Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz _Dumber_ #490 üzenetére

    "Szemezek egy RB951G-2HnD eszközzel. Nem is gondoltam volna hogy az otthoni szegmensben a TP-link-en (és társain) kívül van élet :), és ennyire szabad..."

    Szabadnak szabad, de olyan mint a rohangalo gyerek kezebe adott ollo; konnyen baj lehet belole.

    "Tudom hogy kb nincs határ, amit meg lehet csinálni ezzel a géppel, de azért megkérdem.
    Szeretnék egy Nyomtatót az USB-re... gondolom ez nem probléma.
    Szeretnék egy Külső vinyóval DLNA-t az USB-re... gondolom ez sem gond.
    Ha a kettőt együtt szeretném USB sokszorozóval..az már probléma, vagy az is megoldható?
    "

    Nagyon sok dolog megoldhato, hiszen a Mikrotik RouterOS is a Linux kernel-re epul. (Mellesleg nem USB sokszorozo, hanem USB HUB :U )
    Mindent a routerre pakolni (Print, share, DLNA), alapvetoen rossz otlet. Konnyen belel lehet utkozni a hardver hataraiba, es a biztonsag / megbizhatosag is alacsonyabb, mint a funkciok szerint szeparalt rendszerekkel elerheto.

    A Mikrotik router, es a rajta futo RouterOS elonyeit, a halozati funkciok kihasznalasakor tudod kiaknazni.

    Ha minden egybe eszkozt akarsz, akkor jobban jarsz (sokkal olcsobb, es kesz megoldas van, nem kell mindent magadnak kifejleszeni) szerintem egy Tp-link TL-WDR3600 + Suste OpenWRT-vel. Ugyan ez sem sokkal erosebb hardver, mint a Mikrotik, de felsorolt dolgokat "out of the box" tudja.

Új hozzászólás Aktív témák