Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MK VII

    veterán

    válasz Kelvin #32028 üzenetére

    "Természetes vizeink a hasonló mentalitású, mértékletességet, szabályokat nem ismerő horgászainktól lettek ennyire üresek." Ehhez csak tapsolni tudok.. :C :C

    Természetes horgász topikjaink az ilyen emberektől üresek mint Te, mert mindenkit elüldözöl a stílusoddal aki ide betér...
    Különben meg a szabályokban előírt mennyiséggel mi is a baj? Ő sem arra gondolt, hogy a napi max 3db összesen 10kg ponty helyett 18-cat visz haza.. Akkor meg mi a probléma?

    Azért meg kell hagyni van véleményed és azt szépen elő is adod... Te általában egyedül horgászol ugye? Mert nem hiszem, hogy egy embertársad is elmegy veled, hogy hallgassa a baromságaidat..

    Tudod mitől üresek a "természetes" tavak?
    A kapitalizmus üressé tette őket... A mindenből pénzt akarunk csinálni mentalitás miatt...
    A Balatont sem az a horgász tette tönkre aki hazavisz egy jó évében mondjuk 20-50 ne adj' isten 100kg halat..
    A Balatont a telepítések tették rönkre.. A tavi pontyok hozták a betegségeiket magukkal amit az őshonos halak nem tudtak tolerálni illetve totál meddő példányokat telepítenek bele... Az őshonos halak már nem is ívnak, csak kis %-ban, mert a telepítéssel tönkretették a természetes folyamatokat.. Apró kis pontyot már nem is fogsz, mert nincs. Süllő sem szaporodik lassan. Azok is csak nagyon kis %-ban ikráznak le. Hozzáteszem a pontyokkal együtt telepítik vissza a busát.. Nem csak képzelem, láttam. Udvariban a kocsiról eresztették bele a Balatonba a pontyokat és tele volt kis busával... Ami azért szörnyű, mert pont a busák ellen harcolnak, hogy elfogyjon és picit vissza tudjon állni a természetes állomány. Igen, szándákosan teszik tönkre a Balatont. Külföldieknek akarnak belőle horgásztavat csinálni.. Teljesen ellehetetlenítik már azokat a pecásokat akik régóta a Balatonon pecáznak. Mindezek mellett egyre több nemzetközi horgászversenyt rendeznek...

    El lehet felejteni, hogy a horgász tesz tönkre egy tavat.. Baromság.. Csak az ilyen álszent emberek gondolják ezt, akik arról papolnak, hogy a sport szeretete meg a sok szarság közben ugyan úgy vinne haza egy 3-4-5 kilós pontyot a Balatonból. Különben is... Merre felé horgászol? Balatonon még be sem dobtál ugye?
    Kívánom, hogy legalább úgy sikerüljön ez az éved fogás szempontjából mint nekem a tavalyi.. Azt hiszem átértékelnéd a horgászatodat...

    Teljes mértékben elutasítom az ilyen kijelentéseidet... Nem tudod miről beszélsz...

    (#32029) sityupityu
    Valóban neked címeztem a hozzászólást, de általánosságban írtam benne úgy mindenkiről akiről beszéltem.. Szóval nem konkrétan neked szólt a tartalom...
    Na látod a Dunára szívesen lemennék én is... Elvileg idénre haverokkal beterveztünk egy 2-3 napos pecatúrát.

    [ Szerkesztve ]

  • oxox

    addikt

    válasz Kelvin #32028 üzenetére

    Eddig sem kaptam tőled segitséget, ugyhogy ne személyeskedj kérlek.
    Nem azt mondtam, hogy napi 3mázsa halat fogok hazavinni, hanem, hogy nekem a horgászattal együtt jár azl, hogy amit fogok azt hazaviszem, és megeszem/megesszük. Vannak halgazdálkodási szabályok, amiket természetesen betartok majd hiánytalanul (honnan vetted, hogy nem teszem??? hogy merészeled egyáltalán?)

    Nekem nem sport elsősorban. azzal sem lesz bajom, hogyha nem fogok semmit napokig, én azért fogok horgászni, ami a horgászat alapvető célja volt.

    Azt, meg, hogy mennyire üresek vitatkoznék...nem kevés barátom horgászik Szolnok megyében, és nincs semmi gond a halálománnyal (sőt kb két hete mondták, hogy miután a csatornán beszüntették a halászatot, és folyamatos telepitések miatt igen gazdag a halálomány)

    ahogy irták nem a horgászok miatt csökkent anno a halálomány, hanem a lehalászástól, és a tájidegen fajok telepitésétől.

    [ Szerkesztve ]

    Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

Új hozzászólás Aktív témák