- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
- iPhone topik
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy XCover7 Pro - burokban született One UI
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Motorola Razr 60 Ultra - ez a kagyló könnyen megfő
- Honor 200 - kétszázért pont jó lenne
-
Mobilarena
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. június
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
liqquid #16520 üzenetére
Ha egy kicsit is visszaolvasgatsz, akkor elég nyilvánvalóvá válik, hogy Én Tomato párti vagyok. Jelenleg egy ASUS RT-N16-ot használok, amin ugyan nem megy az OpenWrt, de néhány kísérletet tettem azzal is, még régebben WL-500GP-s időkben, illetve később, néhány hónapig volt egy 1043ND-m is, és hát nekem nem jött be. Biztos jó firmware, meg biztos bennem volt a hiba, de nálam totál instabil volt és megbízhatatlan, mindig küzdeni kellett vele. Mondjuk az ASUS-on legalább stabil volt, de engem ott sem sikerült megnyernie, mert valahogy sosem láttam át a dolgokat, egy nagy káosz az egész. Egyébként az összes közül ez a leginkább "custom-izálható" (ez de szép szó lett) firmware, Linux guruknak feltétlenül ajánlott!
DD-WRT-ről sokat nem akarok mondani, folyamatosan tele van bugokkal, hol a dyndns nem frissít, hol a webes felületen nem működik ez-az, stb... A legutóbbi buildet nem is tudom, hogy miért vonták vissza, és törölték az egészet a szervereikról is. Talán flasheléskor brickelt pár routert, ha jól rémlik. Amúgy szimpatikus lenne, kiterjedt webes felülettel, sok beállítási lehetőséggel, csak hát, így kár érte. Na de valahol kell tesztelni a kereskedelmi verzió fejlesztéséhez is...
Ami ugyan Téged most nem érint, hogy ASUS-ra van még az OLEG firmware, amivel semmi bajom nem volt, jó volt, gyors volt, stabil volt, csak egyszerűen a felülete egy fapados igénytelen sz@r, na meg a legkisebb beállítás módosítása után is újraindítja a routert.
Én, a Tomato-ban találtam meg azt, ami nekem kellett. A lehető legtöbb szolgáltatás integrálva a firmware-be, mutatós, gyors, és stabil AJAX-os kezelőfelülettel, ami szinte minden igényt kielégít, jól bővíthető, és stabil fw. Persze mint minden fejlesztés alatt álló szoftverben, ebben is előfordulnak néha hibák, azonban ezeket többnyire rövid időn belül javítják, és nem kell hosszú hónapokig együtt élni velük mint a DD-WRT esetében. Szóval nekem ez lett a "Best Of", és akiknek eddig ajánlottam, és feltette, még egy sem mondta, hogy "bmeg ez egy nagy szar"!
Tehát az itt felsoroltakat mindet használtam. DD-WRT-t rövid ideig, leginkább csak próbálgattam, OpenWrt-vel sajnos éltem együtt pár hónapot, OLEG-el talán egy évet, a többi pedig Tomato. Nekem ez a véleményem alakult ki róluk, amit majd most jönnek és cáfolnak, de nekem akkor is ez marad a véleményem!
-
csonti07
tag
válasz
liqquid #16402 üzenetére
tehát a lényeg, hogy maradjon meg a sebesség az asztalinál amihez kábellal menne.
lenne hozzá egy laptop ami netezésre lenen használva szóval annyira nem.
+teló ami csak ritkán.
szóval a wifinél annyira nem számít a sebesség de legyen stabil/megbízható és a lényeg h az asztalinál maradjon úgy ahogy most van. -
-
válasz
liqquid #16299 üzenetére
Ez a flash memória dolog csak úgy van, és kész. Az RT-N16-ban is 32MB flash van, holott a firmware csak 8-10MB körül van hozzá. Ha moddolt firmware-t teszel fel rá, akkor azért jól jöhet néhány dologra. Még az is lehet, hogy hallgatólagosan a modderek kedvébe akar járni ezzel a gyártó...
-
vargalex
félisten
válasz
liqquid #16283 üzenetére
A Buffalo WZR-HP-G300NH-ban az a CPU, mint a TP-Link TL-WR1043ND-ben, de 4-szer akkora a flash (32 MB) és 2-szer annyi RAM (64MB).
A WNR3500L-el kapcsolatban pedig Intruder2k5 már válaszolt. -
-
vargalex
félisten
-
vargalex
félisten
válasz
liqquid #16271 üzenetére
Hi!
Nem ismerem a nyomtató szerverek működését, de a SharePoint-nál a szoftver egyszerűen nem enged addig nyomtatni, míg másnál használatban van és el nem engedi. Alternatív firmware esetén (pl. OpenWrt) akár egyszerre is indíthatod a nyomtatásokat több kliensről, mint egy hálózati nyomtató esetén, nem birtokolja senki kizárólagosan az eszközöket.
Mondjuk ennek lehet, hogy inkább egy HDD esetén van jelentősége, mert az elég gáz, hogy addig senki más nem tud sem írni rá, sem olvasni róla, míg az "első" el nem engedi. -
vargalex
félisten
válasz
liqquid #16269 üzenetére
Hi!
Nekem DIR-825-öm van OpenWrt-vel, a gyári firmware addig volt rajta, míg frissítettem.
Stabilitással nincs gondom.
Igazából nem ismerem egyik router gyári firmware-át sem, de azt tudom, hogy a D-Link-en a rákötött eszközt csak a D-Link SharePort alkalmazással tudod használni, ami "kisajátítja" a HDD-t/nyomtatót. Azaz egy időben többen nem tudják egyszerre használni.USB HUB-al természetesen minden USB-s router portjainak száma megsokszorozható, én hardware modding-ról beszéltem.
-
vargalex
félisten
válasz
liqquid #16265 üzenetére
Hi!
A Netgear gyári firmware-val képes nagyobb sebességre, ha alternatív firmware-t (pl. OpenWrt) akarsz használni, akkor igazából nem lesz különbség köztük.
A WNDR3700 V2 mellett szólhat a 16 MB-os flash (a DIR-825-ben, illetve a WNDR3700 V1-ben 8 MB van), aminek semmi jelentősége gyári firmware esetén (OpenWrt esetén több csomag telepíthető rá külső drive igénybevétele nélkül).
A DIR-825 mellett szólhat, hogy rakható rá (ráadásul nagyon egyszerűen) második USB kimenet, igaz ekkor elveszted a garanciát.
De ha tudsz nem sokkal drágábban Buffalo WZR-HP-AG300H-t szerezni, az még jobb lehet. Nagyjából ugyan az a vas, mint az előző kettő, de 32 MB flash, illetve 128 MB RAM van benne (a D-Link-ben, illetve a Netgear-ban 64MB).
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Olvasd el az összefoglalót!
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA be quiet! 650W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Corsair 750W
- BESZÁMÍTÁS! Asus A520 R5 3600 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 8GB Rampage SHIVA CoolerMaster 700W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550 7 5800X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 8GB Rampage SHIVA Enermax 750W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 2700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3050 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- KÖZEL FÉLÁR! Apple Magic Keyboard, Mouse, Trackpad, Pencil, Smart Magic Keyboard Folio, Watch szíjak
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) G.Skill Trident Z RGB 6600MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- MSI CYBORG 15 A13V
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged