Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bargab

    tag

    válasz fogtunder #4110 üzenetére

    Egy HP ProLiant kellene működésre bírni, teljesen mindegy hogy milyen oprendszerrel.
    Csak minél egyszerűbb legyen. Én csak átlag user vagyok és nem nagyon mennék bele komolyabb dolgokba.

    Mivel a HP ProLiant alapból tudja a hardveres RAID-et gondoltam az is a legegyszerűbb, megoldás. Az oprendszer pedig a hálózaton való megosztást kezelné, hogy ne kelljen pendrive-on és külső winyón megtölteni. A biztonságos tárolás az elsődleges. Nem kell torrent, nem kell médiaszerver és egyéb lehetőségek.

    Lazább heteken kb 40-50GB videóanyagot, hozunk létre és ezt kellene archiválni úgy, hogy ha 1-2 hónap/év múlva szükség lenne rá akkor gyorsan elérhető legyen. Esetleges winyó halálkor pedig a tükör/mentés használható legyen az adatok visszaállítására.

    Eddig ment is 2db 3TB-or meghajtóval de most megtelt, ezért kellene a másik 2 meghajtó, amit be is szereztem, de a beállítás problémás.
    Ezért gondoltam hogy hátha van valami "pontról-pontra-beállítás-hülyéknek", hogy én is meg tudjam oldani.

    A NAS oprendszereknek mindenképp utánanézek hogy támogatják-e a cuccot.

Új hozzászólás Aktív témák