Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli Durden

    csendes tag

    Nemrég tervezem, hogy írok a játékkal kapcsolatban, arról ami a játékban és a fórumon zajlik. Aztán feleslegesnek gondoltam, de tegnap Bluewing megihletett és leírom amit gondolok.Először is szeretném leszögezni, hogy ez nem kritika, csupán az én véleményem. Eszem ágában sincs a véleményemet másokra erőltetni. Nem is akarom, hogy ebben változás legyen, nekem nem számít, csak leírom.Aztán: a következőket jó kedvemben fogom írni, végig mosolyogva, tehát a rosszindulattól a legmesszebb. Tehát így is legyen kezelve.
    GTA. Játszom ismerősökkel és játszom veletek. Ismerősökkel úgy játszunk amihez épp kedvünk van. Supply, job, ökörködés. Mikor mihez van kedvünk. Leszállítottuk a supplyt és valaki megkérdezi: "és most? Mit csináljunk? Nem tudom." Ezután általában valaki megöli a másikat. Hogy legyen valami. Aztán elkezdjük ölni egymást. Azon versenyzünk ki tudja kreatívabban megölni a másikat:
    -Egy járókelő azt mondja ránk: asshole. Utána megyünk kocsival és felrobbantjuk, amitől mi is felrobbanunk...
    -Elkezdünk azon gondolkozni, hogy a gránátot vajon baseball ütővel el lehet-ütni. Ezért felmegyünk a hegyre ahol van a felvonó hogy ne legyen probléma a gránátokkal. Miután megérkeztünk, a dombok és fák remek lehetőséget biztosítottak sniperes gyilkolásra és így mielőtt rátértünk volna a baseball ütő gránát kombóhoz, hát csak öltük egy kicsit egymást. Rengeteg próbálkozás és felrobbanás és kérdés után leugrottunk a hegyről...
    -csapat összegyűjtés: megyünk kocsival a harmadik személyért és odaérve mint a maffia kocsiból kihajolva szitává smg-ztük a társunkat...
    -dombos vidéken megpróbálni a motorral a levegőben megfordulni... sikerült. Majd ugyanezt a mutatványt mikor félúton fejjel lefelé vagy az alattad lévő társad meglő a waporizerrel (azzal a kézi fegyverrel ami ellök)...
    -Rootkiskacsa egy csomó játékmódot mutatott ami szintén vicces volt...
    -miután megölted és beszál a kocsiba hogy az nagyobb biztonságot adjon neki, a kanyar után teszel egy sticky bombot és mikor befordul a kanyarnál felrobbantod a bombát...
    - elővesszük a revolvert, egymásnak háttal állunk 6 lépés után megfordulunk és cowboy módjára lelöjük egymást
    - mikor a job-ban egy szűk folyosón kell előre haladni de a társad nem fegyverrel megy hanem gránáttal és visszapattan a fenti lécről...
    - mikor a lengőajtón túl rengeteg az ellenség és úgy dönt ismerős, hogy majd a rakétavető megoldja és a lövés pillanatában behajtódik az ajtó...
    -mikor a nagy öldöklésben ott van egy csomó hulla, égő rendőrkocsi és felrobbant helikopterek. Lőjük egymást, aztán a rendőröket...
    -stb. Stb. Stb.Rengeteg ideig lehetne sorolni.
    Aztán játszom veletek. Veletek rengeteg pénzt be tudok bezsebelni mert ha segítek nektek eladni az 30K. Nekem kezdőnek az sok. Az eladások után meglövök vagy lelövök valakit, hátha a fentebb taglalt események fognak bekövetkezni. Azaz valami szórakoztató random dolog. Nem. Mielőtt valaki zaklatóvá nyilvánítana kb csak 5 ilyen alkalom volt, és mind az 5ször probléma volt hogy megöltem. Azóta meg se próbálom.De tegnap. Tegnap jöttem rá. Valaki meglőtt engem és Bluewinget. Beszállt a kocsiba én mellé, és mondtam neki hogy menjünk utánuk. 1 km arrébb megálltak. Mi befordultunk a saroknál és kanyarban, csúszva, nagy sebességgel dobtam feléjük egy sticky bombot. Ők már kiszálltak de a kocsijuk robbanásától ők is meghaltak. Mint egy filmben. Aztán olyan helyzet alakult ki amit Bluewing nem tudott kihagyni. Megölt mindannyiunkat a kocsiban.És jól esett neki. Jól esett neki robbantani, pusztítani.Haverokkal felrobbantjuk egymást. Sima kocsiban is és vásárolt kocsiban is. Rengeteg vicces szituációt szülhet egy felrobbatott kocsi. Az MMI biztosítóval pedig 5 másodperc alatt vissza lehet hívni a felrobbantott járművet.Mikor megkérdezed a másikat hogy miért csipog a kocsi, na az jó.Phhu taggal vártuk hogy elinduljon az eladás odakinn és karcolgattam a kocsiját és írta hogy legyek szíves abbahagyni. Mert a tiszta kocsiért messzire el kell neki menni és csak akkor tudja újra lehívni. De könyörgöm, ez akkor volt mikor vártuk hogy a másik elindítsa az eladást a bizniszben, tehát ha végeztünk 5kmrel leszünk arrébb, tehát fel is robbanhatnám, teljesen mindegy. Hátha beleesik az égő kocsi a hegyről bele a vízbe. És röhögnénk egyet.És az a szituáció már 3szor megtört.
    Ennyi. Körülbelül ezután a három eset és a fenti 5 eset mikor meglőttem őket, azóta már nem lövöldözök. Nekem nem probléma. Mielőtt valaki azt javasolja hogy menjek idegenekkel játszani akkor ő félreértette, hogy mit akarok én pontosan. És az nem az agresszió. Azt nem akarom. De azt vettem észre, hogy mindig egy kis agresszióval kezdődik a mókázás, valami kreatív dolog, valami olyan amit még nem láttunk, nem csináltunk. Több ember ötleteléséből valami jó is kisülhet. És engem pontosan ez hajt a játékban mikor meglőttem valakit, hátha eszébe jut valami, hogy autópályáról leugratva sticky bomb általi halál milyen lehet vagy valami, bármi. Mert ebben a játékban bármi előfordulhat. 6 évig fejlesztette a rockstar azért hogy az emberek a legkreatívabb dolgokat csinálhassák benne.A bizniszek eladása a játék 10 százaléka. Mikor meglövök valakit az egyik egy meghívás arra, hogy felfedezzük a maradék 90%ot.Mint ahogy a nevem is takarja a Harcosok klubjából, én csak megpróbálok valami mást csinálni. Ahogy Brad Pitt mondta: üss meg. Egy kis időre létrehozni a káosz brigádot. Meg kell tanulni elengedni a kormányt és nem csak rohanni egyik supplyból a másik előadáson keresztül az import exportba.Felébreszteni az embereket a mátrixból ahogy Trinity tette Neóval stb.Aztán a fórumot olvasva azt látom hogy más is kíváncsi arra a 90%ra vagy csak káoszt csinálni. Itt azt olvasom, hogy legyen valami ökörködés. Bármi. Mert itt tényleg bármit meg lehet csinálni. És akkor lesz a legviccesebb mikor nem várt esemény következik be. És ha nem lövök le valakit abból nem lesz nem várt következmény. Talán a legfontosabb kérdés amit fel lehet tenni a játékban, az a következő: "nahát! Így is meg lehet halni?"Ez a kérdés nem fog felmerülni ha nem üttök meg. Ez a játék a nevetésről szól. Vajon ki, mikor nevetett utoljára a játékon? A GTA akkor hatékony ha minél több bizniszt adsz el. A való élet is akkor hatékony ha 24 órát dolgoznál. De senki nem így csinálja hanem mellette élvezi is az életet. A GTA esetében ez nem menne?
    Ennyi. Mint ahogy a legelején is írtam, már nem foglalkozok ezzel, semmit nem akarok megváltoztatni (soha nem is volt szándékom), továbbra is szeretni fogom a crewt és segíteni fogok az eladásban.Ha úgy érzed reagálni akarsz az írásomra akkor légy szíves ismét elolvasni a legelső bekezdést, hogy ne az első inger alapján válaszolj és a fontos dolgokat ott írtam, amit azóta már lehet elfelejtettél.
    Utóirat: üss meg!

Új hozzászólás Aktív témák