Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eastkiller

    friss újonc

    Sziasztok,

    Gondban vagyok, a segítségetekre lenne szükségem, hátha van valakinek használható ötlete.
    A storym: ( hosszú, bocsi )
    Múlt héten rendeltem egy megbízhatónak ítélt nagyobb német webshopból 2 horgászorsót kb 100.000 Ft értékben. Kártyával fizettem. A shop elindította a csomagot, DHL hozta Németben, itthon átadta az MPL-nek, kedd délelőtt megkaptam. Átvétel, kibontás után sajnálattal tapasztaltam, hogy a csomagban az orsók helyett 2db instant por kutyajégkrém !!! van. Írtam a boltnak, azonnal reagáltak, ők nem ezt küldték, gond lesz, menjek a rendőrségre. Beszéltem az MPL-el, elküldtek, mondván ők hoznak / visznek, de a csomag tartalmáért nem tartoznak felelőséggel. Eleinte bíztam benne, h félreértés, h csak rossz bobozra került egy jó címke, ilyesmi. dobozon csak egy Deutsche Post- os matrica van az adatokkal és súllyal, ami szintén nem stimmelt: 0,92 kg van rányomtatva, lemértem a dobozt tartalommal: 0,44kg. A doboz nem egy sima egysínű doboz, hanem egy egyedi emblémás, az eladó felismerte, így egyértelművé vált, hogy megloptak. Itt arra gondoltam, h a folyamatban valahol középen történhetett a lopás: amikor átvették és lemérték a csomagot, még az orsók voltak benne, elindult a csomag, volt 3 megálló, aztán kézbesítés. Mivel GLS-el, MPL- el soha nem volt ilyen gondom, pedig nagyon sok rendelésem volt, ezért beírtam a keresőbe, DHL - lopás. Ekkor találtam erre a fórumra és jött velem szembe Feucht neve először. Az én csomagom is Feucht - on kersztül jött. Rákerestem itt Feucht-ra, 2015 óta több mint 200 problémás bejegyzés, de ha rákeresl a google véleményekre, az is detto ugyanez. AZ én estem annyiban különbözik az itt leírtaktól, ha jól értem, h itt a csomagok eltűntek, ezért mindenki kártalanítva lett. Én viszont sajnos megkaptam a csomagot...
    Magyar DHL szóba sem áll velem, az a DHL express, nem is látják ezt a csomagot a rendszerben, nagyon sajnálják.
    Feljelentést megtettem, de félek, h majd 2 hónap múlva kapok egy levelet, h az elárást ilyenolyan okokból megszüntettük.
    Van valakinek ötlete, mit tehetnék még ezügyben?

    Köszi

  • eastkiller

    friss újonc

    válasz cof #100296 üzenetére

    Hali,

    a csomagon nem látszott külsérelmi nyom. A dobozt 2 egymást metsző ragasztószalaggal zárták le, de az alján van egy kisebb, 3. darab szalag is. Szerintem megvágták az alját, kipakolták, aztán ott visszaragasztották. Bolygatni nem mertem, hátha a zsaruk akarják megnézni.
    Ez a chargeback nekem új, most hallottam először. Utánaolvastam, lehet, h nálam is működik. Felveszem a kapcsolatot a bankkal.

    Köszönöm a tippet!

  • eastkiller

    friss újonc

    válasz Jahno #100300 üzenetére

    Shame on me, de első körben megelégednék a pénzünknél vagyunk résszel...
    Egyébként egyetértek azzal amit írsz, számomra hihetetlen, h 2022-ben, Németországban ilyen dolog nyíltan megy hosszú évek óta.
    Valamiért az az érzésem, h itthon ilyesmiért már lámpavason lógna egy két ember, teljesen jogosan...

    Z123

    Ez egy kimondottan horgászcikkeket árusító üzlet, nincs náluk ilyen kutyajégkrém. Számomra is érthetetlen, hogy ez miért került bele, miért nem volt elég csak a tömőpapír.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák