Hirdetés

2019. február 19., kedd

Gyorskeresés

(#451) poli27 válasza lakisoft (#450) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Igen nincs benne hardveres nat.A cpu is elég régi! [link] ez az első legolcsóbb ami kiviszi a gigabitet.

(#452) lakisoft válasza poli27 (#451) üzenetére

lakisoft
(PH! kedvence)

Vagy akkor marad egy pc routernek. Ez megoldja a gondot?

www.horgasztuning.hu

(#453) poli27 válasza lakisoft (#452) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Megoldja de elég izmos pc kell hozzá, gondolom mikrotik menne rajta nem?

(#454) HaZse válasza poli27 (#453) üzenetére

HaZse
(őstag)

Vagy PFSense, esetleg brazilfw.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#455) lakisoft válasza poli27 (#453) üzenetére

lakisoft
(PH! kedvence)

Ez valami fajta szoftveres bug a pppoe-s kliensében amit ennyire visszafogja a netet?

www.horgasztuning.hu

(#456) poli27 válasza lakisoft (#455) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

nem, ennyit tud csak...

(#457) Proxy2 válasza lakisoft (#448) üzenetére

Proxy2
(fanatikus tag)

Kevés lesz én próbáltam
Nekem lenne egy eladó ami jó lehet neked:
RB 12000

Proxy5

(#458) lakisoft válasza Proxy2 (#457) üzenetére

lakisoft
(PH! kedvence)

Nem ez nem jó nekem. Wifi-s routerem van. :). Viszont teszt jelleggel kipróbálnám :).

[ Szerkesztve ]

www.horgasztuning.hu

(#459) Proxy2 válasza lakisoft (#458) üzenetére

Proxy2
(fanatikus tag)

Üdv!

Hát valaha nekem is a router volt az AP is, de ma már Unifi AP Pro van.

Mikrotikból is volt egy kupac :) csak az elmúlt néhány évet nézve:

RB450
X86 Épített PC mikrotik
RB459G
RB493UAH
RB751G
RB2011 desktop és racmount is
CRS125-24G-1S-RM
RB1200

És most CCR1009-8G-1S-1S+

Proxy5

(#460) Proci85

Proci85
(senior tag)

Sziasztok

Ha van egy RB750-es routerem v3.x-es RouterOS-el, akkor azt fel tudom upgradelni 5 vagy 6.x-es RouterOS-re külön licensz vásárlása nélkül?

(#461) HaZse válasza Proci85 (#460) üzenetére

HaZse
(őstag)

Nekem RB750GL-m van és azon jelenleg a RouterOS 6.27-es fut. Nálam a licensz level 4-es és azt írja, hogy 7.x-ig frissíthető.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#462) poli27 válasza HaZse (#461) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

De ő nem akar fizetni érte, ami nem fog menni :D

(#463) Proci85 válasza poli27 (#462) üzenetére

Proci85
(senior tag)

Gyári router, gyári licensszel (pl. level 4). 1x megveszed a HW-t, jellemzően nem kell fizetni x frissítésig. Kérdés, hogy a 3.x-es RouterOS meddig engedne felmászni :) Vagy van-e benne korlát vagy mindig a következőt jelzi előre, mint jelen esetben fórum társunknak a 7.x-et. Majd 7.x eljöttével a 8.x-et jelzi?
Egy tapasztalt RouterOS frissítő válasza megnyugtató lenne :)
A kérdés azért merült fel, mert lehet venni használtan RB750-et, de ha régi a HW, régi az SW is rajta. Leírás szerint 3.x-es RouterOS van rajta, ami annyira azért nem kellene...:)

[ Szerkesztve ]

(#464) poli27 válasza Proci85 (#463) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

Elvileg frissiteni barmeddig tudod ugye 6.27 most a legujabb. Azt hittem elobb licenset akarsz upgradelni

(#465) bacus válasza Proci85 (#463) üzenetére

bacus
(senior tag)

régi rb133c (ez még ros 2.x-el jött ki sztem), elvileg megetethető vele a 6.x, gyakorlati tapasztalat az, hogy a régi kis memóriás rb-ket nem szabad frissiteni, pl a fent emlitett rb133c remekül érzi magát ros3.x -en (pont-pont összeköttetésnél), a 4.x mindent tud, ami az eszközből kijön, ha wifi kliensnek használja az ember, az 5.x nagyon belassitja, a 6.x elvileg felmegy rá, de bootloop. Netinstall-al visszatettem a 4.17-t (nem erőlködtem a 6.x-el) , azzzal atom stabil.

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.me/engiman/15

(#466) Proci85 válasza bacus (#465) üzenetére

Proci85
(senior tag)

Értem, köszönöm és neked is poli27. Ezek hasznos infók!

(#467) HaZse

HaZse
(őstag)

Nem tudja megmondani valaki, hogy mi annak az AP-nek a pontos neve, ami kb. 20 ezer és elég jó teljesítményt ad?

Köszönöm.

(#468) bacus válasza HaZse (#467) üzenetére

bacus
(senior tag)

Bármelyik mikrotik ami kb 20000, és 1W-os wifije van.

Itt is elmondom, hogy a megengedett a 100mW szinte az egész világon, itthon is. A teljesitmény növelésének egyébként kevés kivételtől eltekintve nincs értelme!

"Nagyon rossz lány voltam. Meg kell büntess !" nyögte a fülembe, így aztán telepítettem a windows 10-t a laptopjára... https://www.paypal.me/engiman/15

(#469) jozsikka

jozsikka
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Mikrotik routerben hogy lehet megoldani azt, hogy alhálózatunk legyen? Tegyük van egy szerver amin fut a dhcp és kioszt pl 192.168.0.2-192.168.0.50 közti címeket.
És kellene egy másik alhálózat pl: 192.168.10.XXX
Itt nem is lenne lényeg a dhcp elég lenne manuális címezni.
Hogy lehetne ezt megoldani?

Köszi a válaszokat!

(#470) Zwodkassy válasza jozsikka (#469) üzenetére

Zwodkassy
(fanatikus tag)

Kérdés, hogy hol akarod létrehozni a másik alhálózatot? Értem ezalatt: ugyanazon az interface-n (ether1, ether2, ether3 stb), vagy másikon? Ugyanis az adott interface-nek adsz majd egy IP címet, alhálózatostul: pl 192.168.10.1/24.

(#471) krealon válasza jozsikka (#469) üzenetére

krealon
(PH! kedvence)

"Mikrotik routerben hogy lehet megoldani azt, hogy alhálózatunk legyen?"

Ahogy az osszes tobbiben is.
A 0-s halozatba logo interface-t felkonfiguralod.
Egy masik interface-re beallitasz .10.-es IP cimet.
Beallitod a routing-ot, vagy a NAT-ot.
A 0-s routeren beallitod, hogy .10.-es halozatot a mikrotik fele keresse.

A valasz pontosan annyira reszletes, mint a kerdes. :B

A Mikrotik "melyviz"-nek szamit halozati temaban. Ha mar a kerdest sem tudod rendesen feltenni, akkor jo esely van ra, hogy a halozati ismereteid sem eleg melyek. Eloszor ezen kene dolgozni. :R

[ Szerkesztve ]

(#472) Nite

Nite
(őstag)

gyerekek, rb433-ban 3 db r52-es kartya es hiaba scannelek akarmelyikkel, nem lat semmit :Y

az rb masik helyen mukodott, csak bovites miatt lett kiveve, a kartyak teljesen ujak :F

remelem tudtok segiteni... :B

as if you could kill time, without hurting eternity...

(#473) Nite válasza Nite (#472) üzenetére

Nite
(őstag)

na ezt mmegvalaszolom magamnak, hatha hasznos lehet masnak is, ha ures config van az rb-ben es mac-el lepek be akkor hiaba scan-elek...

de ha adok a lan-janak ip-t es ugy lepek be akkor mukodik :Y

[ Szerkesztve ]

as if you could kill time, without hurting eternity...

(#474) Proci85 válasza bacus (#468) üzenetére

Proci85
(senior tag)

A teljesítményt vissza lehet venni? Kis lakásban én sem csapatnám neki 1 wattal.

(#475) bacus válasza Proci85 (#474) üzenetére

bacus
(senior tag)

Sajnos az egyetlen jó módszer, ha beszerzel egy használt nem müködö mikrohullámú sütöt, és abba teszed a routert. Az ajtó nyitásával pontosan szabályozod a teljesitményt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#476) poli27 válasza bacus (#475) üzenetére

poli27
(PH! kedvence)

:C

(#477) Proci85 válasza bacus (#475) üzenetére

Proci85
(senior tag)

Remélem azért van jobb megoldás :)
Egy ilyet találtam az imént. Nem próbáltam még és nem is most fogom, mert távol van az eszköz. wlan tx power - wlan tx power 2
Ezt birizgálta már valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#478) Zwodkassy válasza Proci85 (#477) üzenetére

Zwodkassy
(fanatikus tag)

Első körben a Wireless Interface-en a "Wireless" oldal jobb alsó részen bekapcsolod az "Advanced Mode"-t.
Itt "Frequency Mode : Regulatiry-Domain", majd alatta "Country : Hungary". Így a kishazánkban megengedett max teljesítménnyel fog csak sugározni a kütyüd. Ezt le is tudod ellenőrizni a "Current Ty Power" fülön.
Ha ez is sok lenne, akkor "Tx Power" fül, "Tx Power Mode" ahol két dolgot tehetsz:
"All Rates Fixed": ilyenkor egy értéket megadsz, ami minde esetben igaz.
vagy
"Manual" : itt viszont minden lehetséges átvitelhez megadsz egy értéket.

(#479) Proci85 válasza Zwodkassy (#478) üzenetére

Proci85
(senior tag)

Ez nagyon jó hír, szuper, köszi!

(#480) NOVAMULDER

NOVAMULDER
(újonc)

Routerboard 493 hoz miniPCI-os wireless kártya kell.
Érdeklődnék, hogy a laptopban található ugyanúgy miniPCI -os wifi kártya kompatibilis-e vele?
A laptop kártya antenna csatlakozója ugyanúgy MMCX csatlakozós?

Üdv

(#481) bacus válasza NOVAMULDER (#480) üzenetére

bacus
(senior tag)

nincs rá korrekt válasz, általában ami a rb-ba jó, azt bele tudod tenni a notebookba, bár szerintem inkább ufl antennásak nem mmcx.

Forditva már kevésbé igaz, a sok szar wifi kártyát rb kiköpdösi. viszont erre is van megoldás, hiszen meg tudod nézni, hogy menni fog e vele. link

(#482) rekop

rekop
(fanatikus tag)

Sziasztok! Nem tudok rájönni mi generálja a megjelölt forgalmat. Hogy lehetne ezt kideríteni? Az is elég lenne hogy melyik ip címről történik ez a forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#483) bacus válasza rekop (#482) üzenetére

bacus
(senior tag)

hány gép van?

Gondolom torrentet szeretnéd kiszűrni.

[ Szerkesztve ]

(#484) rekop

rekop
(fanatikus tag)

A képernyőfotó készültekor 1db laptop és egy NAS volt aktív. Viszont torrent nem ment egyiken sem. NAS-on egy transmission daemon fut, de a torrenteket leállítottam, a laptopon sem ment, de még letöltés sem(legalábbis látszólag). És gyakorlatilag órákon át folyamatosan majdnem maxon ment a feltöltésem és nem jövök rá mi volt az oka. Ugye ki lehetett volna kapcsolgatni sorba az eszközöket, és kiszűrni melyikről ment fel, de igazából arra lennék kíváncsi hogy a routerben meg lehet-e nézni valahol, hogy melyik ip cím milyen forgalmat generál az adott pillanatban.
szerk:
Még arra gondoltam, hogy a nas-on van egy google drive auto uploader is, de az talán a 443-as porton megy, szóval elvileg az sem lehetne

[ Szerkesztve ]

(#485) bacus válasza rekop (#484) üzenetére

bacus
(senior tag)

/ip firewall connection print parancs, ott látod, hogy ki hova csatlakozik.

grafikus felületen is nézheted, szürhetesz, de ott frissülget, inkább többször kell lekérni.

(#486) rekop válasza bacus (#485) üzenetére

rekop
(fanatikus tag)

Ezt megtaláltam köszönöm, de itt nem látom a forgalmazott adatmennyiséget. Egy ilyen jellegű monitorozásra gondoltam, ahol real-time látható az adott ip-hez tartozó adatforgalom.

(#487) bacus válasza rekop (#486) üzenetére

bacus
(senior tag)

Nézd két ip cim között azért nem bonyolult eldönteni. Illetve csodálatos q.tree van az ismert portoknál, látszik, hogy nem ott a forgalom, ha megvan a port, hogy melyiken van a forgalom, meglesz az ip cim is..

Igy azért nem olyan bonyolult.

De előtted a lehetőség, hogy felvegyél még pár mangle szabályt, ip cimenként, és akkor aztán pontosan fogod tudni, melyik mennyit forgalmazott.

(#488) rekop válasza bacus (#487) üzenetére

rekop
(fanatikus tag)

Már meg is találtam! /tool torch itt tökéletesen látszik minden, ez az amit kerestem! :K Igen, a queue tree-ből én is arra tippeltem volna hogy egy p2p kapcsolat lesz, de megzavart hogy a transmission csak ~50KB/s upload sebességet mutatott, miközben a router meg ~500-at.
Az ip a nas-é, az 51413 a tm portja:

[ Szerkesztve ]

(#489) rekop válasza rekop (#488) üzenetére

rekop
(fanatikus tag)

Most vettem csak észre, hogy kicsit megkeveredtem a mértékegységekkel :W :W
Így már nagyjából rendben voltak a sebességek..

(#490) _Dumber_

_Dumber_
(őstag)

Sziasztok.
Szemezek egy RB951G-2HnD eszközzel. Nem is gondoltam volna hogy az otthoni szegmensben a TP-link-en (és társain) kívül van élet :), és ennyire szabad...
(Most úgy érzem magam mint egy észak kóreai aki kijutott amerikába)
Hét elején egy Zyxel-t akartam, de sürgősen viszem vissza a wifi-reapeaterrel együtt..

Tudom hogy kb nincs határ, amit meg lehet csinálni ezzel a géppel, de azért megkérdem.
Szeretnék egy Nyomtatót az USB-re... gondolom ez nem probléma.
Szeretnék egy Külső vinyóval DLNA-t az USB-re... gondolom ez sem gond.

Ha a kettőt együtt szeretném USB sokszorozóval..az már probléma, vagy az is megoldható?

(#491) rekop válasza _Dumber_ (#490) üzenetére

rekop
(fanatikus tag)

"Szeretnék egy Nyomtatót az USB-re... gondolom ez nem probléma.
Szeretnék egy Külső vinyóval DLNA-t az USB-re... gondolom ez sem gond."

Nyomtatóval lehetnek problémák, elvileg nem támogatottak, külső hdd-n max szerintem smb fog menni, torrent kliens semmiképp, érdemesebb erre egy céleszköz pl. nas beszerzése szerintem.

(#492) krealon válasza _Dumber_ (#490) üzenetére

krealon
(PH! kedvence)

"Szemezek egy RB951G-2HnD eszközzel. Nem is gondoltam volna hogy az otthoni szegmensben a TP-link-en (és társain) kívül van élet :), és ennyire szabad..."

Szabadnak szabad, de olyan mint a rohangalo gyerek kezebe adott ollo; konnyen baj lehet belole.

"Tudom hogy kb nincs határ, amit meg lehet csinálni ezzel a géppel, de azért megkérdem.
Szeretnék egy Nyomtatót az USB-re... gondolom ez nem probléma.
Szeretnék egy Külső vinyóval DLNA-t az USB-re... gondolom ez sem gond.
Ha a kettőt együtt szeretném USB sokszorozóval..az már probléma, vagy az is megoldható?
"

Nagyon sok dolog megoldhato, hiszen a Mikrotik RouterOS is a Linux kernel-re epul. (Mellesleg nem USB sokszorozo, hanem USB HUB :U )
Mindent a routerre pakolni (Print, share, DLNA), alapvetoen rossz otlet. Konnyen belel lehet utkozni a hardver hataraiba, es a biztonsag / megbizhatosag is alacsonyabb, mint a funkciok szerint szeparalt rendszerekkel elerheto.

A Mikrotik router, es a rajta futo RouterOS elonyeit, a halozati funkciok kihasznalasakor tudod kiaknazni.

Ha minden egybe eszkozt akarsz, akkor jobban jarsz (sokkal olcsobb, es kesz megoldas van, nem kell mindent magadnak kifejleszeni) szerintem egy Tp-link TL-WDR3600 + Suste OpenWRT-vel. Ugyan ez sem sokkal erosebb hardver, mint a Mikrotik, de felsorolt dolgokat "out of the box" tudja.

(#493) _Dumber_ válasza krealon (#492) üzenetére

_Dumber_
(őstag)

Köszönöm.. rekop: Neked is.
Akkor még agyalok rajta. (Bár linuxot napi szintem kezem (Arch), de hálózati ismereteim elég gyérek...)

Ami miatt képbe került, az az, hogy a lakásban egyes helyeire, csak repeaterrel tudok jelet csiholni.
Amiért pénzt kiadtam az egy Zyxel 6616 + 6505. Ehhez képest a 25000 Ft-s Mikrotik barátiabb ár. (A zyxel mindenképpen megy vissza, mert a jelerőssége rosszabb mint a 8 éves TP-link-nek).
Alternatíva amit még néztem: TPlink- TL-WDR4300 + TL-AC750, de ez is árban több mint a Mikrotik

[ Szerkesztve ]

(#494) balaaa88 válasza _Dumber_ (#493) üzenetére

balaaa88
(fanatikus tag)

Nekem erről a véleményem az, hogy Mikit otthon csak akkor használnék úgy general értelemben, ha lenne mellette más céleszköz is. Értsd: NAS minimum. A Miki nem torrentezésre, DLNA-ra, fájl megosztásra való. Olyan helyre való, ahol a tényleges feladatával kell, hogy foglalkozzon.
Itthonra betettem egy AC-56U-t. Bőven bírja a torrentet, fájlmegosztást, dlna-t, meg amit kell. (Ellenben a wifije nem a legjobb. Nagyobb lefedésre elkélhet mellé egy külön AP.)

(#495) bacus válasza _Dumber_ (#493) üzenetére

bacus
(senior tag)

A baj, hogy nem tartom valószinűnek, hogy ezzel sokkal jobb lesz a wifid. Számtalanszor szóba kerül, hogy az 1W-os wififel nem lesz jobb kapcsolat a telefonodon, vagy a notebookodon. Illetve te erős jelnek fogod látni, de rácsatlakozni lehet nem fogsz tudni. A telefonon mutatott térerősség csak tájékoztató jellegű. Persze vehetsz belőle több darabot is és lehet wds mesh hálót is csinálni, de az már nem lesz olcsó.

A mikrotikeken az USB két funkciót tud betölteni (sztem),
1. hdd van rajta, ami lehet samba, vagy a proxy szervernek cash tár,
2. egy kompatibilis 3g/lte modemet lehet ráakasztani.
Egyéb funkciónak nincs is egy routernél értelme, sőt én már sambának is csak egyfajta kényszerből használnám, ez mintha a 6.xes ROSal jött volna be, hogy samba is van.

Ha igazi korlátlanságot akarsz, akkor a legjobb egy alacsony fogyasztású szgép, akár egy használt notebook. Arra felteszed a megszokott linux distrodat, azon beállitod amiket szeretnél. Ennél egy jó NAS sajnos sokkal többe kerül (mondjuk egy márkás synology), főleg ha 4 lemezest szeretnél. Egy notebook pedig nem fog neked annyival többet enni, én mértem sokat a saját lenovo i7-es notim, idle állapotban 16W körül eszik, de azt hiszem az én használatomban még sosem tudtam 40W fölé kergetni. Egy i5-ös használt notebook egész emberi áron kapható már (egy jó nashoz képest pláne), neked pedig ilyen feladatra megfelelő a szépséghibás is, azt még olcsóbban megkapod.

(#496) _Dumber_ válasza bacus (#495) üzenetére

_Dumber_
(őstag)

Tényleg köszönöm mindenkinek a véleményt.

Örlődöm nagyon... Már nem gondolom, hogy a miki fog ellátni földi jóval.. erre - mint ahogy Te is írtad - egy kis gép (akár egy málna) is megfelelő cucc lesz.

Ami miatt még mindig nem felejtettem el, (miután ezt végigolvastam) az az, hogy jelenleg az otthoni háló a következő:

60-as Net
Nekem : 1noti + 1 teló
Párom : 1 noti + 1 teló
Gyerek 1 : 1 noti + 1 teló
Gyerek 2 : nincs semmi (még)
Gyerek 3 : nincs semmi (még)
TV
IP kamera
+ Wifi Repeater hogy hátul is legyen háló (mondjuk az eszközök fele ezen lóg(hat))

Terv:
Ha nem tudom a nyomtatót megosztani akkor csere WIFIs nyomtatóra

Ha azt mondjátok, hogy ezt visz egy TP-link 3600 vagy 4200 akkor arra gondolkodok.
HA ez megbírhatóan egy miki adja csak akkor az lesz...

De nem akarom teleszemetelni a fórumot a saját gondommal .. bár a terhelhetőség szerintem még belefér ;)

[ Szerkesztve ]

(#497) bacus válasza _Dumber_ (#496) üzenetére

bacus
(senior tag)

Van külön nyomtato hálozati illesztö, usb és párhuzamos portos is. Az 7-8 e ft.

(#498) poli27

poli27
(PH! kedvence)

Erre kíváncsi leszek mit fog tudni :
Az RB2011 mellé jön az RB3011-es család.
- Dual core 1.2GHz ARM CPU
- több mint dupla teljesítmény
- 10x Gigabit Ethernet port
- Hagyományos USB3 (végre!!)
- miniPCIe és SFP foglalatok
Az ára kb. a duplája a 2011-nek.
Második negyedévben érkezik.

(#499) Zwodkassy válasza poli27 (#498) üzenetére

Zwodkassy
(fanatikus tag)

Dupla ár, dupla teljesítmény?
Kíváncsi vagyok :-)

(#500) poli27

poli27
(PH! kedvence)

Igazából a 850gx2 is kijöhetne ilyen sebességű procival...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.