Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Gondwana #9682 üzenetére

    És mindezt nyitott rekeszen.. :))

    Én ennél a képnél akadtam ki.

    45/1,8 nyitott rekeszen iso6400-on és 1/13s záridő mellett készült, ami brutálisan kevés fényt jelent! :Y

    Már az is kisebbfajta csoda, hogy egyáltalán megszülethetett ez a kép ennyi fényben, nem hogy még színekben és dinamikában is ennyire okés legyen..

    Jól mutatja ez a kép a rendszerben rejlő potenciált. Ügyes szenzor, elképesztően hatékony stabi, nyitva is bitang jó fényerős fixek, valamint gyors és nagyon pontos AF. Nagyjából ezek összessége kellett ehhez a képhez. :U

    Csak a játék kedvéért elképzeltem ugyanezt mondjuk egy Nikon D7000-el. Nagyjából ehhez az ekv. 90mm-hez igazodva milyen obi van, talán az 50/1,4 a legjobb.
    Tehát az obi megvan, iso-ban szerintem a D7000-et se tudod nagyon iso6400 fölé tekerni.
    Ez azt jelenti, hogy ugyanitt a Nikonnal 50/1,4-el kb. 1/15s záridőd lenne. Ez stabi nélkül ha nagyon jó passzban vagy akkor talán megfogod egy minimális bemozdulással.
    De az igazat megvallva a Nikon 50/1,4 nyitott rekeszen még messze nem olyan használható, mint az M.Zukio 45/1,8. A Nikon nyitva lágyabb, kb 1,8-2 rekeszen tér magához.
    Azaz ugyanezt a képet kézből hasonló minőségben egy Nikon D7000-el meglőni sokkal nehezebb. :)

Új hozzászólás Aktív témák