Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schlaci

    csendes tag

    Számtalan hagyományos telefont vettem már, sajnos egyik sincs a kedvemre. Javaslatot várok tőletek egy új telefon választására, mert a teljes hazai kínálatot nem akarom megvenni csak azért, hogy végig próbálhassam. A tesztek, kezelési útmutatók, áruházi próbálgatások - ha van ilyenre egyáltalán lehetőség - többnyire nem segítenek.
    Doro 2404-ben vagy Panasonic KX-TU329-ben gondolkodom.
    A főbb elvárások:
    1. A gombokon és a képernyőn nagyméretű, finom felbontású, kontúros számok és betűk legyenek.
    2. Összecsukható legyen.
    3. Vészhívó gombos legyen.
    4. A vészhívó gombot egyszer kelljen csak megnyomni a vészhívás indításához.
    5. Név keresésnél csak a kezdőbetűt kelljen beírni.
    6. Legyen zenelejátszója.
    7. Legyen hangszínszabályzója. Anélkül a zenelejátszó semmit nem ér.
    8. A zenelejátszó bármennyi számot kezeljen.
    9. A töltőcsatlakozója szabványos legyen.
    10. A hívásjelző hang beállítható legyen fokozatosan erősödőre.
    11. Jó legyen a hangminősége.
    12. Legyen értesítő LED rajta.
    13. Legyen rajta három, de legalább két azonnali hívásra szolgáló gomb.
    Hogy ezek az elvárások mért így alakultak, és hogy milyen baromságokat képesek elkövetni a konstruktőrök, arra az alábbi tapasztalataim gyűltek össze:
    1. Alcatel-536. A vészhívó gomb és a hangerőszabályzó gombok könnyen benyomódik, akaratlanul is. Pl. zsebben. Nem elég nagy betű és számméretek. A zenelejátszó csak 1024 számot kezel. Dühítő: vészhíváskor bemondja a hívott félnek, hogy "nyomja be az 1-es gombot". DE MINDEZT ANGOLUL!
    2. Doro Primo-413. Nincs értesítő LED. Nincs hangszínszabályzó. A zenelejátszó csak 1024 számot kezel. Gyorsan merül. Újabb dühítő dolog: vészhíváskor a gombot gyorsan egymás után háromszor kell megnyomni. Egy rosszul lévő ember ezt képtelen megtenni.
    3. Emphoria F-220. Nem állítható be fokozatosan erősödő csengőhang - ha megszólal, a frászt hozza rám. A kihangosítás bekapcsolása bonyolult, több gomb többszöri megnyomását igényli. Nincs zenelejátszó. Nem szabványos a töltőcsatlakozó. Nem tökéletes a vészhívó rendszer: figyelmezteti a hívott felet, hogy nyomja meg háromszor a nullás gombot. De ezt a figyelmeztetést legalább magyarul teszi.
    4. PEAQ PMP-300. Nem állítható be fokozatosan erősödő csengőhang. Nincs igazi, messziről látható értesítő LED (a külső képernyőn van ugyan, de a képernyő rövid időn belül elsötétül, így a LED esetleges működése hogy látható legyen, ahhoz be kell nyomni a hangerőszabályzó gombot. Ennyi erővel ki is nyithatjuk a telefont.) Nincs hangszínszabályzó. Gyorsan merül. Torz a csengőhang, torz a beszélgetési hang. A gombokon a betűk kicsik. Együtt látni a telefonkönyvben a SIM kártyán és a telefonon lévő neveket. Nem lehet beállítani, hogy vagy csak a SIM kártyán, vagy csak a telefonon lévő neveket mutassa. A töltés folyamatát semmi nem jelzi (a külső képernyő rövid idő eltelte után elsötétül). A telefonkönyvben a névkeresés borzalmas: NEM ELÉG A NÉV KEZDŐBETŰJÉT BEÜTNI, A MÁSODIK ÉS HARMADIK BETŰRE IS SZÜKSÉG VAN. Pedig egy hagyományos telefonon nem szokás több száz nevet tárolni, így ez a megoldás feleslegesen keseríti az ember életét.
    Van okostelefonom is, de kell melléje egy másik, mert az okostelefonon nincs vészhívó gomb, és terjedelmes, ha pl. csak telefonálásra, zenelejátszásra akarom használni.
    BUÉK mindenkinek.

Új hozzászólás Aktív témák