- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Redmi Watch 5 - formás, de egyszerű
- Szerkesztett és makrofotók mobillal
- Csak semmi szimmetria: flegma dizájnnal készül a Nothing Phone (3)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- iPhone topik
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pyro05
tag
Hali!
Köszi a segítséget. Közben találtam pár videót amin bemutatják, hogy a LEDes ventik különböző feszültség mellett mekkora fényt bocsájtanak ki. Szerencsére az általam kiszemelt két Cooler Master venti (sickleflow + neon) is köztük volt.
Már csak azt kell megtudnom, hogy mennyire hangos a két delikvens max fordulaton.
-
bedohazi
aktív tag
Koszonom a valaszt,
Azt ertem hogy ha hatra teszem akkor kifele fujja a mleg levegot. Viszont elol csak akkor tudok tenni ha van a gephazon hely, nem?
Mert nekem a gephaz elejen nicns hely ventinek, de nem is ez a lenyeg, mert nem melegedik a gep, csak megmaradt eg venti
Egyetlen hely a hatso oldalon van, akkor oda ugy tegyem hogy bentrol szovja a levegot es nyomja ki, vagy tehetem forditva is??? Melyik a jobb? Meg annyi hogy a gep sarokba van s akkor most nem tudom hogy ott menyi levegot kap amit benyomjon -
Vasinger!
nagyúr
Valóban, egyenáram megy be, szóval nincs szinusz. De ettől még nem lesz egyenes arányosság sajna.
am: kicsit OFF,de miért akarod a szabályzódnak a feszt, olyankor amikor offolva van a gép?
Tesztelni akarom őket. Mi mennyire halk x, y fordulaton és ez alapján dönteni, hogy mit vegyek. És a gép meg addig nem menjen, mert nem lesz ami hűtse az alkatrészeket.
-
rapiddani
tag
Megnéztem, hogy át dugtam tápról a sys. fan1-be a lapon, így rögtön mutatta, kb 350-400 fordulaton ment, úgy, h a smart control nincs bekapcsolva (mondjuk ez lehet, hogy csak a cpu hűtőre vonatkozik).
Nem lehet vmilyen programmal, vagy barkácsolással megoldani, h maxon menjenek? :S
-
Monyesz
aktív tag
Óh yesss:
"vagy úgy lenne, hogy a 4 tűs menne az alaplap pwm-es csatijára, és esetleg egy kijelzős ventiszabályzón is szeretnéd látni a ford.számot?! mert akkor ééétem...."Végül is majd a próbánál kiderül minden !
Mert egyébként ha nem erre, akkor mire való az a külön kivezetés ? -
Henk
veterán
Szerintem is ez volt az alap kérdés és válaszoltam is rá: Ha a lapról akarod pwm-el szabályozni a ventit akkor rádughatod a 3-ast a szabályzóra mert szerintem látni fogod a fordulatát.
De mivel ennek én nem láttam túl sok értelmét azért írtam le a többi lehetőséget is.Löncsi: 8-ból Englide n. zero hydro 80 vagy Cooloink swif2 800 vagy 801.
9-ből szintén a Coolink 920 vagy 921, esetleg Scythe S-flex vagy Noctua NF-B9. -
Monyesz
aktív tag
Még csak pár dolgot ehhez, amit Laci4 itt összefoglalt:
1. Ha valami komoly hőtermelő van a házban (vidkari), akkor jobb a kézi szabályozás, mert nem biztos, hogy a procihőfok alapján jó a házszellőzést vezérelni.
2. Gyak minden venti hangos (szóval van hangja) 10 volt felett (kivéve az alacsoyn légszállítású pár darabot, de azok itt nem játszanak), tehát 9-10 voltra érdemes leszabályozni a ventiket, illetve az ehhez tartozó légszállítást nézni (7 voltnál meg kevés hangos venti van)Ledes, csöndes, és jó légszállítású venti csak az Enermax Everest van (ehhez viszont gyárilag van hőérzékelő). Mondjuk ez nem a 2k-s árkategória.
-
-
Vasinger!
nagyúr
És tudnád, hogy még mennyi ventim volt ez előtt. Alapból NF-p12-ből 3 volt, volt papst-om, silentbladem, 1600-as S-FLEX-em, csak hogy néhányat említsek.
Neked is jó kis ventijeid vannak.
Középen az alsó és a fölső milyen venti pontosan? A fölsőre tippnek egy ilyet mondok, aló pasz.
-
Sareth
senior tag
Szép leírás köszi
Akkor ugye nem egy rossz választás? Mondj nyugodtan esetleg valamit helyette (ha ez nem) ugyanis teljesen nyitott vagyok....
Amúgy annyi a bajom vele hogy előre fölösleges a potis változat mert azt úgy sem fogom tudni szabályozni. A hátsónál viszont
Az ára mondjuk nem gyenge
-
Henk
veterán
Venti tesztre készülsz vagy csak a házba akartál ventiket?
Minek ennyi féle, nem tudtad eldönteni melyik lenne a legideálisabb? Végül is a végeredmény a fontos, ha elégedett vagy vele akkor jó. Én modjuk egyformákat használok a házban, de lehet ez sem tökéltes megoldás.
A szűrő nagyon vissza fogja a ventiket, főleg egy kissebb légszállításút.
Pofás lett ez a "magas sarkú" ház. Az enyém is nagyon alacsony és ott szívja a táp a levegőt, jobbna is melegszik mint a régiben.
Ja nem is mondtam, megpróbáltam az Englide ventiket is. Lehet azt kellett volna venned. -
Henk
veterán
Mondjuk nekem nem tűnt fel ez a hang vízszintesen, de nem is használom úgy, csak megpróbáltm. Bár ha jobban belegondolok lehet úgy próbáltam,hogy a lapátok felfele néztek.
A halkítás addig tart, hogy mindig talál valamit az ember amit kihall a gépből. Ahogy halkulnak a ventik akkor jön a vinyó. Nekem a vinyó már Quiet Drive-ban van, de minimálisan így is hallani. Aztán majd jön, hogy hangos a táp és így tovább.
Azonos fordulaton halkabb a TT?
Azért mondtam, hogy nem egyformán zavaróak a különböző hangok így nehéz megmondani kinek melyik venti hangosabb. -
Henk
veterán
Próbáltam nem részre hajolni.
Az, hogy elveri ebben az összehasonlításban az túlzás, nem volt lényeges eltérés a ventik között. Esetleg az utolsó 2-3 szereplő volt egyértelműen hangosabb. Ráadásul nem is egyforma hangjuk van, azért írtam, hogy a sorrend azt tükrözik, hogy nálam melyik a kevésbé zavaró. A Coolink-nek csak szélzaja van, ellenben az Enermax-nak már kis fordulaton is volt valamennyi motorhangja( ha jól emlékszem) és ez a fordulat növelésével csak tovább erősödött. A gyártó szerinti 18dBA meg egy vicc. A pwm-es ventik ebből a szempontból még mindig jobbak mert általában tágabb tartományban szabályozhatók. Ha kell a nagyobb légszállítás akkor a Coolink 1700-on szerintem többet tol mint a Magma 1500-on. Mondjuk idő hiányában minden fordulaton nem néztem az összes venti légszállítását, hanem néztem egy fix fordulatot és azon néztem mindet. Főleg mert néhány venti jóval alacsonyabb fordulatot tudott mint a többi.
A slip stream-et nem sikerült kipróbálnom, de még régebben olvastam , talán pont a Scythe topikban, hogy megnézték és hangosabb volt mint az S-flex. Az meg volt a tesztben, innentől számomra egyértelmű. -
Gerisz
addikt
-
Rederik
tag
Úgy néz ki mégiscsak a pwm-es ventinek nagy a szélzaja, meg ez a furcsa hang is onnan jön.
Asszem kell keresnem egy 4 tűs PWM elosztó kábel-t, s a procival egy csatlakozóra kötni.
A fix fordulatos 9cm-es ventire meg van már egy feszültségcsökkentőm, de még így is 1300-ön pörög tök feleslegesen, még azon is barkácsolok majd. Valószínüleg a tápját átkötöm 4 voltosra, remélem azért elindul úgy még
Közben rájöttem, ha kiiktatom a két házventit (elöl fix 9-es, hátul PWM 12-es) a proci hűmérséklet kb 7 fokot ugrik idle állapotban. Úgyhogy tényleg igaz, valamit, valamiért...
Mostmár csak az piszkál, hogy a PWM-es venti miért nem változgat PWM-es csatlakozóról...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Cooler Master SickelFlow 120 ARGB ház ventilátorok eladóak /Garanciás/
- Újszerű - LIAN LI Uni Fan SL-INF 120 RGB (ARGB) 3 darabos fehér ventilátor szett + LIAN LI vezérlő
- Lian Li UNI FAN TL LCD ventilátor szettek, fekete, normal/reverse blade
- NOCTUA NF-A14 PWM Chromax.Black.Swap-Edition
- Eladó Noctua NF-B9 redux-1600 PWM
- Beszámítás! Apple Mac mini 2020 M1 8GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
- Apple iPhone 15 Pro Max - Natural Titanium - Újszerű karcmentes állapotban! 100% akku! Gyári garis!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 32/64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest