Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    nagyúr

    válasz Phvhun #3370 üzenetére

    nem vagyok fizikus, de egyszerűen arról van szó, ha tudjuk, hogy miért hatásos már a minusz 10 fok is, azt is tudjuk, hogy a folyamat hatása nagyobb hidegben hatványozódik. a processzorok szilícium alapúak, és minnél nagyobb mínuszba taszítjuk őket annál gyorsabban fognak mozogni a szilícium részecskék elektronjai, míg nem szupravezetővé válnak -> tehát nagyobb hidegben nagyobb órajelet lehet elérni, nagyobb feszültség használata mellett... így ha mi a lehető legnagyobb órajelekre törekedünk, nem fogjuk beérni a peltier elemekkel, amikor ott a folyékony nitrogén, ami a fentebb leírt okokból a legjobb 'eszköz' extrém tuninghoz.

  • subaruwrc

    félisten

    válasz Phvhun #3370 üzenetére

    pontosan azért nem mert csak pártíz fokot tudnak és azt is fixen, nem lehet kontrolálni az idle load közötti különbségeket, míg a nitroval igen

  • Achill3uS

    nagyúr

    válasz Phvhun #3366 üzenetére

    extrém tuningnál mi a szűk keresztmetszet? minden, mivel az adott technológia határait keressük... alapból egy-egy processzorcsalád tuningolhatósága is változó, plusz minden egyes példánynak van egy adott potenciálja, egyszerűen így jön le a gyártósorról, jobb, rosszabb vagy átlagos, értelem szerűen mi a nitrogénes tuningokhoz a jobbakat keressük.
    szóval azt hogy milyen órajelet érhetünk el egy adott procival legnagyobb százalékban az adott processzoron múlik ha tegyük fel minden egyéb feltételt maximálisan nyújtunk. tehát, megfelelő erősségű tápegységgel küldjük meg a rendszert, megfelelő tuningképességekkel ellátott alaplap és memória párosul a rendszerhez, valamint a képesség hogy valaki beállítsa ezeket optimálisan. a hőmérséklet tartása is egy fontos pont, de ez jórészt nem az ezredpontosságon múlik, mi meddig fog menni, mivel intel tuningnál elkerülhetetlen tulajdonsága a rendszernek, hogy "hidegpontokba" fog futni. ez is az adott processzoron és alaplapon múlik, hogy meddig bírja a hideget. van ami -70 fokon csődöt mond és van olyan amit tudsz még -140 fokon is tesztelni. ezért a leghatékonyabb hűtési eszköz a folyékony nitrogén (amit a cpu hűtésére használt eszközbe a réz cpu pot-ba öntünk) mert bármilyen hőfokot elő lehet vele állítani a processzoron -196C-ig. és persze a szigetelés az egész teszt sikerét hordozza magában. sokszor ugyanannyi idő a rendszert előkészíteni, vagy még több is a minuszkora mint amennyit tesztelésre fordít az ember. szóval kb ez a válasz a kérdésedre. :)

Új hozzászólás Aktív témák