- Honor 200 Pro - mobilportré
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- VoLTE/VoWiFi
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
-
Mobilarena
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Aryan
senior tag
válasz
velizare #22245 üzenetére
Gyári hűtőt szerintem nem lehet rosszul felrakni, meg kell nézni az alaplap hátulján, hogy az összes pöcök megvan e. 4-es szériás procik melegedősek, nem volt jó a pasztázás kupak és magok közt. Nálam 4570S idle 35fok körül vannak a magok, játék alatt 60fokon mennek a félpasszív proci hűtővel (összes venti 7v-on megy fixen). 915F-ben is lehet nem gyári proci hűtőt berakni ami lapos (noctua,scythe,cooler master,prolimatech).
HDD-t érdemes cserélni 1dbra, mert csendesebb lesz a gép. Nálam 1db 3TB red WD van a gépben, az csendes db és nem is lassú.
Kábelezés nem annyira egyszerű kicsi házakban.
(#22246) kisza25 : Igen
, de nagy hangja nincsen a 7v-on járó gyári ventinek szerencsére. Más táppal jobb lenne a helyzet, akkor nagyobb vga is beférne.
-
Aryan
senior tag
-
Aryan
senior tag
válasz
Grave_444 #21906 üzenetére
Az a fura, hogy csak leszabályozva morognak (még kipróbáltam 2db új Fractal Design 92mm-es ventit, azok is morogtak). Majd egyszer lecserélem Noiseblocker ventikre őket, de még nem siettem el a cserét, mert 270x gaming itx vga sajnos sokkal hangosabb (el is nyomja ház ventik hangját még 9v-on is) mint a msi hd7870 2ventis verzió.
Táppal nem lesz problémád, mert az fix kábeles, 1 hete még Chieftec CTG-500w volt benne, amellett elfért bőven a nagy nyákos HD7870.
Silverstone után biztos más lesz az anyaghasználat érzés, de szellőzés szempontjából jobb lesz biztos.
Jó építést majd! -
Aryan
senior tag
válasz
Grave_444 #21900 üzenetére
Szerintem nem vészes a ház, de azért nem egy Lian-Li. Összerakással nincsen baj, de ha kikerül a keresztmerevítő ami a hdd tartóknak a rögzítő helye akkor könnyen lehet kézzel csavarni a ház vázát. Műanyag az előlap, de nem csúnya. Külső fényezés strapabírónak tűnik, a belső egy két helyen lepattogzott a szerelés miatt. Gyári Fractal ventik szerintem hangosak (elől 2x92mmm és hátul 140mm-es venti), legalacsonyabb fokozaton használva elviselhető a hangjuk (jár hozzá egy szabályzó a házhoz ami 3ventit tud 12v, 9V és 7v-on hajtani). Vga szinte bármekkora belefér ami 2slotos, de a tápkábelei bezavarhatnak. A ház oldalán pont vga környékén van egy kivágás, onnan pont faszán tudja a vga a hidegebb levegőt beszívni. Proci hűtő ha jól emlékszem 165mm magas lehet, tehát itt is nagy a választási lehetőség.
Konfig:
Proci: Intel 4570S és rajta passzívan egy Thermalright HR-02
Alaplap: Msi B85i Gaming
Ram: 2x4Gb KIngmax 1600mhz
Vga: Msi 270x Gaming ITX (7870 volt benne ami lazán elfért, de bekerült a gépbe a passzív táp aminek a 24pines kábele miatt nem fér be akármilyen hosszú nyákos vga.
Táp: Seasonic Platinum Fanless 460WMelegedés:
Fél passzívan nálam tökéletesen megy a gép. A proci és a vga sem ment fel 65fok fölé, hogy ha pl BF4-ztem. Természetesen prime95-el már lazán 80fok fölé ment a proci, de nem arra van a gép. SSD 30fok körül megy, 4TB-os red winyó pedig 36-38fokon.
Hang:
Venti cserével szerintem halkabbá lehet varázsolni, de kicsi feszen hajtva a ventik hangja nem vészes. Az elsők egy kicsit morognak, ha odateszem a fülem az előlaphoz. Igazából a vga hangos nálam a gépben, amivel nem tudok sajnos mit kezdeni. Vga nélkül csend lenne.
Képeket lövök hétvégén a konfigról.
-
Aryan
senior tag
Nekem ez üzemel a gépbe. Egy problémám van vele, hogy 1200rpm-nél lejjebb nem lehet venni a venti
fordulat számát. Fractal Design NODE 304-ben az összes ház venti 5v-on megy, a táp és a procihűtő passzív, de sajnos a vga így már hangos.Holnap megpróbálom majd a vga biosoában átírni a ventivezérlést.
-
Aryan
senior tag
Sziasztok!
Most szeretném összeállítani a "gamer" itx-es gépemet. Kérdésem az lenne hogy a Thermalright HR-02 Macho ráfér az MSI B85i Gaming-re úgy ,hogy a vga-t is tudjam használni?
-
Aryan
senior tag
Igen ezen ezen én is csodálkoztam, tudtommal hdmi csak digitális jelet visz át, de azért megpróbáltam átalakítani analógra
.
Én sem tv próbálkozok sajnos, két monitort akartam rádugni. Próbáltam az újraindítást is, driver és win7 monitor kezelője sem látja a monitort.
Marad a plusz vga megoldás.
-
Aryan
senior tag
DVI-D kábelek voltak. Magán a hdmi átalakítón van analóg jel is. Most kipróbáltam egy 4670-es ATI-val hogy beledugtam egy hdmi-dvi-i átalakítót ebbe egy dvi-i-analóg átalakítót és bele egy analóg kábelt ami a monitorból jön ki, kép nem volt.
(#5619) toldy : bios a legújabb van rajta, biosban csak a memória méretét lehet állitani, hogy mennyit használjon az alaplapi vga illetve van "surround view" ami elvileg egy plusz vga-val kavar valamit. Asus hivatalos fórumában is egy biosra várnak
.
-
Aryan
senior tag
Sziasztok!
Beléptem én is klubba egy ASUS M4A88T-I Deluxe deszkával. Tetszik a kis jószág, viszont egy bajom van, hogy nem tudok két monitorra képet csiholni. Alapból DVI-on megy az egyik monitor és a másikat értelemszerűen hdmi-re csatlakoztatnám rá.
Ilyenkor a hdmi-n ad képet, viszont a dvi-os moncsi nem kap jelet. Próbáltam mindent, kiterjesztés, klónozás, de nem jött össze. Oprendszer Win7 X64 Ultimate és gyári asus ati driver.Köszi a választ előre is, attól félek, hogy vga-t kell berakni a gépbe.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Fotók, videók mobillal
- Le Mans Ultimate
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- iKing.Hu - Xiaomi 14 Ultra - Ultra White - Használt, karcmentes
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB ZALMAN S2 TG EVGA 650W
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
- Dymo LabelWriter 400 - Hőpapíros címkenyomtató
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest