Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengonorbert

    tag

    Sziasztok!
    Segítségeteket szeretném kérni a lehetőségeim felmérésével kapcsolatban. Immár több mint 10 éve nincs PC-m így egyáltalán nem vagyok otthon a márkákkal/típusokkal. Úgy alakult hogy némileg hirtelen felindulásból itt az ideje újra beruházni egybe. Ezen idő alatt bőven hagytam ki játékokat amelyekkel szívesen játszottam volna, de azóta csak laptopjaim voltak és nem nagyon boldogultam az intel uhd-kkal :D

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Első sorban játék miatt venném, esetleg programozás, stb.. Játékok közül pedig inkább FPS multiplayer, illetve Tycoon játékok. (DayZ, Battlefield I, PUBG, esetleg valami COD, LOL, Planet Coaster, Planet Zoo, Surviving Mars, City Skylines, ilyesmik...)
    Annyi igényem lenne hogy 1080p-ben medium+/high grafikán el lehessen játszani ilyesmi játékokkal minimum egy 50-60 pfs-el.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitorom van, illetve perifáriák.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Komplett házra, a monitor és perifáriákon kívül
    4. Mennyi a kereted rá?
    150-200k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    DELL SL2340L - FullHD-s, 60Hz - Nem tudom mit jelentenek ezek a Sync-ek, de hiszem hogy az enyém nem tud ilyet :D
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem.
    Annyi hogy a ház lehet minnél egyszerűbb, a sarokba lesz rakva úgyis. Nem kell semmi RGB meg társai :D
    Nézegettem kicsit a felújított/ használt gép piacot is, és nagyon úgy jött le hogy 100k-ig csak nagyon nagyon kompromisszumos gépet találok amely alkalmas játékra sok éves hardwarekkel. Így mivel úgy állok a dologhoz hogy ennyi év után ismét belevágok akkor inkább költenék többet rá és sok évig bírjuk egymás mellett, illetve akkor tényleg valami szép grafikán lehessen már játszani ezeket a játékokat és ne csak félig lehessen húzni egy 4-5 éves FPS játékot. Ugyan akkor nincs kedvem 3-400k-t most kidobni egy gamer gépért úgy hogy itt a PS, meg ultrabook, meg munkagép szóval relatíve olcsón is meg akarom úszni :D
    Tudom a káposztát is szeretném meg a kecskét is :D
    Előre is köszönöm a segítséget

  • pengonorbert

    tag

    Sziasztok!
    Számítógép upgradelésen töröm a fejem és a segítségeteket szeretném kérni. Három éve nyúzok egy már akkor is budget-nek számító pc-t és egyre jobban szenvedek vele a játékok alatt. Idő közben upgradeltem egy 4k60fps monitorra, és eljött a pillanat hogy megelégeltem a brutális kompromisszumokat a csökkentett felbontás mellett is :D (sokszor 1440p-ben játszom low settingsekkel, 20-50fps között)

    Tehát egy olyan szintű hardwer lenne a cél (amennyiben lehetséges a rendelkezésre álló keretből) amellyel élvezhető módon elbírja a játékokat a 4k-ra. (Még ha nem is max-os beállításokkal)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Első sorban játékra használom, online, offline egyaránt.
    - DayZ, Anno 1800, Baldurs Gate 3, WOW, Project Zomboid, Hell Let Lose,...
    - később kipróbálnám azért a Dune Survival, Jurassic Park survival, Arena Breakout, Grayzone Warfare és hasonlókat is :)

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ez a jelenlegi konfigom, sok reményem nincs hogy sok mindent megtartsak belőle, ha az SSD és HDD-n kívül esetleg a ház még maradhat mert elférünk benne annak örülök.
    Alaplap: ASROCK H470M PRO4
    CPU: Intel Core i3-10100F 3600MHz 6MB LGA1200
    Ram: Kingston 16GB DDR4 2666MHz Kit(2x8GB) HyperX Fury Black Series
    VGA: Asus Radeon RX570 OC 4GB DDR5
    HDD: Western Digital 1TB 7200rpm SATA-600 64MB Blue WD10EZEX
    SSD: Kingston 240GB M.2 2280 A400 SA400M8/240G
    Ház: Cooler Master MasterBox Q300L Window Black
    Táp: GIGABYTE 450W 80+ BRONZE

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    VGA, CPU, RAM, Alaplap, Táp.
    A házat, ssd-t, hdd-t megtartanám ha mód van rá, vagy kompatibilisek tudunk maradni, de nem a világ vége ha cserés valamelyik.

    4. Mennyi a kereted rá?
    400k - max 500k (Remélem nem vagyok naiv, és kijön ennyiből az elképzelés :U )

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    3840 x 2160 @ 60 Hz - LG UltraFine Display IPS HDR
    - AMD FreeSync
    - HDMI (2x) és DisplayPort (1x) inputok

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    - Nem vagyok márka iránt elkötelezett, amit előnyben részesítek az a racionális, jó ár/érték arány. Elsősorban az AMD cpu, vga kombóval szemezgettem, de nyitott vagyok az Intelre is.
    - Ami eddig összeállt gondolatként hogy lehet egy 6800xt 16GB környéki vga-ra kellene lőnöm talán egy R7 5800/5800x3d-vel, vagy egy 30xx szériás nvidia-ra a hozzá passzoló cpu-val de azok között végképp elvesztem. Ha jól olvastam a 4K-n illendő a nagyobb VRAM (>12GB kb a current gen console) a textúrák miatt.

    - Szeretnék 32GB RAM-os konfigra upgradelni
    - RayTracing nem különösképp érdekel, remélem 2 év múlva sem fog :D

    Előre is köszönöm :R

  • pengonorbert

    tag

    válasz pengonorbert #180641 üzenetére

    Sziasztok!
    Közben olvasgattam tovább a fórumot meg teszteket, illetve rátaláltam különböző kalkulátorokra így összeállt fejben egy ilyen AM5-ös konfig. Igaz hogy a kiinduló keret egy picit szűkösnek bizonyult menet közben, de a jobb időt állóság miatt nyújtózkodom még egy kicsit. Plusz néztem jópár gaming tesztet youtubeon ezzel a vga cpu kombóval 4k60fps-re számomra bőven eléri a kívánt célt.

    Alaplap: ASUS TUF GAMING B650-PLUS
    CPU: AMD Ryzen 5 7600X 4.70GHz AM5 BOX 100-100000593WOF
    CPU Hűtő: BE QUIET! Pure Rock 2
    Ram: KINGSTON FURY 32GB Beast DDR5 6000MHz CL36 KIT KF560C36BBEK2-32
    VGA: ASROCK Radeon RX 6800 XT 16GB GDDR6 Phantom Gaming OC PCIE
    SSD: SAMSUNG 1TB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S1T0BW
    Ház: BE QUIET! Pure Base 500 fekete
    Táp: ASUS ROG Strix 850G 850W Gold Aura Edition

    Elvileg méretek alapján a VGA, a hűtő elfér, csatlakozók elegendőek de egy megerősítést vagy véleményt szívesen fogadnék :D Amivel nagy bajban voltam/vagyok, az a táp. Egy kicsit overkillnek érzem, ráadásul r*hadt drágák, ahogy valamelyik PSU kalkulátor írta, nekem elvileg 600-700W között lenne az ajánlott, de pl itt a fórumon hasonló VGA+CPU kombókra ajánlott tápok közül sem nagyon találtam olcsóbbat, vagy pl a talált 750-es sem volt érezhetően olcsóbb, ezért lőttem a nagyobbra.
    Előre is köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

  • pengonorbert

    tag

    válasz SyMbioTe #180668 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm szépen a segítséget! A Seasonic Focus GX 850W-t több helyen is láttam ajánlásokban, így arra cserélek, ez valóban emészthetőbb összeg (47k vs 80k). A Házból tegnap este már én is hajlottam inkább az Pure Base 500DX-re így az is pipa. :D
    VGA tippet is köszönöm, valóban nincs nagy különbség árban, illetve pár tesztet, benchmarkot megtekintve ezt is cserélem ahogy ajánlottad, így egy "XFX Speedster QICK319 RadeOn RX 7800 XT MAG" lesz a befutó.

    (+ a vga-hoz bizonyos boltokban egyes típusokhoz most van augusztus közepéig egy akció és jár hozzá 2 játék grátiszba)

Új hozzászólás Aktív témák