Hirdetés
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Fittyet hány a pesti napfényre a Honor 600
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Samsung Galaxy A57 - kecses test, lusta lélek
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- Így spórolhat az Apple az iPhone 18 kijelzőin
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Apple iPhone 16 - ígéretek földje
- One mobilszolgáltatások
Új hozzászólás Aktív témák
-
TRob1
veterán
válasz
VIVIEN1987
#3599
üzenetére
Személy szerint nekem nincs, de pl. tesómét én "tuningoltam", ill. kb ez a legelterjedtebb olcsó navi (az összes ilyen típúsú fórumon lehet olvasni épp eleget róluk). De nem is írtam hogy ismerem. Linkeltem neked egy oldalt, ahol wayteq-t és CNS-t hasonlítanak össze, és a CNS-t mondtam hogy az a jobb, ráadásul gari is 2 év.
-
VIVIEN1987
csendes tag
Honnan ismered Rob a wateq-et,neked is van?Netán te mit hallottál a mióról és a navon-ról?Tudom,hogy kezdő vagyok,bevallom nem is sokat ülök a gépnél,nincs is ismerősöm aki tanácsot tudna adni,ezért fordultam hozzátok
-
TRob1
veterán
Úristen

szerk: akkor jó

-
VIVIEN1987
csendes tag
Nem sok jót olvastam a wateq-ről,iagzából a navonra sem mindenki mond pozitívat,a miot pedig egy ismerősöm ajánlotta.Ezért kérném a segítségeteket.Én egy mio S501-est néztem ki,de nem vagyok biztos benne,hogy arra IGO-t tudok-e rakni,illetve hogy a navon nem jobb-e nála
SOS!!!! -
TRob1
veterán
válasz
VIVIEN1987
#3594
üzenetére
Szerinted mit csináltam az 1el előbbi hsz-ben? (ok hogy újonc vagy, de ott a válasz és utána megint rákérdezel? Nem bántásból, de 23 évesen már tudtam olvasni
) Ha megnézed a fejlécét az üzenetnek, akkor még látszik is:
(#3593) TRob1 válasza VIVIEN1987 (#3591) üzenetére !!!
-
VIVIEN1987
csendes tag
Hali!
Nincs fenn senki aki tudna nekem válaszolni? -
TRob1
veterán
válasz
VIVIEN1987
#3591
üzenetére
CNS Globe HD
egy kis "segítség" hozzá: CNS Globe HD vs. WayteqX950BT-HD
Szvsz az egyik, (ha nem a) legjobb ár/érték arányú készülék.
-
VIVIEN1987
csendes tag
Segítsetek kérlek!
Nem tudok dönteni a navon,wateq és mio navi között,olcsót szeretnék megbízhatót és ami hosszá életű.Lehetőleg memóriakártyával bővíthető.+Igo szoftvert szeretnék felrakni rá.
Gyors SOS-re lenne szükségem!
Köszönöm előre is -
Mawerik
tag
Tudja valaki, hogy a tűzoltóságnak mi a "speedcam category"-ja?

A hangriasztást próbálom beállítani.
Előre is köszi!
-
snowdog
veterán
válasz
kisspista
#3586
üzenetére
Csak a pontosság kedvéért.

Fejlécre kattintással lehet rendezni. Az más kérdés, hogy mivel a kút nevét megelőzi az üzemanyagár, azt veszi alapul.
Nekem nem ért annyit a dolog, hogy ennyit bíbelődjek vele. Az biztos, hogy egyszerű megoldás nincs. És nekem is az a véleményem, az egész nem ér annyit, mint ami munkát bele kellene fektetni. De lebeszélni azért nem akarlak.

-
kisspista
senior tag
válasz
snowdog
#3583
üzenetére
Az a baj evvel a szoftverrel, hogy nem ehet rákeresni adott POI-k nevére, így erősen nehézkes az átírása. Nem lehet rendszerezni sem, így valami mást kell kitalálnom.
Ha user.upoi-t hozok létre, akkor eltűnnek a POI ikonok, csak felirat jelenik meg csupaszon... Van erre valami megoldás, vagy a POI Editoron belül kell hozzárendelni?
-
Mawerik
tag
Tudja valaki, hogy a tűzoltóságnak mi a "speedcam category"-ja?
A hangriasztást próbálom beállítani.
Előre is köszi! -
snowdog
veterán
válasz
kisspista
#3581
üzenetére
Az előbb csak ugrattalak, de ha komolyan gondolod, akkor javasolok egy könyebb megoldást. Megszerzed ezt a programot (a fejlécen látod a nevét, keress rá):

Letöltöd azokat a poi állományokat, amiket nemrégen belinkeltem. Ezzel a programmal megnyitod őket, és átírod az árakat az aktuálisra (ez sem kis munka lesz). Bár poi formátumban a program nem ment (gondolom szerzői jogsértés elkerülése miatt), de ki tudod exportálni kml vagy upoi (user poi) formátumban is. Még mindig egyszerűbb, mint amibe most belekezdtél.
-
kisspista
senior tag
válasz
snowdog
#3566
üzenetére
Próbálkoztam a www.naviextras.com oldalon az INGYENES letöltéssel: 95'-ös benzinárak, mely hetente frissül (elviekben). Sajnos nem ismeri fel az újabb készülékeket az oldal által segítséget nyújtó Toolbox szofver, valamint nem támogatja a Windows XP Service Pack 3-as rendszert! Tehát ez nekem zsákutca!
Ha esetleg valakinek megvannak a friss adatok, közzé tehetné, amúgy is ingyenes bárki számára, aki rendelkezik iGO8 szoftverrel és license-el! -
TRob1
veterán
válasz
snowdog
#3576
üzenetére
Hehe, fiatalság. Egyébként lehet hogy pont azért kezdtem, mert nem találtam megfelelőt, úgymond szinte teljeset? október elején (kb.7-8án) készítettem az elsőt, és azzal is mutatta a benn lévő összes kutat, meg miegymást, amik persze azóta jól kibővültek.
Legközelebb max akkor folytatom ha lesznek új poi-k és hozzá kell igazítani. -
snowdog
veterán
válasz
formasu
#3573
üzenetére
A Primonak teljesen mindegy hogy milyen térképpel dolgozik. Neked nem mindegy.

A bánat tudja, hogy pontosan mi a különbség közöttük. Csak általánosságokat lehet mondani. Általában Magyarországon a TM sokkal több települést ismer, és általában sokkal részletesebben. Aztán meg jönnek a kivételek.
Nagyon egyszerűen ellenőrízheted, hogy neked melyikre van szükséged. Használj térképcserélős skint, és tedd a gépre mindkét térképet. Majd keressél az országban pár olyan helyet, amit jól ismersz, és nézd meg melyik térkép mit mutat. Ezek alapján már tudni fogod neked melyik kell. Nekem a TM.

-
formasu
tag
Ha tudnátok segíteni ebben is, megköszönöm! Lehet, hogy van rajtam kívül is, akinek nem teljesen tiszta ez: amennyiben átváltottam most a régebbi Navteq Q2-ről a legújabb TM-re MO-on, mi az ami nem fog megjelenni a térképen? Tehát az újabb TM-es térkép, amely vélhetően részletesebb, milyen hátránnyal jár? Azt olvasom, hogy a Primo-nak ideálisabb a Navteq térkép, de az még nem frissült.
-
snowdog
veterán
Az előbb is arra válaszoltam.

Nem tudom, mert mostanában nem követem figyelemmel a poikat (ezt írtam az előbb is). Amikor még foglalkoztam vele, és többféle poi állománnyal kísérleteztünk, akkor egyik verzióval sem sikerült tökéletes eredményt elérni. Lehet hogy ez azóta változott.
-
TRob1
veterán
válasz
snowdog
#3568
üzenetére
Tudom, azért van ott a haha. A tmc is magyarországon hagy kívánnivalót. Az is akkor lenne tuti, ha a többi navi lőné fel a műholdnak hogy hol szobroznak sokáig az autók, és minden más navi kapná vissza
(jó kis scifi, mi? )A korábbi kérdésemre a válasz? (van új poi, vagy melyikkel nem mennek az ikonok, mert nekem az összessel ok)
-
-
TRob1
veterán
válasz
kisspista
#3565
üzenetére
Véleményem szerint ez full felesleges dolog, mivel elég gyakran változnak az árak, így frissítés is elég gyakran kellene (de ugye ebből a dátumból is látszik, hogy nemigen aktuális már). Ha csak körülbelül akarod tudni
, akkor megintcsak felesleges, mert azt úgyis tudod magadtól (de mondom, ez csak egy vélemény, majd valaki megcáfol
) Ez majd akkor lesz jóóó, ha (haha) kapjuk műholdon keresztül az épp aktuális árakat (vagy csak évente kb. 2-3szor változik.) 
-
snowdog
veterán
válasz
kisspista
#3565
üzenetére
Nem tudom, ezt az egyet találtam.
"Hasznos szolgáltatásnak tűnik a holtankoljak.hu információinak iGO 8-ba integrálása. A sajtónyilatkozat így hangzik: "A Nav N Go Kft. a napokban kizárólagos adatszolgáltatási megállapodást kötött a népszerű holtankoljak.hu portált üzemeltető Flexport Kft-vel, így a jövőben a Nav N Go iGO 8 platformot használó autósok a naprakész benzináradatok alapján választhatják ki, hogy melyik magyarországi benzinkútnál tankoljanak. A benzinár-adatok a naviextras.com portálról lesznek letölthetők, várhatóan 2009 februárjától. A két cég megállapodása értelmében 2009 első felében minden Nav N Go iGO 8 felhasználó számára ingyenesen lesznek elérhetők az adatok." Eleinte természetesen itt is manuális fel/letöltésre kell készülni, a szolgáltatás véleményünk szerint onnantól válik majd értékessé, amint valóban online, aktuális adatok alapján kereshetjük a közelben lévő legolcsóbb benzinkutakat." [link]
Ennek ellenére én ott nem látok semmi hasonlót.

-
snowdog
veterán
válasz
kisspista
#3557
üzenetére
Sajnos nem tudom a friss állományokat hol találod. Nekem csak ez van meg (Holtankoljak_2010_10_20.). [link]
Használati útmutató:
"Bemásolod a poi könyvtáradba a holtakoljak.hu-s poidat.
Amikor szeretnél benzinkutakat keresni ár szerint, primonál keresés, hasznos helyek, benzikutak.
Ott megtalálod kilistázva a benzináras benzinkutakat. Igazából ez ennyit tud." -
TRob1
veterán
válasz
drotifuti
#3560
üzenetére
Jah, ezt nem kimondottan rád értettem. Csak sok helyen mikor tanácsot adnak (vagy próbálnak adni), az elsők között szokott lenni hogy save mappa törlése (és rengetegszer mosolyogtam már ezen magamban, mert pl. én ugyanazt megcsináltam a save törlése nélkül, és minden frankón működött, ahogy kell)

-
potkem
aktív tag
Na újra itt vagyok .
Csak mire visszaolvasok, elég lesz.
-
drotifuti
aktív tag
válasz
kisspista
#3529
üzenetére
Ez esetben lehet PDA-ról van szó...akár régebbi tipusról is , én általában a saját tapasztalataimat irom le...és hidd el egy ilyen kütyün(mio p350 4éves), vannak meglepik, igen is bekevart a primo sys.txt fénybeállitásra vonatkozó beállítás a kütyübe! (többek között itt is)
egy hónapig kerestem a megoldást, mert akármit csináltam (igo8, amigo..P...SD-n) akár melyik progi SD karin, függetlenül, mindig kilépés után lement a fényerő
Sőtt még kártya nélkül is, ki-be kapcs után minimumra ment...HR segített, angolul újra...magyarosítani..stb...
A save mappa...én így szoktam 1 perc visszaállítani az eredetire..de NEM vagyunk egyformák...
-
-
jooker82
nagyúr
válasz
kisspista
#3545
üzenetére
Ilyen a készülékem 3,5 ös kijelző 2 gb belső memória
igen van benne 2577 nevű mappa és benne 2 fájl...tehát sd kártya nélkül nem tudom telepiteni?? micro sd-m még lenne is... de az nem fog belemenni..
és hol kell amúgy telepiteni,??ha a gps en nem jön be semmi -
TRob1
veterán
válasz
formasu
#3549
üzenetére
A #3270-en lévő linkek még mindig élnek, ha azt letöltöd, akkor bármilyen skin-t használhatsz, ami tetszik, csak ezzel a branding-el felülírod a meglévőt, és törlöd a save mappából a poi_visiblites.txt-t, és lesznek mindig kút ikonjaid, meg minden más is
(én pl 2.22-es gja dafunkkal használom most) -
formasu
tag
válasz
kisspista
#3543
üzenetére
A tankolás emlékeztető nincs pipálva. Most látom, hogy talán ott vannak a benzinkutak, csak mind egyféle ikonnal, ha azok. Mintha három benzines kannát látnék egymás mellett lila, kék, és zöld színben. A Navteq-es térképpel minden kút más volt. Lehet, hogy azóta Brandinget is cseréltem? Nem emlékszem biztosan.
Eddig a PLajos mod4-essel töltött, most meg valami green... valamivel. Lehet, hogy ez változtatta meg. -
kisspista
senior tag
válasz
jooker82
#3544
üzenetére
Ezzel a "letöltöm"-féle dologgal csak óvatosan! Természetesen az iGO8 szereti az SD kártyát, így annak megfelelően kell TELEPÍTENI. Ha jól emlékszem, akkor van neki egy 2577 nevű mappája, és ebben van egy autorun.exe fájl, ami elindítja a telepítőt. Van telepítés nélküli verzió is, csak az nem stabil....
Targa készüléked milyen típus pontosan, tudsz képet mutatni róla? -
jooker82
nagyúr
Sziasztok
Van egy régebbi tipusú Targa nevű navigációs készülékem
És a gyári targa szoftvert szeretném lecserélni Igora.Le is töltöttem az igo8-at 770 mb 10 térképpel .Kitöröltem a gps-ből a régi szovtevrt...az igo8 mappát helyére húztam,de semmi nem jön be...el se indul..
V ezt csak sd kártyáról lehet telepiteni?? v mit kell csinálni??
köszönöm -
kisspista
senior tag
válasz
snowdog
#3539
üzenetére
Hogy hoztad elő a benzinkút ép aktuális benzin árát? iGO8-nál volt ilyen adatbázis, melyből kiolvasva megmondta, melyik kútnál mennyi az üzemanyag, de Primo-hoz az nem jó!
Érdekelne a megoldás!
(#3540) formasu: TRob1-nek igaza van, az lehet a probléma, hogy a tankolási emlékeztetőnél a pipa aktív, vagyis csak akkor jönnek elő a benzinkút ikonok, ha tankolásra kerülne a sor, addig rejtve maradnak! Ellenőrizd!
-
TRob1
veterán
válasz
snowdog
#3539
üzenetére
Az új TM maphoz (Hungary83TM_2010.07_101118) van új poi is? Mert nekem nincs. Az előzőhöz meg van az összes kúthoz (kivéve a kis családi kutak
) ikon a branding-emben. Térképet ezt használom, poi meg 100817. (de a TA vagy NT poikkal is vannak kút ikonok, meg a többi is) -
snowdog
veterán
válasz
formasu
#3538
üzenetére
Az ikonok a Q3-al sem jönnek elő. Ugyanis az történt, hogy megváltoztatták a POI fájlok szerkezetét. A legújabbra még senki sem tudott tökéletes branding-et készíteni (még én sem
). A régebbi POI fájlokkal vannak ikonok, az újabbakkal meg csak részben. És amíg nem sikerül az új formátumra valamit kitalálni, addig így is marad.Egyenlőre itt tartok (bár mostanában nem is foglalkoztam vele):

További részletek (reg után) itt: [link]
Az utolsó verzió ez volt: [link]
-
formasu
tag
Én is cseréltem erre, mert a Q2 pl. nem ismeri az M0 palotai lehajtót, Margit hidat, stb. / A határban, a zöldben mentem, és nem az úton! /. Ezzel a TM-essel meg megszűntek az eddigi benzinkutak a saját ikonjaikkal együtt, meg még biztosan mások is. Mit kellene csinálni? Vagy ez van: vagy ikonok, ...stb, vagy újabb térkép, vagy várni a Q3-at?
-
dentib
csendes tag
Emberek! Melyik a legújabb magyarországi térkép (leghasználhatóbb) iGO verzióra? A Margit híd ne legyen már lezárva rajta.... Thanks!
-
TRob1
veterán
válasz
denver6772
#3534
üzenetére
Dugd bele az arcod kicsit a friss hóba, majd helyrehoz

(#3529) kisspista Igen, a Save mappa törlése a "tanácsok" 90-95%-ban teljesen felesleges, és ez nem csak a skincserére vonatkozik. (nem véletlen lett már az új gurjon skinekben is egy reset (újraindítás) felirat a skinek alatt, mivel elég annyi)
-
denver6772
tag
Köszi, nagyon szét vagyok esve.
-
TRob1
veterán
válasz
denver6772
#3532
üzenetére
Itt jobbra a neved alatt írja hogy privát üzenetek, nem? Oda kattints. (de ránézhetsz a másik fórumra is ahol kérdezted, ott egyértelműbb)

-
denver6772
tag
Mert nem nagyon vagyok ide haza, most is megyek és csak reggel jövök, ha lehet akkor hol találom, melyikben!
-
TRob1
veterán
válasz
denver6772
#3530
üzenetére
Nemnagyon olvasol pü-ket (még tegnapiakat se) ?

-
denver6772
tag
Kis segítséget szeretné kérni, hol találom az új novemberi primo exe-t, a rosszat már láttam de ha lehetne akkor a jót szeretném kérni.!
-
kisspista
senior tag
válasz
drotifuti
#3527
üzenetére
Én sosem értettem, miért kell a SAVE mappát törölni, ha valaki újabb skint tesz fel, vagy újítást próbál ki. Sosem töröltem, és minden minden tökéletesen működött! Restart és kész, save mappa törlése szerintem felesleges!
Nálam a készüléken pl automatikus fényerőszabályzás van, a fényviszonyoknak megfelelően; ha a készülékben ez jóvá van hagyva, akkor ezen beállításokat más külső szoftverrel (így pl. Primo-val sem) nem lehet befolyásolni, sem állítani!
-
drotifuti
aktív tag
válasz
kockazatos
#3509
üzenetére
Probáld törölni a save mappát, ezek a beállítások jók, szinte mindenki ezt használja.
HA nem oldodik meg a gond, tölts le egy gurjon skint, abban biztosan részletessen be tudod állitani a fényerőt...és nézd meg a készülék saját fényerő beállításait is, nem e ott van a gond...(levan húzva) és azt is nézd meg a TE eredeti sys.txt-ben nem e van, vagy maradt a fényerőre vonatkozó(pl: [power].....) szöveg maradvány, mert az is bekevarhat, ezeket töröld..save törlése és restart..
hovajk:
Ennek a linknek kicsit warez szaga van...
-
denver6772
tag
Valaki segíthetne, hogy honnan tudnám leszedni ezt az újabb exét! Akár priviben is ha lehet, kösz előre is.
-
TRob1
veterán
Az exe az új, elég azt "cserélni"! A progi kb. az exe-ből és a data-ból áll (ha egyszerűen akarom megközelíteni a dolgot). Brandingot nem muszály soha! cserélni, az azért van, ha valaki hozzá akar adni vmit (mint pl. én is az ikonokat+1-2 beállítást) akkor ne a data-t piszkálja (vagy a sys.txt-t) hanem ide pakolja, és akkor a progi (az exe) ezt veszi elsődlegesen figyelembe.
-
hovajk
tag
válasz
rolmillion
#3519
üzenetére
Nekem is NNGNAVI.exe volt de nem megy vele, data nem volt csak branding , azt a korábbi .exe-vel próbáltam .
-
szarvasx
csendes tag
válasz
rolmillion
#3510
üzenetére
Az okt.13-i verzióhoz képest csak az .exe file frissült.
-
snowdog
veterán
válasz
rolmillion
#3510
üzenetére
Azért nézd meg az exe verziószámát (PC-n TotalCommander-rel), nehogy meglepetés érjen. Esetleg magában a programban is megnézheted. Mit mutat?

Ugyanis az új data.zip kisebb, mint a korábbi, és csak egy junctionview méret van benne, a 480x272. Azt ezt megelőző verzióban volt többféle junctionview.

-
formasu
tag
válasz
rolmillion
#3510
üzenetére
Én csak az IGO.exe-t, és a Brandingot látom, a Dataról nincs szó! Azt, hogy mi az újítás, nem tudom!
Új gyári felület Primo-ra, annyit tudok változást, a Branding-ban. -
kockazatos
tag
válasz
drotifuti
#3468
üzenetére
ezt bemásolva nem kell állingatni mert nem válltozik a fényerőm bekapcsolásnál. de nagyon sötét halvány addig lehet látni rajta valamit és ezekkel a sys txt bejegyzésekkel nem is lehet a fényerőt erősíteni. a csuszkát lehet huzogatni de a fényerő nem válltozik ugyanolyan sötét marad. valamelyik értéket növelve erőssödhet a fényerő?
-
formasu
tag
Biztosan tudtok róla, azért annak, aki nem hallotta, kijött egy frissítés: nov17(v8.5.11.168090).EXE
Szerk: megelőztél, bocs az ismétlésért. -
kisspista
senior tag
Kéretik megengedni megjegyezni, hogy megjelent a legújabb Primo!

iGO Primo - v8.5.11.168090 (Nov 17 2010)
Woááláá!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
flash-
veterán
sziasztok
mér van az az igo primobaval,hogy a gps(wayteq 920bt)gondnélkül megtalálja a műholdakat,de a rajta futtatott primo meg egyet sem?
ez házban szokott lenni főleg -
drotifuti
aktív tag
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Tilos a warez és az ezzel kapcsolatos segítségnyújtás!
- Xbox Series X|S
- Battlefield 6
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Egyre kevesebb döntést hagy az AI az ember kezében
- Assetto Corsa EVO
- Gaming notebook topik
- Fittyet hány a pesti napfényre a Honor 600
- Sweet.tv - internetes TV
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- 280 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti (ELKELT)
- DAHUA 16GB DDR4 2666 MHz laptop RAM
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! AMD Ryzen 9 5900X 12mag 24szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


) Ha megnézed a fejlécét az üzenetnek, akkor még látszik is:
kutak az olcsóbbak, ill. drágábbak. Az 1-2-3 Ft ide vagy oda meg teljesen mindegy. Persze ha a kihívás a lényeg, az más.











![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

