Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz ubyegon2 #62976 üzenetére

    Nem is az elvetemültséggel van a gond nálam. Én ugye tavasz végéig echte Windows-os voltam. Nem csoda, mert még Microsoft-nak (nem náluk, csak -nak) is dolgoztam vagy 8 évig. Aztán a google elém dobta Dave cikkét a Manjaro-ról. Tetszett a neve, így hát elolvastam annak ellenére, hogy linux. Meg is akadt a szemem a rolling update-en, így kifejezetten elkezdett érdekelni. Tartalék notira dobtam is fel a KDE-s manjaro-t. Olyannyira megtetszett, hogy az új notimra feltettem, és teljesen áttértem linuxra. Nincs dualboot windows-al vagy ilyesmi. Aztán a pure Arch kezdett el foglalkoztatni. Nem röhögni, de tetszik a jele neofetch alatt :D :D És persze Arch az alapja ezeknek a rolling update-es kiadásoknak, szal adott volt, hogy nekem az kell. Persze nagyon rövidke kitérő volt az Arco Linux, vagy Archlabs felé, ami már nagyon-nagyon közel van a pure Arch-hoz, de még nem az. Aztán jött a pure Arch. Utánanéztem, hogy magyarként (magyar bill, de angol nyelv) hogyan lehet feltenni kézzel. Rögtön azzal kezdtem, hogy minden szépen bepötyögtem. Ki is van nyomtatva papírra :D Ezt az Openbox-os megoldást is szívesen csináltam volna kézzel, manuálisan, hisz az Arch + KDE-t is úgy csináltam, de egyszerűen rohadt sok időt kellene erre áldozni. Az egy dolog, hogy felmenjen, de utána ugye a konfigurálás is full kézzel kell. Persze van 1-2 GUI-s állító, de 20-as annyit nem lehet benne, mint pl KDE alatt. Most azért gyorsan megcsináltam, hogy jobb klikkre a menű tükrözze a feltelepített progikat (konfig fileokat gyorsan rámásoltam kde-s beállítás alól, hogy tudjak dolgozni otthonról ha kell), meg bill kombóra gyorsan beraktam a Rofi launchert, így nem kell se dock, se semmi. Chromium megy, Remmina RDP dektopos progi megy, qbittorrent megy, grsync megy, double commander megy. Elég most ennyi. Aztán ahogy lesz időm úgy csinosítgatom (taskbar órával, hangerő, bluetooth ikonnal, automount stb, ami minden más alatt automatikusan van, és működik, itt meg hegeszteni kell) :)
    Szal idő hiány miatt fordultam a Zen installerhez. Aztán majd ha otthon leszek pár napot egyedül (se asszony, se gyerek), akkor már lehet esélyem rendesen utánanézni a kézi openbox + lightdm (vagy más) telepítésének, beállításának, hogy rendben elinduljon. A mostani beállításokat, config fileokat meg elmentem, és elég csak visszamásolni :)

    Jah és tök örülök, hogy itt vagytok és nem vagyok egyedül a nyűgjeimmel :)

Új hozzászólás Aktív témák