Hirdetés

2019. február 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-24 06:55:51

Mobilarena

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

(#6001) B.F.G. válasza aelfwine (#5999) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Akkor így gondoltad:

Q10Pro, xbox -> HDMI ennél a kettőnél minden hang és kép az erősítőbe megy bele hdmi-n keresztül és onnan megy 1 hdim kábel a tv-be a kép és lehet választani az erősítőn, hogy melyiket szeretném megjeleníteni illetve a hangot pedig ezáltal az erősítő adná ki a hangfalakra
PC, TVBox -> Toslink ez a két bemenet pedig csak a hangot vinném be az erősítőbe optikán (Toslink) és a hdim -n kimenetükön keresztül pedig a TV-be menne a kép ha így gondoltad?

Viszont ezzel az a baj, hogy a TV-ben is csak 2 hdmi bemenet van...

(#6002) aelfwine válasza B.F.G. (#6001) üzenetére

aelfwine
(tag)

Ha a TV -ben is csak 2 bemenet van, akkor hogy van most rákötve a 4 eszköz a TV+erősítőre?

(#6003) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#6000) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Nem hinném hogy olyan bonyolult lenne a menü rendszere a Himediának hogy ne találnád meg. ;) Mielőtt kérdésekkel traktálod a fórumközösséget, inkább ismerd meg a lejátszódat. :B

[ Szerkesztve ]

(#6005) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#6004) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Három napja van meg a lejátszód? ;] Akkor a második mondatomnak megfelelően járj el. ;) Ez egy szakmai topik nem pedig chat. Akkor kérj segítséget ha tényleg nem boldogulsz. A Google még mindig csodákra képes. :DDD

ui.: nem tudom hogy kinek van nagyobb arca, de azt tudom hogy te itt újonc vagy.

(#6007) Joshi válasza hjtz4t3wrseg (#6006) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Remélem a topikgazda kipucol téged innen. :((

(#6008) kezo0 válasza Joshi (#6007) üzenetére

kezo0
(őstag)

+1

"Beam me up, Scotty! There's no sign of intelligent life down here...”

(#6009) Joshi válasza SunMount3r (#5956) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Itt konkrétan írják a HD hangokat, de olvastam egy lengyel oldalon is. Ezt az erősítő tulajának kellene kipróbálnia.

(#6010) B.F.G. válasza aelfwine (#6002) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Az egyik 3 -as Splitterbbe megy 2 eszköz + a 3. HDIM bemenetébe megy még egy splitterből 2 eszköz a splitterbe.... nem egyszerű... :DDD de így most nem kell dugdosni ide oda az egyik HDMI kábelt sem.

(#6011) B.F.G. válasza Joshi (#6009) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

DTS -néljobbat soha nem írt ki az erősítő, bárhogy küldtem rá a hd videók HD hangját.
Most az a lényeg, hogy a probléma megoldódott az auto -> 5.1.re való állításával.

Köszi a segítséget.

Nincs kedvem már tesztelgetni, de majd egyszer lecserélem az erősítőt, de addig kihúzom a splitterekkel.

(#6012) Joshi válasza B.F.G. (#6011) üzenetére

Joshi
(PH! félisten)

Vagyis a 420-k erősítőd kezeli a DTS-HD Master Audio és Dolby True-HD hangokat? Mert az hogy a lejátszó nem küldte ki a nem megfelelő beállítás miatt az user error. :B Nem véletlenül írom folyamatosan hogy ott van a google mint segítség.

[ Szerkesztve ]

(#6013) SunMount3r válasza hjtz4t3wrseg (#6000) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Először is, hátrább az agarakkal plíz...

És nincs külön ilyen beállítás, hogy mindig az elejétől kezdje. Viszont miután elindítottad a videót, van pár másodperced, hogy megnyomd a "Vissza" gombot, ilyenkor rögtön visszaugrik a videó elejére és onnan kezdi. Ezt ki is írja egy szürke sávban a képernyő aljára.

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#6014) B.F.G. válasza Joshi (#6012) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Hát szerintem az nem User error, hogy auto-ra van állítva alapból és nem küldi ki akkor ha auton van pont úgy kéne kiküldeni, hogy jó legyen és nem úgy, hogy a vevő eszköz ne bírja feldolgozni az audio formátumot.

PC-én miért nem volt user error, ott volt hang alapból is és nem kellett állítani semmit?

(#6015) aelfwine válasza B.F.G. (#6010) üzenetére

aelfwine
(tag)

És a tv -ből hogy van rákötve a hang az erősítőre?

(#6016) aelfwine válasza Joshi (#6009) üzenetére

aelfwine
(tag)

Az erősítő csak Tosliken és S/PDIF -en tud fogadni HD hangokat, az meg max DTS/DD lehet:
[link]

(#6017) B.F.G. válasza aelfwine (#6015) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Tehát akkor 2 db HDMI eszköz van bekötve a 3-as HDMI splitterbe a 3. bemenetében pedig még egy HDMI splitter amire még 2 eszköz van köteve és az első HDMI splitterből amibe a másik megy bele azon van egy optikai kimenet és azon keresztül megy az erősítőbe az összes hang, kívéve a PC, mert az külön direktben a PC-ről megy egy optikai toslink kábel az erősítőbe (TV-ből nem jön ki semmi, mert a beltéri TV BOX-ból lmegy a HDMI-n minden a splitterbe).

(#6018) hjtz4t3wrseg válasza SunMount3r (#6013) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(fanatikus tag)

Köszönöm a választ !!!
Lám így is lehet! Segítőszándékú,egyszerű válaszokat adni egyszerű kérdésekre( azért mert valaki még újonc
itt a fórumon -egyébként 57 éves - lehetnek még kérdései) Nem kell nagyúrnak :N lenni hozzá.

:R :R :R

(#6019) aelfwine válasza B.F.G. (#6017) üzenetére

aelfwine
(tag)

Vegyél egy új erősítőt. :DDD

(#6020) B.F.G. válasza aelfwine (#6019) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Igen ez a terv! :DDD :DD
Egyenlőre ezzel az "egyszerű" megoldással használom addig.

Köszi a segítséget.

(#6021) SunMount3r válasza aelfwine (#6016) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Már volt itt róla szó, de honnan veszed, hogy DD és DTS "HD hangok" lennének? DTS= 1536kbit / 5= 307.2kbit csatornánként MAX. DD= 640kbit / 5= 128kbit csatornánként MAX. :F

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

(#6022) aelfwine válasza SunMount3r (#6021) üzenetére

aelfwine
(tag)

Nem azok, én rossz szokásom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6023) SunMount3r

SunMount3r
(Topikgazda)

A HiMedai support oldalán kint van a 2.0.7-es firmware Q5 Pro-hoz és Q10 Pro-hoz.

Szerk.: és a Q30-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#6024) B.F.G. válasza SunMount3r (#6023) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Itt [link] nem találom, csak meg akartam nézni, hogy mit változtattak benne?

Meg itt: [link] Sem, merre lehet? :)

[ Szerkesztve ]

(#6025) SunMount3r válasza B.F.G. (#6024) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Itt.

De én megvárnám míg közzé teszi a Futeko is a hivatalos changelog-al együtt.

Bár már van egy hivatalos changelog a kínai firmware-es Q10 Pro /Q5 Pro-hoz: (Ezt a firmware-t nehogy feltegyétek az Inter/EU-s lejátszókra!!! Direkt nem is linkelem, Chrome fordító kínairól: )

Új funkciók:
1. Támogatja a Blu-ray hatások feliratokat, feliratok felfelé és lefelé, miközben megőrzi a funkcionalitás
2. HD Színház New gyermekzár funkció a film után a gyerekzár kódját rejtett input a bal oldali oszlopban elrejti a film is megtekinthető
3. HD Theater törölni növekedése fájl segédprogramok
4. HD színházi hozzá a legújabb kiadás minősített rendezni moziműsorok
5. HD színházi növelése hibabejelentő funkció, jelentés után 48 órával Hoi Mei Di fogja kezelni, a felhasználó képes törölni az adatokat a beállításokat, akkor láthatjuk rescan A jó adatok módosításához.
Parancsikonok 6. HD színház és a média center szinkronizálás
7. növelése előlapi kijelzővel üzenet kapcsoló
8. növekedése felirat beállítás menü „alapértelmezett felirat kapcsoló” opciót, ha a kiválasztott funkció alapértelmezés szerint ki van felirat, zárt feliratozás alapértelmezett lejátszója , feliratok kézzel is váltani; ha az alapértelmezett beállítás felirat, majd csatlakoztatni összhangban a korábbi szabályok felirat

módosítások BUG:
1. erősítés a tapéta
2 egyszerű optimalizációs algoritmus playlist kék elsődleges navigációs
3. HDMI optimalizálási stratégia sikeres alkalmazása a boot a felbontás beállítása
4. eltávolítás 4096 * 2160 felbontású
5. javítás keletkezik, amikor a film játszott szoros töréspont után töréspont folyamatos sugárzását folyamatos lejátszás töréspont játék dobja megnézi a kérdést, amikor a videót, hanem töréspont játék után zárva minden újra indul a vetés
6. megoldani intelligens otthon HiChannel folyamatos átviteli teljesítmény parancs nem tud állni
7. Cím kodi nem játszik online video

[ Szerkesztve ]

(#6026) B.F.G.

B.F.G.
(senior tag)

Ti milyen virtuális billentyűzetet használtok a Q10 PRO-n?

Mert nálam minden át van állítva Magyar billentyűzetre, de mégis mikor valahol gépelni kell és előugrik a virtuális billentyűzet akkor az angol billentyűzet jön elő és nincsenek Magyar ékezetes betűk sem és a spéci karakterek sincsenek a helyükön. :N
Elég ha telepítek egyet mint pl telefonra a Play stor-ból és az ki tudom választani és használhatom?
Melyik jól működő Magyar Androidos virtuális billentyűzetet javasoljátok?

(#6027) B.F.G. válasza SunMount3r (#6025) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Jah, hogy én a Magyar oldalon voltam :)

(#6028) bigdigit

bigdigit
(PH! addikt)

Volt itt korábban szó csúszik a hang.Nem rég felkúszott a 2.0.6 azóta igaz csak egy film esetén még de nekem is feltünt.2.0.5 mehet vissza rá egy az egyben vagy kell valami trükk?

(#6029) SunMount3r válasza bigdigit (#6028) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Nem vonatkoznak rá külön utasítások, szóval igen, mehet rá egyből.

Amúgy az analóg kimeneten tapasztaltad te is?

(#6030) bigdigit válasza SunMount3r (#6029) üzenetére

bigdigit
(PH! addikt)

Lehet vaklárma volt.Másik filmnél nem volt csúszás és HDMI.

(#6031) B.F.G. válasza B.F.G. (#6026) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Nem tudok ékezetes betűt írni még mindig hiába telepítette másik fajta billentyűzetet pl: GO keyboard vagy swiftkey.

Tudnátok segíteni, hogy mit állítsak be, Magyar legyen a billentyűzet?

(#6032) magicbox válasza B.F.G. (#6031) üzenetére

magicbox
(senior tag)

Nálam egyedül a Gboard működött 2.0.6-on.

Huawei Mate 10 Pro, HiMedia Q5 Pro & Q30, Chromecast Ultra 4K

(#6033) aelfwine válasza B.F.G. (#6031) üzenetére

aelfwine
(tag)

A telepített billentyűzet app jön fel, amikor gépelni próbálsz, vagy a gyári?

(#6034) B.F.G. válasza magicbox (#6032) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Ok! Köszönöm! Tesztelem hamarosan! :))

(#6035) B.F.G. válasza aelfwine (#6033) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

A telepített van alapértelmezettnek állítva és sajnos nem működik hiába nyomom le a fizikai billentyűzeten az élvezetes karaktereket sajnos nem tôrténik semmi! :N Neked melyik billentyűzettel működik?

(#6036) B.F.G. válasza magicbox (#6032) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Gboard meg a goboard az egy és ugyanaz?

Mert a GO board az nem működik, max ha elkezdek gépelni, hogy "gepelek" és akkor dobja fel, hog "gépelek" és csak akkor tudok "é"-t bevinni....

(#6037) aelfwine válasza B.F.G. (#6035) üzenetére

aelfwine
(tag)

Virtuálisra a gboard -ot raktam fel, az működött. De mivel van fizikai, én minden mást letiltottam és csak azt hagytam meg a beállításokban (Languauge & inpu -> Virtual keyboard -> Manage keyboards). A fizikai magyar karakterekre az External Keyboard Helper Demo kell, amit play store -ból fel tudsz telepíteni, majd ezt válaszd ki, mint aktuális billentyűzet.

(#6038) B.F.G. válasza aelfwine (#6037) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

teljesen mind1, hogy mit teszek fel egyszerűen nem tudok ékezetes betűket írni.... még ezzel a gboarddal sem tudttam. :N :( Valami alapvető beállításbeli probléma lesz, csak nem tudom, hogy mi lehet az?

(#6039) hjtz4t3wrseg válasza B.F.G. (#6038) üzenetére

hjtz4t3wrseg
(fanatikus tag)

Próbáld meg ékezet nélkül, jó lesz úgy is.
Nem akkora tragédia ! Nem ??
:R :R :R
itt biztosan tudnak rá megoldást !!! http://himedia.hu/forum/

[ Szerkesztve ]

(#6040) aelfwine válasza B.F.G. (#6038) üzenetére

aelfwine
(tag)

A billentyűzet appban, amit felteszel, kiválasztottad a magyar kiosztást?

(#6041) magicbox válasza B.F.G. (#6038) üzenetére

magicbox
(senior tag)

Mindenhol a beállításoknál be kell állítani a Gboard-ot (a virtuálisnál is) illetve a fizikai billentyűzetnél a Hi Keyboard-ot. Onnantól nekem hibátlanul működött. Minden fajta segédprogram nélkül. 2.0.6

(#6042) szaszapi

szaszapi
(őstag)

2.0.7 firmware

Mindent frissítenek amiről nem is tudunk hogy valami bug volt. Blu-ray patch-et ugyanúgy külön kell felrakni, menüs lejátszásnál ugyanúgy nincs 24p......

(#6043) B.F.G. válasza aelfwine (#6040) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Igen ki.

(#6044) B.F.G. válasza magicbox (#6041) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Igen mindenhol be van állítva, de csak úgy jönnek elő az ékezetes betűk, mintha egy okos telefonon hosszan kell nyomni az egérrel az o betűt és akkor lehet csak "ó vagy ő"-t választani pl, de ha fizikai billentyűzeten lenyomom a hosszú ó -t vagy ő -t akkor nem jelenik meg semmi, ennek működnie kéne ugye?

(#6045) B.F.G. válasza B.F.G. (#6044) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Töltök fel egy képet is, akkor ez elvileg így jó, hogy a virtuálison nem jelennek meg az ékezetesek?
A fizikainál viszont továbbra is az a kérdés ha lenyomom a fizikai billentyűzeten az ékezetes karaktert akkor annak meg kéne jelennie?

(#6046) B.F.G. válasza hjtz4t3wrseg (#6039) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Persze megy ékezet nélkül is, csak nem értem, hogy miért nem megy ékezettel?

[ Szerkesztve ]

(#6047) Gtaati

Gtaati
(őstag)

Helló!

Futekon elérhető az új 2.0.7.-es firmware. Este munka után rakom fel és próbálom majd ki.

(#6048) magicbox válasza B.F.G. (#6045) üzenetére

magicbox
(senior tag)

Nekem simán megy fizikai billentyűzetnél az ékezet (Logitech K400). Most ötlettelen vagyok. Az tény, hogy a régebbi fw-knél kellett ehhez segédprogram. De ott magához ahoz, hogy legyen egyáltalán fizikai billentyűzet. Y, Z nincs fordítva?

(#6049) SunMount3r válasza B.F.G. (#6046) üzenetére

SunMount3r
(Topikgazda)

Nekem is mennek az ékezetek a fizikai billentyűzettel, ehhez nem kell már segédprogram. Most neked a fizikai kell, vagy a virtuális (amit a képernyőre kirak)? A Physical Keyboard-ot és a konkrétan bedugott billentyűzetet (azt is kilistázza) állítsd Magyarra a beállításokban, ha az kell.

[ Szerkesztve ]

(#6050) B.F.G. válasza magicbox (#6048) üzenetére

B.F.G.
(senior tag)

Nagyon jó :DDD nekem is K400-am van és mindegy, nem nincs felcserélve, mert Magyar Android billentyűzet van beállítva.

Mindegy, hogy milyen billentyűzetet telepítek akkor sem tudok ékezetes betűket írni a fizikai billentyűzettel és az virtuálissal is csak úgy mint a telefonon, hogy hosszan nyomva tartom a "o" betűt és akkor jön elő az "ó" "ő" "ö" egy helyi kis ablakban mint a telefonnál.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.