Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • efge

    aktív tag

    válasz Montesz #1008 üzenetére

    tudsz linket adni ehhez az 5millio 38e ft / reszlet izehez? ez valoszinutlenul alacsony, nem?

    en most bankokba jarok, jovedelem igazolas nelkuli hitel ugyben. nemi tapasztalat:
    szarfaizen kemenyen megadja a modjat: ingatlan 30%-t adjak max. azert ez elegge vicces. es a csaj nem volt tisztaban azzal, hogy kulfodli jovedelmet is figyelembe vesznek... pedig korabban telefonban azt mondtak nekem...
    hvb jovedelem igazolas nelkul kb 35%ot adna, no itt sem volt nagyon tisztaban a kulfoldi jovedelemmel, de elmondasa szerint ''meg lehet probalni''...
    cib nagyon korrekt volt, szamolt a ficko egy csomot, jovedelem igazolas nelkul ingatlan ertekenek kb 55%a, jovedelem igazolassal pedig nincs problema a 66%al sem. jo vicc volt, hogy nem birt nyomtatni a rendszerbol, mert elmondasa szerint ''neha fel oraba telik egy ilyen kinyomtatasa''. :Y felajanlotta hogy elpostazzak a szamitast+papirokat. korrektnek tunt...
    itt most van akcio honap vegeig, hogy ertekbecsles dijat visszafizetik majd ha sikeres a hitel (30e ft)

    mas:
    milyen egyeb dijakra kell szamitani?
    tulajdoni lap 4e
    ertekbecslo 30e
    csaladi haznal terkepmasolat 3e (ez minden banknal van?)
    kozjegyzo ??
    ugyved ??
    hitelbiralat 1.5% 75e

    A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

  • Ariadne

    őstag

    válasz Montesz #1008 üzenetére

    Ilyenre gondoltál? [link] Nem vállalnám, kockázatos, én hiszek a PSZÁF-nak, ők értenek hozzá...

    Épp azt írtam, hogy az OTP saját kombinált hitelét nem venném fel, mert alacsonyak a kamataik, viszont magasak a költségek, és hihetetlenül hozzá nem értő egy lusta banda. Hitelt egy másik, jó banknál fogok felvenni plusz LTP. Ha önerő hiányzik, akkor sem kell 5 évet várni, gyakorlatilag azonnal fel lehet venni, van konkrét ismerősöm, aki így vett lakást. :) Én arra tervezem használni, hogy fizetek a törlesztés mellett mondjuk egy 6 éves Hozam típusút, az erre felvehető hitelt inkább hanyagolom (bár fene tudja, lehet, hogy megéri Lakás típust választani és a hitelt is felvenni, ezt még nem döntöttem el). Ez az egyetlen (meg a rókás persze) olyan forma, amivel biztos a haszon, és még kamatadó sincs rá. Életbiztosítást meg velem nem akar köttetni a bank, akinél felvenni tervezem a hitelt, ez nem gond. Szóval még mindig úgy gondolom, megéri és nem találtam eddig jobb és biztosabb konstrukciót. De szóljon, aki tud. :D

    Azzal mondjuk egyetértek, hogy nagyobb összeggel érdemes előtörleszteni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák