Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz Dluinet #46724 üzenetére

    &@El_Diablo

    Ja így már világos. Kicsit megzavart, hogy a cég létezik de a TN kamu.
    Nem szeretek minden sz*rra refundot vagy repostot kérni, mert általában minden megérkezik egy kis késéssel. A 20-50 ezres ratinggal rendelkező eladók meg szerintem tuti elküldik, ha meg út közben lenyúlják, az nem az Ő hibájuk. Szerencsére itt a postások nem lopkodnak (ahol én élek). Viszont ha túl sokat refundolsz és elérsz egy bizonyos határt (összeget és/vagy darabszámot azt nem tudom), akkor az eBay minden nyitott case-edet lezárja és ellened dönt, valamint megszűnik az ebay védelmed is.
    Mondjuk engem nem érint azzal a havi 1-2 rendeléssel, de akkor se szeretek refundolni. Viszont most rendeltem egy kicsit értékesebb órát, itt azért kicsit parázok.

    És továbbra se tudom megérteni, hogyan tudnak ezek profitálni.
    Megvesznek valamit 0.20USD-ért nagy lot-ban, eladják 1USD-ért, fizetnek ebay és PP feet, fizetik a csomagolást, fizetik a postát (mégha free shipping van, akkor se hiszem, hogy a HK/CH/stb posta valóban ingyen szállítja el nekik a két szép szemükért, tuti kell valamit fizetniük. Akár havi díjat.) és ezek után még x %-a a vásárlóknak refundot vagy repostot kér (ok, ebay fee akkor lejön, a PP fee meg szerintem nem).
    És ott vannak az aukciók is. Simán előfordulhat, hogy 0.09USD ért megnyersz 1 fóliát vagy fülest. Persze az értékelés fontos, de ennyire?
    A lényeg: szeretnék egyszer elmenni egy ilyen kínai ebayes eladó céghez. Tuti mindent automatizáltva csinálnak ERP-vel

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák