Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
szabonagyur
félisten
Honnan tudod, hogy nem az? Megmondanád akkor az eladó miért nem tudja feloldani neked a BIOS zárat?? Ha majd ezekre van értelmes válasz akkor mondhatod, hogy nincs meg a kétes eredet esélyes sem.
Ne légy már naiv, hogy azért nem tudja feloldani egy üzleti gépen (vagy feloldatni a HP-val) mert elfelejtette. -
szabonagyur
félisten
Nagyon el vagy tévedve. Ez általános dolog, hogy kétes helyről, BIOS zárolt gépet, garancia nélkül nem veszik normális ember. És nem viccből vannak zárva a gépek BIOS-ban, valószínűleg céges volt vagy bármi, az meg simán lehet lopott is.
Azért ez a feljelentés dolog nem ennyire egyértelműen fekete vagy fehér dolog. A vásárló is ugyanúgy hibás aki megvesz egy lopott cuccot.
-
-
Kastás gépet venni más dolog, mint legálisat. Az itteni HSZ-ek arról szóltak, hogy ha téged nem érdekelt mit veszel, akkor már ezután ne érdekeljen a garancia sem.
A privát levelezésünkben egyébként semmi lényegesről nincs szó. Érdeklődtél elitebookról, aztán pedig a probookok üzleti mibenlétét firtattad, a legutolsó üzenetdre már nem is válaszoltam. Ha hozzájárulsz, akár közzé is tehetem. Összesen 8 üzenetet váltottunk, mindegyik kb. 1 soros volt.
Nem kell megijedned, én nem foglak felnyomni az ilyen-olyan géped miatt, de bárki más megteheti

-
Lehet hogy jó volt az ára. A múltkor nekem is kínált egy csávó (asszem H. Zsigának hívták) az Ecserin egy Mercit féláron papírok nélkül. Sokáig gondolkodtam rajta (2mp) és a végén nem vettem meg. Jobb így nyugalomban a TEK nélkül aludni

VICC volt.
Ha nincs semmi baja és nagyon jó áron jutottál hozzá, ne érdekeljen a garancia. Én nem tenném ki így a nyilvánosság elé a helyedben, ha kétes eredetű a gép... (zárolt bios-szal valszeg az), mert több nyomozó ismerősöm is mozog itt rendszeresen.
Ha elromlik, ráérsz majd akkor rágni az arcod, hogy megérte-e vagy sem.
DE: egy adásvételit legalább írnotok kellett volna, enélkül nem sok esélyed van igazolni a gép eredetét.
-
spyduck
nagyúr
Gondolom hallottál a HDD katasztrófáról Thaiföldön?

Én 8560p-t rendeltem tegnap magamnak és amiatt, mert 7200rpm-es HDD-vel kértem 3 hetet kell rá várni. Sógorom gépében behalt a HDD és lassan 3 hete van a lenovo szervizben. 2012 végéig a HDD szervizelés elég döcögős lesz. -
kraftxld
félisten
-
Ulius80
tag
Leteszteltem a hdd-t,semmi probléma nincs vele!de valahogy kezd idegesíteni a dolog,elég fülbemászó a hangja,lehet hogy csere lesz vmi 40gb-osra,nekem annyi elég!A melegedésre legfeljebb veszek laptop alátét hűtőt,hátha segít valamit!Mégegyszer köszi!
bocsi,rossz helyre írtam!A címzett:Tim82 -
Tyren
aktív tag
Amúgy ahogy azon az oldalon írják, valójában csak akkor érdemes kivenni, ha nagyon melegszik a gép és az akku hőhatásnak van kitéve. A hűtős dolog, meg nyilván valami légmentesen zárható dobozban értendő. Viszont ha tényleg ennyire számít, akkor talán tényleg érdemes kipróbálni. Nekem már romlott el úgy akkum, hogy a fiókban pihent 3 hónapot. Mikor eltettem még bírt vele a gép 2-2,5 órát. Mikor kivettem, akkor már el sem indult és hiába töltöttem, vagy akármi, meheta a szemétbe.
Az én élettapasztalatom azt mondja, hogy az akksik elromlanak, akár kiveszed, akár nem. Annyit lehet tenni, hogy bekalkulálod, hogy 1,5-2 évente akksit kell venni. Szopás és nem is valami környezetkíméló, de ez van.
Ráadásul ahogy itt írják, állítólag a HP-k akksija még átlag alatti, amit az én tapasztalataim is meg tudnak erősíteni. ProBook 5310m-ben az akku 1,5 év alatt az akku kb teljesen megadta magát, talán 1-2 percet ha bír, de inkább másodpercekben mérhető. -
Tyren
aktív tag
"To store a battery for long periods of time, its charge capacity should be around 40% and it should be stored in a place as fresh and dry as possible. A fridge can be used (0ºC - 10ºC), but only if the battery stays isolated from any humidity.
One must say again that the battery's worst enemy is the heat, so leaving the laptop in the car in a hot summer day is half way to kill the battery."Forrás:
[link]Én ezt tartom irányadónak.
-
pumukli23
senior tag
Állítsd vissza a rendszert egy héttel ezelőttre. A visszaállításnál meg tudod nézni azt is, milyen programokat tettél fel, esetleg milyen nagyobb win frissítések kerültek fel, ezekből talán ki lehet találni, mi okozta a hibát. Biztos ami biztos, a személyes dokumentumaid (dokuk, asztal, letöltések stb..) mentsd le.
-
pumukli23
senior tag
-
NEMO1968
őstag
BOCSI,mellényomtam,külön kérdés lenne

Sziasztok.
Van egy HP Pavilion DV 6 1220 SH laptopom.
Újratelepítés után találtam egy komplett driver csomagot.
Nagy meglepetésemre egy ilyen is volt köztük,BIOS!!!
Ha rákattintok,elindul mint egy telepítő.
Megmondom őszintén,nem mertem a NEXT-re kattintani.
Első kérdésem az lenne,mi ez?
WINDOWS alól tudnák BIOST frissíteni?
Másodszor érdemes ezzel foglalkozni?
Mivel lesz több a BIOS,vagy milyen hibát javítottak ezzel?
Nagyon fontos,vagy hagyjam a fenébe?
Szvsz nem véletlenül tették a driverek közé.
Amúgy a gép problémamentes,szal nem akarom azt javítani,ami nem romlott el.
Új hozzászólás Aktív témák
- 175 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti
- 174 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti
- 173 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- 172 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- Lenovo ThinkPad P15s Gen2 i7-1185G7 / 16GB / 512GB SSD / T500 / Win11 Pro / EU Bill
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, problémamentesen, méghozzá OLCSÓN! Immáron 8 éve!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! MSI Z390-A Pro Z390 chipset alaplap garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felváráslás!! Xiaomi 13T, Xiaomi 13T Pro, Xiaomi 14T, Xiaomi 14T Pro
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest



Egy óráig így hagytam miközben tekert mert más dolgom volt, egyszer csak kikapcsolt, utána bekapcsoltam és működött. Pedig vagy 20szor próbáltam korábban.

Pyttawrx

