- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Netfone
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Realme 9 Pro+ - szükséges plusz?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
Új hozzászólás Aktív témák
-
8th
addikt
Üdv urak. Egy hozzáértő segítségét kérném. Valaki ránézne ezekre az értékekre, hogy rendben vannak-e? Én nem tudom mit kell nézni rajta. Van egy problémás gépem amivel nem igazán boldogulok és szeretném tudni, hogy esetleg a hibás merevlemez szórakoztat-e.
Akit érdekel a teljes sztori itt olvasható.
Előre is köszönöm.
-
8th
addikt
Sziasztok. Tegnap vettem egy használt merevlemezt. Átvételkor összesen 0 nap 17 óra működési időt illetve ha jól emlékszem 84 indítás/leállítást írt neki a HDS, sajnos ez utóbbira nem emlékszem pontosan. Csináltam egy részletes ön-tesztet hiba nélkül lefutott. Az este folyamán másolgattam rá filmeket zenéket és már tegnap este feltűnt, hogy öt-hat óra használat után a működési időt nem tárolja el pontosabban az az eltelt órák számával nem változott csak az indítások száma. Ma délelőtt azzal szembesültem, hogy keletkezett 22 hibás szektor és a kondíció 68%-ra visszaesett. Következő újraindítás után már 44 hibás szektor volt a lemezen és 41% kondíciót írt neki a HDS. Arra gondoltam le kellene futtatni egy felület tesztet de ezek után nem mertem nehogy tovább rontson a helyzeten. Kivettem a gépből és egyelőre félretettem.
Szerintetek ez mitől lehet? A merevlemez előéletéről nem tudok semmit minden esetre külsérelmi nyom nem látszik rajta. Nem hiszem, hogy szállítás közben sérült meg mert az eladó olyan profin és lelkiismeretesen becsomagolta, hogy ilyet eddig még nem láttam pedig aprózom már pár éve. Szóval szerintem ezt kizárhatjuk.
Ahogy kizárhatjuk a gyenge tápot is. Egy aktív pfc-s 85%+ hatásfokú Delta béllel szerelt 300W-os HP tápot használok egy nagyjából 100W körüli csúcsfogyasztású pc-hez.
Sata kábel is hibátlan nincs meggyűrődve megcsavarodva megtörve. Csatlakozói tiszták paszentosak, nem lötyögnek. Ez előtt is két merevlemez volt a gépben ugyanezzel a táppal és sata kábellel használtam őket mindenféle hibajelenség nélkül. A gép nem volt mozgatva nem érte semmilyen fizikai behatás sem kikapcsolt sem bekapcsolt állapotában, áramszünet sem volt.Szóval értetlenül állok a dolog felett.
Adott egy merevlemez ami kvázi újnak tekinthető. Eléggé furán írja ki a dolgokat (pl. üzemidő) de ha lehet hinni neki még egy napot sem ment összesen amikor átvettem. Én beleraktam további kb nyolc órát és így néz ki most: [link] A smart fülről sajnos elfelejtettem képet csinálni.
Ha fontos visszarakom a gépbe és lövök egy képet arról is.
Szerintetek lehet kezdeni vele valamit?
-
8th
addikt
válasz
Balathruin #39809 üzenetére
+ liksoft
Megvolt a szalagkábel csere, nem segített. Ellenben kipróbáltam a gépet egy 100/100 kölcsön vinyóval. Átmásoltam rá a rendszeremet első bekapcsoláskor már le is ment a kondíciója 99%-ra ami néhány perc elteltével tovább esett 98%-ra. A tápot azonnal száműztem a gépből. Filléres noname vacak csak az bosszant, hogy nem egyből arra gyanakodtam. Rá se fütty. Köszönöm a segítséget urak.
-
8th
addikt
Üdv. Garázsban van egy műhelygépem ami feltűnően belassult az utóbbi hetekben. Egy eleve lassú régen elavult gépről van szó de azért ránéztem HDS-el és a HDD csak 66/86%-os. Nemrég a kondíciója 100% volt a teljesítmény mindig is 66%-volt de az most mindegy nem szempont. Lehetséges, hogy a 40eres szalagkábel okozhatja a hibát? Mert az szépen meg van tekergetve az sem kizárt, hogy valahol meg is van törve mert eléggé úgy néz ki mint amit a kutya szájából rángatták ki. HDS azt írja nincs szükség beavatkozásra és az becsült élettartam több mint 1000 nap. Egy 40GB-os IDE vinyó tehát nem nagy veszteség csak tudni szeretném, hogy lehet-e kezdeni vele valamit vagy kuka és nézzek másik után. Kábel csere esetleg? Mondjuk az pont nincs itthon másik.
Lőttem róla pár képet de gondolván a mobilnetről fórumozókra inkább csak linkelem őket. [link] [link] [link]szerk: ja, és a kondíció random ugrál 81 és 86% között.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Azonnali fotós kérdések órája
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Norvégia átmenetileg betiltja az áramigényes kriptobányászatot
- Stellar Blade
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Autós topik
- Gaming notebook topik
- További aktív témák...
- Lenovo / SK Hynix 512GB M.2 NVME SSD 0 perces
- Western Digital (WD) Black SN850 NVMe M.2 2TB SSD meghajtó! 5300MB/s - 7000 MB/s
- WD Black SN850P 4TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, bordás, PS5 - 7300-6600 MBs - Eladó!
- Crucial T705 2TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.400-12.700 MBs - Eladó!
- Western Digital SN820 4TB PCI-E Gen4 SSD! 6500/5800MB/s
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- BESZÁMÍTÁS! VALVE Steam Deck LCD 1TB SSD kézikonzol garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Gigabyte B450M R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RX VEGA64 8GB CM 690 III FSP 600W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged