Hirdetés

2016. május 24., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-10-11 08:41:34

Mobilarena

Akik hosszú tárva terveznek telefont, azoknak különösen fontos, hogy igényüknek megfelelő készüléket válasszanak, mert több évig is használni fogják. Ennek a topicnak a célja, hogy segítsünk ebben a választásban, rávilágítsunk az esetleges hibákra, vagy lehetőségekre, a javításokra, amik szoftverfrissítéssel jöttek ki és hasonlók. Nincs ez másképp azokkal sem, akik gyakra cserélgetik telefonjaikat.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#97551) ZedMester

ZedMester
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! 40k FT-ig milyen telefonok vannak? (Persze olyan ami jó is valamire!) A Z3-am most tört össze, nem akarok megint 50k-ért kijelzőt venni... Amire használva lenne: kisebb játékok (max. VainGlory, ezért a minél nagyobb kijelző szempont!), netezés, YouTube (HD, esetleg FHD kijelző mindenképp). Kamera nem fő szempont, de jó lenne, ha normális fotókat készítene.
Lehet új/használt is!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

,,Ez nem lehet más, csak egy májbeteg viziló. Azok röhögnek így."

(#97552) futizoli válasza ZedMester (#97551) üzenetére

futizoli
(tag)

Infocus M560

(#97553) BenHans válasza klepto (#97548) üzenetére

BenHans
(Topikgazda)

Inkább az A7000. :K

♥"...gialla come er sole, rossa come er core mio..."♥ ★LH44 - Still I Rise★ ✔HTC One (M7) - The world is beautiful outside, when there is stability inside.✔

(#97554) Ájvé válasza ZedMester (#97551) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Vernee Thor

klepto:
Egyik se, fenti Vernee Thor inkább.

[ Szerkesztve ]

(#97555) loloko292

loloko292
(újonc)

Sziasztok!

Sokat olvasgattalak mostanában titeket, illetve más oldalakat és videókat is. Új telefont szeretnék vásárolni a jelenlegi S4-em helyett. Amik fontosak számomra az a kamera, nem profi képeket szeretnék, a lényeg, hogy nappal és éjszaka is szép képeket csináljon. Illetve az üzemidő.

S7 felé hajlottam nagyon, de most először beleolvastam a képes topic-ba is és a kamerájáról nem voltak túl jó véleménnyel ott.

Milyen telót ajánlanátok, ha csak a kamera és az üzemidő alapján kellene választanotok? Nyugodtan maradhatok az eredeti tervemnél?

(#97556) lezuvius válasza loloko292 (#97555) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

iPhone 6s/s plus de az S7/P9 duobol is csak jol johetsz ki.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97557) Ramos_

Ramos_
(tag)

sziasztok
vodafone jelenlegi kínálatából alsó-közép kategóriában mik az ajánlott telefonok megvételre?
eddig LG L5 II-m volt és tetszett is, de a K4-ről nagyon rosszakat olvastam
a K8-ról meg semmit nem tudok, mennyire jó ár érték arányban?
bármi ötletet szívesen fogadnék 50k alatti kategóriában :R

[ Szerkesztve ]

(#97558) Vinous_89

Vinous_89
(újonc)

Ha Eustockról szeretnék rendelni egy Redmi 3 készüléket, akkor
- a GLOBAL rom van-e rajta;
- mennyire jó ez a szoftver, mennyire lehet frissíteni "sufnituning" nélkül?

Úgy fest, hogy ez a készülék lesz a nyertes mind árban és mind tudásban, hosszú távra tervezem ès nem szeretnék fél-egy év múlva új készüléket venni. :)

(#97559) A guru válasza loloko292 (#97555) üzenetére

A guru
(senior tag)

Huawei mate 8 esetleg. Üzemidőben nagyon jó és fényképek terén sem áll rosszul. De a fentebb említettek is jó vételek.

Samsung Galaxy S6 Edge+ Black Sapphire/JBL GO/Sennheiser px-200 II

(#97560) Ájvé válasza Vinous_89 (#97558) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Ha jól tudom nincs rá global ROM még.
Gyári kínai frissül, fejlesztői hetente még stabil ritkábban (néhány havonta).

(#97561) tof_i

tof_i
(újonc)

Sziasztok!

Új v. használt okostelefont kb 40e környékén, napi szinten max ha 2 órát használom.
Fő szempont h. évekig bírja, ha lehet :)

Előre is köszi

(#97562) Ájvé válasza tof_i (#97561) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Ezt venném ennyiért. Arra viszont nincs garancia, hogy egy telefon évekig bírja, vagyis garancia van rá :D , de nem biztos hogy éveket kibír.

(#97563) Dryman válasza Ájvé (#97562) üzenetére

Dryman
(senior tag)

Ez a telefon olyan mint Colombo felesége...sokat beszélünk, olvasunk róla de még a málnásba sincsen....
lassan egy hónapja várjuk hogy beszerezhető legyen kishazánk vonatkozásában...

(#97564) Ájvé válasza Dryman (#97563) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Jól van, kicsit várat magára :)
120$ gearbesten ha nem tudsz várni.

(#97565) bebe159

bebe159
(tag)

Sziasztok! Szeretném cserélni az 5 és fél éves 3gs-em, már azt hiszem eljött az ideje. :) Nem igazán vagyok oda az ios-ért, windows sem tetszik, így szeretnék androidost. A keret kb 60k, ebből szeretnék egy olyan készüléket, amit tudok használni néhány évig (kb 3-5 évre gondoltam). Ár/érték arány nálam fontos. Nézegettem a Xiaomi készülékeket, nagyon sokat olvastam róluk, mondhatni csupa jókat. Először a Redmi 3 Pro-ra gondoltam, utána eszembe jutott, hogy jobban járnék talán a Redmi Note 3 Pro-val, a jobb proci miatt. Szerintetek a Note megfelelne hosszabb távra? Esetleg keressek más gyártótól? Nem ragaszkodom az új telefonhoz, de talán jobb lenne a hosszútávú használat miatt. A nagyobb akkuidő is bejön, mert sokszor van olyan, hogy egész nap távol vagyok töltő nélkül (ez alatt azt értem, hogy nincs lehetőségem töltésre, nem azért mert nem viszem a kábelt). Használnám internetezésre, emailekre, zenehallgatásra, telefon-sms, messenger, viber. Játék nem nagyon, bár lehet, hogy kedvet kapok, ha tudok játszani a telefonon (jelenleg ez lehetetlen). Vásárlásban rugalmas vagyok, nem ijedek meg a külföldi rendeléstől sem. :) Fotózgatni nem igazán szoktam, szóval a kamera nem szempont nálam, mindenképp elégedett leszek vele (mert jobb lesz, mint a mostani).
Bocsánat, ha kihagytam valami információt, hirtelen több dolog nem jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

SPEmall kedvezmény ajándékkal. Leeco, Xiaomi telefonok: http://hardverapro.hu/apro/csoportos_rendeles

(#97566) csakany2001 válasza Vinous_89 (#97558) üzenetére

csakany2001
(lelkes újonc)

Lehet Global ROM-mal kérni ami hetente frissül,amit alapból ráraknak az nem frissül.Annyit illik tudni róla hogy így nincs magyar nyelv de van frissítés és főverzióváltáskor nem kell kinyitni a BL-t,Rootolni majd új ROM-ot rárakni mert OTA-n frissül.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik.Telefonoknál mindig az ár/érték számít.Debian 8.1 Jessie & Windows 7 SP1 Pro.

(#97567) csakany2001 válasza bebe159 (#97565) üzenetére

csakany2001
(lelkes újonc)

60K-ig ami még jó az a Doogee F5 de szerintem a Snadragon-os Redmi Note 3 Pro abban az esetben ha tetszik a MIUI vagy ha sima Stock akkor F5.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik.Telefonoknál mindig az ár/érték számít.Debian 8.1 Jessie & Windows 7 SP1 Pro.

(#97568) Ájvé válasza csakany2001 (#97566) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Én úgy tudom, hogy nincs rá jelenleg global ROM, de ha van linkelhetnéd.

(#97569) Tomtotom

Tomtotom
(senior tag)

Ajánlott vétel : [link]

Huawei Mate 8

(#97570) DrBubo77 válasza Tomtotom (#97569) üzenetére

DrBubo77
(tag)
LOGOUT blog

Nincs B20. :(

(#97571) Ájvé válasza DrBubo77 (#97570) üzenetére

Ájvé
(őstag)

2600 Mhz sincs :)

(#97572) Shingen válasza Haapaet (#97505) üzenetére

Shingen
(PH! addikt)

Veheted a H6 nagyon jó telo, de attól függ mivel akarsz játszani rajta.

風林火山

(#97573) csakany2001 válasza Ájvé (#97568) üzenetére

csakany2001
(lelkes újonc)

Én az EUstock-tól érdeklődtem és azt mondták hogy telepítenek rá Global ROM-ot is.Mondjuk most felnéztem a magyar MIUI oldalára és én se találtam rá Global ROM-ot.

(#97574) II-Adi

II-Adi
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Xperia Mini helyett szeretnék hasonló méretű, kompakt kis 3"-os, kis kávás készüléket vásárolni (Majdnem ugyanolyan felépítésű lenne a legjobb, mint az Xperia Mini, csak modernebb belsővel).

Tudtok esetleg ilyet ajánlani? Vagy felejtsem el, mert senki nem gyárt már 3" környéki telefont? :D

[ Szerkesztve ]

(#97575) gergobaby

gergobaby
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a mostani Lumia530/Alcatel OneTouch Idol 3 párosomat egy dualSIM telefonra.

Árban 60 és 80e ft között nézelődök.
Kizárólag új,
Független, garanciás, számlás (fontos, mivel "céges" lesz),
1.5-2 évet kibíró telefont keresek.
Két SIM kártya menne bele, reggeltől estig függök rajta útközben (persze csak a piros lámpában :U ), Exchange levelezés, szokásos irodai appok, esetleg sportoláshoz valami alkalmazás fusson.
Nem ragaszkodom oprendszerhez,
Maximum 5.5"-ig gondolkozom.

Tudnátok ajánlani valami kiinduló pontot? eddig csak P8 Lite-ot néztem, de biztos van még jó pár alternatíva.

Köszönöm előre is,

Üdv.
Gergő :R

(#97576) bebe159 válasza gergobaby (#97575) üzenetére

bebe159
(tag)

Csak offban adok még egy ötletet, mivel nem vagyok szaki, és nem ismerem a telefonokat, esetleg Xiaomi Redmi 3 / Redmi 3 Pro jó lehet neked eustocktól.

II-Adi
Én nem igazán hallottam az utóbbi időben 4-4,5" alatti telefonról, de majd a hozzáértők megmondják. :)

[ Szerkesztve ]

SPEmall kedvezmény ajándékkal. Leeco, Xiaomi telefonok: http://hardverapro.hu/apro/csoportos_rendeles

(#97577) Lord Vader válasza II-Adi (#97574) üzenetére

Lord Vader
(PH! félisten)

4-est se nagyon találni már, nemhogy 3-ast.
Amúgy meg iphone 4s.

Power of the Dark Side!

(#97578) Mark023

Mark023
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Gondolkoztam, hogy esetleg lecserélem az Xperia Z telefonom, de nem nagyon találtam olyat, amire azt mondanám nah erre kiadok ennyit. Valami tanács esetleg, hogy mi lehet ajánlott telefon? Nem nagyon vagyok mostanság otthol már ezekben. 2 éve nem figyeltem a változásokat.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#97579) Viktor0610 válasza Mark023 (#97578) üzenetére

Khm. :P
Ez így elég kevés információ. :D Legalább néhány támpontot adhatnál, mert különben a Xiaomi Redmi 3 Pro-t ajánlom! :D
Nekem minden megvan benne, ami kell. :)

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#97580) II-Adi válasza Lord Vader (#97577) üzenetére

II-Adi
(fanatikus tag)

Igen, ez a nagy problémám nekem is. Sajnos túl nagy a kávája az Iphone 4S-nek... Hát akkor marad az Xperia Mini. :(

[ Szerkesztve ]

(#97581) Mark023 válasza Viktor0610 (#97579) üzenetére

Mark023
(kvázi-tag)

Jó fotó. 3 GB ram alapból. A kijelző legalább HD legyen. Grafikus cucc Adreno 450- vagy malitól jobb vagy egy power-től, vagy hasonló. Proci hát, xperia z-től biztos jobbak vannak már. És ami legfontosabb az összeszerelés és minőség érzete és kényelem.

Amit te szereztél, csak is te tudod elveszíteni.

(#97582) kisbarack válasza Viktor0610 (#97485) üzenetére

kisbarack
(tag)

De igen, igazad van az is tepsi, de azzal azért azemezgetek! :-)

(#97583) Cry0

Cry0
(senior tag)

Galaxy S6,Lg v10,Xiaomi Mi 5 , Nexus 6p vagy Huawei Mate S ?

Samsung Galaxy S6 White Pearl 32Gb \ Alcatel One Touch Watch \ Windows 10 Pro X64

(#97584) lezuvius válasza Cry0 (#97583) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Mate S hogyan került bele ebbe a kalapba? :)

Nexus 6p-t valasztanam a helyedben.

(#97585) Cry0 válasza lezuvius (#97584) üzenetére

Cry0
(senior tag)

anno nézegettem és ha minden igaz antutuba ugyan annyit gurított mint a g4 (5x)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S6 White Pearl 32Gb \ Alcatel One Touch Watch \ Windows 10 Pro X64

(#97586) lezuvius válasza Cry0 (#97585) üzenetére

lezuvius
(senior tag)

Benchmarkokat jobb elfelejteni, mar nem a Galaxy S2 idejet eljuk... :) Maximum valami 3d tesztert nezz a jatekok miatt a tobbi ugyis az optimalizalason mulik a gyartoktol.

(#97587) Ájvé válasza Cry0 (#97585) üzenetére

Ájvé
(őstag)

Antutu egy dolog, konkrétan a GPU nem valami erős benne, kifejezetten GPU tesztekben látszik is, itt is írják tesztben egyébként.
Mi 5-höz meg kár hasonlítani is.

[ Szerkesztve ]

(#97588) Haapaet válasza Shingen (#97572) üzenetére

Haapaet
(lelkes újonc)

köszi
semmi komoly, pár egyszerűbb játék hogy teljen az idő buszra várva pl fruit ninja :)

(#97589) csakany2001 válasza Haapaet (#97588) üzenetére

csakany2001
(lelkes újonc)

Ha nincs nagy igényed akkor elég lesz,de szerintem inkább LG V10 esetleg ha lesz jó ROM a Xiaomi MI5-höz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.