Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ldrfrm

    újonc

    válasz bacus #1939 üzenetére

    Miért tettél arra az interfészre IP-t amelyiken keresztül betárcsázod a pppoe-t?
    Ennek 1 nagyon egyszerű oka van. Kábelesen összekötve kezdtem el configolni. Akkor kellett neki IP-t adnom a következő miatt: Ha MAC alapon léptem be, akkor ahogy elkezdtem piszkálni az IP/firewallt, egyből kivágott a Winboxból. Először azt hittem, hogy ez csak a v6.29 bugja. Fel is frissítettem v6.35-re, de ott is ezt csinálta. Viszont, ha IP alapon lépek be, akkor nincs ez a "bug"(?). Utána pedig véletlenül benne maradt az IP. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! De ennek ellenére továbbra sem jó a net. :(

    Csinált érdekes dolgokat ezt követően is, valami "beragadhatott", ezért most reseteltem mindent. Induljunk tiszta lappal!

    MAC alapon beléptem, most már csak a wlan1-nek adtam IP-t, megcsináltam a poolt, a DHCP szervert, a wireless dolgait + a PPPeE-t is. A firewallnál pedig beállítottam, amiket régebben is:

    Filter Rules: Forward / accept, In interface: wlan1
    NAT: Chain srcnat + Action masquerade, Out interface: eth1

    Mikrotik terminálról tudok pingelni ip-t és domaint egyaránt.

    A kliens gépen látható (ipconfig), hogy a 192.168.0.2 címen van a gateway, + a DNS kiszolgáló és a DHCP kiszolgáló is. A 192.168.0.2-t tudom pingetni + a külső IP-met is. Viszont mást már nem. (pl. 8.8.8.8) Domaint meg pláne nem.

    A route list erre módosult:

    1.
    DAS; Dst address: 0.0.0.0 /0; GW: 10.0.0.1 reacheable pppoe-out1;
    Distance:0

    2.
    DAC; Dst address: 10.0.0.1 GW: pppoe-out1 reacheable;
    Distance:0; pref source: külső IP-m

    3.
    DAC; Dst address: 192.168.0.0/24; GW:wlan1 reacheable
    Distance:0; pref source: 192.168.0.2

    Ha a Routerből pingelsz az advanced fülnél mindig add meg a
    router lan felőli ip címét, ami esetedben a wlan1-é.

    Erre miért van szükség, ha megy enélkül is a ping teszt mindkét módon?

Új hozzászólás Aktív témák