- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Google Pixel topik
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Android szakmai topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Yettel topik
- Magisk
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Milyen okostelefont vegyek?
Hirdetés
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
ecaddict
senior tag
válasz
Balageee #7244 üzenetére
Azt hiszem, most valami fontos dologra tapintottál rá.
Mielőtt továbbmennék egy fontos megjegyzés: Lehet csak simán valami rosszul van konfigolva a routereden.
Nincs WRT320N-em (RT-N16 ill WL-500gPv1-em van), így a konfigban nem tudok segíteni.
Viszont lehet el tudom mondani miért nem érnek sz@rt sem esetenként a speedtest.net-es ill. smallnetbuilderes mérések.Amikor a speedtest.net-el mérsz akkor csakis HTTP-t hsználsz. A HTTP az egyike a rengeteg protokolnak ami átmegy a routereden.
Mondhatni egy a sok közzül.Talán mondanom sem kell nem minden protokolt kell ugyanúgy kezelni a routerednek. A Digi 80/25 esetén le kell terminálni a PPPoE protokolt. Ez önmagában állít némi kihívást a routernek. Sejtésem szerint ezt egyáltalán nem tesztelték smallnetbuilderék (sajnos, hogy mit teszteltek nem igazán lehet tudni, mert nem adták meg), csak a sima WAN-LAN-t.
Ha a PPPoE a PC-n végződik, az erősebb HW miatt kevesebb késleltetést visz be, ami szintén befolyásolja az FTP letöltést.Aztán, ha megnézed, hogy mi az IP címed amit pl. a speedtest ad, meg amit a routerhez kötött PC (Windows command prompt: ipconfig/all Linux: ifconfig) az nem lesz ugyanaz. Van az IP cím amit a szolgáltatód ad, meg van amit a routered oszt a hozzá kötött cuccoknak (tipikusan 192.168.1.x).
Ezek között egy címfordítást is kell végezni. Angolul NAT. Ez FTP esetén egy kicsit bonyolultabb mint HTTP esetén.Egy tip: Bármi QoS be lenne kapcsolva, kapcsold ki teljesen. A QoS rendkívül proci igényes és csak nagyon asszimetrikus (és lassú) kapcsolat (pl. ADSL) esetén van bármi értelme. Gyorsabb (becslésem szerint kb. 30 Mbit felett) csak ronthatsz vele. (Kivétel talán amikor több gép közt kell úgy netet megosztani, hogy ha mindenki egyformán kapjon belőle, ha mindenki egyszerre akarja használni, egyébként meg csak ha 1 vki. aki használja megkaphatja a maxot).
Ha végképp nem boldogulsz, próbáld meg az RT-N16-ot. Eggyel erősebb proci van benne, több RAM stb.
-
Tibcsi75
csendes tag
válasz
Balageee #7199 üzenetére
Hali
BalageeeÉn ezekkel próbáltam ki: Bejövő net 80/25Mbit PPPoE kapcsolattal.
D-Link DIR300 WIFI max 50/20Mbit
D-Link DI-604 max 35/15Mbit
Linksys WRT54G WIFI max 40/15MbitÉn ezeket teszteltem.
De közvetlen laptopba dugva 94/32Mbit volt a max
Mászóval a routerek lefojtják a valós nettet.(már mint ezek a routerek)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Bomba ár! HP ProBook 445 G8 - Ryzen 5 5600U I 8GB I 256SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I Gar
- Apple Watch SE 40mm 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Eladó szép állapotban levő Samsung S22 8/128GB / 12 hó jótállással
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RTX 3070Ti / 32GB DDR4 / 1TB SSD
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest