Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Montesz

    csendes tag

    Előtörleszteni csak milliókkal érdemes! Az otp-nél, ellánál. Az otp ltp-je nem éppen a legjobb!!! Sőtt!!! Ha türelmi idős konstrukcióról beszélünk akkor inkább nyissunk egy megtakarítást a generálinál, vagy az uniqánál. Abba gyűjtögessük a pénzünket a türelmi idő alatt ami az otp-nél, ella-nál 5 év! Ez idő alatt a banknak csak kezelési költséget és kamatot kell fizetni.
    Pl.: van egy normál banki hitel amit 20 évre vettél fel.Legyen ez 5,000.000 ft. 20évig a banknak fizetsz 38.780ft-t
    Ugyan ez türelmi időben: az első öt évben a banknak 25.240ft és ha be tudod vállalni (38.780-25.240) =14.000 ft megtakarításba. 5 év végén előtörlesztesz és a bank megállapít a fennmaradó hitelre egy új törlesztőrészletet. Jobb esetben ha többet tudsz bevállalni megtakarításba türelmi idő végén kifizeted a hiteled.
    +++ normál banki hitelnél köttetnek veled min 5000 ft-s életbiztit ha nincs!!! Megtakarítás tartalmazza a biztosítást : 30 éves nőre AZ ÉVES DÍJA a generálinál 1041 ft, ami nem 5000!
    (készült: otp lakáshitel építésre, új lakás vásárlásra, fix kamatozással törlesztőtábla alapján)


    Ngabor: szerintem valahogy bírd ki az a két évet még!!!Mert ha most kiveszed miből törlesztesz majd elő a banknak???

    [Szerkesztve]

    Bocs, egy pillanatra azt hittem, hogy bölcsész vagy, aztán láttam csak elbambultál...

Új hozzászólás Aktív témák