Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slashing

    senior tag

    Van egy makróm ami adott könyvtáron belüli fájlokból kigyűjti az adott oszlopban található adatokat viszont kellett bele raknom olyat hogy bizonyos szövegeket előtte töröljön hogy azokat ne gyűjtse ki. Ez így néz ki jelenleg(makrórögzítéssel csináltam majd raktam bele)

    Cells.Replace What:="TIME*", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False
    Cells.Replace What:="DISTANCE(Point", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False
    Cells.Replace What:="Nominal", Replacement:="", LookAt:=xlPart, _
    SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
    ReplaceFormat:=False

    Lehet ezt valahogy egy kicsit szépíteni? ne adj isten könnyebben bővíthetővé tenni hogy ha esetleg egy új szöveget kéne kitörölni. Plusz adalék mielőtt azt gondolnátok hogy egy megvizsgálom hogy szöveg-e és akkor törölje az nem fog működni mert txt-ből gyűjti ki az adatokat így nem tudja megkülönböztetni mi szöveg és mi érték!

    (#22550) Delila_1 : úgy találtam én is nem az én érdemem sajnos. Érdekes hogy nagyjából érteni értem egyes makrók mit miért csinálnak és az miért úgy de ha nekiállok akkor legfeljebb az első sorig jutok hogy mi legyen a neve :D pl. amit írtál azt is megértem hogy azért csináltad hogy ne vizsgálja kétszer ugyanazt egyszer erre egyszer arra ha meg lehet oldani egyből úgy hogy nem egyenlő

Új hozzászólás Aktív témák