Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz májkimiki #81378 üzenetére

    &tiobe &Ubiegon.

    Igen a swapot csinálta cryptsetuppal, amit nem tudtam felcsatolni, mert 512kilobájtot hiányolt a swap partíció méretéből, és annyival több swappal akarta használni a partíciót. Emiatt töröltem a swap partíciót és újra alkottam és átírtam az UUID jét az fstabban. Azóta keresi a crypsetup partíciót bootoláskor, de az ökörkéje aztán megnyugszik és mégis bebootol (hát akkor minek az neki ???). Megpróbálom a cryptsetup csomag eltávolítását.
    A trimet kivizsgáltam , nincs vele semmi baj, jó ez a pici külsőházas Sony SSD.
    A dconfba beírtam a minimalize bejegyzést a másik kettő mellé kettősponttal elválasztva, de nem csinál semmit, lehet hogy még a Dock-ban meg kell engedni valamit?

    A szabványokkal és a BIOS-ommal is lehet valami gond, mert időnként nem látja bootoláskor a bios_grub partíciót és ilyenkor csak UEFI módra indítható. Random máskor meg megy a Legycy bootolás is.

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák