- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Asus Zenfone 8 - komplett kompakt
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy Z Fold4 - egyre megy, honnan nézed
Hirdetés
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
kpityu2
őstag
válasz
picur10 #104889 üzenetére
Általában célszerű külön kezelni a 2.4Ghz és 5Ghz sávokat, tisztább, szárazabb érzés. Amelyik eszközöd nagyobb sávszélességet igényel az mehet az 5Ghz-re. Mesh esetén a node nem kap külön SSID-t, tehát ha nem egyesíted a 2.4 és 5 GHz sávokat akkor két SSID lesz. A router nem NAS-nak van kitalálva és az említett típusok amúgy is az alsó kategória proci és RAM szempontjából. Jobb ha nem terheled őket extra feladatokkal. Ha úgyis működtetsz médiaszervert akkor javaslom a minipécét. Egyrészt a 64bit-es oprendszerek erősen igénylik a min 4 GB RAM-ot, másrészt a modernebb architektúra kisebb fogyasztással és nagyobb teljesítménnyel jár. Ha DLNA szerverként is használod, az se hátrány ha szükség esetén van benne elég kraft a videosztream átkódolására GPU rásegítéssel. Nekem pl egy full passzív Asrock J4125-ITX van 8GB RAM-mal, azon még a Win11 is elmegy. Úgy látom, hogy az OMV-hez nincs normális transmission plugin, lehet, hogy jobban jársz egy docker alapú OS-el, ami alá pluginként bepakolhatsz minden szerverfunkciót (Pl. CasaOS-hez van Plex, Transmission, qBittorrent, NextCloud, Wireguard, Bitwarden, stb. plugin, a weboldalukon van livedemo is, meg lehet nézni).
-
válasz
picur10 #101381 üzenetére
Két hete vettem egy AX1800-ast az Emagnál 18900 Ft-ért, ami meg is jött. Ennek tiszteletére még ma délelőtt rendeltem még egyet ugyanennyiért.
A garancia nem igazán okoz izgalmat, bízom az Asusban. Az elmúlt években közel 20 Asus router ment át a kezemen, egy DoA-s AC86-ostól eltekintve mindegyik kifogástalanul működik közel tíz éves korig bezárólag. (N18, AC56, AC87, AC68, AX92, AX86, AX58, AX1800)
MaCS
-
válasz
picur10 #101373 üzenetére
Ezt a helyszíni teszt fogja eldönteni.
A NAS két ortját szerintem nem fogjátok kihasználni, mivel a hálózatban máshol sincs nagyobb keresztmetszet.
A LAN UTP-portok kérdése részben anyagi, részben a helyi praktikum határozza meg.
Egy öt portos switch (amellyel ugye +3 portot nyersz) nem nagy összeg (a HA-n általában van egészen olcsón), és lehet, hogy jól jön ki kábelezés szempontjából, hogy a routertől távol is elhelyezheted. De az is lehet, hogy akkor már eggyel komolyabb routert érdemes venni, bár kétségtelen, hogy a portok gyorsan fogynak.
MaCS
-
válasz
picur10 #48817 üzenetére
Elnézést. Valamilyen oknál fogva TL-WR1043ND v1-ben gondolkodtam.
De mivel ma már újonnan csak v2 ill. v3 kapható, azoknál nincs más ok, ami miatt ne lenne ajánlott.
Viszont a TL-WR1043ND v2/v3 ugyebár csak 2.4 GHz-es WiFi-re képes. Ideális esetben egy klienssel ~70 mbit, egy időben több klienssel (összesen) ~90 mbit érhető el vele. Ha sok 2.4 GHz-es WiFi hálózat van a közelben, akkor tovább csökkenhet az elérhető sávszélesség.
-
válasz
picur10 #48811 üzenetére
Szia!
Mivel panel esetében általában nagyon telített a 2.4 GHz-es sáv, valamint mindegyik említett eszköz tudja az 5 GHz-et, ezért érdemes 5 GHz-re - is - képes router-t beszerezni. Ebből adódóan a TL-WR1043ND kiesik (meg más okokból is). A TL-WDR3600-at ez esetben nem ajánlom, mert a tapasztalatok alapján az 5 GHz-es jelerőssége igen gyenge más router-ekhez képest.
Mindezek figyelembe vételével az alábbi router-ek ajánlottak:
Asus RT-N66U
Asus RT-AC55U
Asus RT-AC56U
*Asus RT-AC66U
*Asus RT-AC68U
*Asus RT-AC87UTP-LINK Archer C5
*TP-LINK Archer C7
*TP-LINK Archer C8
*TP-LINK Archer C9A *-gal megjelöltek ajánlottak az 500 Mbps csomaghoz is (WiFi-t tekintve), de ezt a sebességet egy WiFi eszközzel (klienssel) sem fogod tudni kihasználni. Sőt, egyszerre a három említett klienst használva se valószínű, hogy el lehet érni ezt az értéket (a kliensek miatt, nem a megjelölt router-ek miatt).
(#48814) giorgio:
TP-LINK TL-WDN4200
Cisco-Linksys AE3000-EU
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Mini PC! I5 10600KF / RTX 3060 12GB/ 16GB DDR4 / 1TB SSD
- Samsung Galaxy S25 / 25 Ultra 5G 256GB - 512GB / - Bontatlan - 3 év gari
- Megkímélt állapot!! Samsung Galaxy S10+ 128 GB SM-G975F/DS - fekete
- Nagyon szép állapot!! Xiaomi Redmi 10 2022 64 GB - fehér
- BONTATLAN Steelseries termékek VERHETETLEN ÁRON!
- Xiaomi Redmi Note 9 Pro 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciáva
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3082
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook U7310 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- iKing.Hu - Apple iPhone 15 Plus Black Használt, karcmentes 256 GB tárhely 3 hónap garancia!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest