Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsi0407

    félisten

    válasz Petykemano #2746 üzenetére

    AI szárnybontogatás.
    Majd az Arrow lesz itt az igazi.

    https://utdetailing.hu/

  • paprobert

    senior tag

    válasz Petykemano #2746 üzenetére

    Szerintem félre van értve a Meteor Lake több helyen.

    Prémium Ultrabook CPU-nak szánták.
    Gyors 1 szál, közepes number crunching (8 e-mag), hosszú üzemidő (2 söprögető SoC mag).
    Elméletileg ezeket tudja (papíron), több helyen viszont azt látom, hogy a 150 wattos desktop-pal, HEDT-vel van összemérve, és ezeknek a megverésérére van az elvárás támasztva...

    Ez egy Apple M1-M2-M3 ellenfél, hosszú üzemidővel, és minden másban egész oké teljesítmény.

    "IGP kivételével csalódás"
    Szerintem az IGP csalódást keltő műszakilag.
    Gyakorlatilag a DGPU-s Alchemist mobil változata, karcsúsított mátrixszorzással, és média engine nélkül.
    Az architektúra gyenge, csak a nagy mérettel tudja kompenzálni a hátrányt az Intel, és még így is csak éppen ~döntetlenre futotta.
    Amíg a Vega-nál alig erősebb az arch, addig versenyképtelenek maradnak. Az egyetlen szerencséjük, hogy az AMD nem akart hozni valami erősebbet RDNA-ra építve.

    Ennyire kifulladt volna már az Intel P core designja?
    A CPU rész cache-vágott, egy új node-on. Mivel az órajel elvárás magas, gondolom az energiahatékonyság nem annyival nőtt, mint azt tervezték. Valószínűleg emiatt rakja a scheduler a feladatot utoljára a P-magra.

    Sok energiát emészt fel, vagy nagy késleltetést okoz a 2.5D tokozású chiplet megoldás?
    Ez egy jó kérdés, a tesztek érdekesek lesznek, de biztos hogy nincs ingyen a chipletes spórolás.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • paprobert

    senior tag

    válasz Petykemano #2746 üzenetére

    Közben jelentek meg tesztek.

    -Az üzemidő sok helyen csak kisebb előrelépést jelent. 4,5 helyett 6 óra, pl. Alig jobb, mint a friss mobil Ryzen.
    -Ugyanazt a tesztet többször futtatva, az eredmény akár a felére esik, véletlenszerűen. Vannak akik a firmware-re, vagy az ütemezésre gyanakodnak, béta hardvernek nevezik.

    Ennyivel több információval nekem úgy tűnik, hogy a Foveros működik, a szétszedett részegységek ellenére is csökkent az idle fogyasztás. Ha nagy baj lenne a Foveros-szal, az leginkább a GPU etetésekor jelentkezne, a sávszélesség igény okán. Én itt nem látok gondot.

    A compute tile az Intel4-gyel párosítva viszont gáncsolja az energiahatékonyságot aktív állapotban. Az egy érdekes adat, talán mutatja, hogy hol a gond, hogy U-s CPU-ként csak 2 P mag fér a TDP-be.

    [ Szerkesztve ]

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

Új hozzászólás Aktív témák