- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Megjött a Honor szuperakkumulátoros mobilja
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A kínai gyártók 3D arcazonosítással kísérleteznek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Légies iPhone halvány színei
- Huawei P30 Pro - teletalálat
- Xperia 1 VII csereprogramot hirdetett a Sony
-
Mobilarena
Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.
Új hozzászólás Aktív témák
-
xDarkBoyx
tag
válasz
Viktor77 #58024 üzenetére
Akciós volt az Avatar, így megvettem. Hát eléggé lassan töltött be. Ez volt az első játék, ami ki is írta nálam, hogy erőssen ajánlott alá egy SSD.
Viszont M.2 SSD-nél csökken a vga sávszélessége(kérdés menyire érzékelhető szabad szemmel) Kézikönyvből idézve. Vagy a rendszer SSD.t cserélem le az első foglalatban nagyobbra
"4 Ha az M.2_2 foglalatban M.2-es eszköz van, akkor a PCIe x16_1 nyolcszoros módban fog futni."
-
estikornel
tag
válasz
Viktor77 #57734 üzenetére
Igen, a Sata 1 és 2-es portban vannak. A WD dashboard fel is kínálta a frissítést egyébként és sikeres is volt, csak így olyan félkésznek tűnik a dolog hogy egy csomó funkciót nem jelez a saját szoftvere.
[kép] Most futtattam egy crystaldisket, itt vannak az eredmények. Azért ezek nem túl jók nem?
[Storage QVL] Itt pedig az alaplapom támogatott eszközök listája az nvme ssdkről, ezen sajnos nincs rajta. Lehet ez a gond? Később átteszem a "fő" slotba hátha ott észhez tér de ha ilyen akkor inkább visszaküldöm..
-
Rewmac
aktív tag
válasz
Viktor77 #57595 üzenetére
Ez a C ami gyári alaplapi hűtő van rajta. A másik ssd egy wd heatsinkkel mert ott nincs gyári. Csak nem tudom miért csak az egyik kontrollere ilyen meleg?
Amennyire befért a kezem melegnek meleg nagyon, mit tudok tenni? Meghúzom a csavart ha lehet jobban? Vagy leszedem az egészet?
-
-
coco2
őstag
válasz
Viktor77 #57578 üzenetére
És nálad folyamatosan ment egy google chrome win11 alatt abban a 800 napban 3 nyitott lappal?
Edit:
Monitorozó program. Hmm, mennyire releváns? Azt mondja a win logikai információja, kiírtam 1 byte-ot. Kiírom 128 ezerszer, az 128kb írás. De ami elektronikailag történik egyetlen kiírt byte után az egy egész flash blokk frissítés, ami google szerint a mai ssd-ken 128 / 256 kb. Annyi írás történik egyetlen byte miatt. Persze annyival kevesebb, amennyire az write back cache-be került az ssd tényleges tárolója helyett. Azzal az "I/O write" számlálóval az a baj, hogy vélhetően nem azt látom, ami ténylegesen az SSD-re kiírásra került, hanem ami elindult abba az irányba. Mínusz ami nem ért oda. Amit nem tudok vezérelni. Amit esetleg tenni tudok, hogy felkutatom az írások forrását, és kiiktatom ott - ha tudom.
-
PROTRON
addikt
válasz
Viktor77 #50384 üzenetére
Nem mentem még bele hogy a kristály mikor milyen methet kezel.
Pl ez az info hogy "NVME" már is segítség volt, most átkattintottam, íme az eredmény:
(vacak forum motor, nem tudom vágólapról beszúrni)Továbbra sem tettszik hogy nem hajtja ki a PCIe gen 3.0-a maxát, hiszen ez egy HEDT pc, a slot amiben van x8 sávszélességen a procihoz kapcsolódik direktbe, a proci meg 48 szálas.
-
apszi
őstag
válasz
Viktor77 #50252 üzenetére
#50252Viktor77
#50253Pyttawrx
Köszönöm a válaszokat.#50254Rowon
Az újratelepítést akartamm megúszni, nincs kedvem újra belakni a motyót, olyan szépen teszi a dolgát, viszont valami kell, mert a mostani 500GB már nagyon kevés. 1TB-ra gondoltam én is.
Melyik a legbiztosabban dolgozó klónozó progi, amit érdemes használni? (bocsánat az offért) -
válasz
Viktor77 #49835 üzenetére
Az SSD-k elvileg x4-esek, tehát nincs mit kihasználnia ha jól gondolom
Ha nagyon szeretnél próbálkozni is, szerintem külföldről olcsóbban megkapsz egy ilyen adaptert.
Ha megnézed,csak az x4-ig van bekötve az összes ilyen adapter. A többi csak "dísz", nincs mit bekötni.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Az SSD kondíciója, tények és tévhitek
- Tudástár Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?
- Elemzés Átfogó elemzés az SSD-k természetéről
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Crucial P1 1TB 2280 M.2 NVMe SSD / Beszámítás OK!
- Samsung PM9A1, PM9F1 (980 PRO) 1TB Gen4 NVMe SSD! 7000-5100MB/s
- SAMSUNG 4TB 990 PRO M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új, hűtőbordás - 7450-6900 MBs - Eladó!
- Samsung 960 EVO 250GB 2280 M.2 NVMe SSD
- BESZÁMÍTÁS! ÚJ AMD Ryzen 5600X 5700X 5800X 5900X processzor 3 év garancia 27% áfa termékbeszámítás
- BESZÁMÍTÁS! 32GB ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPad Pro 11" (3rd Gen) Profi teljesítmény, elegáns külsővel!
- Honor Magic 7 Lite 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- HUAWEI MateBook 13 2020 - Kijelző nélkül - I7-10510U - 16GB - 512GB SSD - Win11 - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest