volna az offolást.
-
válasz
Petykemano #15650 üzenetére
Hm, érdekes, kíváncsi vagyok, igaz e.
Bár elég fura lenne, ha Excavatort hoznának két foglalatra is. -
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15651 üzenetére
Ha 6-8 magos, Excavator magos, FM2+ vagy AM3+ foglalatu CPU-ra szamottevo piaci igeny lenne, az AMD mar megcsinalta volna. Az, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni, sajnos azt igazolja, hogy nehany juzert leszamitva senki nem akarna ilyen procit vasarolni. Egy idealis vilagban, ahol minden szoftver tobb magra is skalazodik, persze lehetne ertelme egy ilyen termeknek.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #15646 üzenetére
A heterogén multiadapter eléggé alap fícsőr a DX12-ben. A Bristol Ridge ebben nem fog funkcionálisan többet tudni, mint más WDDM 2.0-s driverrel rendelkező IGP. Az eltérést a sebesség jelenti majd. Nyilván minél gyorsabb az IGP, annál nagyobb az előny.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15646 üzenetére
1) A 4 GHz-re jo esely van, me'g 65 Watton belul is.
3) A heterogen multiadapter akkor fog a vasarloknal dontesi faktorkent fellepni, ha lesz mondjuk 10-15 jatek, amiben -- benchmarkok segitsegevel is -- kimutathato elonyt jelent ez a feature. De annak fenyeben, hogy a Mantle eljutott 10-15 jatekig, kimutato elonyt hozott, es az AMD dGPU piaci reszesedesen az egvilagon semmit nem segitett, nem mernék az AMD helyeben abban remenykedni, hogy a Bristol Ridge-bol barmivel tobbet adnak el, mint elotte a Kaveri/Godavaribol. Plane mivel ha mondjuk van egy Sandy Bridge, Ivy Bridge, Haswell, Broadwell vagy Skylake alapu konfigod, akkor olcsobb lehet a videokartyat boviteni egy erosebb Radeonra vagy GeForce-ra, mint kidobni a teljes konfigot, es Bristol Ridge-et venni egy modern AMD videokartyaval. Arrol nem is beszelve, hogy a Bristol Ridge sem eri utol x86 teljesitmenyben a modernebb Intel procikat, de me'g lehet hogy a Sandy Bridge-et sem. Ki akarna visszafele lepni, amikor egyszerubb venni egy high-end videokartyat, es hasznalni a gyors Intel procival?
Nyilvan van me'g egy reteg, aki zsir uj gepet valaszt, de az megint veszett fejsze nyele, amig a CPU review-k azzal lesznek tele, hogy a Bristol Ridge tovabbra is gyenge x86 teljesitmenyben
4) Miert lenne jobb egy 6-8 magos Bristol Ridge, mint egy 4 magos Godavari vagy egy 8 magos Vishera? Nem gondolnam, hogy pont egy ilyen termekre vágynának a juzerek. Hiszen az AMD-t ismerve, ha van valamire igeny, azt megcsinaljak. Nagyon jol tudnak epitkezni a kulonbozo CPU komponensekbol, majdnem LEGO modjara. Barmikor tudnanak csinalni barmelyik APU-bol egy 6-8 magos verziot, ha lenne ra komoly piaci igeny. De nincs es nem is lesz egyhamar.
-
válasz
Petykemano #15646 üzenetére
FM2+-ba nem jön Carrizo Athlon, legalább is eddig semmi ilyesmiről nem volt eddig szó.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #15643 üzenetére
A Bristol Ridge számos titkolt képességet fog hozni. A Kaveri/Godavari az új BIOS-okkal ezeknek csak egy kis részét kapja meg.
A Bristol Ridge egyébként elsődlegesen az IGP-re helyezi a hangsúlyt, míg a Godavari inkább a CPU-ra. Persze itt nüansznyi különbségekről van szó, de észrevehetők. Ami miatt a Bristol Ridge lényeges, hogy WDDM 2.0 miatt rengeteg új motorba kerül olyan képesség, hogy az IGP-t dolgoztatja a dedikált GPU mellett. Egy csomó népszerű motornál a fejlesztők nem is csinálnak hagyományos multi-GPU támogatást, mert pici a piac, de elképesztően sok gépben van IGP+dGPU. Az optimalizálás szempontjából az egyik legegyszerűbb irány az eredeti programkód javítása helyett egy eddig malmozó egységet befogni a munkára. Ezt a legtöbb kiadó finanszírozza, mert biztos az eredmény ... naná, gazdagabb leszel 300-1000 GFLOPS-szal, és ez nyilván látszódni fog. Például a Nitrous motornak a kódja eléggé előrehaladott állapotban van, és egy Kaveriben az IGP kihasználása +20%-ot dob egy R9-290-re, ahhoz képest, mintha nem lenne aktív az IGP. És teszi ezt magas felbontásokon. Az Unreal Engine 4 erre vonatkozó kódja még erősen fejlesztés alatt van, de az előzetes tesztekben 5-15%-os gyorsulások jönnek az IGP és egy erősebb dGPU párosításából. Sokan ezt az egyszerű utat választották a teljesítmény növelésére az aktuális gépeken. Azt nem mondanám, hogy egyetértek azzal, hogy ez az optimalizálási forma kritikus fontosságú, vagy hogy feltétlenül felül kell írnia az amúgy normális optimalizálási lehetőségeket, de megértem az irányt abból a szempontból, hogy nagyon olcsó beépíteni és biztos eredményt ad.Az alaplapnál igazából nem nagy változás történik. Egyszerűen lesz egy extra vezérlő, amit hozzá lehet kötni a mostanihoz. Szimplán pár PCI Express sáv kell hozzá, abból pedig van sok. Igazából ilyet bárki csinálhat most is, és csináltak is páran. Az AMD csak validált egy csomagot hozzá, így az alaplapgyártóknak a validálás megspórolható. Igazából ez nem nagy kunszt a fejlesztés szintjén.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15643 üzenetére
Nekem erre az alabbi teoriaim vannak:
1) A Bristol Ridge kesobb jon, mint Q2 eleje, es addig is kell egy kis verfrissites APU fronton.
2) A Bristol Ridge 65 Watton fog tetozni, emiatt pedig teljesitmenyben egy izmos Kaveri lenyomhatja, persze reszben a magasabb TDP keretnek koszonhetoen. Bar, amennyire en ralatok az ES Bristol Ridge AM4 SKU-kra, ez a teoria nem feltetlenul allja meg a helyét
3) Az FM2+ platform alacsonyabb arkategoriaba lesz pozicionalva, mint az AM4 + Bristol Ridge, vagyis a Bristol Ridge nem fogja atvenni az FM2+ platform helyét. Emiatt pedig a leheto legtobbet ki kell hozni platform szinten is az FM2+ + Bolton FCH-bol, meg a Kaveri/Godavaribol is.
4) Az AM3+ bonyolultabb tema. Arra talan az lehet a magyarazat, hogy az AMD amig csak lehet, tovabb akarja gyartani a Visherat. Amikor egy procit mar evek ota gyartanak, egyre olcsobba valik a gyartasa, hiszen egyre jobb a kihozatal, es a regi processzen olcsobban gyartanak a bergyartok is -- mar ha a GF-et bergyartonak vesszuk
A Vishera tulelesehez -- ne feledjuk, me'g 3/4 vagy akár 1 evig nem lesz a boltokban Zen -- pedig kulcsfontossagu iden egy modern(ebb) platform. Masik magyarazat lehet: adott esetben a bergyartotol elore allokalnia kellett az AMD-nek X db Vishera wafert, es azt akkor is legyartjak neki, ha nem tudja eladni. Ahelyett pedig, hogy belefulladnanak a Visherakba, inkabb megprobaljak valahogy megis elsutni oket. A Llanohoz hasonlo katasztrofat me'g egyszer nem akarhat az AMD...
Persze mindezek kombinacioja is lehetseges
-
dergander
addikt
válasz
Petykemano #15636 üzenetére
Pedig azt gondolná az ember hogy most az AM4 lesz az egyetlen és erre lesz egy külön. hehe
Nemsoká bemutatkozik az első Zen kisfecske , hogy-hogy még nincs kiszivárogva egy FPS diagramm vagy valami hasonló képecske a teljesítményéről...kicsit aggaszt.
-
Yllgrim
őstag
válasz
Petykemano #15636 üzenetére
Azt jelenti hogy ami bele megy, menni fog mint az allat
Ezert csinaltak ra hutest is, ok mar tudjak hogy azt az erot le kell kezelni. A G-
spotakarom mondani socket meg biztos azert, mert olyan elvezetet (Enthusiast!) fog nyujtani a teljesitmenye a kockanak hogy juhuuj -
leviske
veterán
válasz
Petykemano #15631 üzenetére
Nem hinném, hogy az AMD-nek akár munkaerő- akár tőkekapacitása volna arra, hogy a HBM mellett az eDRAM kutatásával foglalkozzon. Ráadásul szerintem az logikusabb, hogy a Raven-t felkészítik a DDR4 és a HBM fogadására is, aztán a 16-32GB-os HBM-es verzió mehet aranyáron FirePro-nak, a DDR4-es földhözragadtabb meg desktopra.
Az a teszt viszont nekem kicsit fura ehhez viszonyítva, mert az FX-83 olvasási sebessége konkrétan ~feleződik a guru tesztjében, de az írás sincs sokkal jobb viszonyban a két teszt közt. Pedig elméletileg mindkettő AIDA. Bár az igaz, hogy van kb 1 év a két cikk közt a te linked javára. Mindenesetre ilyen szempontból lehet, hogy Fiery-t egyszerűbb megkérdezni a témában mint a tesztekre hagyatkozni.
(#15610) Fiery: Szóval egy csőd felé száguldó cég megteheti azt, hogy több tízezer terméket legyártat feleslegesen, pusztán fejlesztési célzattal, de azt nem teheti meg, hogy ezeket kiadja termékként és elad belőle annyit, amennyi működik?
-
válasz
Petykemano #15556 üzenetére
Erről nem tudok nyilatkozni.
-
golya87
őstag
válasz
Petykemano #15552 üzenetére
Én ebből azt olvasom ki, hogy egyre nagyobb az esély rá, hogy a Samu megvegye a GF-et.
-
válasz
Petykemano #15552 üzenetére
Ezt meg hogy sikerült ebből kiolvasni?
Más: Úgy tűnik, kész az AM4 platform és az első APU és CPU (lásd FM2+ Athlon) páros.
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15537 üzenetére
Szvsz elképzelhető az is, hogy a jelenlegi Excavator némi átdolgozást kíván (ha "csak" IP/gyártástechnológia szintjén is). Tekintve, hogy Excavator magos Carrizo-t inkább 15-25 W-ra optimalizálták, az asztali APU platformnak pedig 95 W a teteje. Másrészt idén májusban jött ki A10-7870K (Godavari) és szeptemberben jelentették be A10-7890K-t; egy évnél rövidebb életciklust AMD-nél ritkán kap egy lapka, mégha ez csak időhúzás is. Igaz A10-5800K-t 7 hónappal később követte A10-6800K legalább ennyit azért hagyhatnak A10-7890K-nak is.
-
Goose-T
veterán
válasz
Petykemano #15537 üzenetére
Meg mondjuk az is, hogy most minden erőforrást a Zenre összpontosítanak
-
#85552128
törölt tag
válasz
Petykemano #15537 üzenetére
Az AM4-es platform/lapok ?
Még ha a "régi" chipset nagy része már a CPU-ban is lesz akkor is gondolom inkább a zenhez kell igazítani az meg még odébb van... -
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15533 üzenetére
A Bristol Ridge=Excavator mar eddig is ismert volt, a fennmarado kerdes a 28 vagy 14 nano
-
válasz
Petykemano #15533 üzenetére
Angolra fordítva olvassátok el, mert a kínai-magyar fordítás fájdalmasan sz@r.
Szerk: Persze az előbbi is nagyon gyatra, de érthetőbb.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15529 üzenetére
Sem AMD felsővezető, sem jós nem vagyok.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15506 üzenetére
Ez nyilván a FinFET-es Carrizo amiről tegnap beszéltél.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15502 üzenetére
"Én nem láttam még finfetre épült Carrizo teszteket. Te igen? Linkeld már, mert nagyon kiváncsi vagyok."
Szó sem volt erről, nem tudom ezt hogy hoztad össze.
"Én amúgy arra gondoltam, hogy az excavator, aminek asztali környezetben ugyanúgy 4Ghz környékén kell mennie,"
Nem kell, goto #15497
"Feleakkora lapka, ugyanolyan gyártási költség, mivel a millió tranzisztorra vetített ár nem csökken."
Aha, melyik bérgyártónál, mekkora volumenben, és mikor?
"95W helyett fogyasztana egy kaveri refresh mondjuk 45W."
Nem valószínű
"hogy még az se biztos, hogy finfeten 4Ghz-et el fog tudni érni az AMD a zennel."
Miért kéne elérni 4 GHz-et?
"arról beszélünk, hogy egy 4+8 magos BR finfeten miben tudna többet virítani, mint 28nm-en"
Én ilyen álmokról nem beszéltem. Azt próbálom megértetni, hogy a Britsol Ridge egy Carrizo lesz AM4 tokozással. Ebben mi olyan bonyolult?
"A kaveri is rosszabb hatásfokkal működik magasabb fogyasztásnál, mint a kaveri?"
Szándékosan értetlenkedsz-e?
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15498 üzenetére
"így CPU oldalról nem nyerne semmit."
Néztél már Carrizo teszteket, vagy csak a hasadra ütöttél?
"a finfet csak némi fogyasztáscsökkenést eredményezne, de nem kerülne kevesebbe az előállítása, a mérete meg nem érdekes (picit lehet, hogy lehetne még tekerni az IGP órajelén"
Bullshit. Nagyobb tranzisztorsűrűség, alacsonyabb szivárgás (és fogyasztás), magasabb órajel. Példának ott az A9.
"A lényeg, hogy szerintem a Carrizo és a BR más tervezés."
Nem
"Carrizo magasabb fogyasztásnál már rosszabb hatásfokkal működik."
A Kaveri is, és? Ez van, lesz belőle 65 és 45 wattos kiadás, esetleg egy szál 95-ös a tuningosoknak.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15496 üzenetére
Könyékig biliben lóg a kéz.
A Bristol Ridge azért kell, hogy:
- valamivel picit felfuttassák, bejárassák a desktop AM4 platformot
- legyen valamilyen DDR4-es APU a csak 2017-ben érkező Raven Ridge-ig"a BR változatlan felépítésben szinte semmit nem nyerne,"
Mihez képest?
"Az valószínű, hogy a BR nem ugyanazon a 28nm-en jön, mint a Carrizo, ami nem ugyanaz, mint a kaverié volt.
Mert milyen más 28 nm-je van még a GF-nek?
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15492 üzenetére
Nem, ezekbol ipari minipc lesz. Otthonra nem kell 2db soros port...
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15492 üzenetére
Az előd FX-7600P-vel a Zotac mutatta be az MA760-at. A HP pedig A12-8800B-re (üzleti FX-8800P) is készített EliteDesk 705 Desktop Mini-t (G2) csak ennek általában borsos ára van.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #15484 üzenetére
[link] - ennek a mérnöki mintája.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15487 üzenetére
Elso generacios EStol mit varsz?
Itt nem a fogyasztas a lenyeg, hanem hogy vannak-e benne hardveres bugok.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15487 üzenetére
Tuningolva? Miert ne? Nezted egyebkent az alaplap tipusat? [link] Ez nem tunik AM4-nek, tehat elvileg ez nem lehet mas, csak Carrizo, vagy pontosabban Merlin Falcon.
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15487 üzenetére
Az a teljes rendszer fogyasztása lehet. 19 W-os Kaverinél pl. 40 W volt ez az érték (ami közel áll az Elitebook 755 G2 terhelés alatt mért fogyasztásához)
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15484 üzenetére
Valami Carrizo variansnak tunik elso blikkre, hiszen a vegen a 9874 a Carrizo IGP PCI ID-je. Nem hiszem, hogy Bristol Ridge lenne, de kizarni sem tudom. Annyi infot elmondhatok, hogy a Bristol Ridge mukodik, egyelore az AMD berkein belul. Hamarosan elkezdik teriteni a sample-oket a partnerek fele. A Summit Ridge sehol nincs (még), az AMD-n belul sincs mukodo peldany belole.
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15484 üzenetére
FX-8800P 35 W (árulkodóak az órajelek és az IGP 9874-es jelölése)
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15468 üzenetére
Adnak olcsobban leiras helyett... A kaverinel igencsak megszaladt a ceruza.
Egyebkent nem annyira bili az Xbox One point one -
Ruuwa
tag
válasz
Petykemano #15461 üzenetére
És ha nem is feltétlenül a lapka méretét növelnék extra blokkokkal, hanem már adott esetben HBM2 miatt lenne szükség egy die shrinkre egy konzolokba szánt custom APU-nak?
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15435 üzenetére
Ha o ugyanaz az ember, akkor igy mar azert kicsit egyertelmubb a dolog.
Senior Design Engineer
AMDJune 2013 – Present (2 years 5 months)|Sunnyvale, California
• Synthesis, Place and route Lead for decode unit in AMD's next-gen CPU core
• Owned and coded RTL for various modules within the decode unit
• Member of methodology team which defined the physical design flows for the CPU cores teamDesign Engineer 2
AMDJuly 2010 – June 2013 (3 years)|Sunnyvale, California
• Owned a custom block design on 28nm Excavator core.
• Successfully converged on timing , power and analysis to tapeout the design in 28nm.
• Created a "lef parser" tool to automate lef porting from one technology to another which speeded up turnaround time for design.
• Member of timing integration team, performed full core STA for timing closure
• As part of power methodology team, developed algorithm and flow to swap Vt types to save on leakage power at low technology nodes with minimal impact to timing
• Derived the "stack-inverter" concept to save leakage power at sub-micron technologies.
• Successfully taped out 32nm PileDriver Core.Valojaban konkretan azt irja le, hogy a 28 nanos Excavator es a 32 nanos Piledriver tapeoutjaban vett reszt, es az uj generacios AMD procik (Zen? K12? mindketto? egyik se? ki tudja) tervezeseben. Ez me'g mindig jelentheti azt, hogy az AMD megkerte, hogy vegye ki a tapeoutot a Zen+K12 kapcsan a felsorolasbol -- vagy azt, hogy valojaban a mostani allapot fedi a valosagot, es a Zen+K12 tervezeseben vett reszt az ember, de a sikeres tapeoutban (me'g) nem.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15424 üzenetére
SZVSZ ennyi ev lejtmenet utan a reszvenypiacot nem lehet meggyozni massal, csak egy versenykepes termek konkret piacra dobasaval. Ugyhogy valahol tokmindegy, Lisa mit mond, igerhetne fut-fat is, nem hiszem, hogy attol a reszveny arfolyam el tudna mozdulni pozitiv iranyba. Onmagaban pedig az a teny, hogy valaminek mar megvolt az _elso_ tapeoutja, nem feltetlenul jelent sokat. Az Intel pl. rendszeresen 3-4 steppinget is kenytelen egymas utan kesziteni egy fejlesztes alatt allo procibol (pl. Skylake), mert annyi bug jon elo menetkozben. Az ilyen stepping valtasok pedig tipikusan honapokkal vet(het)ik vissza a termek piacra dobasat. Ugyhogy ha meg is van az elso tapeout, a menetkozben elobukkano potencialis bugok ill. kihozatali problemak miatt amugy is nehez megmondani, mikorra lehet szamitani a termek piacra dobasara. En szemely szerint tovabbra is 2016 legvegere varom a Zent, es 2016 kozepere a Bristol Ridge-et (+ AM4 platform), de ez legalabb annyira van kobe vesve, mint az idojaras
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15419 üzenetére
Évek óta... és egyre inkább...
-
válasz
Petykemano #15323 üzenetére
Sandy és Skylake között eltelt 4 év és két process (32nm -> 22nm (Ivy, Haswell) -> 14nm). Még jó, hogy van órajelbeli fejlődés.
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15308 üzenetére
Urak ez miért off találgatásnak találgatás de témába vág.
Egyébként 14 nm-nek talán még úgy is értelme lenne mobil vonalon ha nem tud 3 GHz fölé menni, legalábbis a 15 W-os kategóriában.
A a váltással legalább annyit el lehetne érni, hogy nem dobja így le az órajelet, már jó lenne.A10-8700P (fogyasztás a teljes gépre értendő) Pavilion 17
The frame rate in our Dota 2 scene fluctuates at around 24 fps (42.5 watts total consumption) directly after the start, until it drops to 21 fps (31.6 watts) after two minutes. We can see the reason when we look at the clocks: The A10-8700P starts at 1.8 GHz (CPU) and 530 MHz (GPU), respectively, before the values drop to 1.3 GHz (CPU) and 380 MHz (GPU).
Contrary to Dota 2, Diablo III reduces the processor performance in favor of the GPU, which is why the APU starts at 1.3 GHz for the CPU, but 600 MHz for the GPU (41.8 watts). We can once again see a drop from 47 to 39 fps due to the TDP after around 2 minutes, but this time only the GPU is affected and runs at 430 MHz (31.8 watts).
Dio3 74.5, 52.5, 40.8, 25.9
TR 72.6, 37
BSI 58.9, 28.2
Dota2 41, 32.30/0.1 W
4.1/9.6/11 W
38/39.6 WA10 Pro-7350B (Elitebook 755)
Dio3 54.8, 37.1, 31.4, 20.7
TR 51.5, 26.3
BSI 46, 26.8
Dota2 43, 27.60/0.1 W
7.2/10.1/12.4 W
32.6/39.6 W -
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15306 üzenetére
Miert vagy biztos abban, hogy a (mobil) Carrizo fogyasztasat nem lehetne csokkenteni 14 nanon? Abban egyetertek, hogy az IPC-n es a max. elerheto orajelen nem valoszinu, hogy segitene. A tobb CPU/GPU magnak pedig a szukos memoria savszelesseg miatt nem sok ertelme lenne. Bar, 10 CU azert ertelmes lepes lehetne (DDR4-gyel kicsivel azert nagyobb a savszelesseg), es 14 nanon egyszeru lenne bepakolni me'g 25% shadert...
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15304 üzenetére
Ez nehez kerdes. Mar honapokkal ezelott is felvetettem, hogy jo otlet lenne levinni a Carrizot 14 nanora, es azzal berepulni az uj gyartastechnologiat. Kerdes, hogy ez -- ha megtortenik -- a Stoney vagy a Bristol Ridge lesz, vagy mindketto, vagy egyik sem. Kerdes az is, hogy milyen orajelre skalazzak majd ezt a termeket, ha elkeszul.
Ezekrol azonban nem tudok ennel pontosabbat mondani, nincs infom az egyes AMD termekek gyartastechnologiajarol. Nem azon a vonalon mozgok, igy nem is jutnak el ezek az infok hozzam.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15302 üzenetére
Fel-egy ev nagyjabol. A Stoney kicsivel hamarabb osszerakhato, mint a Bristol Ridge, de az egesz inkabb azon all vagy bukik, hogy mikorra keszul el az AM4 platform. Es ne feledjuk, hogy itt egy teljesen uj foglalatrol es teljesen uj chipsetrol van szo, amihez az AMD altal olyan sokat me'g nem hasznalt memoria (DDR4) is tarsul. En tovabbra is majus kornyekere varom az elso kezzelfoghato, AM4 foglalatba passzolo termekeket, ami a Stoney (herélt Carrizo) es a Bristol Ridge (desktop Carrizo lenyegeben + DDR4) lehet. Ha engem kerdezel, en kizartnak tartom, hogy a Kaveri utan 2 evvel (azaz januarban) valodi launch lehessen ebbol a platformbol. Paper launch, slideware es hasonlokat en mar egy ideje zarojelbe teszem.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15268 üzenetére
Bocs de ez mar kezd idegesito lenni, hogy minden talalgatast belinkelsz. A zen ma meg max FPGAn letezik, es szinte kizart, hogy barki Fiery elott mintat kapjon belole. Ha lessz egy kis idom, megigerem, hogy csinalok neked fake AMDs slideokat, es azzal telebofogheted az osszes ZS kategorias kulfoldi forumot es hirportalt.
-
válasz
Petykemano #15268 üzenetére
Nem szóltam, CMP-t néztem CMT-nek.
-
válasz
Petykemano #15266 üzenetére
Ez most hozzászólás gyűjtögetés? Mi értelme egy májusi találgatós postot ide belinkelni? Ráadásul f@szság az egész onnantól kezdve, hogy CMT-t ír, hiszen tudjuk már jól, a Zen SMT design lesz.
-
golya87
őstag
válasz
Petykemano #15259 üzenetére
Ez csak számomra két soros cikk, vagy ennyire rossz az angolom?
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15247 üzenetére
Tovabbra sem erted, hogy nem a gyartastechnologian mulik. Az csak kifogas. Lasd Kaveri: hiaba keszul modernebb gyartastechnologian, mint az elodje (Richland), az x86 resz alacsonyabb orajelen kenytelen uzemelni, es emiatt eluszik az IPC noveles is. Ha a nyavalyas iGPU nem lenne annyira fontos, a Kaverit a mai napig jobban megérné 32 nanon gyartani, mint az elvileg modernebb 28 nanon...
Ha az iGPU-t kivesszuk a kepbol, es az alacsony fogyasztas sem lenyeges, akkor a Skylake is siman legyarthato lenne azonos teljesitmennyel, azonos orajelen 32 nanon is.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15245 üzenetére
Az Intel-fele reszlegeteseket 32 nanon is meg lehetett volna csinalni, minden gond nelkul. Mint ahogy a HEDT Zen is siman megoldhato lenne 32 nanon is; a felsohazban lenyegeben ugyanazt kapna az ember, mint 14 nanon, csak az AMD-nek lenne dragabb legyartani a nagy die-t. Amihez a modernebb gyartastechnologia igazan jol jott az Intelnek, az az egyre hizo IGP ill. a fogyasztas lejjebb szoritasa az ultramobil chipek eseteben.
A Bulldozerrel pont az a baj, hogy a reszelgetes ugyanannyit hoz(na), mint a Nehalem eseteben. Csak epp nem mindegy, hogy ha evente +10%-ot hozol az architektura teljesitmenyen, akarcsak a konkurenciad, akkor mi a kiindulasi alap. Ha csak ugyanazt tudod evente hozni szazalekban, mint az ellenfel, es eleve vert helyzetbol indulsz, akkor egy ido utan egyszerubb inkabb feladni a harcot -- mint ahogy az FX-ekkel az AMD fel is adta cca. 2,5 eve. Nagyjabol olyan ez a Bulldozer-Nehalem harc, mint ha egy öcsi akarna a batyjat utolerni korban
Evente mindketten 1 evet oregszenek pont, ergo sosem fogja ilyen utemben utolerni korban a hamarabb szuletett testvert
Azzal pedig ovatosan, hogy a Bulldozert mult idobe tegyuk. Jelen allas szerint me'g legalabb masfel evig (!) velunk marad a Bulldozer. Kozel sem mult ido me'g. Majd ha piacra kerul a HEDT/szerver Zen (cca. 1 ev mulva), valamint a mainstream desktop/mobil Zen is (cca. 1,5 ev mulva), akkor mult idobe tehetjuk.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15229 üzenetére
Mar ne is haragudj, de ez gyenge mint az algopirin, osszesen +20-25% a PD hez kepest, mikor a skylake lassan 2xese.
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
Petykemano #15219 üzenetére
de ezen már nem túl vagyunk a kaveri óta?
-
leviske
veterán
válasz
Petykemano #15212 üzenetére
Felesleges okoskodással nem akarom tovább terhelni a topikot, így csak pár dologra reagálnék:
- A HPC APU piaca szerintem adott a FirePro felvásárlóközönsége formájában.
- Egy $3000-4000 értékű lapka esetében egyáltalán nem tűnik túlzásnak 32GB L4 cache HBM formában és mivel az Opetronok a Xenonokkal szemben a Nehalem érkeztéig pont a HT és memsávszél miatt állták a sarat, nyilván nem csak a játékokban nyújtott teljesítményre van kihatással a professzionális felhasználás során.
- Az APU-k valós feladata az AMD részéről eddig sem volt titok, nem is véletlen kaptak a megoldások új megnevezést. Az Intel inkább az, aki igyekszik még mindig úgy demonstrálni a felhasználók számára, hogy az IGP csak grafikára van.
- Az AMD szoftverfejlesztő partnerei igényt tartanak a nagyobb "IGP-teljesítményre", szóval én erősen kétlem, hogy nincs tervben a Kaveri teljesítményén való túlugrás. Olvasd majd kicsit vissza a topikban Abu85, Fiery és Oliverda beszélgetéseit. Alapvetően az AVX mellett él az AMD-féle heterogén irányzat és habár ezek szélsőséges eltéréséből talán a Zen tompít majd egy kicsit, azért az adott, hogy a compute teljesítmény növelésének lehetőségét a cég vélhetőleg a továbbiakban sem a X86-ban látja.
Az Intel IrisPro taktikájának pedig szerintem a leírtaknál egyszerűbb oka az, hogy feleslegesen növeli a lapka méretét és a termékvonal talán egyetlen célja, hogy marketing oldalról odaszúrjon időnként az AMD-nek, ami a 5775C-vel tökéletesen sikerült is, hiszen minden oldal zengett attól, hogy az AMD-t letaszították a trónról. < de ez már nagyon nem ennek a topiknak a témája.Mindenesetre előbb lássuk meg 2016-ban, hogy miképp sikerült a GloFo-nak beüzemelni a 14nm-es gyártósorokat az érkező hagyományos CPU-khoz.
MÁS: Ha jól olvastam, akkor a Godavari esetén sikerült az energiaellátás hatékonyságán javítani, aminek (és az új kupakolásnak) köszönhetően kapásból elérhető lett a 4,6GHz léggel alap feszen. Mekkora sansza van annak, hogy majd a Carrizo AM4 verziója esetleg egy ugyanilyen módosításon átesve akár 4GHz feletti alap órajeleken nyisson? Vagy ehhez azért kéne a 14nm-es port is?
(#15216) Bici: "report by Fudzilla"
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15212 üzenetére
Az eDRAM mindossze 128 MB meretu, es alig 50-60 GB/mp savszelesseget biztosit. Nem lehet osszehasonlitani a HBM-mel, teljesen mas palyan fociznak.
-
hugo chávez
aktív tag
válasz
Petykemano #15212 üzenetére
"Egyébként az intel eDRAM-ja nem összetokozott megoldás? Hogy oldják meg interposer nélkül mégis élhető késleltetéssel?"
Azért szerintem nagyon számít az is, hogy itt összesen 128 MB-ról beszélünk, nem GB-okról, mint mondjuk a Fijiknél.
"Koprocesszorként használva, mint amilyen a HSA, vagy DX12-ben a postprocesszing , valószínűleg a sávszélesség sokkal kevésbé égető."
Erre én is nagyon kíváncsi lennék... Jó lenne, ha valaki tudna válaszolni arra, hogy az IGP GPGPU-ként történő használata esetén mennyire számít az, hogy ha csak a rendszermemóriát tudja használni, a szokásos sávszélességgel és késleltetéssel?
-
leviske
veterán
válasz
Petykemano #15210 üzenetére
Érdemi válasz a legózásra annyi lehet szerintem, hogy az Abu85 által is leközölt képen - amire még minimális esély is akad, hogy az AMD-től származzon - tisztán látszik, hogy azonos lapkán belül van az összes típusú compute unit. Valószínűleg nem véletlen, hogy a C2Q korszak után az Intel is monolitikus lapkákra váltott. Lapka-összetokozást egyedül a GPU piacon tudnék esetleg elképzelni, mert ott az aktuális megoldásokhoz képest csökkenteni lehetne a késleltetést, növelés helyett.
Az meg, hogy a képen látható EHP-nek volna-e piaca az említett állami beruházáson túl, csak annyit tudok írni, hogy ma egy csúcskategóriás FirePro laza $4000, míg a cég legdrágább szerver processzora megáll $1500 környékén. Szóval még rossz kihozatallal is megérné valószínűleg. Ráadásul a roadmap-eken 2017 környékére fel is tűnik az APU vonal mellett egy HPC APU, szóval egyáltalán nem kizárt, hogy a Raven Ridge tényleg kap majd egy nagy tesót, ami majd a professzionális termékek piacán harcol.
Desktop megoldásokban pedig én már nem várnék HBM-et egy darabig. Eléggé le lett rágva a topikban a téma és ésszerűen nézve tényleg elégnek kéne lennie a DDR4 nyújtotta sávszélességnek egy kiegészítő feladatokat ellátó IGP számára.
-
leviske
veterán
válasz
Petykemano #15208 üzenetére
Nem tudom, hogy a Fiji "böszme nagynak" számít-e, de annál nagyobb össz lapkaméretet akkor sem pakolna gondolom az AMD egy interposerre. Azzal a mérettel meg megfelelő OEM gépek eltudnak még bánni.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15206 üzenetére
Én még nem láttam olyan roadmapet amin szerepelt volna a Raven Ridge. Per pillanat nagyjából ennyi az összes amit lehet róla tudni:
"Nem tudom egyébként hol lenne piaca egy ilyen böszme apunak, a szuperszámítógépeken kívül."
Miért kéne böszmének lennie?
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15203 üzenetére
Ja, azon ami majd 2017-ben lesz kész... ha kész lesz.
-
válasz
Petykemano #15203 üzenetére
Sejtettem, hogy mobilról írod.
Nyilván értettem, mit írsz, csak érdekesen volt fogalmazva.
-
válasz
Petykemano #15200 üzenetére
Gyártsuk a cput az Engem által említett fdsoin, az igp meg mehet hdl finfet.
Hogy teccik mondani? Te szerintem nem is ember vagy, hanem angol nyelvű bot, amit a Google translate fordít magyarra.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #15191 üzenetére
A GPU-k extrém skálázhatók, míg a CPU-k sosem lesznek ilyenek. Szóval attól, hogy csinálnak egy új ISA-t jó SIMD implementációval, és hatékony memóriamodellel, a GPU-kra továbbra is szükség lesz, mert jóval nagyobb teljesítménytartományban képesek skálázódni, mint egy CPU. Egyszerűen belátható időn belül esélyed nem lenne tisztán CPU-ból 4 TFLOPS DP teljesítményt hozni, miközben IGP-ből simán megoldható 2017-re.
Szerintem az AMD inkább az ARM-ra gyúr több szerverprojektben, mert az ARMv8-nak jóval jobb a memóriamodellje, mint az x86-nak. Jóval hatékonyabban skálázható egy 32 magos K12, mint egy 32 magos Zen.
Nem jelent problémát egy lapkán gyártani őket. Csak meg kell találni az ideális kompromisszumot. Ma mindenki ezt csinálja.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #15189 üzenetére
Csak akkor, ha új ISA-t építenek normális SIMD kezeléssel. A legnagyobb baj az Intel, az ARM és az IBM SIMD kiterjesztéseivel, hogy borzasztóan kevés a regiszter. AVX512-nél csak 2 kB-od van 512 bites SIMD-re. A jelenlegi kódokban 512 bites vektormotorra 128 kB lenne ideális. Na most persze elmélet, de ma például a GPU-k FP32-es operációnként 2-4 kB-os regiszterterületet odavágnak a programozóknak, míg egy AVX512 csak 128 bájtot!!! ad. Nincs az az isten, aki ennyire szűkös keretre jól leoptimalizálja a kódot. Az Intel példáiban is azért van sokszor csak pár százalékos extra az új AVX-ekből, mert kevés a regiszter.
Ahova ezeket a szerverprocikat szánján úgy sem működne 4 GHz-en a rendszer. Sokszor még 3-on sem. Semmi értelme így elméleti lehetőségeket hajkurászni az órajellel.
-
-=MrLF=-
senior tag
válasz
Petykemano #15142 üzenetére
A linkelt pletyka, megjelent Abu tollából is: [Ez lenne az AMD gigantikus APU-ja?]
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15155 üzenetére
Ez még a napnál is világosabb.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15153 üzenetére
"Abban a cikkben sehol sem említik az AMD nevét, mint megbízottat."
Furcsa mód más nevét sem, ugyanis még nincs megbízott...
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15146 üzenetére
Nem hiszed amikor feljebb épp te linkelted be ezt?
Valdez: Már megint csak az üres fecsegés és félrebeszélés megy, tények nélkül.
-
Valdez
őstag
válasz
Petykemano #15142 üzenetére
Szép tervek. Sajnos erősen kétséges, hogy képes lenne az AMD a jelenlegi helyzetében kihozni egy ilyen szörnyet.
-
Petykemano
veterán
válasz
Petykemano #15137 üzenetére
Az elgondolás szerint az interposer lehetővé teszi a legózást, Hogy kisebb részegységeket összepakoljanak, részben lapkaméret miatt, részben a legózás miatt, amit ha jól emlékszem be is jelentettek, Hogy a modularitást fogják célozni. Külön érdekesség, hogy ez azt is lehetővé teszi, hogy az egyes részegységeket akár különböző gyártástechnológiával, különböző gyártóknál készítsék. Nem tudom, Hogy ez Csak bizonyos lapkaméret fölött éri-e meg, vagy ha már Van interposer a hbm miatt, akkor mindegy, de hát az AMD sokat szívott amiatt, Hogy egy lapkára, egy gyárástechnológiára kellett tenni a gput, aminek kellett a hdl és a cput, aminek meg rontotta az elérhető frekvenciát.
Ez az interposerre legózott kivitel megmagyarázná, illetve alátámasztaná, hogy miért érkezik először a csak cpus zen, és halványan utal - ez Persze csak feltételezés - arra, Hogy a raven ridge ilyen módon már talán hbm szerelt apu lesz. Ez persze attól függ, hogy tényleg problémát jelent-e a két részegységet egy gyártástechnológiára optimalizálni, vagy azért mindennek ellenére olcsóbb úgy. (És akkor itt megint feljön a kérdés, hogy at AMD megengedheti-e magának, hogy kétfélét tervezzen, meg hogy akkor most kiemelkedőt akar persze drágán, vagy középszerűt olcsón, stb) -
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15137 üzenetére
Most minden masodvonalbeli chipgyarto/tervezo (AMD, NV, IBM) ebben a nagy megrendelesben latja a megvaltast.
-
Thrawn
félisten
válasz
Petykemano #15137 üzenetére
Majd ha benne lesz az AIDA64 legfrissebb béta verziójának changelogjában
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #15124 üzenetére
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15101 üzenetére
Ezt inkább tőle kellett volna megkérdezned. Neki a munkájából kifolyóan megvannak a maga forrásai, ráadásul nem is az a típus akinek egyfolytában a bilibe lógna a keze.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15092 üzenetére
Már miért ne lehetne? Letiltják az IGP-t ahogy pl. az Athlon X4 860K esetében tették, és kész is a CPU.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15086 üzenetére
Jó, akkor most röviden leírom az álmodozóknak a tényeket, illetve a reális lehetőségeket, és így talán majd nem ér senkit hatalmas csalódás a nagy fantáziálások miatt:
- Nem jön négy CPU magnál többet tartalmazó APU sem jövőre, sem pedig azután. A jövőre (Q2) érkező Bristol Ridge a Carrizo enyhén optimalizált variánsa lesz 4 Excavator Gen 2 CPU maggal, és 8 GCN3-as CU-val. Ennek gyakorlatilag annyi lesz a szerepe, hogy elindíthassák az AM4 platformot, illetve hogy legyen hozzá valamilyen APU amíg nem készül el a Raven Ridge. Ebben nem lesz sem L3 cache, sem HBM, se semmi világmegváltó, hisz ugye alig fog különbözni a Carrizo-tól.
- A Raven Ridge valamikor 2017 első-második negyedéve környékén futhat be, ami mostantól számítva majd 2 év. Ebben már Zen magok lesznek (4-nél kvázi biztosan nem több), illetve GCN4-re, vagy esetleg GCN5-re épülő IGP. 2017-ben valószínűleg már bőven 3000 MHz felett fognak járni a DDR4-gyel, illetve addigra még akár a HBM is felfuthat annyira, hogy legalább a csúcsmodellekre megérje felrakni L4 cache formájában. És akkor még ott lesz az L3 cache is, amit szintén meg lehet osztani az IGP-vel, ahogy azt az Intel már a Sandy Bridge óta csinálja.
Az eddigi APU-k méretébe már nem fért bele az L3 cache, az API-s mantra pedig ezen a szintén végképp értelmetlen. Egyik APU IGP-je sem volt CPU limites, még a rendkívül borzasztó, DX10-11-es API-k alatt sem. APU-t pedig eddig sem érte meg csúcs VGA mellé venni, és ezután sem éri majd meg. Épp ezért (is) készül a nyolcmagos, Summit Ridge "Zen" CPU.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15081 üzenetére
Hülyeségeket inkább nem képzelek el. Az L3 cache pedig már egy nélkülözhetetlen részegysége lesz a Zen magos processzoroknak, nem lehet majd úgy kihagyni mint a K10 és a Bulldozerek esetében.
"Csak sajnos mind megfizethetetlenül, vagy még annál is drágább. Vagy ha megfzethető is lenne, azért nem működne, mert senki nem hinné el, az olcsó, de nem elég jó procik gyártója csinálhat valamit, ami drága, de jó."
Miről beszélsz? Van varázsgömböd, amiben már látod, hogy mi lesz cirka 2 év múlva?
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15081 üzenetére
"Simán jó, egészen addig, míg az AMD meg nem csinálja az igpn futó apit"
Marmint melyik API-ra gondolsz? A HSA mar kesz, de nincs ra szoftver. A Mantle kesz, de le lehet passzolva a Khronosnak, tehat az mar nem az AMD hataskore. A "Mantle 2.0" meg inkabb a VR-re meg az egyedi igenyekre fokuszal.
-
Valdez
őstag
válasz
Petykemano #15067 üzenetére
14nm-en simán meglehetne a 6+12 95wattból...
-
válasz
Petykemano #15065 üzenetére
Felesleges odatenni bármennyi magot egy Carrizo-féle APU-ba. Nem a magok számával van a baj, hanem a Bulldozer uarc egyszálas teljesítményével. Persze egy átlagfelhasználónak nem kell 4 magnál több és egy ilyen APU x86-os teljesítménye is elegendő, csak van egy Intel, aminek hatékonyabbak a processzorai, és az azokkal való összehasonlításban alulmaradnak.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15058 üzenetére
Amig FM2+ marad a foglalat, addig nincs lehetoseg a savszelesseg emelesere. Ill. szoba johetne eDRAM vagy HBM persze, de az meg $$$ szempontbol nem fer bele a kepbe.
Egyebkent ha at is kerul AM4-be a Bristol Ridge/Carrizo, akkor sem lesz szamottevoen nagyobb a memoria savszelesseg, hiszen kicsi az esely ra, hogy kezdetben DDR4-2666-ot meghalado orajelet tamogasson az IMC. Az pedig csupan 11%-kal nagyobb savszelesseg, mint amit FM2+ foglalattal (DDR3-2400) el lehet erni.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15056 üzenetére
Ez mégis hogy jelenne meg a már meglévő alaplapokon?
Nem mellesleg itt legalább tízszer ki lett tárgyalva, hogy halott ötlet dual-channel fölé menni a költségek miatt.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15053 üzenetére
Mégis hogy növelnék a sávszélességet az órajel emelése nélkül?
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15048 üzenetére
Valamelyik roadmap slide-on 12 magosnak irtak a jovore megjeleno, AM4 foglalatu Bristol Ridge-et, ami ugyanaz a konfig, mint a mostani Carrizo, azaz 4 db x86 mag + 8 db iGPU CU. Ugyhogy en nem szamitok arra, hogy az FM2+-os verzio barmilyen szempontbol el fog terni a mostani Carrizotol, leszamitva persze a TDP-t es orajeleket.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15019 üzenetére
Amint irtam, 1 GB HBMet nem eri meg felrakni. Vagy all-in es 4 GB, vagy pedig semmi. Magahoz a HBMhez mindig kell egy adag interposerre szerelt vekonyitott memorialapka. Ez nem ket filler, low-end kategoriaban egyelore nagyon nem eri meg (egy 100$os APU tul olcso ehhez), egy 2 modulos APUt meg nem tudsz 10x ennyiert eladni pusztan az IGP miatt. Alighanem varni kell ra meg par evet, mire leszivarog az also kategoriaba.
A 22 nm FD SOIt roviden ugy foglalnam ossze, hogy jobb mint a 28 nm, gyengebb mint a 14 nm, de annal sokkal olcsobb. Az FFet nagyon megdragitja az alacsony kihozatal, ami egy nagy meretu CPU/GPU eseten egy szamjegyu. Ez 22nmen sokkal jobb, mert nincs double patterning es egyszerubb ra tervezni a meglevo 28 nmes konyvtarak alapjan. Ne legyen tevkepzeted, a GF is elsosorban a SOC gyartoknak csinalja, csak ok rendszeresen segget csinalnak a szajukbol. Az IBMnek voltak igen szep eredmenyei 22 nmen (5 GHzs Power8), ugyh nem veszett ugy. Maga a node viszont igen keson jon, igy a Q1es Bristol ridge biztos, hogy 28 nm, a Q3as Zen az 14 nm, akkor mit tolnanak ki 20 nanora? Tippem szerint semicustom APUt v also kategorias VGAt.
@Oli: A lapkamerettel az a baj, hogy a 14 nano kihozatala egyelore olyan gany, hogy tobbet ernek egy 600 mm2es chippel jo kihozatal mellett 22 nanon.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15019 üzenetére
Álmodozások helyett szerintem hasznosabb olvasgatni.
"Mik azok a minden más megoldások?"
DDR4, különféle memória kímélő technológiák (pl. Delta Color Compression)
"Azért lehet érdemes gondolkodni a 22nm-en, ha úgy van, mert elvileg könnyebb rá áttervezni és olcsóbb vele gyártani, mint finfettel."
Kétlem hogy sokkal olcsóbb lenne megtervezni rá egy lapkát mint 14 nm-re, és akkor még ott van a nagyobb lapkaméret és a kisebb teljesítmény, ergo a kevésbé versenyképes végtermék.
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15023 üzenetére
Az a baj, hogy nem lehet a reviewereket iranyitani
Nem tudod nekik megmagyarazni, hogy mondjuk egy CPU vagy APU kifejezetten jatekra keszul, es ne benchmarkoljak le semmi massal, csak jatekokkal. Amig pedig a reviewerek az x86 reszt is benchmarkoljak, az AMD keptelen lesz kitorni a skatulyabol, amennyiben persze jovore is a Bulldozerrel kenytelenek tovabbmenni (Bristol Ridge, Stoney). A HSA hirtelen elterjedese pedig nagyjabol annyira valoszinu, mint hogy megnyerem a lotto fonyeremenyt (egyebkent nem is lottozok
)
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15019 üzenetére
"Azt mondod, hogy akkor csak a 4+8-as, vagy ennél kisebb APU és a 4-6-8-12-16-24 magos hagyományos CPU piacképes, minden más eladhatatlan és értelmetlen?"
En csupan azt mondom, hogy az AMD-nek ki kell eloszor tornie a skatulyabol, es legfeljebb utana tud dragabban arulni egy APU-t, mint az Intel hasonlo megoldasai. A skatulyabol pedig ugy nem lehet kitorni, hogy egy APU kizarolag iGPU-ban veri meg a konkurenciat -- ez mar a Trinity, Richland es Kaveri sikeret sem tudta elomozditani. Ha jon a Zen, az egyertelmuen megveri a kozvetlen konkurenciat minden vagy szinte minden szempontbol, akkor es csak akkor lehet eselye egy olyan APU-nak, ami tobbe kerul, mint a konkurenciaja. Ugy is mondhatnam, eloszor az AMD-nek bizonyitania kell, hogy egyertelmuen gyorsabb proicit gyart, mint az Intel, es majd csak utana kerhet erte ugyanannyit vagy tobbet. Amig ez nem tortenik meg, addig egyedul a nyomott arral tud az AMD operaln. Ebbe a paradigmaba pedig nem fer bele egy brutal draga APU -- akarmilyen eros iGPU-ja is lenne. Ez az egyik oka egyebkent annak is, hogy nem valosult meg a GDDR5-os Kaveri 1.0. Ami mellesleg hasonlit egy HBM-es Carrizo alapu APU-ra is, mint elvi megoldas.
-
válasz
Petykemano #15020 üzenetére
A 22nm FD-SOI technológiával a SoC gyártásra fókuszál a GF, ennek nem sok köze van a Zenhez. Így ez engem nem is érdekel.
-
Petykemano
veterán
válasz
Petykemano #15019 üzenetére
Ez mondjuk így elég bukó:
The plan is to qualify the process by early 2016 and start volume production by the end of 2016.
-
válasz
Petykemano #15011 üzenetére
Csak annak lenne értelme, amit Fiery is mond, hogy 14nm-en kihozni egy Excavator-deriváltat. Ezzel be lehetne járatni a 14nm-t, és értékelhető fogyasztáscsökkenést lehetne elérni még növekvő sebesség mellett is. A 40-50%-os IPC hátrányt magas órajellel lehetne kompenzálni alacsonyabb csíkszélességen. Ez azt jelenti, hogy egy 3.5GHz-es i5/i7 procinak egy 5GHz-es FX lenne az ellenfele.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15011 üzenetére
1 GB HBM implementalasa piackeptelen, ugyanugy interposer kell hozza mint 4GBhez. Ha meg magara a chipre rakod meg vizzel sem fogod lehuteni. Ugyanigy piackeptelen barmi ami 28 nmen jon ki 2016ban, 22 nm meg egy rovid elettartamu node amihez teljesen ujra kene tervezni az egesz chipet (raadasul a 14nm elorebb jar).
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15011 üzenetére
Tok szep, amit irsz, csak egyetlen baj van vele: $$$$. Szerinted mennyibe kerulne 1 GB HBM integralasa? Annak egyenes kovetkezmenyekent: az AMD megtehetné azt, hogy 100-120 ezer Ft-ot kerjen egy APU-ert? Miutan eveken keresztul sajat magat belekormanyozta egy olyan pozicioba, hogy mára már mindenki "Az olcso es nem eleg gyors procik gyartojakent" ismeri oket?
Az OpenCL-t meg inkabb hagyjuk
Pont most tartunk ott, hogy mindenki hatral ki az OpenCL mogul, es a sajat pecsenyejet sutogeti inkabb. Az AMD lesz az utolso, aki az OpenCL-nel lekapcsolja a villanyt. A HSA-ra is ugyanez a sors var. Az Intel baromira nem foglalkozik az OpenCL alapu compute temaval, csak a minimalis erofesziteseket teszi ezugyben. Ami nekik fontos az eros iGPU-val, hogy kiussek a nyeregbol a dGPU gyartokat, es me'g kevesbe legyenek attraktivak az AMD APU-i is. Az Intelt egyedul a jatek erdekli, csak azert fejlesztik az iGPU-t. Az megint mas kerdes, ha mondjuk a Vulkanon vagy DX12-en belul, a jatekok hasznalnak compute-ot is, az franko, de ahhoz nem kell OpenCL, es nem is kifejezetten nyers compute szamitasrol van szo, hanem csupan a jatekok kiegeszitojekent kap szerepet a compute.
-
-=MrLF=-
senior tag
válasz
Petykemano #15008 üzenetére
Szerintem is kamu az a diasor még pl. FM3 van rajta amiről kiderült hogy nem lesz, AM4 lesz helyette is az meg nem szerepel.
-
Oliverda
titán
válasz
Petykemano #15005 üzenetére
Amiről Fiery beszél az egy belépőszintű, a jelenleg A4-A6 kaliberű, várhatóan 10-15 000 forintos megoldás lesz, semmi több. Feltéve ha valóban megjelenik...
-
Fiery
veterán
válasz
Petykemano #15003 üzenetére
Igen, Carrizo osztva 2-vel. Minden szempontbol, sot. Hosszaban vagj kette egy Carrizo die-t, funkcionalitassal, huzalozassal, mindennel egyutt, es nagyjabol olyasmit kell elkepzelni. Szamomra erthetetlen, hogy mire lenne ez jo.
-
derive
senior tag
válasz
Petykemano #15001 üzenetére
Hat itt harom olyan nev is volt, amirol nem hallottam. Ez valami olyasmi lenne, hogy a gyenge osztott FPs modul miatt kukazzak a modul egyik felet. Arrol van hir, hogy mikorra varhato, ill milyen csikszelessegen keszul?
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
Petykemano #14985 üzenetére
azt mondd meg, ha jön a zen, minek reszelnék tovább a bulldozer-utódait.
sokkal szívesebben látnék tőlük egy architektúrát gyilkos IPC-vel alacsony órajelen, mint még egy speed racert amit kinyír a béna gyártástechnológia és az alacsony órajel.
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
Petykemano #14983 üzenetére
azért az nem holnap lesz mire a kiadok az AMD hardverére optimalizálnak. már évek óta ez megy hogy "ha ez lesz" "ha az lesz" aztán még mindig itt tartunk hogy néhány játék a több maggal is alig boldogul.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- PlayStation 5
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Lexus, Toyota topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Ford topik
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T490s - i5-8GEN I 16GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RTX 5070 GAMER PC termékbeszámítással
- Olcsó Laptop! Új akkumulátor! Dell Latitude E6540 : I7 4600M / AMD HD8790M / 8GB DDR3 / 128GB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest