Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b0bcat

    addikt

    Amúgy az angol nyelv - látszólagos - "logikátlansága" (szerintem maradjunk az "esetenként furcsasága" kifejezésnél) főként annak köszönhető, hogy

    - ez egy valódi, élő nyelv (nem úgy, mint pl. a lényegesen kevesebb kivétellel működő eszperantó, amit körzővel-vonalzóval terveztek rajzasztalnál),
    - minden más nyelvnél dinamikusabban változik,
    - az egész világon beszélik, talán százas nagyságrendű, kisebb-nagyobb mértékben eltérő dialektusban, valamint
    - több nyelvből tevődik össze (ezért van mindenre 3-4 szinonímájuk), ami komolyan rányomta a bélyegét a szavak betűzésére és a kiejtésre.

    A korábbi hozzászólásomat ki kell annyival egészítenem, hogy amikor az angol nyelv logikájáról beszélek, akkor nem elsősorban az írásmódjára, hanem nyelvtani rendszerére gondolok, de például a felemlegetett megszámálhatóság kérdésében is lehet látni logikát (plusz meg kell tanulni az "alapszabályok" mellé a kivételeket is) véleményem szerint. Persze aki nem akarja, nem látja. ;) (Általában elsőre sikerül megértetnem a tanulóimmal, hogy a "roll" megszámlálható, míg a "bread" nem. De nem árulom el, hogy ezt hogyan csinálom, mert rögtön rámugrik valaki "szakavatott", és levezeti, hogy logikátlan. :DDD)

    Véleményem szerint a betűzés és a kiejtés furcsaságain nem bosszankodni kell, hanem egyszerűen meg kell tanulni a szabálytalan, a nagyobb átlagtól eltérő formákat. Bevallom, én is jókat szoktam (magamban) derülni azon, hogy mennyire nincsenek tisztában sokan olyan alapvető kiejtési kérdésekkel, mint hogy mi a különbség a "use" (ige) és a "use" (főnév) között, de én inkább felvilágosítom a megtévelyedetteket, nem pedig tüzelem őket, hogy "hű, micsoda logikátlan, béna nyelv ez az angol, nem?"... :P

    A téma lezárásául íme egy [videó], valamint egy kedves klasszikus idézet:

    "Arguing on the internet is like running in the Special Olympics - even if you win, you're still retarded."

    Ezzel kívánnék jó éjszakát! :D

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Új hozzászólás Aktív témák