- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- Erős specifikáció, kompakt formában
- Fotók, videók mobillal
- iOS alkalmazások
- Eltűnhet a Dinamikus Sziget
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Yettel topik
- iPhone topik
-
Mobilarena
Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.
Új hozzászólás Aktív témák
-
#32277248
törölt tag
válasz
Rruuer #84222 üzenetére
Hi.
Nem kell lehajtani semmit, mivel 3 fázisú a kütyü a motor fázist 2x kell "megjáratni" a nullát 1x a motorvédőn keresztül. A vezérlés meg A1 fázis, 13 nulla, kell egy nyomva záró nyomógomb a 13 és a 95 közé, ezzel sontölöd a relé érintőjét és tartóra tud akadni, valamint kell a nulla és a 13 közé egy másik nyomógomb ami nyomva szakít, ezzel állítod meg a motort. De én a helyedben hívnék valakit aki csinált már ilyet, ez nem feltétlen a netes barkács kategória szerelés. -
-
válasz
Rruuer #79215 üzenetére
A frissítés biztos, hogy jól lefut?
Nekem nagyon sokat kellett bajlódnom a pendriveal. Azt hiszem, csak FAT-ba formázva ment. Volt olyan, ami el sem indult rajta.
Ha minden jól megy, akkor azt hiszem villog a standby led frissítés közben, és a végén a TV magától bekapcsol. Ha csak villog és nem kapcsol be hamarosan, akkor nem veszi be a fw-t. -
-
válasz
Rruuer #79193 üzenetére
Bocsi, hogy hamarabb nem szóltam közbe, de nagyon felületesen olvastam, és eddig azt hittem, itt valami táphibáról van szó.
A 17mb82s alaplapnak van egy olyan rákfenéje, hogy a flash elfelejti a firmwaret.
ha bedugom akkor a power led elkezzd villogni de annyi. Párszor villog és elalszik
Ez az a szakasz, amikor pendriveon várja az új firmwaret.Elektrotanyán nagyon sok típushoz van firmware.
Szerk.: Ha nem is találod meg a pontos típust, érdemes próbálkozni a hasonlókkal. Nekem egy Orion T32D-hez kellett, és végül az egyik Schaub Lorenz fw. lett a befutó. (Igaz, hogy csak az egyik HDMI megy vele a kettőből)
-
-
tillatrilla
senior tag
válasz
Rruuer #79193 üzenetére
Szia! Próbáltam visszaolvasni az írásaidat. A táp nem indul,ennyit tudtam kihámozni. Ez egy tv lenne? Kérnék egy típust,azt látom,hogy mi a main típusa. Szkópod van? A táp felől elindulsz,manual alapján mérni kéne feszültségeket,és nézni szkópon,hogy milyen a táp szűrése.
-
tillatrilla
senior tag
válasz
Rruuer #79191 üzenetére
Amit mutatsz az egy smd kondi. Hogy a táp nem indul,annak sok oka lehet. És így távsegítséggel-nem akarlak megbántani-de a te szakmai tudásod ide kevés lesz. A táp indulna,ha minden feszültség,és visszacsatolás,valamint az amper felvétel a határon belül van. Valami tilt. Kondi,nyúlott ellenállás,fet a háttérvilágításnál,led hiba,és a többi. Próbálj rajzot keresni hozzá,akár az elektrotanyán is kezdheted elsőnek. Végigkövetni a mérő pontokat,külsőtáppal lehet kísérletezni az 5V-os körben az opto-knál.Nagyon keserves lesz,de meglesz a hibás alkatrész. Ez ennek a szakmának a szépsége! 25 éve foglalkozom elektronikával,de ahogy halad a technika,azt mondom,hogy bizony keveset tudok...
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #79181 üzenetére
Hogyne tudná, 24 V a LED-driver tápja, 12 V megy az alaplapra, majd abból lesz több más feszültség.
Annál külön készenléti tápkör nincs, a főtrafó működik állandóan, így a 12 és 24 V folyamatosan él, viszont terhelés nélkül jelentéktelen a fogyasztás, erről gondoskodik egy Green Mode primer vezérlő IC, a kapcsolófrekvencia csökkentése mellett minimalizálva a kitöltési tényezőt. Elég szépen megtervezett anyag- és energiatakarékos Vestel tápegység egyébként.
#79186 tillatrilla
Ebben a topikban keresővel nem látom, mindenesetre a kondenzátor kapacitását érdemes ellenőrizni, ha megint munkára lenne fogva a motor, nehogy emiatt égjen le.
#79182 hcl
Nem ugrik be sajnos ötlet.
#79174 lajos75
Komparátor a kulcsszó, TL431 referenciával lehetőleg, ha jó stabilitás szükséges:
https://www.bristolwatch.com/ele2/comparator.htm
Mint ilyen elven működnek ezek is, de módosítást igényelne:
https://www.aliexpress.com/item/4000116838288.html
https://www.aliexpress.com/item/32945641302.html -
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #79150 üzenetére
Akkor ennek így nem sok értelme lesz valószínűleg, még csak tápegységet sem lehet így vásárolni, miután alaplaphiba is okozhatja, hogy nem indul. Hang pedig a legkevésbé lesz iránymutató.
Meg olyan "apróságok", hogy a készenléti LED alapból világít-e, mit csinál ráindításkor, tápegység kimenőfeszültségeit mérni stb.
Vagy legszebb az lehet még, hogy működik az egész, csak a háttérvilágítás hibás, ami sokkal inkább gyakori és még rémlik is, hogy ilyenkor beáll egy normális, halk zúgás mindig.
Mármint csak közelről hallható, akár világít a háttér, akár nem.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #79143 üzenetére
17IPS71 panelszám mondjuk többet elárul ilyenkor, mert több típusban, többfélét variálnak és Vestel, Orion, Hyundai akármi is lehet, amiket már követni is nehéz.
Míg a PCB sokkal egyértelműbb, noha az önmagában csak egy "nyomtatvány" száma , amibe még mindig pakolhatnak több variációban alkatrészeket, de azért az alapokat mégis meghatározza.
Finomabb részleteket meg a vonalkódos címke, ami alapján vehetsz másikat, ha pont ugyanolyat akarsz, illetve mást nem is ajánlatos, vagy módosítást igényelhet.
Kimondottan zavaró búgás nem rémlik ezzel kapcsolatban, már ha búgás fogalma alatt valami kellemes 50 Hz szinuszt értünk, vagy 100 Hz esetleg. De voltak már zavarok ebből is fórumon, amikor valakinek egy zizegés, netán sípolás is csak "búgás", az ő fogalmai szerint. Ezért nehéz már így követni ezt is.
Hűtőborda alatt a primer MOSFET található, az nem búg. Aktív PFC ezen nincs (ami búg néha), mert elég kis teljesítményű, jó hatásfokú tápegység, ami nem tépázza meg nagyon a hálózatot, ezért PFC nélkül is meg tudták oldani.
A primer pufferek kiszáradása elvben okozhatná a toroid szűrők vagy akár a trafó zúgását is, ami jó példa arra is, hogy nem mindig az a hibás, ami a hangot adja. (Mint amikor nem az a bűnös, ami leég vagy kiolvad, mert biztosíték.) A hangok visszaverődése pedig kifejezetten megtévesztő tud lenni, de arra fórumon említett valaki egy bevált trükköt:
— Papírból csövet tekerni és a csövön keresztül fülelni a hangforrást... és tényleg működik.
-
mezis
félisten
válasz
Rruuer #79143 üzenetére
Bő fél évszázaddal ezelőtt láttam egy öreg mestert. Kukorica daráláshoz telepített egy benzines motort. Amikor már rendesen pöfögött a szerkezet, egy nagy, hosszú csavarhúzóval "szondázta" a csapágyakat. Nekitámasztotta a csavarhúzót a motor különböző pontjaihoz, a csavarhúzó nyeléhez meg a fülét szorította.
Többször használtam már a technikát szerkezeti zajok behatárolására. Pl. egy autó "síró" csapágyának helye egyértelműen behatárolható volt. Próbáld ki, sokkal több infó juthat a fejedbe. Csak a 230 (350) V-ra vigyázz!
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #79141 üzenetére
Mármint kondik nélkül bekapcsolni elég furcsa ötlet, ha úgy gondoltad és még az sem mindegy, hogy melyikről van szó, agyonvágod ezáltal vagy sem. Ráadásul kondenzátor nem búg. Aktív PFC tekercse búghat például.
De ilyenkor pontosabb infók szükségesek, mert attól függ, hogy 1000 mázsa készülék után eszembe jut róla valami típushiba vagy sem.
-
Janos250
őstag
válasz
Rruuer #78828 üzenetére
Nagyon sokat behoztak belőle élelmes kereskedők, nekem is van belőle.
Garanciálisan Németországban visszavitt darabok, itt meg eladták Vaterán.
Egyről beszélünk?
Ha leveszed a rotor felőli részt, és jól megvizsgálod, a múanyag rotor el van deformálódva egy picit, és összerakva szorul. Lehet hozzá D-ből rendelni rotort, de NAGYON drága.
Bár lehet, nálad nem ez a szivattyű van, akkor strorno. -
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #77167 üzenetére
Az egy DC-konverter alkatrésze, ami nélkül hiányozni fog egy feszültség. Biztos, hogy nem feleslegesen rakták oda.
Ezt mondjuk bizonyítja a melegedés is, hogy dolgozik valamire. De ha nem melegedne érezhetően, akkor is lehetne valami kisebb terhelése, ami miatt nélkülözhetetlen.
-
Dr. Szilikát
őstag
válasz
Rruuer #77155 üzenetére
Az lehet tervezett is (alultervezett), ha egyébként minden normálisan működik és életében mindig így melegedett.
Rutinosabbak ezt láthatják a forrasztás jellegzetes fáradásán, töredezésén is, hogy tartós hőhatásnak volt kitéve eddigi életében. Meg az ólommentes anyag rákfenéje is jól látszik.
Ilyenkor illik szépen átforrasztani, még mielőtt egy mikrorepedés formájában megszakad és még tönkre is tehet mást is.
Egyébként is az elektronikában többnyire nem az a hibás, ami melegszik.
A tipikus baklövéssel tudnám szemléltetni, amikor leégett egy ellenállás. Ember örül, hogy megtalálta a hibát. Kicseréli, az új is lefüstöl. Persze, mert nem az volt a hiba okozója, hanem csak következménye.
A tekercsben meg mi van, réz, ferritmag, szigetelés, ezek elég sokat kibírnak.
-
darvinya
titán
válasz
Rruuer #66592 üzenetére
Emlékezetből rajzolgattam, s így emlékeztem rá, hogy Fi reléhez közeli a L-fázis, mellette van a N-nulla.
Amúgy mindegy, mert dugaljba fordítva is betudod dugni a dugót.A lényeg, hogy Fi relébe megfelelő fázis-nulla bekötés legyen, hálózat felől.
(#66594) tordaitibi
Ez mekkora baromság, amit írsz.
1. Szigetelt dobozba 1 dugalj miatt kiépíteni földet, mint újabb hibaforrás, mert védelmet nem ad, szigetelődoboz miatt
2. Kismegszakítót előre kötve a Fi relé, a túl áram miatt, amitől előbb Fi relé megy tönkre, mire kismegszakító leoldana. -
darvinya
titán
válasz
Rruuer #66579 üzenetére
Ha csak dugalj kell, akkor
Fi relébe kell 2-fázis N-nulla betáp, ebből 1-fázist viszed kismegszakító 2-re.
A Fi relé 1-esnél lévő N-nullát kötöd dugalj N-nullájába.
A kismegszakító 1-eséből jövő fázist kötöd a dugalj L-fázisába.
A betáp földet közvetlenül kötöd dugalj földjére.Fekete-fázis; kék- nulla; zöld- föld
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- MSI Thin A15 B7VF 15.6" FHD IPS Ryzen 7 7735HS RTX 4060 16GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- TUF A17 FA706IU 17.3" FHD IPS Ryzen 7 4800H GTX 1660 Ti 16GB 512GB NVMe gar
- Lenovo Thinkpad X13 Gen4 - AMD R5 7450U/32GB/1TB
- ELADÓ - LENOVO LEGION SLIM 7i 16IAHV - 40GB RAM, 1.5 TB SSD
- 27" AOC C27G4ZXE Gaming 280Hz 0.3ms válaszidő
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest